Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   tseloni

tseloni

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/11/2012 - 19:31

Αυτό είναι το γνωστό Rattle που υπάρχει στα 4S και απ'οτι φαίνεται το έχουν και τα 5άρια.


Όχι μόνο το 4s! Εμένα και το 4 που είχα, όταν το χτυπούσα με το δάχτυλο στην πλάτη κοντά στην κάμερα κάτι έτριζε μέσα. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν τα κουμπιά αλλά είδα ότι έτριζε και όταν κρατούσα τα κουμπιά σταθερά. Οπότε νόμιζα ότι κάτι είχε σπάσει εκεί μέσα (δεν ήξερα για το rattle). Τώρα που πήρα το 5 είδα ότι τρίζει και αυτό με τον ίδιο τρόπο, και μάλιστα λίγο πιο έντονα, οπότε κατάλαβα ότι δεν επρόκειτο περί προβλήματος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 14/11/2012 - 19:34

Όχι μόνο το 4s! Εμένα και το 4 που είχα, όταν το χτυπούσα με το δάχτυλο στην πλάτη κοντά στην κάμερα κάτι έτριζε μέσα. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν τα κουμπιά αλλά είδα ότι έτριζε και όταν κρατούσα τα κουμπιά σταθερά. Οπότε νόμιζα ότι κάτι είχε σπάσει εκεί μέσα (δεν ήξερα για το rattle). Τώρα που πήρα το 5 είδα ότι τρίζει και αυτό με τον ίδιο τρόπο, και μάλιστα λίγο πιο έντονα, οπότε κατάλαβα ότι δεν επρόκειτο περί προβλήματος.

Έχω 2 τεσσάρια δεν τρίζει πουθενά εκει που λες όσο και να τα χτυπάω.

#258   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 14/11/2012 - 19:38

Έχω 2 τεσσάρια δεν τρίζει πουθενά εκει που λες όσο και να τα χτυπάω.


Επισης και σε εμενα δεν ακουγεται κατι... 4s

#259   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2012 - 20:05

Όχι μόνο το 4s! Εμένα και το 4 που είχα, όταν το χτυπούσα με το δάχτυλο στην πλάτη κοντά στην κάμερα κάτι έτριζε μέσα. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν τα κουμπιά αλλά είδα ότι έτριζε και όταν κρατούσα τα κουμπιά σταθερά. Οπότε νόμιζα ότι κάτι είχε σπάσει εκεί μέσα (δεν ήξερα για το rattle). Τώρα που πήρα το 5 είδα ότι τρίζει και αυτό με τον ίδιο τρόπο, και μάλιστα λίγο πιο έντονα, οπότε κατάλαβα ότι δεν επρόκειτο περί προβλήματος.


Και σε 4άρια υπάρχει αυτό.. Σωστά.

Πρόβλημα δε ξέρω αν είναι, αλλά σίγουρα ενοχλητικό.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 14/11/2012 - 20:05

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#260   konstagio

konstagio

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/11/2012 - 00:40

Ρε παιδια, τι ακριβως συμβαίνει με φωτο και YouTube? και τα δυο, είναι προσαρμοσμένα στην 3,5 οθόνη. Δηλαδη, δεν πιανουν ολη την οθονη οπωσ γινοταν με τα προηγουμενα μηλα.Το έχετε παρατηρήσει και εσείς;

#261   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 15/11/2012 - 02:45

Ρε παιδια, τι ακριβως συμβαίνει με φωτο και YouTube? και τα δυο, είναι προσαρμοσμένα στην 3,5 οθόνη. Δηλαδη, δεν πιανουν ολη την οθονη οπωσ γινοταν με τα προηγουμενα μηλα.Το έχετε παρατηρήσει και εσείς;

Από όσο ξέρω το YouTube δεν είναι ακόμα έτοιμο για το iPhone 5. Τι εννοείς με το "φώτο" το Photos που έχει το iOS ( δεν νομίζω αλλά έτσι όπως το έγραψες) ή το iPhoto;

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 15/11/2012 - 02:48


#262   konstagio

konstagio

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/11/2012 - 17:43

Από όσο ξέρω το YouTube δεν είναι ακόμα έτοιμο για το iPhone 5. Τι εννοείς με το "φώτο" το Photos που έχει το iOS ( δεν νομίζω αλλά έτσι όπως το έγραψες) ή το iPhoto;

Οταν βγαζεις μια φωτογραφια με τον "κλασσικο" τροπο (φανταζομαι πως ο "κλασσικος" δεν ειναι το iPhoto που αναφερεις), καταλαμβανει ενα μονο μερος της οθονης και οχι ολοκληρη.Με μια προχειρη δοκιμη που εκανα, το μεγεθος της φωτογραφιας ειναι ιδιο με τις διαστασεις που ειχε το 4αρι μου, οπου εκει καταλαμβανε ολοκληρη την οθονη μου.Απο περιεργεια, δοκιμασα να βγαλω και μια φωτο με ενα demo που ειχαν στο goldenΙ και ειχε ακριβως τα ιδια αποτελεσματα.Οταν ρωτησα τον πωλητη, μου ειπε πως δεν το ειχε προσεξει και πως, πιθανον, θα βγαλει καποιο update η Apple προκειμενου η φωτογραφια να καταλαμβανει και τις 4" του κινητου.......

#263   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/11/2012 - 19:21

Μια βοηθεια παρακαλω...εκανε ενας φιλος αναβαθμιση το 4ς σε ios 6...απο τοτε για καποιο λογο δεν μπορει να συνδεθει με το wifi του...δεν το αναγνωριζει...μπορει να μου πει καποιος τι μπορει να κανει σε αυτη την περιπτωση???

#264   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2012 - 19:29

Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

Σε άλλο Router συνδέεται? ήταν με JB πρίν?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#265   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/11/2012 - 19:37

Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

Σε άλλο Router συνδέεται? ήταν με JB πρίν?


ναι στο δικο μου router μπαινει...στο δικο του δεν μπαινει...οχι δεν ηταν jb...οποτε δεν ειναι θεμα κινητου αλλα modem απο οτι καταλαβαινω...

#266   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2012 - 19:39

Τότε ναι.

Ας κάνει στο Router ένα Reboot.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#267   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/11/2012 - 20:16

Καθομαι αραχτος στον καναπε και διαβαζω το thread απ το ipad.
Τι να πω ρε παιδια λες και ειστε υποχρεωμενοι να αγοραζετε απ την Apple.Και γω ειχα το 3g στη συνεχεια πηγα στο 3gs εκανα ενα διαλλειμα με το galaxy s δεν μου αρεσε και στη συνεχεια πηγα στο 4.Εμεινα περιπου 2 χρονια με το 4 και τωρα το εχει η συζυγος γιατι εγω εχω το s3.
Δεν μπορωνα καταλαβω τους χρωστατε λεφτα;;;;;
Αν καποιος θελει ενα καλο smartphone για να κανει ολα τα βασικα και επισης να εχει και ενα καρο εφαρμογες τοτε μενει με το 4 η αντε το 4s.Για ποιο λογο να παει στο 5;
Τωρα αν καποιος ειναι γκατζετακιας συγνωμη αλλα αλλαζει συνεχεια μαρκες και ψαχνεται παντου.Δεν ειναι κολλημενος με καμμια μαρκα η λειτουργικο.Και ειδικα για γκατζετακιδες το android οπως και το meego για οσους εχουν ασχοληθει αξιζει πολυ περισσοτερο.
Τελοσπαντων προφανεστατα δεν ειμαι κανενας Apple hater μαλλον το αντιθετο θα ελεγα αλλα απο κει και περα δεν ειμαι σκλαβος της apple.Επισης πλεον εχοντας βιωσει με το s3 περιπου δυο μηνες δεν ξαναγυρναω σε iphone.Και μονο η οθονη ειναι αλλο πραγμα ας αφησουμε την ελευθερια κινησεων.Επισης το jelly bean ειναι σχεδον τοσο smooth οσο και το ios πλεον.
Αντιθετα οταν καποτε εσκασα 500 για το πρωτο galaxy στον ενα μηνα γυρισα στο iOs.
Τωρα εχουν αλλαξει τα πραγματα ομως και γιατι οχι να ξανα αλλαξουν και να βγαλει η Apple παλι ενα iphone που να αξιζει τον κοπο και να επιστρεψω.
Απλα ας μη τρωμε επιτελους οτι μας πετανε.Αυτο ισχυει και για μενα.Ας τους φτυνουμε που και που μπας και μας δωσουν κατι καλυτερο.Και επιτελους το κινητο δεν ειναι πρεστιζ!!!
Να στε καλα Δημητρης

#268   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 16/11/2012 - 08:37

Εγώ με μαύρο 43ης βδομάδας μετά από μια βδομάδα με το Κινητο έχω να αναφέρω τα εξής. Το bezel σε ένα σημείο (διαστάσεις καρφιτσας) έφυγε το χρωμα χωρίς να έχει ακουμπήσει πουθενά. Και επίσης αν έχω πάνω 5-10 λεπτά να το ανοίξω με το που το ανοίγω κάτω από το slide to unlock βλέπω ένα light bleeding (έτσι δεν το λένε;) το οποίο εξαφανίζεται μέχρι να ξεκλειδωσω.

#269   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/11/2012 - 09:01

Εγώ με μαύρο 43ης βδομάδας μετά από μια βδομάδα με το Κινητο έχω να αναφέρω τα εξής. Το bezel σε ένα σημείο (διαστάσεις καρφιτσας) έφυγε το χρωμα χωρίς να έχει ακουμπήσει πουθενά. Και επίσης αν έχω πάνω 5-10 λεπτά να το ανοίξω με το που το ανοίγω κάτω από το slide to unlock βλέπω ένα light bleeding (έτσι δεν το λένε ;) το οποίο εξαφανίζεται μέχρι να ξεκλειδωσω.



ναι εγινε με τον αερα...

οσο για το αλλο κανε αναβαθμιση στην 6.01 :)

#270   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/11/2012 - 09:04

ναι εγινε με τον αερα...

οσο για το αλλο κανε αναβαθμιση στην 6.01 :)


φιλε οτι και να κανεις ειναι hardware προβλημα και λεγεται green glow το φαινομενο αυτο...πηγαινε οσο εχεις doa
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες