Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#781   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 08/12/2012 - 21:09

γιατι δε δικαιολογειται αλλαγη και μαλιστα δικαιως; δεν απαιτεις αυτο που αγοραζεις να ειναι αψογο;

και ειδικα οταν μιλαμε για τοσα πολλα χρηματα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#782   i-phoneman

i-phoneman

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2012 - 21:23

Εάν δεν υπήρχε στο αλουμινένιο πλαίσιο το έντονο χτύπημα , το σημαδάκι στην οθόνη ήταν πραγματικά μικρό..
Ειλικρινά εαν εξαιρέσουμε το "σπάσιμο" που έχει κάποιος για μια καινουρια συσκευή που δεν είναι απολύτως τέλεια, το σημαδάκι στην οθόνη θα ήταν μάλλον υπερβολή για αντικατάσταση κινητού.
Πάντα μιλάω για αυτό που είχε το δικό μου. Γενικά οποιαδήποτε " βλάβη " στην οθόνη πρέπει να δικαιολογεί αντικατάσταση.

Τελευταία επεξεργασία από: i-phoneman, 08/12/2012 - 21:23


#783   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 08/12/2012 - 21:57

Αγορα απο apple store σημερα... 2 σημαδια στο πλαισιο και σημαδι τριβης πανω αριστερα στη γωνια, και σημαδι απο κολλα πανω αριστερα στην οθονη.... Το μαμησε η αππλε φετος.... Αυριο αλλαγη και επιτοπου ελεγχος μπροστα τους

#784   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/12/2012 - 22:26

Aρχίζω να αισθάνομαι πολύ τυχερός. Ευτυχώς δεν έχω κάτι μέχρι στιγμής.

#785   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2012 - 22:27

Αγορα απο apple store σημερα... 2 σημαδια στο πλαισιο και σημαδι τριβης πανω αριστερα στη γωνια, και σημαδι απο κολλα πανω αριστερα στην οθονη.... Το μαμησε η αππλε φετος.... Αυριο αλλαγη και επιτοπου ελεγχος μπροστα τους

αυριο ειναι κυριακη φιλε!

#786   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 08/12/2012 - 22:29

Εδω ειναι καθε μερα ανοιχτα τα μαγαζια ...

#787   Mitos79

Mitos79

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/12/2012 - 22:49

Παιδια να ρωτήσω κάτι...
Αν το πάρω απο Αμέρικα (μου το φέρει γνωστός καινούργιο στο κουτί του) και έχει σημάδι σε οθόνη ή σκελετό μπορώ να το αλλάξω στην Ελλάδα?
Εχαριστώ πολύ

#788   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 08/12/2012 - 22:58

Αγορα απο apple store σημερα... 2 σημαδια στο πλαισιο και σημαδι τριβης πανω αριστερα στη γωνια, και σημαδι απο κολλα πανω αριστερα στην οθονη.... Το μαμησε η αππλε φετος.... Αυριο αλλαγη και επιτοπου ελεγχος μπροστα τους


Week 47 (19.11 - 25.11) ...

#789   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 08/12/2012 - 23:01

Παιδια να ρωτήσω κάτι...
Αν το πάρω απο Αμέρικα (μου το φέρει γνωστός καινούργιο στο κουτί του) και έχει σημάδι σε οθόνη ή σκελετό μπορώ να το αλλάξω στην Ελλάδα?
Εχαριστώ πολύ


χλωμο

#790   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/12/2012 - 00:49

Και το δικό μου έχει 2 σημαδάκια. Ένα στη μια πλευρά και ένα στην απέναντι ακριβώς, σαν να στράβωσε το αλουμίνιο. Εννοείται πως δεν το πήγα πίσω γιατί κατά τα άλλα το κιν. είναι άψογο. Η κάμερα δεν κάνει τις μωβ γραμμές που έκανε το πρώτο μου (προ-DOA), δεν κάνει τον χαρακτηριστικό θόρυβο όταν το κουνάω και ούτε έχει θέμα με φωτεινότητα, μπαταρία κλπ., οπότε χαλαρώστε και απολαύστε τις συσκευές σας. Τα ουσιαστικά προβλήματα κατά τη γνώμη μου είναι αυτά που ανέφερα και το πρώτο που είχα πάρει και εξωτερικά ήταν άψογο, τα είχε όλα!! Να σημειώσω πως είναι ίδιας εβδομάδας παραγωγής και τα 2 τηλέφωνα που είχα/έχω στα χέρια μου, αγορασμένα από Κωτσόβολο, εισαγωγής Vodafone..
Coooool

Τελευταία επεξεργασία από: guskoz, 09/12/2012 - 00:54


#791   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/12/2012 - 01:09

Και το δικό μου έχει 2 σημαδάκια. Ένα στη μια πλευρά και ένα στην απέναντι ακριβώς, σαν να στράβωσε το αλουμίνιο. Εννοείται πως δεν το πήγα πίσω γιατί κατά τα άλλα το κιν. είναι άψογο. Η κάμερα δεν κάνει τις μωβ γραμμές που έκανε το πρώτο μου (προ-DOA), δεν κάνει τον χαρακτηριστικό θόρυβο όταν το κουνάω και ούτε έχει θέμα με φωτεινότητα, μπαταρία κλπ., οπότε χαλαρώστε και απολαύστε τις συσκευές σας. Τα ουσιαστικά προβλήματα κατά τη γνώμη μου είναι αυτά που ανέφερα και το πρώτο που είχα πάρει και εξωτερικά ήταν άψογο, τα είχε όλα!! Να σημειώσω πως είναι ίδιας εβδομάδας παραγωγής και τα 2 τηλέφωνα που είχα/έχω στα χέρια μου, αγορασμένα από Κωτσόβολο, εισαγωγής Vodafone..
Coooool


Βασικα αυτο που εννοειται ειναι να το πηγαινες πισω αλλα ΟΚ εσυ εδωσες 750 ευρω οχι εμεις :rolleyes: :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 09/12/2012 - 01:09


#792   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/12/2012 - 01:20

Κοιτα εγω αλλαξα το πρωτο απο τον κωτσοβολο διοτι ειχε σοβαρα θεματα με το γυαλι πισω με το πλαισιο-bezel και το home button δεν ηταν τοσο clicky...το νεο λοιπον που πηρα δεν εχει τετοια θεματα αλλα ενα σημαδακι το εκανα εγω στο headphone jack ουτε καν φαινεται αν δεν το δειξω και φυσικα,ειναι απλα μια συσκευη.σαφως δεν θα επρεπε να ερχεται χτυπημενη ή γραμτζουνισμενη αλλα γιαυτο προσεχουμε να μην αγορασουμε απο μαγαζι χωρις doa και γιαυτο το προιον συνοδευεται απο ενος ετους εγγυηση.το πας παιρνεις αλλο κ τελειωσε.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#793   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/12/2012 - 01:57

Βασικα αυτο που εννοειται ειναι να το πηγαινες πισω αλλα ΟΚ εσυ εδωσες 750 ευρω οχι εμεις :rolleyes: :rolleyes:


280€ έτσι για την ιστορία, χωρίς να σημαίνει πως είναι λίγα.. Απλά έμαθα να δίνω βαρύτητα σε άλλα θέματα στη ζωή μου και όχι σε μικροσκοπικά χτυπηματάκια σε μια συσκευή που θα αλλάξω σε 1-2 χρόνια και δεν επηρεάζει και τη λειτουργία της στην τελική, ούτε καν την εμφάνισή της εάν δεν είσαι τόοοοοοοσο σχολαστικός και δεν το κοιτάξεις από πολύ μικρή απόσταση.
Φιλικά!

#794   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 09/12/2012 - 03:26

280€ έτσι για την ιστορία, χωρίς να σημαίνει πως είναι λίγα.. Απλά έμαθα να δίνω βαρύτητα σε άλλα θέματα στη ζωή μου και όχι σε μικροσκοπικά χτυπηματάκια σε μια συσκευή που θα αλλάξω σε 1-2 χρόνια και δεν επηρεάζει και τη λειτουργία της στην τελική, ούτε καν την εμφάνισή της εάν δεν είσαι τόοοοοοοσο σχολαστικός και δεν το κοιτάξεις από πολύ μικρή απόσταση.
Φιλικά!


δυστυχως ομως εισαι λαθος πολυ γτ μεν δε σ επειραζει αντιθετα εμενα θα με πειραζε και δινεισ πατημα στην apple εσυ και κατι αλλοι σαν κ εσενα να παιρνουν το θαρρος και να μας θεωρουν προββατα ....αφου παιρνουμε καινιυργιο κινητο με σημαδακια

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 09/12/2012 - 03:27


#795   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/12/2012 - 03:43

Πρόβατα δε νομίζω πως μας θεωρούν με την έννοια ότι δε μας υποχρεώνουν να πάρουμε κάτι χωρίς πραγματική θέληση. Προσωπικά το iPhone αποτελεί εργαλείο για τη δουλειά μου και επειδή το συνήθισα και με βολεύει ξαναπήρα iPhone στην τιμή που ανέφερα με δική μου θέληση!! Συνεπώς πρόβατο δε νιώθω για κανέναν λόγο.
Όσα προσφέρει ένα iPhone προφανώς προσφέρουν και άλλες συσκευές, όμως εγώ θέλησα να πάρω αυτό γιατί έτσι γούσταρα. Καταλήγω στο ίδιο.
Αν εσύ νιώθεις πρόβατο φιλαράκι δεν ξέρω, αλλά σε περίπτωση που ισχύει τότε καλύτερα να δεις τις ανάγκες σου. Στην περίπτωσή μου οι προδιαγραφές τηρούνται ως προς τα λειτουργικά χαρακτηριστικά του και αυτό με ικανοποιεί πλήρως.
Για να μη μακρυγορώ, πάνω από 300€ δε θα έδινα για κιν.είτε λεγόταν iPhone, είτε όπως θες ακόμα και χρυσό να ήταν. Τώρα, δεδομένων των απαιτήσεών μου θεωρώ πως έκανα μια καλή αγορά και δε νιώθω καθόλου υπεύθυνος που η Apple σας περνάει για πρόβατα!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες