Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:14

Ελευθερία λόγου υπάρχει,αλλά μέχρι ένα όριο! Δεν μπορώ να βλέπω τις μ@λ@κιές που γράφουν κάποιοι επειδή δεν μπορούν να το αποκτήσουν,και να λένε ασυναρτησίες! Έλεος!
Καλά άμα συγκρίνεις το galaxy 2 με το 5,τότε έχεις πρόβλημα....


Καταλαβαίνεις πως αυτό δε βγάζει νόημα έτσι? Ή έχει ή δεν έχει αποφάσισε.

Το έχετε βρεί πλέον.. Όπoιος έχει διαφορετική γνώμη απο σας δε μπορεί να το πάρει.. Κουμάντο στη τσέπη σας και μόνο.

Το πρόβλημα έχουμε καταλάβει καιρό ποιο το έχουν. Εκτίθεστε.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/11/2012 - 22:17

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:18

Δεν καταλαβαίνω όλο αυτό το πανηγύρι κάθε φορά...Και πέρυσι με το 4S τα ίδια και χειρότερα η Apple δεν έβγαλε το 5άρι αλλά αναβαθμισμένο 4άρι και κράζαμε ,φέτος μια από τα ίδια..Ίσως φταίει ότι μας έχει συνηθήσει σε κάτι super duper ίσως φταίει η κρίση που ψάχνουμε κάποιον στην γωνία να ξεθυμάνουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε ......Ίσως είναι βέβαια ότι ο ανταγωνισμός έχει ξεφύγει και ποια ότι και να πάρεις πάνω από τα 450 Ευρώ κάνει παπάδες και λες μήπως είμαι μακάκας να δώσω τα ποιο πολλά για να πάρω Apple αφού με μια συσκευή πολλά Ευρά λιγότερα κάνω τα ίδια ίσως και παραπάνω...?
Είναι πάρα πολλά τα ερωτήματα και εγώ ένας από εσάς μέχρι πριν πάρω το 5άρι τα ίδια έλεγα.

Μάλιστα είχα σκεφτεί να πάρω και μια άλλη συσκευή να δω πως είναι .....Αλλά είπα και έκατσα και σκέφτηκα ....
1. Να πάνε όλες μου οι ώρες χαμένες που έχω αφιερώσει να το μάθω αυτό ...?
2.Να ξανά μαθαίνω από την αρχή μια πλατφόρμα δεν είναι και ότι καλύτερο.
3.Δεν υπάρχει ποια ο χρόνος ο ελεύθερος που είχα παλιά εξού και δεν με πολύ βλέπετε (οι ποιο παλιοί ξέρουν).
4.Αφού με καλύπτει το iOS και δεν ζητάω κάτι παραπάνω γιατί να το αλλάξω..?
Αυτά και άλλα πολλά με έκαναν να μείνω και προς το παρόν να περάσω έναν ακόμη χρόνο με την Apple...;-)

Κάπως έτσι θα πρέπει να σκεφτόμαστε ...Και προ πάντων να λέμε πράγματα χωρίς να κατηγορούμε κάποιον όπως βλέπω εδώ μέσα που αρχίζουν ορισμένοι να κράζουν κάποιον που αγόρασε κάποια άλλη συσκευή πέραν του iOS.

Καλή συνέχεια σε όλους και όλες .....KostasRodos29...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#348   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:19

Καταλαβαίνεις πως αυτό δε βγάζει νόημα έτσι? Ή έχει ή δεν έχει αποφάσισε.

Το έχετε βρεί πλέον.. Όπιος έχει διαφορετική γνώμη απο σας δε μπορεί να το πάρει.. Κουμάντο στη τσέπη σας και μόνο.

Το πρόβλημα έχουμε καταλάβει καιρό ποιο το έχουν. Εκτίθεστε.



Μα για να λέει ο άλλος ότι 4 είναι σούπερ ντούπερ και το 5 το βγάζει μάπα,ή τρελός είναι ή hater ή δεν έχει την οικονομική δυνατότητα..
Δεν μπορώ να βλέπω πράγματα που δεν στέκουν. Στην Apple είναι πολύ χαζοί,δεν ξέρουν τίποτα! Πάνε εμπρός πίσω έ?

#349   qonquer

qonquer

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:19

εμενα εχει ο αδερφος μου το μαυρο αρκετο καιρο απο αγγλια....δεν εχει κανενα προβλημα απολυτως...ακομα δεν του εχει βαλει θηκη , βεβαια το προσεχει...το μονο προβλημα ηταν με δικτυα wifi με κλειδι ασφαλειας στο οποιο κοβοταν η συνδεση για λιγο..ελαχιστες φορες βεβαια ...αλλα τωρα με το update διορθωθηκε..

#350   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:29

Μα για να λέει ο άλλος ότι 4 είναι σούπερ ντούπερ και το 5 το βγάζει μάπα,ή τρελός είναι ή hater ή δεν έχει την οικονομική δυνατότητα..
Δεν μπορώ να βλέπω πράγματα που δεν στέκουν. Στην Apple είναι πολύ χαζοί,δεν ξέρουν τίποτα! Πάνε εμπρός πίσω έ?


Εγώ πιο πίσω διάβασα ένα τεκμηριωμένο κείμενο που στα περισσότερα συμφωνώ. Τι με κάνει αυτό? Τρελό ή Hater?

Όντως.. Οι τρομερές αλλαγές στο 5 με την τραβηγμένη οθόνη, το Lightning και την υποδοχή απο κάτω κάνουν τη διαφορά.

Να μη ξεχάσω και τη σταδιακή αλλαγή χρώματος στο μαύρο. Innovation.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#351   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:35

Εγώ πιο πίσω διάβασα ένα τεκμηριωμένο κείμενο που στα περισσότερα συμφωνώ. Τι με κάνει αυτό? Τρελό ή Hater?

Όντως.. Οι τρομερές αλλαγές στο 5 με την τραβηγμένη οθόνη, το Lightning και την υποδοχή απο κάτω κάνουν τη διαφορά.

Να μη ξεχάσω και τη σταδιακή αλλαγή χρώματος στο μαύρο. Innovation.


Έχει τρία μικρόφωνα,720p κάμερα μπροστά,λεπτότερο,ελαφρύτερο,2πλάσια RAM,επεξεργαστή πολύ ανώτερο,Design,44% ποιο κορεσμένα χρώματα,75% μικρότερη αντανάκλαση,έχει φύγει μια στρώση από το γυαλί,ποιο καλό touch διάβασα επίσης.
και διάφορα άλλα....
Είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση! Σίγουρα όχι μάπα!

Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 18/11/2012 - 22:36


#352   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:44

Δεν καταλαβαίνω όλο αυτό το πανηγύρι κάθε φορά...Και πέρυσι με το 4S τα ίδια και χειρότερα η Apple δεν έβγαλε το 5άρι αλλά αναβαθμισμένο 4άρι και κράζαμε ,φέτος μια από τα ίδια..Ίσως φταίει ότι μας έχει συνηθήσει σε κάτι super duper ίσως φταίει η κρίση που ψάχνουμε κάποιον στην γωνία να ξεθυμάνουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε ......Ίσως είναι βέβαια ότι ο ανταγωνισμός έχει ξεφύγει και ποια ότι και να πάρεις πάνω από τα 450 Ευρώ κάνει παπάδες και λες μήπως είμαι μακάκας να δώσω τα ποιο πολλά για να πάρω Apple αφού με μια συσκευή πολλά Ευρά λιγότερα κάνω τα ίδια ίσως και παραπάνω...?
Είναι πάρα πολλά τα ερωτήματα και εγώ ένας από εσάς μέχρι πριν πάρω το 5άρι τα ίδια έλεγα.

Μάλιστα είχα σκεφτεί να πάρω και μια άλλη συσκευή να δω πως είναι .....Αλλά είπα και έκατσα και σκέφτηκα ....
1. Να πάνε όλες μου οι ώρες χαμένες που έχω αφιερώσει να το μάθω αυτό ...?
2.Να ξανά μαθαίνω από την αρχή μια πλατφόρμα δεν είναι και ότι καλύτερο.
3.Δεν υπάρχει ποια ο χρόνος ο ελεύθερος που είχα παλιά εξού και δεν με πολύ βλέπετε (οι ποιο παλιοί ξέρουν).
4.Αφού με καλύπτει το iOS και δεν ζητάω κάτι παραπάνω γιατί να το αλλάξω..?
Αυτά και άλλα πολλά με έκαναν να μείνω και προς το παρόν να περάσω έναν ακόμη χρόνο με την Apple...;-)

Κάπως έτσι θα πρέπει να σκεφτόμαστε ...Και προ πάντων να λέμε πράγματα χωρίς να κατηγορούμε κάποιον όπως βλέπω εδώ μέσα που αρχίζουν ορισμένοι να κράζουν κάποιον που αγόρασε κάποια άλλη συσκευή πέραν του iOS.

Καλή συνέχεια σε όλους και όλες .....KostasRodos29...;-)


Μαζι σου συμφωνω αλλα το θέμα δεν είναι αυτο. Το θέμα είναι οτι αν σε 6 μηνο βγαλει νωρίτερα η apple το 5s και εσύ δεν κρίνεις λόγο να δώσεις πάλι λεφτά γιατι κανεις την δουλειά σου με το παλιο, δεν θα μπορείς να φέρεις γνώμη/αποψη γιατι πολύ απλα θα εισαι hater ή δεν θα έχεις λεφτά να το πάρεις... Απλη λογικη... Δεν λέω οτι ντε και καλα θα βγει νεο μοντέλο τοτε (βεβαια τελευταια δεν ξέρεις) αλλά το οτι ο καθένας παίρνει όποτε του γουσταρει κατι και κάνει κουμάντο στην τσέπη του. Στην τελικη δεν ειπε οτι είχε το 3gs/4 για να πεις ότι την θέλει την αλλαγή, το προηγούμενο μοντέλο έχει.

Δεν συμφωνώ απόλυτα με την γνωμη του παιδιού που ειπε την αποψή του, αντιθέτως μου αρέσει η μείωση στο βάρος. Απλώς αντιδρώ με τις αντιδικίες. Είναι γελοία τα επιχειρήματα.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 18/11/2012 - 22:47


#353   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:46

Έχει τρία μικρόφωνα,720p κάμερα μπροστά,λεπτότερο,ελαφρύτερο,2πλάσια RAM,επεξεργαστή πολύ ανώτερο,Design,44% ποιο κορεσμένα χρώματα,75% μικρότερη αντανάκλαση,έχει φύγει μια στρώση από το γυαλί,ποιο καλό touch διάβασα επίσης.
και διάφορα άλλα....
Είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση! Σίγουρα όχι μάπα!


Τα λες σοβαρά σαν χαρακτηριστικά αυτά? Tη μικρότερη αντανάκλαση και τι στρώση απο γυαλί? Κλαίω..

Το Touch ίδιο είναι, όπως και ή πίσω κάμερα. Ίδια με του 4S. Επίσης 2πλάσια RAM δεν έχει.

Και επειδή αναφέρθηκε το Note II πιο πίσω, δες θες να ξέρεις αυτό τι κάνει..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#354   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:48

Τα λες σοβαρά σαν χαρακτηριστικά αυτά? Tη μικρότερη αντανάκλαση και τι στρώση απο γυαλί? Κλαίω..

Το Touch ίδιο είναι, όπως και ή πίσω κάμερα. Ίδια με του 4S. Επίσης 2πλάσια RAM δεν έχει.

Και επειδή αναφέρθηκε το Note II πιο πίσω, δες θες να ξέρεις αυτό τι κάνει..


Εχει βιοδιασπώμενο πλαστικό ;;;;

#355   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:51

Ρε δεν είναι θέμα να πάμε σε άλλες εταιρίες, είναι αστεία τέτοια σχόλια για την άποψη κάποιου που έχει την προηγούμενη συσκευή που ακόμα πωλείται στην αφορά. Το παιδί δεν θέλει να πάει σε άλλη εταιρία.

#356   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:53

Τα λες σοβαρά σαν χαρακτηριστικά αυτά? Tη μικρότερη αντανάκλαση και τι στρώση απο γυαλί? Κλαίω..

Το Touch ίδιο είναι, όπως και ή πίσω κάμερα. Ίδια με του 4S. Επίσης 2πλάσια RAM δεν έχει.

Και επειδή αναφέρθηκε το Note II πιο πίσω, δες θες να ξέρεις αυτό τι κάνει..


Η αντανάκλαση παίζει μεγάλο ρόλο στον ήλιο..Δεν έχει Ram 1024mb έχει 1015mb! Δεν είναι διπλάσια έ?
Με android δεν ασχολούμαι πια...Ότι και να κάνει,τι στιγμή που έχει οθόνη 5' και android αυτό μου φτάνει...Δεν θα ήθελα να μάθω.

Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 18/11/2012 - 22:55


#357   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 18/11/2012 - 23:00

Ναι, εγω το βλέπω ... Αλλα ρε παιδια στο μεταξυ πειτε μου,

το Note 2 εχει βιοδιασπωμενα πλαστικά ;;;;;


οχι εχει τα ιδια πλαστικα με το σ3 απο οσο ξερω. Δεν εχει νοημα να μιλαμε για νοτε εδω, καλυτερα να το αφησουμε παρα να το συνεχισουμε αλλο. Τι σχεση εχουν οι αλλες συσκευες στην τελικη εδω? Στο vs υπαρχει θέμα.

Η αντανάκλαση παίζει μεγάλο ρόλο στον ήλιο..Δεν έχει Ram 1024mb έχει 1015mb! Δεν είναι διπλάσια έ?


Φιλε εσενα σε κοβω για κρυφο λατρη των android. Να σου πεταξουν 2-3gb RAM και γρηγοροτερες μνήμες και θα χτυπάς παλαμάκια κουνώντας την ουρά.

Και επειδή έχει δηλαδή? Θέλεις να πεις κάτι? Που την χρησιμοποιείς εσυ? Απο περιέργεια ρωτάω για να καταλάβω, τα 512 τα τερματιζα εγω μερικες φορες αλλα ο αλλος πχ μπορει να μην ασχολείται τόσο..εξαλλου μια χαρα ειναι το ios εκει και με το παραπανω

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 18/11/2012 - 23:03


#358   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 18/11/2012 - 23:05

Να κάνω μία πρόταση γιατί έχετε πάρει φωτιά και μετράτε και τις λέξεις.

Το ΘΕΜΑ είναι : Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?

Εχετε ξεφύγει πολύ εκτός και κάποιος που θα προσπαθήσει να βρεί post εντός θέματος θα ψάξει αρκετά.

Ας περιοριστούμε σε αυτό... Ανοίχτε ένα άλλο thread "APPLE HATERS vs APPLE LOVERS" και παίξτε ξύλο.

Εντελώς φιλικά.

#359   Lakis77

Lakis77

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Lakis7

Δημοσίευση 18/11/2012 - 23:10

Ξεκολλήστε πια με τον ήχο που ακούτε, είναι από την κάμερα τό χουμε πει

#360   Lakis77

Lakis77

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Lakis7

Δημοσίευση 18/11/2012 - 23:15

Δεν καταλαβαίνω όλο αυτό το πανηγύρι κάθε φορά...Και πέρυσι με το 4S τα ίδια και χειρότερα η Apple δεν έβγαλε το 5άρι αλλά αναβαθμισμένο 4άρι και κράζαμε ,φέτος μια από τα ίδια..Ίσως φταίει ότι μας έχει συνηθήσει σε κάτι super duper ίσως φταίει η κρίση που ψάχνουμε κάποιον στην γωνία να ξεθυμάνουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε ......Ίσως είναι βέβαια ότι ο ανταγωνισμός έχει ξεφύγει και ποια ότι και να πάρεις πάνω από τα 450 Ευρώ κάνει παπάδες και λες μήπως είμαι μακάκας να δώσω τα ποιο πολλά για να πάρω Apple αφού με μια συσκευή πολλά Ευρά λιγότερα κάνω τα ίδια ίσως και παραπάνω...?
Είναι πάρα πολλά τα ερωτήματα και εγώ ένας από εσάς μέχρι πριν πάρω το 5άρι τα ίδια έλεγα.

Μάλιστα είχα σκεφτεί να πάρω και μια άλλη συσκευή να δω πως είναι .....Αλλά είπα και έκατσα και σκέφτηκα ....
1. Να πάνε όλες μου οι ώρες χαμένες που έχω αφιερώσει να το μάθω αυτό ...?
2.Να ξανά μαθαίνω από την αρχή μια πλατφόρμα δεν είναι και ότι καλύτερο.
3.Δεν υπάρχει ποια ο χρόνος ο ελεύθερος που είχα παλιά εξού και δεν με πολύ βλέπετε (οι ποιο παλιοί ξέρουν).
4.Αφού με καλύπτει το iOS και δεν ζητάω κάτι παραπάνω γιατί να το αλλάξω..?
Αυτά και άλλα πολλά με έκαναν να μείνω και προς το παρόν να περάσω έναν ακόμη χρόνο με την Apple...;-)

Κάπως έτσι θα πρέπει να σκεφτόμαστε ...Και προ πάντων να λέμε πράγματα χωρίς να κατηγορούμε κάποιον όπως βλέπω εδώ μέσα που αρχίζουν ορισμένοι να κράζουν κάποιον που αγόρασε κάποια άλλη συσκευή πέραν του iOS.

Καλή συνέχεια σε όλους και όλες .....KostasRodos29...;-)

Ωραίος... Συμφωνώ απόλυτα. Κάθε χρόνο το ίδιο πανηγύρι και την επόμενη χρονιά μόλις βγει το καινούριο "αχ σαν το πενταράκι μου δεν έχει, χάλια είναι το 6 κλπ". Κ δώστου με το μικροσκόπιο να ανακαλύψουμε κάποιο πρόβλημα, κάποια τριχούλα πάνω στην οθόνη κλπ. Κούρασε το θέμα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες