Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 11:54

Το τηλ απο που το αγόρασες και πότε?

Την Arvato γιατί τη πήρες? Εκεί που το πήρες θα το πας να ζητήσεις αντικατάσταση.

Φίλε μου το μαγαζί δεν έχει κάποιο άλλο για αντικατάσταση, στη μαμά vodafone σε παραπέμπει και η διαδικασία είναι απρόσωπη μέσω courier. Γι αυτό απυθύνομαι στο forum για την εμπειρία σας όσοι έχουν και όσοι έχουν διάθεση να μιλήσουν σοβαρά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/11/2012 - 12:32

κοιτα το εψαξα και λενε οτι ενα μεγαλο ποσοστο εχει τζογο στην οθονη και αυτο το light leak...τι να κανω...να παω εχω doa 10 μερες...και εκτος οτι δεν εχουν τωρα συσκευη...αντε να εξηγησεις αντε να το δουν αντε να βγαλεις ακρη...να πανε σε χωρο χωρις φως να τους το δειξεις...αστα γ@μ@ τα!!!αυτο καποια στιγμη θα παει αρβατο χωρις πολλα πολλα που πιστευω τα ανακατασκευασμενα θα τα εχουν τσεκαρει σε τετοια θεματα...παντως εχω ξενερωσει οχι πολυ αλλα ενταξει τοσα λεφτα περιμενα κατι παραπανω απο μια τετοια εταιρεια.αλλα ενταξει εδω αμαξι παιρνεις και εχει αλλα κι αλλα θεματα.



ναι ακριβως ετσι

Φαντασου να ειχατε και το προβλημα που βρηκα εγω τι θα κανατε!!!σας κοβω για χαρακιρι!!!αν Στεβο ειναι μονο αυτο το προβλημα σου κανε το σταυρο σου και απλα απολαυσε το...

#483   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/11/2012 - 17:47

Φαντασου να ειχατε και το προβλημα που βρηκα εγω τι θα κανατε!!!σας κοβω για χαρακιρι!!!αν Στεβο ειναι μονο αυτο το προβλημα σου κανε το σταυρο σου και απλα απολαυσε το...

δεν μπαινω στην διαδικασια αλλαγης φιλε.λιγο πριν βγει απο την εγγυηση θα το στειλω αρβατο και αλλο...και δεν με νοιαζει καθολου.
εσυ το παρελαβες η' ακομη;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#484   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 19:47

δεν μπαινω στην διαδικασια αλλαγης φιλε.λιγο πριν βγει απο την εγγυηση θα το στειλω αρβατο και αλλο...και δεν με νοιαζει καθολου.
εσυ το παρελαβες η' ακομη;

Lockscreen wallpaper
Αναρτημένη εικόνα

#485   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/11/2012 - 21:26

Lockscreen wallpaper
Αναρτημένη εικόνα

ει θέλω κ εγώ τετοιο

#486   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2012 - 21:29

Lockscreen wallpaper
Αναρτημένη εικόνα


Πάλι ζωγραφίζεις φιλαράκι.....;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#487   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 21:30

πολυ απλο...φτιαξε το δικο σου wall

#488   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/11/2012 - 21:35

Ετσι ρεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#489   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/11/2012 - 21:41

Ρομπα εχω γινει εδω μεσα!!!!χαχαχαχαχα!!!τι καλοι που εισαστε!!!!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#490   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/11/2012 - 21:48

Σκηνικό με germanos στην περιοχή που μένω. Έχω πουλήσει το τεσσαρι μου 280 ευρώ. Έχω κρατήσει ενα μαυρο 16άρι το οποίο θα πάρω την δευτέρα που θα έχω και τα υπόλοιπα λεφτά. (Έχω δώσει μια προκαταβολή). Πάω σήμερα για να δω το κουτί τι εβδομάδας είναι. Μου το βγάζει και είναι 42 εβδομάδα. Διαπιστώνω πως λείπει η ζελατίνα. Μεγάλε τι έχουμε εδώ του λέω? Η ζελατίνα που είναι? Με κοιτάει απορημένος. Έρχεται ο άλλος ιδιοκτήτης και λεει. Ά το έδειξα σε εναν που ήθελε να το δει πως είναι το μαύρο.... Προς στιγμήν πιάνω τον εαυτό μου να παίρνει επικίνδυνες στροφές.... Τους λέω αυτό εγώ ούτε με σφαίρες το παίρνω. Έχεις δίκιο μου λένε, χίλια συγνώμη. Μα καλά είστε σοβαροί? Το βλέπω και είχε σημάδι στα πλάγια αρκετά εμφανές. ( το θέμα είναι πως αυτοί που το έχουν το κατάστημα είναι πολλοί γνωστοί και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ το παραμικρό πρόβλημα σε ότι αγορά έχω κάνει τα τελευταία 10 χρόνια) Βλέπω ενα άλλο μαύρο του κουτιού με εβδομάδα παραγωγής 44. Σημειώνω και το serial numper και λέω αυτό θέλω τέλος. Το άλλο κρατήστε το φάτε το δεν με ενδιαφέρει... Λύθηκε το θέμα και όταν παραλάβω θα το ανοίξω μπροστά τους έτσι κι αλλιώς (έχουν 3 μέρες doa.)

Τελευταία επεξεργασία από: ico, 27/11/2012 - 21:50


#491   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/11/2012 - 22:06

πολυ απλο...φτιαξε το δικο σου wall

Πολυ καλό ...

#492   TheodoreD

TheodoreD

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 22:28

Πριν 15 ημέρες πηρα απο το γερμανο το iphone5 σε λευκό χρώμα. Μολις το άνοιξα παρατήρησα οτι στο πάνω μέρος της οθόνης υπήρχε ενα έντονο κίτρινο χρώμα. Την επόμενη μέρα το επέστρεψα στο κατάστημα. Μετα απο μια εβδομάδα μου φέρανε ενα καινούργιο οχι σε σφραγισμένο κουτί αλλα μονο τη συσκευή με άλλο σειριακό αριθμό το οποίο ειχε παρόμοιο πρόβλημα μόνο που τώρα ηταν κίτρινη η οθόνη σε διάφορα μέρη. Την επόμενη το επέστρεψα κι αυτο και σήμερα παρέλαβα σήμερα αλλη συσκευή με άλλο σειριακό αριθμό. Η συσκευή αυτη ειναι παραγωγής 37ης εβδομάδας και έχω την εντύπωση οτι το χρώμα της οθόνης ειναι πιο κιτρινωπό σε σχέση με το 4αρι που ειχα. Ποια ειναι η γνώμη σας σχετικά με την διαδικασία που ακολουθήθηκε σχετικά με την αντικατάσταση των δυο προηγούμενων συσκευών αλλα και με την εβδομάδα παραγωγής της συσκευής που εχω τώρα;

#493   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 27/11/2012 - 23:35

Σκηνικό με germanos στην περιοχή που μένω. Έχω πουλήσει το τεσσαρι μου 280 ευρώ. Έχω κρατήσει ενα μαυρο 16άρι το οποίο θα πάρω την δευτέρα που θα έχω και τα υπόλοιπα λεφτά. (Έχω δώσει μια προκαταβολή). Πάω σήμερα για να δω το κουτί τι εβδομάδας είναι. Μου το βγάζει και είναι 42 εβδομάδα. Διαπιστώνω πως λείπει η ζελατίνα. Μεγάλε τι έχουμε εδώ του λέω? Η ζελατίνα που είναι? Με κοιτάει απορημένος. Έρχεται ο άλλος ιδιοκτήτης και λεει. Ά το έδειξα σε εναν που ήθελε να το δει πως είναι το μαύρο.... Προς στιγμήν πιάνω τον εαυτό μου να παίρνει επικίνδυνες στροφές.... Τους λέω αυτό εγώ ούτε με σφαίρες το παίρνω. Έχεις δίκιο μου λένε, χίλια συγνώμη. Μα καλά είστε σοβαροί? Το βλέπω και είχε σημάδι στα πλάγια αρκετά εμφανές. ( το θέμα είναι πως αυτοί που το έχουν το κατάστημα είναι πολλοί γνωστοί και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ το παραμικρό πρόβλημα σε ότι αγορά έχω κάνει τα τελευταία 10 χρόνια) Βλέπω ενα άλλο μαύρο του κουτιού με εβδομάδα παραγωγής 44. Σημειώνω και το serial numper και λέω αυτό θέλω τέλος. Το άλλο κρατήστε το φάτε το δεν με ενδιαφέρει... Λύθηκε το θέμα και όταν παραλάβω θα το ανοίξω μπροστά τους έτσι κι αλλιώς (έχουν 3 μέρες doa.)


Omg τι άλλο θα ακούσουμε.

Πριν 15 ημέρες πηρα απο το γερμανο το iphone5 σε λευκό χρώμα. Μολις το άνοιξα παρατήρησα οτι στο πάνω μέρος της οθόνης υπήρχε ενα έντονο κίτρινο χρώμα. Την επόμενη μέρα το επέστρεψα στο κατάστημα. Μετα απο μια εβδομάδα μου φέρανε ενα καινούργιο οχι σε σφραγισμένο κουτί αλλα μονο τη συσκευή με άλλο σειριακό αριθμό το οποίο ειχε παρόμοιο πρόβλημα μόνο που τώρα ηταν κίτρινη η οθόνη σε διάφορα μέρη. Την επόμενη το επέστρεψα κι αυτο και σήμερα παρέλαβα σήμερα αλλη συσκευή με άλλο σειριακό αριθμό. Η συσκευή αυτη ειναι παραγωγής 37ης εβδομάδας και έχω την εντύπωση οτι το χρώμα της οθόνης ειναι πιο κιτρινωπό σε σχέση με το 4αρι που ειχα. Ποια ειναι η γνώμη σας σχετικά με την διαδικασία που ακολουθήθηκε σχετικά με την αντικατάσταση των δυο προηγούμενων συσκευών αλλα και με την εβδομάδα παραγωγής της συσκευής που εχω τώρα;

Κατάλαβα... ωραίο DOA έχουν και στον Γερμανό.

#494   lasoleil

lasoleil

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2012 - 00:13

Γεια χαρα, σημερα πηρα ασπρο 5αρι απο σημαδια δν ειχε...ενα θεμα εχω μ τ wifi...αρχικα δν μ βγαζει τ ιδια δικτυα π μ βγαζει ο mac (οκ λογικο) αλλα κ τη συνδεση απο τ router τ σπιτιου μου δν την βγαζει μ full σημα...τ παιζει???

#495   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/11/2012 - 02:10

Πριν 15 ημέρες πηρα απο το γερμανο το iphone5 σε λευκό χρώμα. Μολις το άνοιξα παρατήρησα οτι στο πάνω μέρος της οθόνης υπήρχε ενα έντονο κίτρινο χρώμα. Την επόμενη μέρα το επέστρεψα στο κατάστημα. Μετα απο μια εβδομάδα μου φέρανε ενα καινούργιο οχι σε σφραγισμένο κουτί αλλα μονο τη συσκευή με άλλο σειριακό αριθμό το οποίο ειχε παρόμοιο πρόβλημα μόνο που τώρα ηταν κίτρινη η οθόνη σε διάφορα μέρη. Την επόμενη το επέστρεψα κι αυτο και σήμερα παρέλαβα σήμερα αλλη συσκευή με άλλο σειριακό αριθμό. Η συσκευή αυτη ειναι παραγωγής 37ης εβδομάδας και έχω την εντύπωση οτι το χρώμα της οθόνης ειναι πιο κιτρινωπό σε σχέση με το 4αρι που ειχα. Ποια ειναι η γνώμη σας σχετικά με την διαδικασία που ακολουθήθηκε σχετικά με την αντικατάσταση των δυο προηγούμενων συσκευών αλλα και με την εβδομάδα παραγωγής της συσκευής που εχω τώρα;

επρεπε να τους πας πισω το κουτι οπως ηταν και να σου δωσουν νεο σφραγισμενο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες