Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/11/2012 - 08:26

παντος εχουμε φαει και πολυ παραπληροφοριση ....χτες ετυχε να βγαλω μερικες φωτο με κοντρα τον ηλιο.και μετα εβγαλα και μια τον ηλιο ετσι για δοκιμη ,ε δεν ειδα κανενα προβλημα ουτε μοβ ουτε βλακιες αλλες.δοκιμαστε και εσεις θα δειτε οτι ολες οι φωτο βγαινουν τελειες..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2012 - 08:33

Καθώς είναι η πρώτη φορά που παίρνω iphone δεν γνώριζα τι γινόταν στα σχόλια. Όλοι οι γνωστοί, μου έλεγαν, θα δεις τι θα γράφεται για να μην πάει ο κόσμος να το πάρει. Ακόμα και να υπήρχε κάτι, το διογκώνουν τόσο πολύ που νομίζεις ότι έχουν δίκιο. Εγώ εχθές έβγαλα 20 φωτογραφίες μέσα στο κολυμβητήριο (με τους προβολείς μέσα, με γωνία με όλες τις πιθανές πόζες) και δεν είδα πρόβλημα.

#198   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 11/11/2012 - 11:48

Εγώ πέρα απο το κλικ κλικ του τζαμιού στην πάνω αριστερή γωνία, δεν έχω βρει άλλα μεγάλα προβλήματα. Πέρα απο ένα τρελό κόλλημα του safari οταν πήγα να μπω στο www.balloons.gr. Μπορει να το κοιτάξει κάποιος άλλος?

Αν μου το αντικαταστήσουν με ένα άλλο χωρίς το πρόβλημα θα είμαι κατενθουσιασμένος.

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι γενικά το γυαλί έχει ένα απειροελάχιστο χάσμα στην ένωση με το σώμα του κινητού. Στην κάτω δεξιά γωνία βρήκα λίγη κόλλα να εξέχει απο την ένωση και γενικά έχω την εντύπωση οτι για να το σταθεροποιήσουν πρέπει να το κολλάνε. Μη φανταστείτε κόλλες στιγμής. Ελαστικές κόλλες σιλικόνης είναι. Μάλλον στην παραγωγή απο τη βιασύνη να βγάλουν όσα περισσότερα γίνεται, τους ξεφεύγουν μερικά με ελλιπείς κολήσεις. Φαντάζομαι αν το κρατήσω δε θα έχω ποτέ πρόβλημα αλλά μου τη σπάει να μη μου δίνει την αίσθηση συμπαγούς συσκευής. Σε όλα τα άλλα i που είχα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα...

#199   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 12:13

. Βάζω και ταινίες μέσα (οι περισσότερες σειρές που βλέπω είναι ήδη .mp4)


Eixa όλα τα iPhones αλλά δε μπόρεσα ποτέ να δω ταινίες σε κανένα ούτε τώρα στο 5. Δε με βολεύουν καθόλου οι τόσο μικρές οθόνες.μονο το iPad mou 3 για αυτό. Με εντυπωσιάζουν όσοι μπορούν lol

#200   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 11/11/2012 - 12:18

Χωρίς να είμαι κάτοχος iPhone 5, η γνώμη μου γενικά για το θέμα (κριτική του iPhone) είναι πως φυσικά υπάρχουν κάποια προβλήματα, αλλά λόγω της δημοφιλίας της συγκεκριμένης συσκευής, υπερμεγενθύνονται. Όπως και με τα προηγούμενα μοντέλα.

#201   iGchris13

iGchris13

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/11/2012 - 14:04

Εγώ πέρα απο το κλικ κλικ του τζαμιού στην πάνω αριστερή γωνία, δεν έχω βρει άλλα μεγάλα προβλήματα. Πέρα απο ένα τρελό κόλλημα του safari οταν πήγα να μπω στο www.balloons.gr. Μπορει να το κοιτάξει κάποιος άλλος?

Αν μου το αντικαταστήσουν με ένα άλλο χωρίς το πρόβλημα θα είμαι κατενθουσιασμένος.

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι γενικά το γυαλί έχει ένα απειροελάχιστο χάσμα στην ένωση με το σώμα του κινητού. Στην κάτω δεξιά γωνία βρήκα λίγη κόλλα να εξέχει απο την ένωση και γενικά έχω την εντύπωση οτι για να το σταθεροποιήσουν πρέπει να το κολλάνε. Μη φανταστείτε κόλλες στιγμής. Ελαστικές κόλλες σιλικόνης είναι. Μάλλον στην παραγωγή απο τη βιασύνη να βγάλουν όσα περισσότερα γίνεται, τους ξεφεύγουν μερικά με ελλιπείς κολήσεις. Φαντάζομαι αν το κρατήσω δε θα έχω ποτέ πρόβλημα αλλά μου τη σπάει να μη μου δίνει την αίσθηση συμπαγούς συσκευής. Σε όλα τα άλλα i που είχα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα...



Δυστυχώς φίλε μου το πρόβλημα με το γυαλί το έχω και εγώ. Κάτω αριστερά στο τελείωμα του γυαλιού. Αύριο το πάω cosmote να δώ τι θα πούνε. Δεν έχω και πολλές ελπίδες για νέο και δεν νομίζω να φτιάχνεται εύκολα. Και εγώ νομίζω είναι θέμα κολλήματος συσκευής και γυαλιού.
Tο πήρα Τετάρτη από eshop cosmote. Και εγώ βλέπω την κόλλα ανάμεσα στο τζάμι και στο μέταλλο. Και μόνο αυτό είναι απαράδεκτο. Εδωσα 855 για 32άρι λευκό και με πονέσανε. Τουλάχιστον να ήταν σωστό το τηλ. Έχω χαλαστεί τι και αν όλα τα άλλα είναι εντάξει?

#202   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 14:23

Τελικά είχες πρόβλημα;;;; Λυπάμαι!!!! Μιλήσες καθόλου μαζί τους η θα το πας έτσι και ότι βγει;;;

Τελευταία επεξεργασία από: Dimsu, 11/11/2012 - 14:30


#203   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/11/2012 - 14:29

Δυστυχώς φίλε μου το πρόβλημα με το γυαλί το έχω και εγώ. Κάτω αριστερά στο τελείωμα του γυαλιού. Αύριο το πάω cosmote να δώ τι θα πούνε. Δεν έχω και πολλές ελπίδες για νέο και δεν νομίζω να φτιάχνεται εύκολα. Και εγώ νομίζω είναι θέμα κολλήματος συσκευής και γυαλιού.
Tο πήρα Τετάρτη από eshop cosmote. Και εγώ βλέπω την κόλλα ανάμεσα στο τζάμι και στο μέταλλο. Και μόνο αυτό είναι απαράδεκτο. Εδωσα 855 για 32άρι λευκό και με πονέσανε. Τουλάχιστον να ήταν σωστό το τηλ. Έχω χαλαστεί τι και αν όλα τα άλλα είναι εντάξει?


Να το πας εκεί που το πήρες και να απαιτήσεις αντικατάσταση με σφραγισμένο.

Μην συμβιβαστείς με τίποτα λιγότερο. Πόσο μέρες το έχεις?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#204   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/11/2012 - 14:33

Δυστυχώς φίλε μου το πρόβλημα με το γυαλί το έχω και εγώ. Κάτω αριστερά στο τελείωμα του γυαλιού. Αύριο το πάω cosmote να δώ τι θα πούνε. Δεν έχω και πολλές ελπίδες για νέο και δεν νομίζω να φτιάχνεται εύκολα. Και εγώ νομίζω είναι θέμα κολλήματος συσκευής και γυαλιού.
Tο πήρα Τετάρτη από eshop cosmote. Και εγώ βλέπω την κόλλα ανάμεσα στο τζάμι και στο μέταλλο. Και μόνο αυτό είναι απαράδεκτο. Εδωσα 855 για 32άρι λευκό και με πονέσανε. Τουλάχιστον να ήταν σωστό το τηλ. Έχω χαλαστεί τι και αν όλα τα άλλα είναι εντάξει?


Εννοείται ότι ζητάς αντικατάσταση, αν είσαι εντός των 10-15 ημερών τότε είσαι καλυμμένος!

#205   i-phoneman

i-phoneman

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/11/2012 - 14:34

μια φωτογραφια απο το τηλεφωνο με το προβλημα κολλας στο display θα επρεπε να την δουμε.

#206   Dimitrisprapas

Dimitrisprapas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/11/2012 - 14:59

Αναρτημένη εικόνα
Φωτογραφία από iphone 5 σήμερα το πρωί...ο ήλιος βγαίνει μωβ όντως...Και θα ήθελα αυτή η μπαταρία με το wifi ανοικτό κ την φωτεινότητα τέρμα να μην τελείωνε τόοοσο εύκολα...Αυτά!!

#207   iGchris13

iGchris13

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/11/2012 - 15:46

Δεν ξέρω παιδιά αν το δέχονται επισήμως σαν πρόβλημα ή όχι. Εννοήται ότι είναι κατασκευαστικό λάθος και ακόμη και να δεκτώ ότι όσο και να το προσέχω θα φάει τις γρατζουνιές του το δέχομαι. Είναι συσκευή που την έχουμε όλη την ώρα μαζί μας. Της έχω θήκη όσο και να χάνει αισθητικά. Αλλά το να έχει από τη μάνα του πρόβλημα συναρμολόγησης δεν φταίμε εμείς που έχουν τους εργάτες να δουλεύουν εξοντωτικά για να βγεί παραγωγή όπως όπως! Θα πάω αύριο το πρωί και ο Θεός βοηθός τι θα ακούσω.
Δεν ξέρω δυστυχώς πόσες μέρες έχω για DOA. Ένα χαρτί που έδωσαν με την απόδειξη γράφει κάποιεσν μέρες για όλουσ τους κατασκευαστές και στο iPhone και iPad είναι κενό!!!! Το πήρα Τετάρτη μεσημέρι με courier και το πρόβλημα το ανακάλυψα την Παρασκευή που έπαιζα μαζί του. Δεν είχα καταλάβει ότι σε αυτό το σημείο τρίζει γιατί είναι σχεδόν στο τελείωμα του γυαλιού.

#208   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 15:47

Δεν ξέρω παιδιά αν το δέχονται επισήμως σαν πρόβλημα ή όχι. Εννοήται ότι είναι κατασκευαστικό λάθος και ακόμη και να δεκτώ ότι όσο και να το προσέχω θα φάει τις γρατζουνιές του το δέχομαι. Είναι συσκευή που την έχουμε όλη την ώρα μαζί μας. Της έχω θήκη όσο και να χάνει αισθητικά. Αλλά το να έχει από τη μάνα του πρόβλημα συναρμολόγησης δεν φταίμε εμείς που έχουν τους εργάτες να δουλεύουν εξοντωτικά για να βγεί παραγωγή όπως όπως! Θα πάω αύριο το πρωί και ο Θεός βοηθός τι θα ακούσω.
Δεν ξέρω δυστυχώς πόσες μέρες έχω για DOA. Ένα χαρτί που έδωσαν με την απόδειξη γράφει κάποιεσν μέρες για όλουσ τους κατασκευαστές και στο iPhone και iPad είναι κενό!!!! Το πήρα Τετάρτη μεσημέρι με courier και το πρόβλημα το ανακάλυψα την Παρασκευή που έπαιζα μαζί του. Δεν είχα καταλάβει ότι σε αυτό το σημείο τρίζει γιατί είναι σχεδόν στο τελείωμα του γυαλιού.

τι εβδομαδα παραγωγης ειναι φιλε μου?στο γερμανο πάντως είναι 3 εργασιμες το DOA

Τελευταία επεξεργασία από: andreashadji, 11/11/2012 - 15:48


#209   iGchris13

iGchris13

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/11/2012 - 15:52

Είναι 42 εβδομάδα. Να δούμε η Cosmote τι πολιτική έχει για αυτό το θέμα.

#210   Dimitrisprapas

Dimitrisprapas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/11/2012 - 16:10

Είναι 42 εβδομάδα. Να δούμε η Cosmote τι πολιτική έχει για αυτό το θέμα.


Cosmote είπες? Μάλιστα.Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά θα τα βρείς πάααρα πολύ σκούρα....και εγώ αυτό το θέμα είχα για ένα απειροελάχιστο σημαδάκι...........καλή τύχη......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες