Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2012 - 11:08

Το λέω γιατι όλοι λένε αψεγαδιαστο, άψογο,τέλεια οθονη κτλ ενω εγω είμαι στο τέταρτο iPhone(όλα C3 εργοστάσιο!!) το οποίο έχει εμφανή κιτρινη οθονη όπως και τα προηγούμενα!! Και αναρωτιέμαι μήπως φταίει το εργοστάσιο η πχ ο προμηθευτής της οθόνης. Ένα τω μεταξύ την τρίτη αλλαγη μου την έκαναν με το ζόρι γιατι λέει τα προηγούμενα τα πήγανε πίσω και τους είπανε λέει απο την apple ότι αυτο δεν ειναι προβλημα!!! Λέτε να στρώσει η οθονη με τον καιρό; 46βδομαδας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/12/2012 - 11:18

Το λέω γιατι όλοι λένε αψεγαδιαστο, άψογο,τέλεια οθονη κτλ ενω εγω είμαι στο τέταρτο iPhone(όλα C3 εργοστάσιο!!) το οποίο έχει εμφανή κιτρινη οθονη όπως και τα προηγούμενα!! Και αναρωτιέμαι μήπως φταίει το εργοστάσιο η πχ ο προμηθευτής της οθόνης. Ένα τω μεταξύ την τρίτη αλλαγη μου την έκαναν με το ζόρι γιατι λέει τα προηγούμενα τα πήγανε πίσω και τους είπανε λέει απο την apple ότι αυτο δεν ειναι προβλημα!!! Λέτε να στρώσει η οθονη με τον καιρό; 46βδομαδας.

Οριστε η απάντηση σου. 'Ολοι λένε' αλλα εσυ δεν πιστευεις. Αν σου πω και γω οτι το δικό μου ειναι απο C3, 43ης βδομάδας και τέλειο (οπως και παρα πολλα αλλα αν δεις τα σχετικα thread ) τι θα αλλάξει ? Οταν πριν μερικα χρόνια αγοραζες τα Nokia και τα Ericsson ειχες ιδεα σε ποια εργοστασια κατασκευαζονταν ? Αν εχεις προβλημα με την συσκευη σου αλλαξε την (αν και το προβλημα μαλλον δεν το αλλαζεις ετσι). Καταλαβαινεις τι σημαινει μαζικη παραγωγη ? Για να βγάλεις συμπέρασμα για καποιο εργοστασιο (που κατασκευαζει 40000 iphone την ημέρα) πρέπει να δεις ικανοποιητικο δείγμα απο αυτα και οχι 10-20... Ξεκολλάτε πια με αυτη την υστερία και σκεφτειτε λιγο λογικά.

#873   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/12/2012 - 11:19

καταρχην δεν υπαρχει apple να τους πει!!υπαρχει αρβατο κ γερμανος!!οποτε οτι και να πουν αυτοι....κλαιν!!!και δεν νομιζω να ασχολουνται και τοσο.αλλα οπως και να εχει νομιζω οτι εισαι πολυ υπερβολικος κατα την γνωμη μου.δλδ ενταξει αποδεξου το γεγονος οτι αυτη ειναι η οθονη και τελος.εχουμε πει οτι εχει να κανει με την κολλα και την διαδικασια ψησιματος της οθονης με το τζαμι...διοτι αυτα τα δυο για να κολλσουν καλα μπαινει αναμεσα τους κολλα και μπαινουν σε ειδικους φουρνους για να ψηθει η κολλα.και αν μεινει ενα δευτερολεπτο παραπανω το αποτελεσμα ειναι λιγο κιτρινη οθονη.διοτι κιτρινιζει η κολλα.οποτε απολαυσε το και μην τρελαινεσαι.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#874   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 11:21

Το λέω γιατι όλοι λένε αψεγαδιαστο, άψογο,τέλεια οθονη κτλ ενω εγω είμαι στο τέταρτο iPhone(όλα C3 εργοστάσιο!!) το οποίο έχει εμφανή κιτρινη οθονη όπως και τα προηγούμενα!! Και αναρωτιέμαι μήπως φταίει το εργοστάσιο η πχ ο προμηθευτής της οθόνης. Ένα τω μεταξύ την τρίτη αλλαγη μου την έκαναν με το ζόρι γιατι λέει τα προηγούμενα τα πήγανε πίσω και τους είπανε λέει απο την apple ότι αυτο δεν ειναι προβλημα!!! Λέτε να στρώσει η οθονη με τον καιρό; 46βδομαδας.

παλι κιτρινη οθονη ρε συ; μηπως ειναι ιδεα σου; δε γινεται 4/4 συσκευες να εχουν το ιδιο προβλημα!

εκτος αν σου δινουν συνεχεια την ιδια! :P

#875   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2012 - 15:02

Όχι δεν ειναι ιδέα μου και ξεκαρω πάντα serial number. Ένας φίλος πάνω είπε ότι θα στρώσει με τον καιρο ισχύει; Τεσπα μην σας ζαλιζω άλλο.

Η επιστροφη χρημάτων μου είπανε γίνεται μέχρι 14 μέρες απο την πρώτη αγορά!!!! Ισχύει αυτο;

Οι αλλαγές λέει δεν μετράνε!!!!

#876   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 15:20

σιγουρα θα στρωσει με τη χρηση.

θα σου δωσουν χρηματα πισω;

#877   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2012 - 15:48

Τα ζήτησα πριν πάρω το τέταρτο αλλα μου είπανε ότι δεν γίνεται γιατι έχει περάσει το περιθώριο των 14 ημερών απο την πρώτη αγορα. Ψιλομουφα μου φαίνεται αυτο. Λογικά πρέπει να μετράει η τελευταία απόδειξη αγοράς.

Jimmy να σε ρωτήσω τις πρώτες μέρες να έχω τέρμα την φωτεινοτητα και το διακοπτακι κλειστό για στρωσιμο της οθόνης;

#878   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 15:57

οχι τερμα, βαλτο αυτοματο και οσο δουλευει θα στρωνουν τα χρωματα.

μπορεις να βαλεις μια φωτο ομως να δουμε περι τινος προκειται;

#879   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/12/2012 - 16:00

γελαω απλα.....στρωσιμο οθονης;;;;;;;;τι πηρες αυτοκινητο ή μηχανη;;;;;;;;;;;;;;;;;;ναι και μην την αγγιζεις για 3 μηνες!!!!!
ελεος φιλε εισαι λιγο παραπανω υπερβολικος.αν ειναι να εχεις τοσο μεγαλο προβλημα πουλα το και αγορασε αλλη μαρκα πραγματικα.ειναι κριμα δλδ.

επισης να το βγαζεις εξω για κατουρημα και να του αλλαζεις πανες....θα ασπρισει σιγουρα!!!αλλιως θα ειναι συνεχεια κατουρημενη!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#880   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 16:03

νομιζω δε χρειαζεται να εισαι τοσο εριστικος...

#881   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/12/2012 - 16:06

λιγη πλακιτσα δεν βλαπτει!!!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#882   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 16:08

δεν αντιλεγω αλλα αν ο αλλος εχει προβλημα, δε νομιζω να το διασκεδαζει και πολυ :P

#883   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2012 - 16:09

Stevo επειδή έχω δει το δικό σου σε φωτο που ανεβασες σε παλαιότερο ποστ καμία σχέση και με τα 4 δικα μου!!! Ατυχία σου λέω. Γι αυτο ρωτάω μήπως θέλει κάποιες μέρες για να φτιάξει; Ξέρω γω πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτο με συσκευή της apple.(έχω iPad 3 με ολοσωστη οθονη και γι αυτο ξενερωνω).

#884   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 16:09

φωτο!

#885   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/12/2012 - 16:18

ναι ρε dj ανεβασε μια γ@μημενη φωτο να καταλαβουμε τι βλεπεις!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)