Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/12/2012 - 09:00

Παιδιά με 750 ευρώ που κάνει αυτό είναι απαραδεκυο.γιατί να μπαινουνε στην διαδικασία να ζησηταμε αν θα γρατσουνιστει η όχι και αν θα αγορασουμε προβληματικο.απαράδεκτο και παλι για την apple και το iphone

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 06/12/2012 - 09:14

Απλά θα έπρεπε το μέταλλο στη μάζα του να ήταν βαμμένο.... θα ήταν πολύ καλύτερα..

#678   nikosfr4

nikosfr4

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/12/2012 - 09:42

εγω παλι δεν εχω δει καποιο προβλημα! απλα νομιζω οτι κλεινει το wifi οταν το κλειδωνο... ερχονται κανονικά οι σελιδοποιήσεις αλλα οταν το ξεκλειδώνω το σηματάκι wifi Αργει λιγο να το βγαλει.. εχει προβλημα?

#679   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 06/12/2012 - 09:46

εχω την εντυπωση οτι ανεκαθεν εκλεινε το wifi οταν κλειδωνε το κινητο . το θυμαμαι αυτο απο εποχη 3gs .

#680   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/12/2012 - 09:52

εγω παρατηρω οτι ολοι λεμε απαραδεκτο απο την apple...και οτι δεν επρεπε να γδερνεται...οτι δεν επρεπε το αλλο...η ιδια η εταιρεια εχει ανεβασει πολυ ψηλα τον πηχη...και γιαυτο γινονται ολα αυτα.γιατι κανεις δεν παραπονιεται που το καπακια εσπαγαν στο galaxy s3 και τα ανακαλεσε;γιατι κανεις δεν λεει για το γυαλι πισω στην πλατη του νεου nexus της lg το οποιο σπαει σε αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας;
γιατι πολυ απλα...κανεις δεν εχει τετοιες απαιτησεις απο αυτες τις εταιρειες.....
http://www.mobilemag...-cracking-back/

http://www.gizbot.co...-galaxy-s3.html



και εμεις τρωμε την ζωη μας και τον χρονο μας για να βρουμε προβληματα....ενω τα πραγματα ειναι απλα..μεγαλη ζητηση..λογικο να υπαρχουν και αστοχιες..πολλες;;πολλες τουλαχιστον στο αλλαζουν χωρις μα μου και δεν ξερω τι αλλο..ανακατασκευσμενο;ε και;;;εχει βαφτει εχει μνταριστει ξανα πλεον αλλαζει ολο το πλαισιο και παιρνεις καινουριο..μην ειμαστε τοσο γκρινιαρηδες.καμμια αλλη εταιρεια δεν αλλαζει τοσο ευκολα τηλεφωνα...καμμια...και σας προκαλω να μου πειτε μια!!διοτι εδω ελλαδα ολες κανουν service και φυσικα ελληνες τεχνικοι...δεν λεω..καλοι...αλλα σφυρι και καλεμι...χρονια πισω...οποτε προτιμω refurbished...χιλιες φορες...
απολαυστε τα κινητα σας...σε τρεις μηνες θα λεμε για το iphone 5s-iphone 6...οποτε ολα καλα...
αυτα φτιαχνονται....οι ανθρωποι οχι...

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 06/12/2012 - 09:54

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#681   sv1hac

sv1hac

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Twitter:@Nick_hac
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 06/12/2012 - 09:53

Φίλε μου , δέν έχω προβληματιστεί σε τίποτα από όσα λένε και είναι τηλέφωνο κόσμημα.....

#682   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/12/2012 - 09:57

εγω βλεπω 46 σελιδες εδω αλλες ποσες σελιδες σε αντιστοιχο τοπικ...μου στελνουν εδω φιλοι μνμ και με ρωτανε αν κλασω θα ξεβαψει;;αν μπω σε ντουλαπα θα δω το light leak kai green glow; αν ερθει ο batman o spiderman....ολοι avengers;;ρε παιδια και εγω επειδη ετρωγα την ψυχη μου τα διαπιστωσα και τι καταλαβα;το αγορασα το εχω και ειμαι ευχαριστημενος!!τηλεφωνο ειναι!!!μην το σκαλιζετε τοσο διοτι στο τελος εσεις θα του προκαλεσετε ζημια!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#683   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2012 - 12:07

Το καπάκι απο το samsung s3 έχει 5€. Κ όλο το τηλέφωνο έχει σχεδόν μιση τιμη απο το iPhone 5. Γι'αυτο δίνουμε σημασία στην αστοχία της apple.

#684   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 06/12/2012 - 12:14

Το καπάκι απο το samsung s3 έχει 5€. Κ όλο το τηλέφωνο έχει σχεδόν μιση τιμη απο το iPhone 5. Γι'αυτο δίνουμε σημασία στην αστοχία της apple.


Παμε πάλι .

Η τιμή ειναι άσχετη με αυτο. Καθορίζεται απο άλλους παράγοντες (η Apple ας πουμε θέλει να έχει ενα σεβαστο ποσοστο κέρδους και αυτο επηρρεαζει περισσότερο την τιμή απο το κόστος παραγωγης και το BOM). Επειδη ειναι ακριβο δεν μπορείς να εχεις παράλογες απαιτησεις απο αυτό η απο την διαδικασία παραγωγής.

Και τα κρύσταλλα βοημίας ειναι πανακριβα αλλα θα γελούσαν ολοι μαζί σου αν περίμενες απο αυτα να μην σπανε οταν σου πεφτουν ...

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 06/12/2012 - 12:15


#685   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2012 - 12:32

. Ξέρεις τι πληρώνεις κ τι να περιμένεις.
Τα 5 ευρώ που λέω τα δίνεις κ εκτός εγγύησης κ δε σε νοιάζει. Για να δω πόσοι θα κανουν την αλλαγή σε κάτι απο τοiPhone όταν ειναι εκτός εγγύησης.
Εγω θυμάμαι μια apple να πουλάει ακριβά κ να μην παθαίνει τπτ το τηλέφωνο. Ούτε σε εγγύηση ούτε έξω απο εγγύηση. Δεν μπορω να δίνω ένα σκάσμο λεφτα κ να αν έχει πρόβλημα το τηλέφωνο να λέω δεν πειράζει, παντού συμβαίνει. Κ το παράδειγμα σου με τα κρύσταλλα, για μένα είναι άστοχο.

#686   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 06/12/2012 - 12:49

. Ξέρεις τι πληρώνεις κ τι να περιμένεις.
Τα 5 ευρώ που λέω τα δίνεις κ εκτός εγγύησης κ δε σε νοιάζει. Για να δω πόσοι θα κανουν την αλλαγή σε κάτι απο τοiPhone όταν ειναι εκτός εγγύησης.
Εγω θυμάμαι μια apple να πουλάει ακριβά κ να μην παθαίνει τπτ το τηλέφωνο. Ούτε σε εγγύηση ούτε έξω απο εγγύηση. Δεν μπορω να δίνω ένα σκάσμο λεφτα κ να αν έχει πρόβλημα το τηλέφωνο να λέω δεν πειράζει, παντού συμβαίνει. Κ το παράδειγμα σου με τα κρύσταλλα, για μένα είναι άστοχο.

Ξερεις τι πληρώνεις ειναι σίγουρο. Αμφισβητω οτι ξέρεις τι να περιμένεις. Και σίγουρα δεν πρέπει να περιμένεις καθε μια απο τις χιλιαδες συσκευες που βγαίνουν απο καθε εργοστασιο να ειναι αψεγαδιαστη. Αυτο δεν γίνεται. Ειναι τοσο ανεδαφικο και μη ρεαλιστικο οσο να περιμενεις οτι ενα κρύσταλλο Βοημίας δεν σπάει (γι αυτο το παραδειγμα μου ειναι απολύτως σχετικο). Αν φτασει στα χέρια σου μια συσκευη που δεν ειναι τελεια (κατι που αναμένεται απο όλους οσους ασχολούνται με τέτοια θέματα) δεν λεω να πεις δεν πειράζει. Λεω να την αλλάξεις .(αν σου κανουν την ζωη δύσκολη οι ελληνες retailers ειναι αλλη ιστορια).

#687   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/12/2012 - 12:57

. Ξέρεις τι πληρώνεις κ τι να περιμένεις.
Τα 5 ευρώ που λέω τα δίνεις κ εκτός εγγύησης κ δε σε νοιάζει. Για να δω πόσοι θα κανουν την αλλαγή σε κάτι απο τοiPhone όταν ειναι εκτός εγγύησης.
Εγω θυμάμαι μια apple να πουλάει ακριβά κ να μην παθαίνει τπτ το τηλέφωνο. Ούτε σε εγγύηση ούτε έξω απο εγγύηση. Δεν μπορω να δίνω ένα σκάσμο λεφτα κ να αν έχει πρόβλημα το τηλέφωνο να λέω δεν πειράζει, παντού συμβαίνει. Κ το παράδειγμα σου με τα κρύσταλλα, για μένα είναι άστοχο.


ελα πες...το πρωτο σου iphone ειναι;;το πρωτο σου κινητο γενικα;;;ελα πες ειχες κινητη τηλεκαρτα θαλαμο;;;;;!!!!φιλε τι λεςςςςςς;;;;;;;;;;δεν παθαινε τπτ ποιο iphone;;;το iphone 3g-3gs που επειδη η πλατη ηταν απο πλαστικο γδερνοταν για πλακα;που εσπαγε πισω στην βαση φορτισης το καπακι;που εμπαινε σκονη αναμεσα σε οθονη και digitizer επειδη δεν ηταν κολλημενα;;; iphone 4 που ηταν και ειναι κατα τα λεγομενα της ετιαρειας για δεξιοχειρες;;;το 4s το ακουστικο που ετριζε και εκανε σαν υποβρυχιο και που εβγαζε συνεχεια μνμ no sim installed;;;το new ipad 3rd gen wifi προβλημα death grip και γενικα μικρη εμβελεια;;;light bleeding στα ipad ολα σχεδον;;;
φιλε αλλαξε εταιρεια....μαλλον ζεις σε γυαλα και σε ονειρο.....
παρα jaga που εχει και τηλεοραση...καφετερια...πλυντηριο...στεγνωτηριο...ααααα!!!!εχει και καμερα 75 mega....!!και κοστιζει....ουπς!!νομιζω σου δινουν εκπτωτικο δεν πληρωνεις κιολας για αυτη την τελεια συσκευη!!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#688   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/12/2012 - 12:58

Επίσης το θέμα είναι η ΙΔΙΑ η Apple που ΞΕΡΕΙ την κατάσταση στην Ελλάδα με το σέρβις και τα λαμόγια να πάρει θέση και να κάνει κάτι. Το όνομά της αμαυρώνεται. Δεν μπορείς να έχεις πρακτικές Apple Stores
που αλλάζουν χωρίς 2η κουβέντα για το παραμικρό ελάττωμα κι εδώ να το στέλνεις στο σέρβις και να παίρνεις ανακατασκευασμένες συσκευές. Μην αρχίσουμε πάλι την κουβέντα περί ανακατασκευασμένων συσκευών.
Δεν παίρνεις καινούρια out of the box όπως στο εξωτερικό και επιπλέον περιμένεις κάποιες μέρες να στο αλλάξουν έως και εβδομάδες.

Σίγουρα από το εργοστάσιο θα έχεις faulty devices το θέμα είναι το ποσοστό πάντα.

Αναρτημένη εικόνα


#689   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2012 - 13:09

MarkKnopfler αυτο ακριβώς λέω. Εντάξει μέχρι την εγγύηση. Αν κ όπως είπες στην Ελλάδα σε ταλαιπωρούν αν πάθει κάτι μετα την 1η βδομάδα. Μετα; Κ δε μιλάω για σπάσιμο όπως τα κρύσταλλα που λες. Γιατι εκει πρεπει να σου πέσει κάτω, άρα φταις εσυ. Κ πιστεύω ότι το ποσοστό αστοχίας είναι αρκετά μεγάλο. Εγω προσωπικά, απο πλευράς iPhone τουλάχιστον, τα είχα όλα. Απο το πρώτο-πρώτο μέχρι το 4s τώρα. Ευτυχώς δεν είχα πρόβλημα. Τώρα όμως μεσα σε 200 σελίδες σύνολο, στις 180 διαβάζεις για προβλήματα. Κρίμα δεν είναι;
Stevo ούτε κάν σου απαντώ. Είσαι πολυ ειρωνικος κ δεν έχω διάθεση.

#690   Spok

Spok

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/12/2012 - 13:14

Όσα προβλήματα και να διαβάσεις εδώ, δεν αντιπροσωπεύουν ούτε το 1% των πωλήσεων στην Ελλάδα.
Δεν νομίζω να ξέρεις πραγματικά το ποσοστό των προβληματικών συσκευών.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες