Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή στο vodafone οικογενειακό πακέτο - Δυνατότητα καταγγελίας της σύμβασης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:29

Η αλήθεια είναι πάντως ότι η έκπτωση είναι 10% (δεν ήμουν σίγουρος). Αλλά στον κάθε αριθμό είχα 13% λόγω συμφωνίας και μου λένε : ναι από την τάδε του μηνός θα πάει στο 10%.

Ωραία λέω θέλω να κάνω καταγγελία της σύμβασης χα χα χα.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:32

Και εγω 13% ειχα εκπτωση και το πανε στο10%

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 06/11/2012 - 10:34


#18   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:40

Πήρα περισσότερο για την εμπειρία που λένε να δω τι θα μου πούνε. Από το 13830 σε παραπέμπουν στο 1227 και εκεί φυσικά μετά από αρκετή ώρα συνομιλίας σου λένε ότι θα πρέπει να δώσω το ποσό που είχα πάρει για επιδότηση συσκευής.

Δεν ανέβασα καθόλου τους τόνους της φωνής και ήρεμα και ωραία προσπάθησα να τους εξηγήσω ότι είναι δεν ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά βαρέθηκα να ακούω τα επιχειρήματα τους.
Once You Go Mac You Never Go Back

#19   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/11/2012 - 11:15

Και τελικά? Δεν το παραδέχθηκαν?

#20   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/11/2012 - 11:38

Και τελικά? Δεν το παραδέχθηκαν?


Φυσικά και όχι. Δεν κάθισα βέβαια να το κυνηγήσω ιδιαίτερα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#21   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2012 - 12:26

Τα ιδια ελεγε και η cosmote περσι σε εμενα αλλα τελικα δεν πηρε τιποτα πισω και παραδεχτηκε το <αζημιως>
Η φιλοσοφια τους ειναι οσους αποτρεψω σε κερδος θα μου βγει!!

#22   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:57

Αυτος ο ορος ειναι απο προσφατο συμβολαιο ετσι? Γιατι δεν εχω καποιο προχειρο τωρα να κοιταξω. Δεν εχω 1 αλλα 4 διαφορετικα νουμερα σε τετοιο συμβολαιο..


Οι όροι αυτοί ισχύουν μέχρι και σήμερα και είναι αναρτημένοι και στο site που γράφω παραπάνω της vodafone

Φυσικά και όχι. Δεν κάθισα βέβαια να το κυνηγήσω ιδιαίτερα.


Σου προτείνω να στείλεις στην ειδική φόρμα από το site http://www.vodafone....=2&menuId=10828
Να γράψεις και για τους όρους 13.3 που γράφω παραπάνω κτλ.. Επίσης να τους αναφέρεις μέσα και την καταγγελία προς ΕΕΤΤ.. Κάν το και θα δεις πως θα σε πάρουν τηλέφωνο να σου ζητήσουν συγγνώμη. Θα σου δώσουν έναν κωδικό που θα μπορείς να κάνεις άμεσα αποσύνδεση ή φορητότητα και θα σου πουν ότι κοιτάμε να αλλάξουμε την ανακοίνωση γιατί είναι λάθος.
Στην τελική ζήτα να μιλήσεις και με το νομικό τμήμα της εταιρίας.. Να σου δείξουν πού ακριβώς αναγράφεται ο όρος ότι μπορείς να κάνεις καταγγελία σύνδεσης αζημίως αλλά εξαιρείται η επιδότηση συσκευής. Είναι για γέλια πραγματικά.. Το βάζουν για τους χαζούν και όποιος ψαρώσει.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 06/11/2012 - 14:00


#23   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/11/2012 - 14:19

Μια ερώτηση γιατί δεν τα πάω και πολύ καλά με τα συμβόλαια..
Έχω καρτοπρόγραμμα 20 ένα νούμερο με έκπτωση 40%. :D
Ισχύει και για μας αυτή η "νέα" πολιτική; Δεν έχω πάρει καμμία επιδότηση οπότε θα φύγω κι εγώ αν ισχύουν..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 06/11/2012 - 14:19

Αναρτημένη εικόνα


#24   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/11/2012 - 14:21

Μια ερώτηση γιατί δεν τα πάω και πολύ καλά με τα συμβόλαια..
Έχω καρτοπρόγραμμα 20 ένα νούμερο με έκπτωση 40%. :D
Ισχύει και για μας αυτή η "νέα" πολιτική; Δεν έχω πάρει καμμία επιδότηση οπότε θα φύγω κι εγώ αν ισχύουν..


Όχι. Ειναι μονο για εκπτωση λογω οικογενειακου πακετου.. Δηλαδη 2 αριθμους κατω απο το ιδιο ΑΦΜ

Δε λέω, καλή ευκαιρία για όποιον θέλει να αποδεσμευτεί ντε και καλά, αλλά είναι οξύμωρο.

"Τι? Μου δίνετε 10%έκπτωση το μήνα σαν δώρο? Είστε αλήτες! Φεύγω!!!"

:P


Χαχαχα ωραίος :P


#25   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/11/2012 - 14:27

Thanx Alex. Όλο υπαναχωρήσεις σε συμβόλαια η Vodafone τελευταία.

Αν το κάνει και η Cosmote αυτό θα έχουμε γέλια.

Αναρτημένη εικόνα


#26   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 08:46

Κατι αναλογο θα κανει και η κοσμοτε ...καρτελ ειναι ..τα βρισκουν μια χαρα μεταξυ τους !!!

#27   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:38

Αφού η κοσμοτέ έχει ήδη 10% ρε παιδιά στα οικογενειακά εδώ κ καιρό. Έτσι δεν είναι;

#28   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/11/2012 - 15:00

Οι όροι αυτοί ισχύουν μέχρι και σήμερα και είναι αναρτημένοι και στο site που γράφω παραπάνω της vodafone



Σου προτείνω να στείλεις στην ειδική φόρμα από το site http://www.vodafone....=2&menuId=10828
Να γράψεις και για τους όρους 13.3 που γράφω παραπάνω κτλ.. Επίσης να τους αναφέρεις μέσα και την καταγγελία προς ΕΕΤΤ.. Κάν το και θα δεις πως θα σε πάρουν τηλέφωνο να σου ζητήσουν συγγνώμη. Θα σου δώσουν έναν κωδικό που θα μπορείς να κάνεις άμεσα αποσύνδεση ή φορητότητα και θα σου πουν ότι κοιτάμε να αλλάξουμε την ανακοίνωση γιατί είναι λάθος.
Στην τελική ζήτα να μιλήσεις και με το νομικό τμήμα της εταιρίας.. Να σου δείξουν πού ακριβώς αναγράφεται ο όρος ότι μπορείς να κάνεις καταγγελία σύνδεσης αζημίως αλλά εξαιρείται η επιδότηση συσκευής. Είναι για γέλια πραγματικά.. Το βάζουν για τους χαζούν και όποιος ψαρώσει.

Έτσι ακριβώς.Νομικά δεν επιβάλλεται σε καμία περίπτωση η επιστροφή επιδότησης ή κάτι άλλο.Η επιδότηση αποτελεί ουσιώδη όρο υπογραφής της αρχικής σύμβασης, είναι αναπόσπαστο κομμάτι της αρχικής σύμβασης..Τώρα που αλλάζει ουσιώδης όρος της συμβασης με δική τους ευθύνη,δεν επιστρέφουμε τίποτα.

#29   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/01/2013 - 21:30

Το ίδιο ισχύει και για όσους έκανα συμβόλαιο vodafone με τη συνδιαστική προσφορά με hol και εφόσον τους επηρεάζει (με πρόγραμμα δηλαδή μεγαλύτερο ρων 35 ευρώ)

Συνδυαστική προσφορά Vodafone - hellas online - Αλλαγή στις εκπτώσεις στη σύνδεση Vodafone
H VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από την 7η Φεβρουαρίου 2013 τροποποιούνται οι εκπτώσεις στο πάγιο της Vodafone σύνδεσης, κινητής ή Μοbile Broadband, που θα λαμβάνουν οι υφιστάμενοι συνδρομητές της συνδυαστικής προσφοράς Vodafone - hellas online αλλά και οι νέοι συνδρομητές που θα αιτούνται της συνδυαστικής προσφοράς Vodafone - hellas online.

Συγκεκριμένα, από τις 7/2/2013 οι συνδρομητές με μηνιαίο πάγιο 35€ κι άνω θα λαμβάνουν -10% έκπτωση στο πάγιο αντί για έκπτωση -5€, -10€, -15€ που επωφελούνταν με βάσει το μηνιαίο τους πάγιο (πάγιο 35€-59€: -5€ έκπτωση, πάγιο 60€-99€: -10€ έκπτωση, πάγιο 100€ κι άνω: -15€ έκπτωση).

Διευκρινίζεται ότι οι πελάτες με πάγιο χαμηλότερο από 35€ δεν θα επηρεαστούν καθώς και ότι η έκπτωση στο πάγιο της hellas online σύνδεσης (-5€) παραμένει αμετάβλητη για όλους τους συνδρομητές της συνδυαστικής προσφοράς, νέους και υφιστάμενους.

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών, οι υφιστάμενοι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων, έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης στον Τύπο (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής).

#30   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2013 - 21:40

Καλησπερα,

Εγω που πηρα προσφατα επιδοτηση,και εγω δυο γραμμες και ενα internet κατω απο το ΑΦΜ αλλα δεν εχω οικογενειακο πακετο μπορω να κανω καταγγελια της συμβασης?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες