Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1021   andrewntua

andrewntua

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/12/2012 - 21:39

Μπορείς να βάλεις ένα link απο YouTube ; Με ενδιαφέρει να το προσπαθήσω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1022   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/12/2012 - 21:43

Μπορείς να βάλεις ένα link απο YouTube ; Με ενδιαφέρει να το προσπαθήσω


εδω ειναι στην χειροτερη των περιπτωσεων...οπως ηταν το 1ο που ειχα...

http://www.youtube.com/watch?v=QJNzoltlpFs
εδω ειναι στην χειροτερη των περιπτωσεων...οπως ηταν το 1ο που ειχα...



#1023   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/12/2012 - 23:31

ρε παιδια ποιος ειχε θεμα με το wifi που δε του ερχονταν οι ειδοποιησεις; ψαχνω τοση ωρα και δεν το εχω βρει. ηταν σε αλλο θεμα;

#1024   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/12/2012 - 00:21

ρε παιδια ποιος ειχε θεμα με το wifi που δε του ερχονταν οι ειδοποιησεις; ψαχνω τοση ωρα και δεν το εχω βρει. ηταν σε αλλο θεμα;


Παρών! 😄

#1025   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/12/2012 - 19:48

Καλησπέρα ρε παίδες... ακόμα δεν έχω βγάλει ακρη εγω με το 5αρι μου... εχω ξανακανει post σε αυτο το topic για το θεμα που έχω εγω.. 16αρι λευκο το δικό μου και δεν έχω κανένα κατασκευαστικό θέμα.. η οθόνη του κατάλευκη το φινίρισμα του τέλειο ούτε χτυπήματα ούτε τίποτα.. αυτό που μου παρουσιάζει είναι το εξής... όταν χάσει το σήμα του, σε συχνες εναλλαγές απο 3G σε Ε ή απο wifi και χάσω σήμα λόγο εμβέλειας ή κάποιες φορές όταν χάσει σήμα εντελώς και βγάλει "καμία υπηρεσία" , όταν πλέον ξαναβρεί σήμα θα μου δείξει κανονικά τον πάροχο, τις γραμμές του σήματος αλλά με καλούν και είναι σα να το έχω κλειστό (η κληση σας προωθείται) και εννοείτε δε μπορώ να κάνω ούτε εγώ κλήση.. Φτιάχνει κάνοντας flight mode και ξανα άνοιγμα. Αυτό μου παρουσιάζεται 2-3 φορές τη βδομάδα χωρίς να μπορώ να καταλάβω πότε και γιατί.. Έκανα hard reset, έκανα restore και setup as new πάλι το ίδιο.. Είναι πρόβλημα software η της συσκευής? το έχει ξανακούσει κανείς? παίζει να έχω κανένα bug με καμιά εφαρμογή...? Δε θέλω να το στείλω πίσω γιατί το πρόβλημα δεν ειναι μεγάλο εν μέρη, επειδή το κάνει σπανια και δε ξέρω αν αξίζει να το ρισκάρω μη τυχόν και μου κάνουν αλλαγή και μου δώσουν καμιά συσκευή με χτυπήματα η κίτρινη οθόνη κτλ.. σε αυτά τα θέματα είμαι πολύ τυχερός γιατί το τηλέφωνο είναι άψογο.. Έχει κανείς καμιά ιδέα και να μπορεί να με βοηθήσει? να περιμένω την 6.1 ? (ούτως η άλλως ένα χρόνο εγγύηση έχει)

#1026   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/12/2012 - 19:55

Kάνε για αρχή επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.. Αν δεν αλλάξει κάτι Restore & Set Up As New..

Αν και πάλι έχεις πρόβλημα να το πας πίσω.. Πόσο καιρό το έχεις?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1027   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2012 - 19:56

εγω παντος αυτο το προβλημα το ειχα με ΟΛΑ τα iphone που ειχα

#1028   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/12/2012 - 20:07

Kάνε για αρχή επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.. Αν δεν αλλάξει κάτι Restore & Set Up As New..

Αν και πάλι έχεις πρόβλημα να το πας πίσω.. Πόσο καιρό το έχεις?

εγω παντος αυτο το προβλημα το ειχα με ΟΛΑ τα iphone που ειχα


φίλε nikosgnr τα έχω κάνει ολα όσα γράφεις.. το έχω 20 μέρες και το παρατήρησα απο την δεύτερη βδομάδα περίπου... φίλε manwlis77 τι εννοείς το ειχες με όλα τα iphone? και τι έκανες?

Τελευταία επεξεργασία από: philman21, 18/12/2012 - 20:08


#1029   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2012 - 20:11

νομιζω ειναι θεμα της περιοχης που εισαι και εχει πολυ προβληματικο σημα η εταιρεια κινητης
εγω το ειχα σε 2-3 μερη

#1030   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2012 - 20:11

Καλησπέρα ρε παίδες... ακόμα δεν έχω βγάλει ακρη εγω με το 5αρι μου... εχω ξανακανει post σε αυτο το topic για το θεμα που έχω εγω.. 16αρι λευκο το δικό μου και δεν έχω κανένα κατασκευαστικό θέμα.. η οθόνη του κατάλευκη το φινίρισμα του τέλειο ούτε χτυπήματα ούτε τίποτα.. αυτό που μου παρουσιάζει είναι το εξής... όταν χάσει το σήμα του, σε συχνες εναλλαγές απο 3G σε Ε ή απο wifi και χάσω σήμα λόγο εμβέλειας ή κάποιες φορές όταν χάσει σήμα εντελώς και βγάλει "καμία υπηρεσία" , όταν πλέον ξαναβρεί σήμα θα μου δείξει κανονικά τον πάροχο, τις γραμμές του σήματος αλλά με καλούν και είναι σα να το έχω κλειστό (η κληση σας προωθείται) και εννοείτε δε μπορώ να κάνω ούτε εγώ κλήση.. Φτιάχνει κάνοντας flight mode και ξανα άνοιγμα. Αυτό μου παρουσιάζεται 2-3 φορές τη βδομάδα χωρίς να μπορώ να καταλάβω πότε και γιατί.. Έκανα hard reset, έκανα restore και setup as new πάλι το ίδιο.. Είναι πρόβλημα software η της συσκευής? το έχει ξανακούσει κανείς? παίζει να έχω κανένα bug με καμιά εφαρμογή...? Δε θέλω να το στείλω πίσω γιατί το πρόβλημα δεν ειναι μεγάλο εν μέρη, επειδή το κάνει σπανια και δε ξέρω αν αξίζει να το ρισκάρω μη τυχόν και μου κάνουν αλλαγή και μου δώσουν καμιά συσκευή με χτυπήματα η κίτρινη οθόνη κτλ.. σε αυτά τα θέματα είμαι πολύ τυχερός γιατί το τηλέφωνο είναι άψογο.. Έχει κανείς καμιά ιδέα και να μπορεί να με βοηθήσει? να περιμένω την 6.1 ? (ούτως η άλλως ένα χρόνο εγγύηση έχει)

αφου κανεις ολα αυτα που σου προτεινουν εδω δοκιμασε να βγαλεις και ξαναβαλεις τη καρτα sim αλλα το βασικοτερο βρες μια αλλη καρτα να βαλεις στο τηλ για να σιγουρευτεις για το ποιος ειναι ο ενοχος.Αν στο κανει και με αλλη sim τοτε λογικα φταιει το τηλ ενω αν σου δουλεψει με αλλη καρτα τοτε ισως να φταιει η δικια σου

#1031   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/12/2012 - 20:14

αφου κανεις ολα αυτα που σου προτεινουν εδω δοκιμασε να βγαλεις και ξαναβαλεις τη καρτα sim αλλα το βασικοτερο βρες μια αλλη καρτα να βαλεις στο τηλ για να σιγουρευτεις για το ποιος ειναι ο ενοχος.Αν στο κανει και με αλλη sim τοτε λογικα φταιει το τηλ ενω αν σου δουλεψει με αλλη καρτα τοτε ισως να φταιει η δικια σου

νομιζω ειναι θεμα της περιοχης που εισαι και εχει πολυ προβληματικο σημα η εταιρεια κινητης
εγω το ειχα σε 2-3 μερη

παρεμπιπτόντως έχω Q... λέτε?

#1032   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/12/2012 - 20:22

Μπορει να φταει κ η q αλλα μπορει κ το τηλεφωνο.
Αλλαξε τη σιμ να εισαι σιγουρος ?
Εμενα παλι καθε φορα που το κλεισω κ το κανα ανοιξω μου ερχετε το μυνημα κ καλα ενεργοποιησης imessage κτλ.
Ετσι πρεπει η ?
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1033   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 18/12/2012 - 20:56

κανονικα μηνυμα για ενεργοποιηση του imessage πρεπει να ερχεται καθε φορα που αλλλαζεις καρτα σιμ, οχι καθε φορα που το κλεινεις.

#1034   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/12/2012 - 21:02

Μηπως παιζει ρολο που ειναι κομενη η νανο σιμ;
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1035   chakabam

chakabam

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@ovvodesign
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/12/2012 - 21:36

παρεμπιπτόντως έχω Q... λέτε?

Εμένα και στο 4s και στο 5 με wind μου το έκανε σε μέρη που το σήμα ήταν οριακό. Δηλαδή ναι μεν είχα μια ή δυο γραμμές ομωσ μου ερχόταν SMS για κλήσεις δε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)