Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1726   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 11/08/2013 - 04:40

Α και κάτι άκυρο.
10 Σεπτέμβρη θα έχουμε το 5ς.

Κρατήστε και λίγο κακιά και για αυτό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1727   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2013 - 07:59

Α και κάτι άκυρο.
10 Σεπτέμβρη θα έχουμε το 5ς.

Κρατήστε και λίγο κακιά και για αυτό.


Τοσο γρηγορα;;

#1728   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2013 - 09:28

Εγω που το εχω 6 μήνες περίπου κανένα πρόβλημα . Αξίζει η αγορα του .και το 5s να βγει εντάξει δεν τελείωνεις ποτέ έτσι . Ειναι ΕνΑΣ φαύλος κυκλος

#1729   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 11/08/2013 - 09:40

Τοσο γρηγορα;;


"Apple will hold its next iPhone event on Tuesday, September 10th, according to AllThingsD, a site that has a spotless track record when it comes to predicting these dates. Last year’s event for the iPhone 5 was held on Wednesday, September 12th. "

Source: all things d

#1730   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/08/2013 - 13:55

Παιδια μην αφηνουμε το θεμα να παρει αλλη τροπη.Εδω δεν ειμαστε για να πλακωθουμε! Εχω το 4S και μπορω με σιγουρια να πω οτι ειναι στιβαρη και αψογη κατασκευη.Αλλα να μην ξεχναμε οτι ηταν "S" model και αποτελουσε αναβαθμιση του 4. Γι αυτο και δεν εμφανισε πολλα προβληματα,γιατι οσα ειχαν εμφανιστει στο 4 διορθωθηκαν. Δεν μπορουμε να κατηγορουμε το 5αρι,τη στιγμη που δεν ειναι S model.Εκτος των αλλων ηταν αναμενομενο να εμφανισει μικροπροβληματα στις πρωτες παρτιδες,οπως ολα αλλωστε. Με μια πιο απλοποιημενη σκεψη,το 5αρι ειναι αντικειμενικα συγκρισιμο μονο με το 4αρι.Αντιστοιχα το 4s με το 5s.Σκεφτειτε ποσα προβληματα εβγαλε το 4 οταν βγηκε! Απο κει και περα η φθορα ειναι θεμα του καθενος απο εμας..Δεν μπορεις να παρεις κινητο και να εχεις απαιτηση απο την εταιρια να μην γρατζουνιστει και σπασει! Ακομα και gorilla glass 30 να βαλουν ολα φθειρονται και σπανε.Οτι χρηση-μεταχειρηση του κανεις,τετοιο κινητο θα εχεις.
Το να βγαινει απο το κουτι γρατζουνισμενο απαραδεκτο,αλλα να μην γρατζουνιστει ποτε δεν θα στο εγγυηθει κανεις! Εκτος των αλλων στα κινητα δεν κοστιζει το housing, αλλα ο εσωτερικος του κοσμος.Και κατι τελευταιο ως προς την τιμη: το 5 αρι δεν κοστιζει 740.Αυτη ειναι τιμη Ελλαδος,η οποια δυστυχως καθοριζεται απο τον καταραμενο ΦΠΑ,τους διανομεις,εισαγωγεις,και οπως καταλαβαινετε απο χερι σε χερι το προιον ακριβαινει.Οποιος εχει βγει εξω δεν χρειαζεται να πω τιποτα παραπανω.Ξερει σε τι τιμη θα τσιμπησει ενα iphone εξω,και σε τι τιμη εδώ.Τέλος,είναι απαραδεκτο να λεμε ´´μαλακεσ´´ οσους αγορασαν το 5.Με το ιδιο σκεπτικο και εμεις που αγορασαμε το 4s ειμασταν μαλακες,γιατι δεν αλλαξε ουσιαστικα απο το 4,γιατι ειχε κ αυτο προβληματα στην αρχη,γιατι μετα βγηκε το 5,γιατι γιατι γιατι..
Σκοπος δεν ειναι να αναλυουμε καποια θεματα απο την πλευρα μας.Μαλακες υπαρχουν,και ειμαστε εμεις ολοι που πληρωνουμε τα iphone ipad και mac των πρωθυπουργων,υπουργων και δεν μιλαμε..Ονοματα δεν γραφω για ευνοητους λογους!
Βαλτε τα πραγματα κατω και σκεφτειτε οτι ενα iphone,παραμενει iphone,οσα χρονια κ αν περασουν,οσα μοντελα πισω και αν ειναι.Δεν ειναι λιγα τα ατομα με iphone3g-s που τους εξυπηρετει αψογα ενα κινητο 5 χρονων!

Τελευταία επεξεργασία από: ramarg, 11/08/2013 - 14:01


#1731   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 11/08/2013 - 14:06

για το θεμα τιμης συμφωνω. ετσι ειναι σε ολα τα εισαγωμενα προιοντα με τους κουμπαρους. για το να μην γρατσουνισθει κανεις δεν ζηταει εγγυησεις αλλα οχι και μεσα απο το κουτι.

οσο για τις κακες λεξεις εγω που σε μενα το θετεις οτι το ειπα  δεν το ειπα και βρες το γραμμενο. 

αλλος την χρησιμοποιησε. 


Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 11/08/2013 - 14:07


#1732   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/08/2013 - 14:29

Δεν αναφερομουν στα λεγομενα καποιου! Προς θεου.Συζητηση κανουμε.Αλλιως θα ειχα κανει παραθεση σχολιου ;)
Μεσα απο το κουτι δεν θα το ανεχομουν ουτε εγω φθαρμενο.Αν ηταν αγοραζα μεταχειρισμενο και οχι καινουριο που το πληρωνω και ενα καρο λεφτα στην Ελλαδα! Γι αυτο σε ακριβες αγορες,καλο ειναι να γινεται το unbox στο μαγαζι.Καλως η κακώς αν περασεις την πορτα του μαγαζιου,και δεν σου παρεχουν και DOA το χασες το παιχνιδι.Γι ´ αυτο επειδη λεφτα δινουμε ας ειμαστε προσεκτικοι,προνοητικοι εξ αρχης για να μην τρεχουμε μετα.Αυτα

Τελευταία επεξεργασία από: ramarg, 11/08/2013 - 14:34


#1733   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 11/08/2013 - 14:31

Δεν αναφερομουν στα λεγομενα καποιου! Προς θεου.Συζητηση κανουμε.Αλλιως θα ειχα κανει παραθεση σχολιου ;)
Μεσα απο το κουτι δεν θα το ανεχομουν ουτε εγω,γι αυτο σε ακριβες αγορες,καλο ειναι να γινεται το unbox στο μαγαζι.Καλως η κακώς αν περασεις την πορτα του μαγαζιου,και δεν σου παρεχουν και DOA το χασες το παιχνιδι.Γι ´ αυτο επειδη λεφτα δινουμε ας ειμαστε προσεκτικοι,προνοητικοι εξ αρχης για να μην τρεχουμε μετα.Αυτα

Αυτο έχω κάνει και με το 4ς και με το 5. Τα είχα ανοίξει εκει που τα πηρα. Δεν είπανε τπτ είδα πως ηταν μια χαρα και έφυγα

Τελευταία επεξεργασία από: Marios092, 11/08/2013 - 14:32


#1734   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/08/2013 - 14:43

Αυτο έχω κάνει και με το 4ς και με το 5. Τα είχα ανοίξει εκει που τα πηρα. Δεν είπανε τπτ είδα πως ηταν μια χαρα και έφυγα

Ετσι πρεπει,για μην τρεχουμε μετα.Εγω επρεπε να το ειχα κανει στο 4s μου αλλα δεν το εκανα και το μετανιωσα.Ολα αψογα.Μονο το home button,δεν ηταν κανονικο.Ηταν σαν ελατωματικα σχεδιασμενο.Το τετραγωνο συμβολο στο κεντρο ειναι καπως.Δεν ειναι προβλημα μεγαλο,αλλα σαν λεπτομερεια με χαλασε αρκετα. Απο την αλλη σκεφτομαι να το αλλαξω μονος αλλα ειναι μεγαλη ιστορια ! Στρατιωτικο καψονι να ανοιξεις το 4s για το home button! Πρεπει να του πεταξεις τα ματια εξω για να φτασεις μεχρι οθονη-home button..Σ´αυτο το θεμα υποκλινομαι στο 5, γιατι ο νεος σχεδιασμος ειναι απιστευτα ευκολος στις επισκευες. Με 2βιδες εχεις τα παντα μπροστα σου,οχι σαν το 4s . Λυπαμαι που το λεω αλλα αυτη ειναι η αληθεια! :P
Iphone 4-4S ifixit > 4/10 ευκολία !
Iphone 5. Ifixit > 7/10. "

#1735   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 11/08/2013 - 14:52

ειναι ευκολια σιγουρα αλλα και πειρασμος να το ανοιξεις να μην κατεχεις και να την η ζημια. σιγουρα τους τεχνικους τους διευκολυνει αφανταστα



#1736   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/08/2013 - 14:54

Με μια πιο απλοποιημενη σκεψη,το 5αρι ειναι αντικειμενικα συγκρισιμο μονο με το 4αρι.Αντιστοιχα το 4s με το 5s.

 

Εδω εισαι 100% λαθος.

 

Καθε iPhone ειναι συγκρισιμο με το ακριβως προηγούμενο μοντελο (και με ολα τα πιο παλια εννοειται).

 

Καθε s μοντελο ειναι καλυτερο απο το απλο της ιδιας σειρας και καθε απλο καλυτερο απο το s της προηγουμενης.

 

Και μεχρι τωρα ΣΑΦΩΣ καθε iphone ειναι καλυτερο απο το προηγούμενο. Αν κάποιος αγοραζε τωρα το πρωτο του iphone (καινουριο, δε μιλαω για μεταχειρισμενα σε τιμες ευκαιριας) θα εκανε ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ αν δεν αγοραζε το 5αρι εστω και αν ειναι 50ε ακριβοτερο απο το 4s.

 

Ειναι τοσο απλα τα πραγματα οσο τα εγραψα, δεν ειναι καμια επιστημη.


You'll Never Walk Alone


#1737   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/08/2013 - 21:56

Εδω εισαι 100% λαθος.
 
Καθε iPhone ειναι συγκρισιμο με το ακριβως προηγούμενο μοντελο (και με ολα τα πιο παλια εννοειται).
 
Καθε s μοντελο ειναι καλυτερο απο το απλο της ιδιας σειρας και καθε απλο καλυτερο απο το s της προηγουμενης.
 
Και μεχρι τωρα ΣΑΦΩΣ καθε iphone ειναι καλυτερο απο το προηγούμενο. Αν κάποιος αγοραζε τωρα το πρωτο του iphone (καινουριο, δε μιλαω για μεταχειρισμενα σε τιμες ευκαιριας) θα εκανε ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ αν δεν αγοραζε το 5αρι εστω και αν ειναι 50ε ακριβοτερο απο το 4s.
 
Ειναι τοσο απλα τα πραγματα οσο τα εγραψα, δεν ειναι καμια επιστημη.


Ακριβώς έτσι! Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ

#1738   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/08/2013 - 00:39

Εδω εισαι 100% λαθος.
 
Καθε iPhone ειναι συγκρισιμο με το ακριβως προηγούμενο μοντελο (και με ολα τα πιο παλια εννοειται).
 
Καθε s μοντελο ειναι καλυτερο απο το απλο της ιδιας σειρας και καθε απλο καλυτερο απο το s της προηγουμενης.
 
Και μεχρι τωρα ΣΑΦΩΣ καθε iphone ειναι καλυτερο απο το προηγούμενο. Αν κάποιος αγοραζε τωρα το πρωτο του iphone (καινουριο, δε μιλαω για μεταχειρισμενα σε τιμες ευκαιριας) θα εκανε ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ αν δεν αγοραζε το 5αρι εστω και αν ειναι 50ε ακριβοτερο απο το 4s.
 
Ειναι τοσο απλα τα πραγματα οσο τα εγραψα, δεν ειναι καμια επιστημη.


Δεν το εννοουσα ακριβως οπως το εθεσες.4S εχω και καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις,μιας και η τακτικη της Apple με τα S μοντελα ειναι γνωστη. Αναφερομουν στην συγκριση των προβλημάτων.Πρακτικα,δεν μπορεις να μεγαλοποιεις το 4S ως λιγοτερο ελλατωματικο εναντι του 5. Ως απλο μοντελο το πενταρι,ειναι λογικο να εμφανισει προβληματα, τα οποια σιγουρα και θα λυθουν στο 5S.Αντιστοιχα το 4S μπορει να φανταζει ως λιγοτερο προβληματικο,απλα μην ξεχναμε οτι αποτελει αναβαθμιση του 4 λυνοντας τα ηδη γνωστα προβληματα και αδυναμιες του.Η συγκριση πρεπει να γινεται υπο αυτο το πρισμα κατα τη γνωμη μου.

#1739   Marko11

Marko11

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/09/2013 - 14:44

Καλημερα σε ολους
Συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ανοιγω καινουργιο θεμα.
Ειμαι κατοχος του Iphone 5 και εχω θεμα με τις εισερχομενες κλησεις.Η συνδεση ειναι cosmote και αυτο που συμβαινει ειναι οτι οταν με καλουν το τηλ φαινεται να μην ειναι διαθεσιμο, ενω ειναι εντος δικτυου,και μετα απο 5 με 10 λεπτα παιρνω μηνημα αναπαντητης κλησης.Ξεχασα να πω οτι η συσκευη ειναι jailbreak 6.1.2.Επικοινωνησα με τη cosmote και μου προτειναν να αλλαξω την sim γιατι ειναι η πιο συντομη διαδικασια να τσεκαρουμε το τηλεφωνο.Δεν αλλαξε κατι το προβλημα παραμενει.
Αν γνωριζει κανεις πως μπορω να αντιμετωπισω το θεμα θα ηθελα τη βοηθεια σας.
Η συσκευη ειναι σε εγγυηση.
Ευχαριστω εκ των προτερων.

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.. ειμαι ιος7 και εχω 4G. τι εκανες?



#1740   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2013 - 15:14

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση για 5αρι λευκο 6 ημερών. Παρατήρησα στο σκοταδι πως όταν ανάβει η οθόνη ανάβει ταυτόχρονα και ενα πολυ μικρο σημειο μεταξυ του bezel και της οθόνης.(στην μικρη την εγκοπή αν καταλαβαινετε) Βεβαια θελει ψαξιμο καλο για να το παρατηρησει κανεις.Φυσικά και δεν επηρεάζει τη λειτουργία του κινητου απλως για αισθητικους λόγους περισσότερο. Τι κάνω???:huh:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες