Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1831   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2013 - 00:47

Μια απορία και πάλι παιδια για λευκο 5αρι. Ξέρεις κανεις πως καθαρίζεται το κενό μεταξύ του γυαλιού της οθόνης και του πλαστικού μέρους;;; Δοκίμασα σπασμένη οδοντογλυφίδα αλλα δεν ειναι μεγάλο αποτέλεσμα... Καμία ιδεα κανεις;;

Μεταξύ Bezel και οθόνης λες? Καν'το με ένα φύλο χαρτί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1832   Spartikon

Spartikon

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2013 - 20:57

Εχω ένα I phone5 το οποίο βγάζοντας το απο την μια θήκη που το ειχα για να το βάλω σε νεα παρατήρησα οτι ηταν λυγισμένο η μια του πλευρά και ειχε βγει προς τα έξω ελάχιστα η οθόνη που φυσικα απο την θήκη δεν φαινόταν...το πήγα στο καταστημα που το πηρα και κου ειπαν αρχικά οτι έγινε γιατι το ειχα στην πίσω τσέπη, φυσικα και δεν το βάζω σε τσέπη διότι δεν φοράω παντελόνια με πίσω τσέπες, μετα οτι το πάτησα , χωρις να έχεις καμία φθορά το κινητο και με τα πολλα το έστειλαν για έλεγχο, σημερα λοιπον μου εάν οτι θελουν 240 ευρώ λόγω στρεβλωσης...την αιτία της στρεβλωσης όμως κανεις δεν μου την ειπε..επικοινώνησα με την apple όπου ένας πολυ εξυπηρετικος υπάλληλος μου ειπε οτι πιθανή αιτία ειναι η υπερθέρμανση αλλα δεν μπορει να βοηθήσει γιατι δεν αναλαμβάνουν κινητά !!!!!!!να μην τα πολυλογώ η εγγύηση δεν το καλύπτει , ξέρει κανεις τι γινεται σ αυτήν την περιπτωση ?? εχει τύχει σε κάποιον άλλον ?να σημειώσω εδω οτι δεν το πολυχρησιμοποιηω γιατι τελικα πηρα I pad για την δουλειά που το ήθελα.

#1833   DHM

DHM

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2014 - 22:46

Μετά την αναβάθμιση 7.1.1 σε iphone 5 δε λειτουργεί η κάμερα ούτε και σε άλλες εφαρμογές. Κάποιες φορές μετά από reset εμφανίζεται μία τρίλιζα και άλλοτε γίνεται η εναλλαγή σε μπροστινή κάμερα με λειτουργία 3 δευτερολέπτων ή λειτουργεί το φωτο-καμερα-πανοραμα για λίγο. Τι μου προτείνετε?

Τελευταία επεξεργασία από: DHM, 09/05/2014 - 22:48


#1834   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/05/2014 - 23:08

Καλό είναι να προχωρήσεις σε Restore & Set Up As New.

 

Δες αν παραμένουν τα παραπάνω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1835   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 10/05/2014 - 17:54

Εχω ένα I phone5 το οποίο βγάζοντας το απο την μια θήκη που το ειχα για να το βάλω σε νεα παρατήρησα οτι ηταν λυγισμένο η μια του πλευρά και ειχε βγει προς τα έξω ελάχιστα η οθόνη που φυσικα απο την θήκη δεν φαινόταν...το πήγα στο καταστημα που το πηρα και κου ειπαν αρχικά οτι έγινε γιατι το ειχα στην πίσω τσέπη, φυσικα και δεν το βάζω σε τσέπη διότι δεν φοράω παντελόνια με πίσω τσέπες, μετα οτι το πάτησα , χωρις να έχεις καμία φθορά το κινητο και με τα πολλα το έστειλαν για έλεγχο, σημερα λοιπον μου εάν οτι θελουν 240 ευρώ λόγω στρεβλωσης...την αιτία της στρεβλωσης όμως κανεις δεν μου την ειπε..επικοινώνησα με την apple όπου ένας πολυ εξυπηρετικος υπάλληλος μου ειπε οτι πιθανή αιτία ειναι η υπερθέρμανση αλλα δεν μπορει να βοηθήσει γιατι δεν αναλαμβάνουν κινητά !!!!!!!να μην τα πολυλογώ η εγγύηση δεν το καλύπτει , ξέρει κανεις τι γινεται σ αυτήν την περιπτωση ?? εχει τύχει σε κάποιον άλλον ?να σημειώσω εδω οτι δεν το πολυχρησιμοποιηω γιατι τελικα πηρα I pad για την δουλειά που το ήθελα.


Δε νομίζω να μπορέσεις να κάνεις κάτι. Δώσε 240,00€ για να έχεις καινούργιο κινητό!

#1836   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 10/05/2014 - 17:57

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου. Το Touch ID δουλεύει με τη μια 100%? Είδα ότι μαθαίνει με το χρόνο αλλά σε μένα αρχικά δεν το αναγνωρίζει με τη μια. Νομίζω 2-3 στις 10 το χάνει.
Τι μπορεί να παίζει;

#1837   sakis29

sakis29

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2014 - 18:53

εμένα παιδιά το μόνο πρόβλημα είναι η μπαταρία που κάνει βουτιά με το 4G.... επειδη σχεδον όλη τη μέρα ειμαι απο 4g κραταει μισή μέρα και κάτι παραάνω....



#1838   siswhs

siswhs

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2014 - 20:05

για να κανει αναβαθμιση τις εφαρμογες πρεπει να το κλεισω γιατι συμβαινει αυτο;



#1839   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 10/05/2014 - 20:34

εμένα παιδιά το μόνο πρόβλημα είναι η μπαταρία που κάνει βουτιά με το 4G.... επειδη σχεδον όλη τη μέρα ειμαι απο 4g κραταει μισή μέρα και κάτι παραάνω....

 

Τα ίδια και εδώ, με Cosmote. Εσύ;



#1840   DHM

DHM

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2014 - 22:34

[quote name="nikosgnr" post="1562718" timestamp="1399669733"]Καλό είναι να προχωρήσεις σε Restore & Set Up As New.

Δες αν παραμένουν τα παραπάνω.

Ευχαριστω nikosgnr.
Συγγνωμη που αργησα να απαντησω, εκανα τα παραπανω και δε διορθωθηκε το προβλημα. Το μονο που παρατηρησα οταν απενεργοποιησα τον εντοπισμο θεσης της καμερας αρχησε να λειτουργει μονο η μπροστινη καμερα, γεγονος που δειχνει οτι ειναι προβλημα λογισμικου.

Τελευταία επεξεργασία από: DHM, 31/05/2014 - 22:39





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες