Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:10

Αντιμετωπισα το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ προβλημα.Το ζητημα ειναι πως το τσεκαρα και με το 4αρι μου, αλλα πηγα και στο golden-i και σε vodafone,για να το τσεκαρω και με καποιο αλλο 5αρι.Το αποτελεσμα εδειξε πως τα αλλα 2 5αρια ειχαν καταλευκη οθονη, ενω το δικο μου ειχε την κιτρινη / ζαχαρι αποχρωση. Κατι το οποιο μου επιβεβαιωσαν και τα παιδια στα καταστηματα.Γιαυτο και εχει ηδη φυγει απο την Πεμπτη για Arvato. Η γνωμη μου ειναι πως δεν ειναι φυσιολογικο και πρεπει να το ψαξεις και εσυ φιλε μου.


Πόσο καιρό το είχες το τηλ?

Γνωρίζεις φυσικά οτι πας για ανακατασκευασμένο..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   konstagio

konstagio

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:15

Πόσο καιρό το είχες το τηλ?

Γνωρίζεις φυσικά οτι πας για ανακατασκευασμένο..

Το κινητο το ειχα 5 μερες.Σε κουβεντα που εκανα με Vodafone & Arvato, με διαβεβαιωσαν πως δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση να παρω ανακατασκευασμενο, για τον πολυ απλο λογο πως, λογω του οτι εχει βγει λιγο καιρο στην αγορα, δεν υπαρχουν ανακατασκευασμενα. Γιαυτο και θα μου στειλουν ενα καινουριο, σφραγισμενο.Ευχομαι να μην αλλαξει κατι.

#318   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:20

Το κινητο το ειχα 5 μερες.Σε κουβεντα που εκανα με Vodafone & Arvato, με διαβεβαιωσαν πως δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση να παρω ανακατασκευασμενο, για τον πολυ απλο λογο πως, λογω του οτι εχει βγει λιγο καιρο στην αγορα, δεν υπαρχουν ανακατασκευασμενα. Γιαυτο και θα μου στειλουν ενα καινουριο, σφραγισμενο.Ευχομαι να μην αλλαξει κατι.


Με τόσες επιστροφές που έχουν γίνει μια χαρά ανακατασκευασμένα έχουν..

Kακώς δεχθηκες να πάει Arvato..

Στο εύχομαι πάντως να σου δώσουν όντως σφραγισμένο.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/11/2012 - 16:30

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#319   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:29

Ρε παιδια παλι το ιδιο θεμα!!!εχουνε πει απειρες φορες οτι φται ο τροπος μαλλον το χρονικο διαστημα που ψηνονται οι οθονες με το γυαλι,δλδ τις αφηνουν λιγο παραπανω και καιγεται η κολα!τοσο απλο!ολα τα iphone του πλανητη να βαλεις διπλα διπλα δεν θα περυχεις ουτε δυο ιδια στο χρωμα!!!θα παρεις δλδ ανακατασκευασμενο επειδη εχεισ λιγο κατουρημενη οθονη;;;εγω θα προτιμουσα καινουρια με κατουρημενη ρετινα παρα με ανακατασκευασμενη κατουρημενη ρετινα καποιου αλλου!!

Konstagio ποιος στο έπιβεβαιωσε η απατη η αρβατο που ισχυριζονται οτι ειναι ολοκαινουρια κ δεν ξερουν τι ειναι ανακατασκευασμενα;;;;χαχαχα καλα θα παραις ανακατασκευασμενο που θα πεις κ ενα τραγουδι φιλε!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#320   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:35

Τελικά η φωτό ανέβηκε;

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   853,71KB   41 λήψεις


#321   konstagio

konstagio

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:36

Ρε παιδια παλι το ιδιο θεμα!!!εχουνε πει απειρες φορες οτι φται ο τροπος μαλλον το χρονικο διαστημα που ψηνονται οι οθονες με το γυαλι,δλδ τις αφηνουν λιγο παραπανω και καιγεται η κολα!τοσο απλο!ολα τα iphone του πλανητη να βαλεις διπλα διπλα δεν θα περυχεις ουτε δυο ιδια στο χρωμα!!!θα παρεις δλδ ανακατασκευασμενο επειδη εχεισ λιγο κατουρημενη οθονη;;;εγω θα προτιμουσα καινουρια με κατουρημενη ρετινα παρα με ανακατασκευασμενη κατουρημενη ρετινα καποιου αλλου!!

Εγω παλι φιλε μου, δεν θα προτιμουσα ΤΙΠΟΤΑ απο τα 2 που προτεινεις.Θα προτιμησω και θα απαιτησω ενα κινητο, το οποιο θα πληρει ΟΛΕΣ τις ποιοτικες προδιαγραφες και θα ειναι ανταξιο των προσδοκιων που η ιδια η Apple εχει δημιουργησει για ενα τοσο ακριβο προϊον.Ενας κατοχος Yugo, σαφεστατα δεν εχει και τοσες απαιτησεις απο το after sale service της εταιρειας του.Σε καμμια περιπτωση ομως δεν ισχυει (και δεν πρεπει να ισχυει) το ιδιο και για εναν κατοχο ενος Porsche Cayenne!!!!!!!Εχω iphone απο την εποχη του 2 και δεν βλεπω κανεναν λογο να πρεπει να συμβιβαστω με ημιμετρα.

#322   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:36

Είναι iPhone 5 με iPhone 4 side by side

#323   konstagio

konstagio

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:37

Τελικά η φωτό ανέβηκε;

Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ιδια περιπτωση με το δικο μου!!!!!

#324   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:46

Το πήρα στις 15 Νοεμβρίου απο media market συγγρου. Η απόδειξη λέει ότι γίνονται αλλαγές εντός 14 ημερών. Αν το παω αύριο θα μου δώσουν άραγε σφραγισμένο;;(Αν έχουν φυσικά) Ειναι όντως προβληματικό; Ευχαριστω για τις άμεσες απαντήσεις σας!!!

Εσυ τι έκανες φίλε kostagio;

#325   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:55

Καλησπερα σας ,

μιας και χρονια στην Apple (4 iphone 3 mac 2 nano 1 touch ) θελω και εγω να εκφράσω την αποψη μου για το iphone 5.
ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ.
Εκτός απο την ελλειψη οράματος (μετά την απώλεια του Jobs αυτο εκλαμβάνω) πήγα και εγώ σαν iphonenakias να τσεκάρω το 5.

Πρωτη αισθηση σε σχέση με το 4s .... φτήνια καταραμένη. Το πισω ματ μεταλλικο αθλιο σε σχέση με το γυαλι του 4s που κατέχω.
Το πλαινό bezel φαινεται ψευτικο αν και δεν είχα άποψη αν ξεφλουδίζει κιόλας.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν ότι το πιο ελαφρύ είναι και καλύτερο.
Το κινητό έχει χάσει την στιβαρότητα του 4s .

έπειτα από το πρώτο τσεκάρισμα και κους κους με φίλο σε καφετέρια ο οποίος το αγόρασε με συμβόλαιο 2 ετών απο Cosmote το πήρα στα χέρια
για μία ακόμα φορα μπας και αλλάξω γνώμη.
Διαπιστωσα ότι καταρχήν το κινητό έχει ξεφλουδίσει στο bezel σε σημείο όχι τραγικό αλλα χτυπάει άσχημα στο μάτι.
Δεν διαπίστωσα κάτι στην οθόνη αντιθέτως είναι καλυτερη από του 4s.
Επίσης στο θέμα της ταχύτητας αν και πιο γρήγορο δεν έχει τραγική διαφορά σε real time σε σχέση με το 4s
Την στιβαροτητα την έχει χάσει. Εμενα τουλαχιστόν μου φαίνεται ψευτικο.
To συμπέρασμα ... δεν αλλαζω το 4s με τίποτα για το 5!

Τέλος έχω στεναχωρηθεί αρκέτα γιατί βλέπω κινησεις πανικού απο την Apple χωρις πρόγραμμα και πλέον σεβασμό προς τους πελάτες της!
Συμβουλη προς κατόχους 4s ... μην μπείτε στην διαδικασία να αλλάξετε το 4 αρι σας. Ισως το 6 μας δώσει κατι .....
Για κατόχους 4 ίσως δουν αρκετά καλή διαφορα στην ταχύτητα και καθημερινότητα τους.
Για κατόχους 3gs αξίζει η αγορά του με μία καλή επιδότηση.

όλα τα παραπάνω αφορούν προσωπική άποψη και πάντα φιλικά
Καλό απόγευμα σε όλους

#326   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:59

Καλησπερα σας ,

μιας και χρονια στην Apple (4 iphone 3 mac 2 nano 1 touch ) θελω και εγω να εκφράσω την αποψη μου για το iphone 5.
ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ.
Εκτός απο την ελλειψη οράματος (μετά την απώλεια του Jobs αυτο εκλαμβάνω) πήγα και εγώ σαν iphonenakias να τσεκάρω το 5.

Πρωτη αισθηση σε σχέση με το 4s .... φτήνια καταραμένη. Το πισω ματ μεταλλικο αθλιο σε σχέση με το γυαλι του 4s που κατέχω.
Το πλαινό bezel φαινεται ψευτικο αν και δεν είχα άποψη αν ξεφλουδίζει κιόλας.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν ότι το πιο ελαφρύ είναι και καλύτερο.
Το κινητό έχει χάσει την στιβαρότητα του 4s .

έπειτα από το πρώτο τσεκάρισμα και κους κους με φίλο σε καφετέρια ο οποίος το αγόρασε με συμβόλαιο 2 ετών απο Cosmote το πήρα στα χέρια
για μία ακόμα φορα μπας και αλλάξω γνώμη.
Διαπιστωσα ότι καταρχήν το κινητό έχει ξεφλουδίσει στο bezel σε σημείο όχι τραγικό αλλα χτυπάει άσχημα στο μάτι.
Δεν διαπίστωσα κάτι στην οθόνη αντιθέτως είναι καλυτερη από του 4s.
Επίσης στο θέμα της ταχύτητας αν και πιο γρήγορο δεν έχει τραγική διαφορά σε real time σε σχέση με το 4s
Την στιβαροτητα την έχει χάσει. Εμενα τουλαχιστόν μου φαίνεται ψευτικο.
To συμπέρασμα ... δεν αλλαζω το 4s με τίποτα για το 5!

Τέλος έχω στεναχωρηθεί αρκέτα γιατί βλέπω κινησεις πανικού απο την Apple χωρις πρόγραμμα και πλέον σεβασμό προς τους πελάτες της!
Συμβουλη προς κατόχους 4s ... μην μπείτε στην διαδικασία να αλλάξετε το 4 αρι σας. Ισως το 6 μας δώσει κατι .....
Για κατόχους 4 ίσως δουν αρκετά καλή διαφορα στην ταχύτητα και καθημερινότητα τους.
Για κατόχους 3gs αξίζει η αγορά του με μία καλή επιδότηση.

όλα τα παραπάνω αφορούν προσωπική άποψη και πάντα φιλικά
Καλό απόγευμα σε όλους

Οι αποψεις σου συμβαδιζουν απολυτα με τις δικες μου. Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα.

#327   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:51

Οι αποψεις σου συμβαδιζουν απολυτα με τις δικες μου. Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα.

συμφωνω και εγω πλεον η apple- ελληνικοι παροχοι εχουν χασει την μπαλα οποτε απο εμενα bye bye iphone προς το παρων και hello sony xperia ξανα μετα απο μερικα χρονια αποχης.

#328   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:16

Φιλε konstagio χωρις να εχω κατι μαζι σου δυστυχως εισαι βαθυτατα νυχτωμενος.και τι εννοω!πηρες μια συσκευη-κινητο και οχι αυτοκινητο!το οποιο δεν ΕΧΕΙ επισημο κεντρο εξυπηρετησης κοινως apple store στην χωρα μας,αυτο σημαινει οτι η σαπια τελειως αρβατο θα σου δωσει την συσκευη που θα παραλαβει απο την vodafone...δλδ συσκευη αντικαταστασης και οχι καινουρια!!!θα την παραλαβεις σε ενα ωραιοτατο σακουλακι χωρις καν αυτοκολλητο με τους νεους serials και θα πεις και ευχαριστω!!!εδω ειμαι και εδω εισαι!σφραγισμενο κουτας δεν θα παρεις που να χτυπιεσαιιιιιιι!!!!εχω αλλαξει 15 iphone με την αρβατο και εχω τσακωθει οσο δεν φανταζεται κανεις εδω μεσα,αλλασφραγισμενο δεν πηρα!!!ποτε δεν παραδεχτηκαν οτι ειναι ανακατασκευασμενα,μεταχειρισμενα,αλλα καινουρια χωρις κουτι!!!στην ελλαδα στους τυφλους επικρατει ο μονοφθαλμος.κανεις εκει μεσα δεν ξερει ή κανει πως δεν θελει να ξερει τι. Ακριβως σημαινει καινουριο.και εσυ οσο και λες οτι σου ειπαν σφραγισμενο μολις το παραλαβεις οπως ακριβως σου ειπα πιο πανω ελα πες μου.

Και κατι ακομη.....αλλες εταιρειες απλα επισκευαζουν....και να σου πω την αληθεια...προτιμω ανακατασκευασμενο παρα να το ανοιξει κανενας φαρμακοτριφτης ελλην τεχνικος της αρβατο....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#329   tierney

tierney

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:19

Αγορασμένο χτες, 5άρι 41ης εβδομάδος, 16άρι black. Παρατήρησα κι εγώ το ίδιο "κουδούνισμα" όταν το χτυπάω ελαφρά στο πάνω μέρος, και ακούγεται και όταν πληκτρολογώ ενώ αυτό βρίσκεται πάνω στο κρεβάτι, ας πούμε. Το σύγκρινα με το 4άρι, και ακούγεται και σε εκείνο, αλλά λιγότερο. Μάλλον δεν είναι ελαττωματικό δηλαδή, αλλά οφείλεται σε κάποιο μηχανικό κομμάτι. Ίσως η κάμερα που είπε κάποιος φίλος. Και στα 2 κινητά πάντως, ακούγεται να προέρχεται ο ήχος από το πάνω μέρος μόνο.

Σύγκρινα και τις 2 οθόνες και το 5άρι έχει σαφή πιο κιτρινισμένη οθόνη. Και εμένα με ξενέρωσε στην αρχή, αλλα μπήκα στις ίδιες εφαρμογές, είδα ίδιες φωτογραφίες και άνοιξα την κάμερα side-by-side και κατάλαβα πόσο πιο πιστά και πιο όμορφα χρώματα έχει η οθόνη του 5, που την προτιμώ.

Τέλος έβαλα στη σειρά το 4άρι και το 5αρι για να κάνω τεστ χρόνου συνδεσης στο ιντερνετ, μπαίνοντας στην ίδια σελίδα με το ίδιο wifi. Η διαφορά είναι εμφανής. Μπήκα σε sites κυρίως ενημερωτικά portals και η διαφορά ήταν 2-3 δευτερόλεπτα. Επίσης σύγκρινα τη διαφορά στο χρόνο λήψης φωτογραφιών και εκει πέρα το 5άρι πετούσε.

Δεν λέω αν αξίζει ή όχι η αγορά του. Αυτό είναι στην κρίση του καθενός. Εμένα μού αρέσει πολύ πάντως.

#330   panof

panof

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2012 - 20:45

το παρελαβα παρασκευη,5αρι 16G λευκο, μετα απο μεγαλη αναμονη, και εχει καμμενο πιξελ το εστειλα σαββατο πισω και ξαναπεριμενω.... γιατι δεν κρατησα το 4s μου που ηταν αριστο?????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες