Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 28/11/2012 - 02:29

Διαβάζω για ποιοτικό έλεγχο κάπου και πως η apple υστερεί.
Ποιοτικός έλεγχος γίνεται αλλα φυσικά δεν γίνεται σε όλα τα κομμάτια κάποια θα ξεφύγουν Γιαυτο υπάρχει και η ΔΟΠ (διοίκηση ολικής ποιότητας)
Στο θέμα τώρα η apple κάνει έλεγχο απλα δεν φαίνεται να Καίγεται διότι δεν έχει παράπονα.
Βασική αρχη της διοίκησης ποιότητας είναι η ικανοποίηση του πελάτη.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   godofwar4

godofwar4

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/11/2012 - 09:12

εχω διαβασει τις τελευταιες 20 σελιδες.......με ολα αυτα που διαβαζω ξανακοιταω κ ξανακοιταω το iphone 5 που εχω να δω αν εχει κανενα επιπλεον προβλημα....ειναι λιγο τραγικα νομιζω ολα αυτα που διαβαζω.
ενταξει...χτυπηματα μπορει να εχει απο την παραγωγη...εχουν βγει καποια ελλατωματικα αλλα κιτρινες οθονες...κενα...τα βλεπω λιγο υπερβολικα....εκτος κ αν ειναι καποιες μεμονομενες περιπτωσεις.
εγω οταν το πηρα πιο πολυ με ειχε πιαστει η καρδια οταν το ανοιγα με αυτα που ειχα διαβασει παρα το χαρηκα!!!το μονο που εχει εμενα ειναι το bleeding...διαρροη φωτος στο power button που δεν νομιζω να μπω στην διαδικασια αλλαγης λογω αναμονης κ ανακατασκευασμενου.το εχω πανω απο μια βδομαδα και το ξαναθυμηθηκα τωρα που διαβαζα τα Posts...το ειχα κιολας ξεχασει!
επισης εγω παρατηρησει κ γω την διαφορα χρωματος της οθονης με τον 4αρι μου....στο 5 απλα ειναι πιο ζεστα τα χρωματα....δεν ειναι καποιο προβλημα ΚΑΙ αυτο!!!
ευχαριστω...

Τελευταία επεξεργασία από: godofwar4, 28/11/2012 - 09:13


#498   kopoylos

kopoylos

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@kopoylos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:kostugos

Δημοσίευση 28/11/2012 - 10:12

Εγώ το μόνο πρόβλημα που έχω με το 5αρι είναι που δεν βλέπω jb στον ορίζοντα...όλα τ αλλά δεν μ ενδιαφέρουν...όταν βγει jb τότε κ μόνο τότε θα κάνω "κίνηση"αγοράς ...

#499   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 28/11/2012 - 12:34

εχω διαβασει τις τελευταιες 20 σελιδες.......με ολα αυτα που διαβαζω ξανακοιταω κ ξανακοιταω το iphone 5 που εχω να δω αν εχει κανενα επιπλεον προβλημα....ειναι λιγο τραγικα νομιζω ολα αυτα που διαβαζω.
ενταξει...χτυπηματα μπορει να εχει απο την παραγωγη...εχουν βγει καποια ελλατωματικα αλλα κιτρινες οθονες...κενα...τα βλεπω λιγο υπερβολικα....εκτος κ αν ειναι καποιες μεμονομενες περιπτωσεις.
εγω οταν το πηρα πιο πολυ με ειχε πιαστει η καρδια οταν το ανοιγα με αυτα που ειχα διαβασει παρα το χαρηκα!!!το μονο που εχει εμενα ειναι το bleeding...διαρροη φωτος στο power button που δεν νομιζω να μπω στην διαδικασια αλλαγης λογω αναμονης κ ανακατασκευασμενου.το εχω πανω απο μια βδομαδα και το ξαναθυμηθηκα τωρα που διαβαζα τα Posts...το ειχα κιολας ξεχασει!
επισης εγω παρατηρησει κ γω την διαφορα χρωματος της οθονης με τον 4αρι μου....στο 5 απλα ειναι πιο ζεστα τα χρωματα....δεν ειναι καποιο προβλημα ΚΑΙ αυτο!!!
ευχαριστω...


Εχεις δικιο,αλλα επρεπε να ξερεις πως σε ενα τετοιο τοπικ θα διαβαζεις μονο για προβληματα και παραπονα. Ειναι λογικο.

#500   godofwar4

godofwar4

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:51

απλα καποια μπορει να μην ειναι προβληματα.....καποια ειναι υπερβολη!!!και καθομαστε ολοι και ψυριζουμε το κινητο και πιανεται η καρδια μας χωρις λογο.....

#501   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:47

απλα καποια μπορει να μην ειναι προβληματα.....καποια ειναι υπερβολη!!!και καθομαστε ολοι και ψυριζουμε το κινητο και πιανεται η καρδια μας χωρις λογο.....


Ψυριζεις κάτι που κάνει 739€ θέλεις να είναι τέλειο.
Βέβαια γενικα προσπαθούμε να βγάλουμε απο τη μύγα ξιγκι και εγω δεν νομίζω πως είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.

#502   godofwar4

godofwar4

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:19

αυτο ακριβως....σιγουρα θελεις να ειναι τελειο....αλλα καποια ειναι υπερβολη.
κατι τετοια "προβληματα" πριν 3-4 χρονια ουτε καν θα τα παρατηρουσε καποιος.....
κ γω να φανταστεις την πρωτη φορα που πηγα να το συνδεσω με το wifi του σπιτιου μου κ δεν επιανε καλο σημα πανικοβληθηκα...αλλα μετα ολα καλα!οσο διαβαζα εχθες το τοπικ με επιασε ανασφαλεια....ενω το εχω 10 μερες νομιζω περιπου κ ολα μια χαρα

#503   lasoleil

lasoleil

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2012 - 17:36

τελικα κ μενα μια χαρα πιανει wifi, τ 5αρι ειναι απλα τελειο...χαρειτε το...!!

#504   panof

panof

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2012 - 22:39

εγω ειμαι 2 εβδομαδες χωρις κινητο!!! καμμενο πιξελ επιστροφη κατευθειαν και θελουν με το ζορι να μου στειλουν αλλο χωρις κουτι με αλλο imei. εχουμε γινει μπαχαλο και περιμενω, πληρωσα 740ε για τηλεφωνο οχι για παζλ (αλλη συσκευη αλλο κουτι etc) μεγιστο λαθος οτι εδωσα το 4s... :-(

#505   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 28/11/2012 - 22:47

Εγω μετα απο 3 βδομαδες χρησης, εχω να πω τα εξης.

Στο μεταλλικο πλαισιο του μαυρου, οταν το ανοιξα δεν ειχε το παραμικρο. Την απομενη μερα, και εχοντας το πιασει μονο με το χερι και ξαναβαζοντας το στο κουτι του γιατι δεν ειχα ενεργοποιησει την nanosim, ειδα ενα απειροελαχιστο σημαδακι στο bezel. Απο εκει και περα, πανω του εχουν μπει και εχουν βγει για δοκιμη ΟΛΕΣ οι θηκες που εχω στο site, πραγμα που δεν ειναι φυσιολογικη χρηση, αλλα πολυ πιο σκληρη. Σας πληροφορω οτι το μοναδικο σημαδακι ειναι εκεινο που ειδα την πρωτη μερα. Λες και γινονται οταν ειναι φρεσκο εξω απο το κουτι και μετα στρωνει, τι να πω...

#506   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2012 - 23:09

εγω ειμαι 2 εβδομαδες χωρις κινητο!!! καμμενο πιξελ επιστροφη κατευθειαν και θελουν με το ζορι να μου στειλουν αλλο χωρις κουτι με αλλο imei. εχουμε γινει μπαχαλο και περιμενω, πληρωσα 740ε για τηλεφωνο οχι για παζλ (αλλη συσκευη αλλο κουτι etc) μεγιστο λαθος οτι εδωσα το 4s... :-(


Αν ήταν σε doa έπρεπε να απαιτήσεις εκείνη την στιγμή να σου δώσουν άλλη συσκευή ή αν δεν είχαν να σου δώσουν μόλις παραλάβουν.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#507   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 28/11/2012 - 23:17

Σιγα μη κατσω να σκασω ρε κωστη για ενα πραγμα μικροτερο απο το κεφαλι της καρφιτσας. Αλλωστε το μονο σιγουρο ειναι οτι θα βγαλει ξανα στην πορεια. Εγω παντα εχω bumper στα τηλεφωνα μου οποτε δε το βλεπω και ποτε το bezel, και επισης δε τα πουλαω και ποτε, οποτε δε με νοιαζει αν τους μειωσει τη μεταπωλητικη αξια. Υπαρχουν σοβαροτερα θεματα για να σκασω απο το scuf στο bezel!


Edit
Ουπς ακυρο, νομιζα σε μενα πηγαινε :P

Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 28/11/2012 - 23:18


#508   Katana

Katana

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/11/2012 - 23:31

Εγω μετα απο 3 βδομαδες χρησης, εχω να πω τα εξης.

Στο μεταλλικο πλαισιο του μαυρου, οταν το ανοιξα δεν ειχε το παραμικρο. Την απομενη μερα, και εχοντας το πιασει μονο με το χερι και ξαναβαζοντας το στο κουτι του γιατι δεν ειχα ενεργοποιησει την nanosim, ειδα ενα απειροελαχιστο σημαδακι στο bezel. Απο εκει και περα, πανω του εχουν μπει και εχουν βγει για δοκιμη ΟΛΕΣ οι θηκες που εχω στο site, πραγμα που δεν ειναι φυσιολογικη χρηση, αλλα πολυ πιο σκληρη. Σας πληροφορω οτι το μοναδικο σημαδακι ειναι εκεινο που ειδα την πρωτη μερα. Λες και γινονται οταν ειναι φρεσκο εξω απο το κουτι και μετα στρωνει, τι να πω...


Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ, στη μέση αριστερά. Εκτοτε, δεν έπαθε τίποτα.

#509   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2012 - 23:43

Ερωτηση!εχει παρατηρησει κανεις οταν το κινητο ειναι αθορυβο κ με πληρως χαμηλωμενη ενταση και βλεπετε ενα βιντεο στο youtube αν φερετε το κινητο κοντα στο αυτι ακουτε κατι σαν χιονια;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#510   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/11/2012 - 00:06

Κανεις;;;;;;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες