Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 16/11/2012 - 09:10

ναι εγινε με τον αερα...


οσο για το αλλο κανε αναβαθμιση στην 6.01 :)



Προς τι η ειρωνία μεγαλε; Οταν το ακουμπουσα σε επιφάνεια ήταν η πάνω σε κάποιο βιβλίο κτλ η πάνω στο πακέτο με τα τσιγάρα και κατα τα αλλά στην τσέπη μου. Δεν δικαιολογείται να γδαρθει. Δεν είχα ποτέ θήκη σε Κινητο και χθες πήγα και πήρα για το 5αρι μόλις είδα το σημάδι.
Οσο για το άλλο την 6.0.1 την έβαλα πρώτη μέρα που πήρα το Κινητο.

Τελευταία επεξεργασία από: thief7710, 16/11/2012 - 09:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/11/2012 - 09:14

Προς τι η ειρωνία μεγαλε; Οταν το ακουμπουσα σε επιφάνεια ήταν η πάνω σε κάποιο βιβλίο κτλ η πάνω στο πακέτο με τα τσιγάρα και κατα τα αλλά στην τσέπη μου. Δεν δικαιολογείται να γδαρθει. Δεν είχα ποτέ θήκη σε Κινητο και χθες πήγα και πήρα για το 5αρι μόλις είδα το σημάδι.
Οσο για το άλλο την 6.0.1 την έβαλα πρώτη μέρα που πήρα το Κινητο.

φιλε το προβλημα με την πρασινη γραμμη κατω, ειναι προβλημα με την γειωση κατι εχει αναφερθει οτι πιεζεται η οθονη εχει ακουστει...αν εχεςι doa στειλτο πισω να παρεις αλλο
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#273   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 16/11/2012 - 09:19

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο ρε Steve.διαρκει ένα δευτερόλεπτο κυριολεκτικά και μόνο αν έχω ώρα που άνοιξα το Κινητο τελευταία φορά. Σαν να θέλει ένα δευτερόλεπτο να ζεσταθει η μηχανή ένα πράγμα :P

#274   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/11/2012 - 09:21

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο ρε Steve.διαρκει ένα δευτερόλεπτο κυριολεκτικά και μόνο αν έχω ώρα που άνοιξα το Κινητο τελευταία φορά. Σαν να θέλει ένα δευτερόλεπτο να ζεσταθει η μηχανή ένα πράγμα :P

740 ευρω και να μην αξιζει να το πας;οχι δεν νομιζω...εγω τουλαχιστον αν μου τυχει αυτο θα το παω και μια και δυο και δεκα!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#275   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 16/11/2012 - 10:01

740 ευρω και να μην αξιζει να το πας;οχι δεν νομιζω...εγω τουλαχιστον αν μου τυχει αυτο θα το παω και μια και δυο και δεκα!!


Κοιτά έχω ένα iPad 2 ενάμιση χρόνο τώρα που έχει light bleeding στις γωνίες τις οθόνης. Ούτε που το προσέχω. Ειδικά αυτό που δεν κρατάει δεν το βρίσκω λόγο να το αλλάξω.

#276   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 16/11/2012 - 10:03

Προς τι η ειρωνία μεγαλε; Οταν το ακουμπουσα σε επιφάνεια ήταν η πάνω σε κάποιο βιβλίο κτλ η πάνω στο πακέτο με τα τσιγάρα και κατα τα αλλά στην τσέπη μου. Δεν δικαιολογείται να γδαρθει. Δεν είχα ποτέ θήκη σε Κινητο και χθες πήγα και πήρα για το 5αρι μόλις είδα το σημάδι.
Οσο για το άλλο την 6.0.1 την έβαλα πρώτη μέρα που πήρα το Κινητο.

Να φανταστω μονο του στην τσεπη ε;;

#277   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/11/2012 - 10:08

Να φανταστω μονο του στην τσεπη ε;;


πεστα ρε φιλε...εδω ενας συναδελφος το πηρε απο τη δευτερα, το χει γυμνο, το κραταει στο χερι μαζι με πακετο τσιγαρα,αναπτηρα,καφεδες...αφου τον βλεπω κ τρεμω εγω που δεν ειναι δικο μου κ δεν εχει καθει τιποτα...ασε μας τωρα, ανεμογδαρτη εχουν καποιοι...χααχαχαχα

#278   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 16/11/2012 - 10:22

Ρε μεγαλε γιατί να πω ψέματα. Εχουν περάσει κινητά και κινητά από τα χέρια μου. Μόνο από iPhone είχα 3G 3GS 4 και τώρα το 5. Σαφώς και στην τσέπη ήταν μόνο του. Ξεκολλατε μερικοί με την ειρωνία και την εξυπνάδα. Το 4 το έχω ακόμα χωρίς θήκη 2 χρόνια και έχει την φυσιολογική φθορά. Το 5 μέσα σε μια βδομάδα έχασε χρωμα. Ξαναλέω είναι ενα στίγμα όσο το κεφάλι από καρφίτσα αλλά εμένα με την καψουρα που έχω το μάτι παει κατευθείαν εκεί.

#279   godofwar4

godofwar4

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 16/11/2012 - 10:31

καλημερα παιδια....
εχθες πηρα το iphone 5 λευκο....μολις το ανοιξα το εβαλα στο μικροσκοπιο του ματιου μου κ δεν ειχε κανενα χτυπημα....αλλα οταν πηγα σπιτι ειδα την διαρροη φωτος που λενε μπροστα απο το power button...κ ακομα μια οσο μια τελεια στην γωνια διπλα στο power button
προτεινετε να το παω για αλλαγη?

#280   PasxosC

PasxosC

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/11/2012 - 10:38

Εγω μόλις το άνοιξα χθές βραδυ είδα δυο μικρά σημαδάκια πάνω στο γυαλιστερό κομμάτι του bezel...........σκέτη απογοήτευση......άντε τώρα να περιμένεις την νέα παραλαβή.<br />υγ.Είναι το μαύρο και το πήρα απο media markt.

Τελευταία επεξεργασία από: PasxosC, 16/11/2012 - 10:43


#281   PasxosC

PasxosC

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/11/2012 - 12:45

Ρε μεγαλε γιατί να πω ψέματα. Εχουν περάσει κινητά και κινητά από τα χέρια μου. Μόνο από iPhone είχα 3G 3GS 4 και τώρα το 5. Σαφώς και στην τσέπη ήταν μόνο του. Ξεκολλατε μερικοί με την ειρωνία και την εξυπνάδα. Το 4 το έχω ακόμα χωρίς θήκη 2 χρόνια και έχει την φυσιολογική φθορά. Το 5 μέσα σε μια βδομάδα έχασε χρωμα. Ξαναλέω είναι ενα στίγμα όσο το κεφάλι από καρφίτσα αλλά εμένα με την καψουρα που έχω το μάτι παει κατευθείαν εκεί.

έτσι ακριβώς όπως τα λές,εχω πολλά προϊόντα της apple αλλά με το 5 κάπου η εταιρία αυτη την φορά εκανε κάποια έκπτωση στο τμήμα ποιοτικού ελέγχου......

#282   oal331

oal331

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/11/2012 - 22:06

Καλησπέρα,

ποια είναι η γνώμη σας ? Έχω το 3GS και νομίζω ότι ήρθε η ώρα της αναβάθμισης.
Τι λέτε 4S με 239€ ή 5 με 349€ ? Αξίζουν τα 110 παραπάνω?
Λευκό ή μαύρο ? (Και τα 2 έχουν προβλήματα, αλλά στο μαύρο το πρόβλημα με την βαφή είναι μεγαλύτερο ?)

Απόψεις?

Ευχαριστώ

#283   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/11/2012 - 22:33

Με επιδοτηση ε;κοιτα το 5 ειναι φοβερο οχι οτι υστερει το 4s...αλλα αφου κανεις τετοια μεταβαση παρε το πιο καινουριο.εγω λευκο το θελω οπως ολα τα apple προιοντα..μαυρο 5αρι φοβερο αλλα και με την κλανια γδερνεται...

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 16/11/2012 - 22:34

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#284   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 16/11/2012 - 22:37

καλημερα παιδια....
εχθες πηρα το iphone 5 λευκο....μολις το ανοιξα το εβαλα στο μικροσκοπιο του ματιου μου κ δεν ειχε κανενα χτυπημα....αλλα οταν πηγα σπιτι ειδα την διαρροη φωτος που λενε μπροστα απο το power button...κ ακομα μια οσο μια τελεια στην γωνια διπλα στο power button
προτεινετε να το παω για αλλαγη?

Αυτό φίλε μου το είχα με το iPhone 4 όταν το πήρα πριν 2 χρόνια και ούτε καν που το έψαξα μιας και φαίνεται φυσιολογικό. Πριν λίγες μέρες το έμαθα από εδώ ότι λέγεται διαρροή φωτός και ότι "μπορεί να μην είναι φυσιολογικό". Μέχρι τότε δεν ήξερα ότι ήταν "πρόβλημα" αλλά άποψη μου χωρίς να το έχω ψάξει είναι ότι είναι φυσιολογικό και δεν πιστεύω να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα.

Καλησπέρα,

ποια είναι η γνώμη σας ? Έχω το 3GS και νομίζω ότι ήρθε η ώρα της αναβάθμισης.
Τι λέτε 4S με 239€ ή 5 με 349€ ? Αξίζουν τα 110 παραπάνω?
Λευκό ή μαύρο ? (Και τα 2 έχουν προβλήματα, αλλά στο μαύρο το πρόβλημα με την βαφή είναι μεγαλύτερο ?)

Απόψεις?

Ευχαριστώ

Πάρε το 5. Όσο για το χρώμα όποιο γουστάρεις πάρε και μην σκέφτεσαι μην ξεβάψει κ.τ.λ.

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 16/11/2012 - 22:39


#285   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/11/2012 - 12:20

Καλησπέρα,

ποια είναι η γνώμη σας ? Έχω το 3GS και νομίζω ότι ήρθε η ώρα της αναβάθμισης.
Τι λέτε 4S με 239€ ή 5 με 349€ ? Αξίζουν τα 110 παραπάνω?
Λευκό ή μαύρο ? (Και τα 2 έχουν προβλήματα, αλλά στο μαύρο το πρόβλημα με την βαφή είναι μεγαλύτερο ?)

Απόψεις?

Ευχαριστώ

Σαφως και αξιζει να δωσεις κατι παραπανω να παρεις το 5...οσο για το χρωμα ειναι θεμα γουστου...το μαυρο ξεβαφει στις γωνιες οπως λενε αλλα δεν βλεπω τον λογο να παρεις τηλεφωνο με 740ευρω και να μην του βαλεις θηκη...εγω μαζι με το μαυρο που θα παραλαβω την δευτερα θα παρω και θηκη μαζι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες