Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/11/2012 - 02:40

Τελικά με τον θόρυβο που ακούγεται όταν "χτυπάς" δίπλα στην κάμερα τι γίνεται; Πήγα σε golden-i και μου είπε ότι είναι από την δόνηση. Δεν ξέρω τι να πω. Για αντικατάσταση ούτε λόγος;;


όλα έτσι κάνουν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 03:00

Τελικά με τον θόρυβο που ακούγεται όταν "χτυπάς" δίπλα στην κάμερα τι γίνεται; Πήγα σε golden-i και μου είπε ότι είναι από την δόνηση. Δεν ξέρω τι να πω. Για αντικατάσταση ούτε λόγος;;


Το lock button είναι φίλε μου. Δεν είναι προβλημα.

#468   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 09:44

Παίδες την πάτησα Αγορά Vodafone iphone 5 32 μαύρο 46η εβδομάδα γρατζουνιές στην οθόνη και αποχρωματισμός στο πλάι bezel αριστερά.
Επικοινωνία με Arvato courier επιστροφή αναμονή . Ξέρει κάποιος πως μπορώ να πιέσω να εξυπηρετηθώ πιο άμεσα? Εννοείται ότι το κατάστημα δεν έχει ούτε για δείγμα iphone

Συνημμένα αρχεία



#469   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2012 - 09:58

Και υπαρχουν ακομη ατομα τα οποια πιστευουν οτι τα iphones5 δεν εχουν κανενα προβλημα..

#470   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:00

Και υπαρχουν ακομη ατομα τα οποια πιστευουν οτι τα iphones5 δεν εχουν κανενα προβλημα..


Με φώναξε κανείς ;;; ;)

#471   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:04

Και υπαρχουν ακομη ατομα τα οποια πιστευουν οτι τα iphones5 δεν εχουν κανενα προβλημα..


Παρόν και εγώ ....;-)
Το δικό μου είναι παραγωγής Chuck Norris.....;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#472   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:07

Ρε παιδιά βιάζονται να φτάσουν τη ζήτηση, έχω αγοράσει πολλά πράγματα πολύ πολύ φθηνότερα και με το που τα ανοίγεις από την συσκευασία όλα είναι σε τέλεια κατάσταση σαν να μην παρενέβη ανθρώπινο χέρι και είσαι ο πρώτος που θα το "μαγαρίσει". Πρώτη φορά ανοίγω συσκευασία και μιας τόσο ακριβής ηλεκτρονικής συσκευής και βλέπω αυτό το χάλι. Υπήρχε και άλλο σημαδάκι στην οθόνη σα σκουπιδάκι το οποίο αφαιρέθηκε μετά από επίμονη τριβή με μαλακό πανάκι . Τελίκα έμειναν η πολύ ελαφρία ακανόνιστη γρατζουνιά στην οθόνη μπροστά, και η αμελητέα φθορά στο bezel. Σίγουρα είναι πολύ μικρές λεπτομέρειες που πρέπει να σταθείς σε κατάλληλες γωνίες και υπό κατάλληλο φωτισμό για να τα δεις, αλλά τα θεωρώ απαράδεκτα, σα βιασύνη σαν προχειρότητα

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 27/11/2012 - 10:09


#473   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:10

Ρε παιδιά βιάζονται να φτάσουν τη ζήτηση, έχω αγοράσει πολλά πράγματα πολύ πολύ φθηνότερα και με το που τα ανοίγεις από την συσκευασία ο΄λα είναι σε τέλεια κατάσταση. Πρώτη φορά ανοίγω συσκευασία και μιας τόσο ακριβής ηλεκτρονικής συσκευής και βλέπω αυτό το χάλι. Υπήρχε και άλλο σημαδάκι στην οθόνη σα σκουπιδάκι το οποίο αφαιρέθηκε μετά από επίμονη τριβή με μαλακό πανάκι . Τελίκα έμειναν η πολύ ελαφρία ακανόνιστη γρατζουνιά στην οθόνη μπροστά, και η αμελητέα φθορά στο bezel. Σίγουρα είναι πολύ μικρές λεπτομέρειες που πρέπει να στηθείς σε κατάλληλες γωνίες και υπό κατα΄λληλο φωτισμό για να τα δεις, αλλά τα θεωρώ απαράδεκτα, σα βιασύνη σαν προχειρότητα


Αυτο απλώς μας λέει οτι ήσουν άτυχος. Οχι οτι 'τα iphone 5 εχουν πρόβλημα'. Οταν αναφέρεσαι σε τετοια πράγματα να ξέρεις οτι η τιμή δεν παίζει ρόλο. Το καθοριστικο εδω ειναι οτι πρόκειται για προιοντα μαζικης παραγωγης. Να τα αντιμετωπίζεται σαν τέτοια και όχι σαν χειροποίητα χρυσαφικά.

#474   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:13

και λόγω το γεγονότος ότι τα φώτα είναι στραμμένα , φαίνονται και οι αστοχίες?

#475   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:15

Ρε παιδιά βιάζονται να φτάσουν τη ζήτηση, έχω αγοράσει πολλά πράγματα πολύ πολύ φθηνότερα και με το που τα ανοίγεις από την συσκευασία όλα είναι σε τέλεια κατάσταση σαν να μην παρενέβη ανθρώπινο χέρι και είσαι ο πρώτος που θα το "μαγαρίσει". Πρώτη φορά ανοίγω συσκευασία και μιας τόσο ακριβής ηλεκτρονικής συσκευής και βλέπω αυτό το χάλι. Υπήρχε και άλλο σημαδάκι στην οθόνη σα σκουπιδάκι το οποίο αφαιρέθηκε μετά από επίμονη τριβή με μαλακό πανάκι . Τελίκα έμειναν η πολύ ελαφρία ακανόνιστη γρατζουνιά στην οθόνη μπροστά, και η αμελητέα φθορά στο bezel. Σίγουρα είναι πολύ μικρές λεπτομέρειες που πρέπει να σταθείς σε κατάλληλες γωνίες και υπό κατάλληλο φωτισμό για να τα δεις, αλλά τα θεωρώ απαράδεκτα, σα βιασύνη σαν προχειρότητα


Εγώ με τα τόσα προβλήματα που άκουγα εδώ μέσα το άνοιξα από το φόβο μου μέσα στο κατάστημα αλλά όλα ήταν οκ .Σε αντίθετη περίπτωση να το έδεινα αμέσως πίσω και να μου έδιναν άλλο σφραγισμένο.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#476   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:15

και λόγω το γεγονότος ότι τα φώτα είναι στραμμένα , φαίνονται και οι αστοχίες?

Και αυτό αναμφισβήτητα ... Αν και μερικοί βρίσκουν αστοχίες και σε σκοτεινο θάλαμο ... :)

#477   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:18

Φίλε μου πάντως έχω ανοίξει πολλές συσκευασίες διαφόρων προιόντων , τέτοιο χάλι... Τι να πω , για όλα υπάρχει η πρώτη φορά. Κοίτα ελάττωμα λειτουργικό έχω συναντήσει, αλλά εξωτερικά αισθητικό ποτέ. Όλα τα προιόντα ,ακόμα και κάτι φθηνιάρικα του κιλού έχουν ένα αυτοκόλλητο quality control (του κ...ου αλλά υπάρχει) . Στα iphone μια τόσο ακριβή συσκευή , πιστεύω ότι ο έλεγχος ποιοτικού ελέγχου υστερεί . Δεν μπορώ να το αποδείξω με ένα τυχαίο γεγονός και απ ότι έχω ακούσει διαβάσει (οπότε σίγουρα μπορεί να θεωρηθεί αυθαίρετο συμπέρασμα) .

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 27/11/2012 - 10:19


#478   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:24

Το ερώτημα μου τώρα είναι περιμένω στοϊκά να με πάρουν τηλέφωνο από courier για επιστροφή? Υπάρχει κάποια πιο δυναμική ενέργεια? Γιατί έχω σπαστεί άσχημα. Σε λίγο είναι ικανοί μέχρι να ανταποκριθούν στη ζήτηση να έχει βγει το 5s

#479   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 11:32

Εγώ πάντως ρώτησα την εμπειρία από επιστροφές προιόντων σε vodafone αν γνωρίζει κανείς τη διαδικασία και πως μπορείς να παρέμβεις , ειδικά αν το προιόν έχει μεγάλη ζήτηση και ελάχιστη προσφορα

#480   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/11/2012 - 11:37

Το τηλ απο που το αγόρασες και πότε?

Την Arvato γιατί τη πήρες? Εκεί που το πήρες θα το πας να ζητήσεις αντικατάσταση.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 31

0 μέλη, 31 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες