Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#931   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 00:26

Τι ειναι το rattle;


Ενα μικρό "τσικ" όταν χτυπάς ελαφρά την κάμερα. Αν διαβάσεις πιο πίσω έχει συζητηθεί.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#932   balander

balander

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2012 - 21:01

Αντιγράφω από άλλο site:

Σημερα παρελαβα 2 ασπρα ιPhone 16gb. Το ενα ειχε μερικα σημαδακια πρασινα στις ενωσεις των κεραιων και με αρκετο τριψιμο εφυγαν (+ μια μικρουλα γρατζουνια που μονο στον ηλιο σε συγκεκριμενη οπτικη γωνια φαινοταν) και το αλλο ειχε 3-4 σημαδακια πολυ μικρα γυρω γυρω (μονο στον ηλιο κ αυτα) ενω ειχε κατι σαν "κολλα" στο κατω μερος της συσκευης...

Μου την εδωσε και το τελευταιο το αλλαξα με μαυρο, το οποιο δεν εχει απολυτως τιποτα. Καμια σχεση με τα ασπρα. Τα 2 ασπρα ηταν 47 εβδομαδα και το μαυρο 46, απο το ιδιο εργοστασιο. Μ'αρεσει που πηρα το ασπρο για να μην εχει τετοιου ειδους προβληματα...

Οπως και να εχει, απαραδεκτη η Apple ακομα και σημερα, 3 μηνες μετα να μην μπορει να διορθωσει τετοιου ειδους προβληματα.

#933   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 12/12/2012 - 21:21

Εχει κανεις εμπειρια να μας πει για σημαδια που εγιναν στο bezel μετα απο τις 3-4 πρωτες μερες; Εμενα εκανε στο μαυρο ενα πολυ πολυ μικρο σημαδακι, κυριολεκτικα απο τον αερα την 1η μερα που το πηρα. Απο τοτε και μετα το εχω βαλε-βγαλε σε θηκες, bumper κτλ κτλ, και δεν εχει αποκτησει κανενα εξτρα σημαδι. Λες και στεγνωνει η βαφη του bezel και μετα δε σημαδευεται ενα πραγμα...

#934   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2012 - 21:29

εγω το εχω αφησει μεσα στη θηκη του μεχρι να τη βαρεθω οποτε δεν μπορω να πω γνωμη.2 φορες που τολμησα να τη βγαλω δεν ειδα κατι απλα σκεφτηκα να μην το παραξηλωσω γιατι ειναι αγγουρι στο βγαλσιμο η θηκη μου.

#935   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2012 - 21:41

Το ξέρω ότι έχει απαντηθεί πολλές φορές αυτό που θα ρωτήσω,αλλά εαν κάποιος γνωρίζει ας κάνει τον κόπο να μου δώσει μια εμπεριστατωμένη απάντηση.

Σε λίγες μέρες που μάλλον θα πάρω το iPhone 5,σκοπεύω να το ανοίξω στο κατάστημα να το τσεκάρω ώστε να μην υπάρξει κανένα πρόβλημα.
Μάλλον θα το πάρω από το Golden-i μιας και είμαι μέλος του Gold Club αλλά επειδή νομίζω πως είναι πιο σημαντικό η κατάσταση του κινητού, πείτε μου ποιά καταστήματα δίνουν DOA ή ακόμα καλύτερα αν το Golden-i συμπεριλαμβάνεται μέσα σ'αυτά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

#936   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/12/2012 - 21:54

Νομίζω ότι στο golden-i δεν έχει DOA.
DOA έχει ο κωτσόβολος 10 μέρες νομίζω, τα mediamarkkt,ο γερμανός 3 μέρες.Όπου πας να ρωτήσεις αν έχει πριν αγοράσεις.

Αναρτημένη εικόνα


#937   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/12/2012 - 21:57

Κωτσοβολος 10 μερες doa,mediamarkt 14 μερες,γερμανος 3 μερες,golden i 0!!δεν εχει doa
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#938   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2012 - 21:58

Ευχαριστώ παιδιά!
Καλύτερα τότε να μην το πάρω απο Golden-i αλλά από κάποιο από τα προαναφερθέντα καταστήματα.

Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 12/12/2012 - 21:59


#939   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/12/2012 - 22:08

Γνωμη μου ναι αλλα ρωτας τος κιολας.μακρυα απο πλαισιο και γενικα αν εχει μια γραντζουνια δυσκολα κανουν αλλαγες κ doa διοτι δεν το πολυαναγνωριζουν εδω ελλαδα.αλλα μια χαρα θα σου ειναι
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#940   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 22:10

Παιδιά σήμερα ενώ φόρτιζα το πενταρι κάνοντας την κίνηση για unlock έκανε η οθόνη ενα είδος bleeding ( αν το λέω καλά ) όπως κάνουν οθόνες παλιοτερης τεχνολογίας όταν τις αγγιζεις. Το έκανε κανά δυο ,τρεις φορές ώσπου έβγαλα και έβαλα τον lightning και δεν το ξαναεκανε . Το εχει εντοπίσει άλλως αυτο...;

#941   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2012 - 22:18

Αν είναι θα ρωτήσω στο Golden-i που θα πάω το Σάββατο να πάρω το Apple Care μιας και τελικά το προηγούμενο Σάββατο δεν κατάφερα να πάω.
Μακάρι να είναι εντάξει!
Πάντως ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιό χρώμα να πάρω.Αν και στην αρχή σκεφτόμουνα για μαύρο,τώρα τελευταία λέω για το άσπρο.Ίσως έχω επηρεαστεί και από τις γρατζουνιές στο bezel.

#942   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 12/12/2012 - 22:34

Ειχα σημερα ρεπουδακι,κ πεταχτηκα σε κοντινη πολη εδω στης Αυστριακες Αλπεις κ φυσικα περασα απο το Mediamarkt για να ζαχαρωσω το 5αρακι που υπαρχει ως ντεμο σε ειδικο σταντ για iDevices!

Ρωτησα εναν υπευθηνο ποσο καιρο εχουνε το 5 εκτεθειμενο μιας κ ειναι απο τα μεγαλυτερα μεντια στην περιοχη με χιλιαδες καθημερινους επισκεπτες...κ μου λεει απο την πρωτη μερα που ειρθε επισημα το 5 στην Αυστρια( δλδ κανα διμηνο +)...
Εκτος απο της φυσιολογικες δαχτυλιες που ειχε ειτανε σε ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ..(Μαυρο εννοειται) κ το μπεζελ του χλιδατο,κ το unibody απιστευτο!!Ουτε μια γρατζουνια κ ουτε να χτυπημα ...πραγματικο Διαμαντι το οποιο μετα τα Χριστουγεννα θα γινει δικο μου!!:)

#943   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 12/12/2012 - 22:40

Παρε λευκο. Ειχα το μαυρο και το αλλαξα για το ασπρο. Κατ' εμε εχεις απολυτα το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα γρατζουνιων. Το μαυρο το φοβομουν ακομα και στο βαλε-βγαλε της θηκης.

Αν είναι θα ρωτήσω στο Golden-i που θα πάω το Σάββατο να πάρω το Apple Care μιας και τελικά το προηγούμενο Σάββατο δεν κατάφερα να πάω.
Μακάρι να είναι εντάξει!
Πάντως ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιό χρώμα να πάρω.Αν και στην αρχή σκεφτόμουνα για μαύρο,τώρα τελευταία λέω για το άσπρο.Ίσως έχω επηρεαστεί και από τις γρατζουνιές στο bezel.

Παρε λευκο. Ειχα το μαυρο και το αλλαξα για το ασπρο. Κατ' εμε εχεις απολυτα το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα γρατζουνιων. Το μαυρο το φοβομουν ακομα και στο βαλε-βγαλε της θηκης.


#944   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 12/12/2012 - 22:42

Φιλε τα ειδα κ τα δυο,κ απλα για μενα δεν υπαρχει λευκο...!!Μονο μαυρο..κ η πλατη του απιστευτα ομορφη!
Ειδικα οταν βρισκεται σε Sleep Mode εχεις την αισθηση οτι η οθονη ειναι ατελειωτη!!Ειχε ειδη περασμενες ταινιες κ βιντεο κ επαθα πλακα στην ανταποκριση της οθονης!Εχω ειδη αποφασισει οτι θα παρω μαυρο..εσυ για ποιον λογο αλλαξες?

#945   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 22:49

Φίλε Dennis εγώ θα σου πρότεινα μαύρο το έχω ένα μήνα κοντά τις πρώτες 10 μέρες χωρίς θήκη τίποτα και δεν έχει απολύτως καμία γρατσουνια και το κοιτάζω κάθε μέρα είμαι πολύ ψειρας βέβαια πάτε οποίο σου αρέσει περισσότερο γιατί το άσπρο κίτρινιζει μετά από λίγο καιρό προσωπική εμπορία από 4ς το γυαλί γίνεται αγνώριστο


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες