Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1036   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/12/2012 - 22:04

παρεμπιπτόντως έχω Q... λέτε?

Καλησπερα και απο εμενα...η Wind και η Q εχουν υπερβολικο προβλημα με το σημα τους,τους τελευταιους μηνες και μαλιστα εχει παραπονεθει παρα πολυς κοσμος και επιπλεον πολλοι απο αυτους οπως και εγω εχουν αλλαξει εταιρια...τωρα καλο ειναι να δοκιμασεις και με αλλες sim που σου ειπαν και οι υπολοιποι πιο πανω για να σιγουρευτεις εαν φταιει το τηλεφωνο ή οχι...και οταν λενε απο διαφορετικες sim υποθετω και απο διαφορετικη εταιρια...ειχα το ιδιο προβλημα με την Wind και οταν αλλαξα και εβαλα Vodafone ολα ειναι μια χαρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1037   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/12/2012 - 23:00

Καλησπερα και απο εμενα...η Wind και η Q εχουν υπερβολικο προβλημα με το σημα τους,τους τελευταιους μηνες και μαλιστα εχει παραπονεθει παρα πολυς κοσμος και επιπλεον πολλοι απο αυτους οπως και εγω εχουν αλλαξει εταιρια...τωρα καλο ειναι να δοκιμασεις και με αλλες sim που σου ειπαν και οι υπολοιποι πιο πανω για να σιγουρευτεις εαν φταιει το τηλεφωνο ή οχι...και οταν λενε απο διαφορετικες sim υποθετω και απο διαφορετικη εταιρια...ειχα το ιδιο προβλημα με την Wind και οταν αλλαξα και εβαλα Vodafone ολα ειναι μια χαρα...

Εμένα και στο 4s και στο 5 με wind μου το έκανε σε μέρη που το σήμα ήταν οριακό. Δηλαδή ναι μεν είχα μια ή δυο γραμμές ομωσ μου ερχόταν SMS για κλήσεις δε.


ρε παιδιά όλη μου η παρέα wind και Q εχουμε αλλά το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω μόνο εγώ.. βέβαια είμαι ο μόνος με 5αρι (δεν είχα το ίδιο πρόβλημα πάντως στο 4, ούτε ο ένας απο τους φίλους μου που έχει 4S...)

#1038   chakabam

chakabam

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@ovvodesign
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/12/2012 - 23:03

ρε παιδιά όλη μου η παρέα wind και Q εχουμε αλλά το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω μόνο εγώ.. βέβαια είμαι ο μόνος με 5αρι (δεν είχα το ίδιο πρόβλημα πάντως στο 4, ούτε ο ένας απο τους φίλους μου που έχει 4S...)

Δοκίμασε και με αλλο πάροχο(αν μπορείς) να δεις για σίγουρα .

#1039   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 18/12/2012 - 23:10

Μηπως παιζει ρολο που ειναι κομενη η νανο σιμ;

ειναι πολυ πιθανο αν δεν εφαρμοζει απολυτα, καθε φορα να νομιζει οτι αλλαζεις καρτα.

#1040   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/12/2012 - 23:35

ρε παιδιά όλη μου η παρέα wind και Q εχουμε αλλά το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω μόνο εγώ.. βέβαια είμαι ο μόνος με 5αρι (δεν είχα το ίδιο πρόβλημα πάντως στο 4, ούτε ο ένας απο τους φίλους μου που έχει 4S...)

και εγω και η γυναικα μου φιλος ειχαμε wind συμβολαιο...το κοψαμε,εγω εβαλα καρτα Vodafone CU και εκεινη εκανε προσωρινα ενα F2G...ειχαμε πολυ σοβαρο προβλημα και εχουμε ακομα οταν μιλαω μαζι της....εκει που μιλαμε πεφτει η γραμμη...και αυτο γινεται εδω και μηνες...θα παει να γυρισει το νουμερο της σε CU και αυτη για να ηρεμησει το κεφαλι μας...προσπαθησαμε να κανουμε μια κουβεντα απο το τηλεφωνο πριν απο καμια 20αρια μερες που ειχα παει αθηνα και για 1ωρα που μιλησαμε επεσε η γραμμη 23 φορες...μετρημενες...και δεν μενουμε σε τιποτα χωρια απομακρισμενα...σε μεγαλες πολεις μενουμε...

#1041   panof

panof

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/12/2012 - 18:12

αγαπητοι συμφορουμιτες, οπως σας ειχα πει και παλιοτερα το απρο 5αρι μου ηρθε με ελατωματικη οθονη. Την επομενη ημερα της αγορας πηγα στι vodafone και το αντικατεστησαν με σκετη συσκευη με αλλο imei φυσικα απο αυτο που εχω στο κουτι και για την ακριβεια παλαιοτερη στη σειρα παραγωγης οπως ελεγξα απο τη σελιδα που το φορουμ εχει λινκ (διευκρινιση: το 1ο ηταν νοεμβριου και αυτο που μου εστειλαν ειναι σεπτεμβριου). Την περασμενη εβδομαδα στο σκοταδι διαπιστωσα οτι αυτο που μου εστειλαν εχει διαρροη φωτος στο επανω σημειο στο πληκτρο του off και σε 2 σημεια διπλα καθως και στην front camera, εκανα μολις back up αυριο θα ξαναπαω να τους το δωσω να δω τι θα μου στειλουν αυτη τη φορα... γνωριζετε αν τα αντικαθιστουν για διαρροη φωτος ή οχι?

#1042   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/12/2012 - 18:34

αγαπητοι συμφορουμιτες, οπως σας ειχα πει και παλιοτερα το απρο 5αρι μου ηρθε με ελατωματικη οθονη. Την επομενη ημερα της αγορας πηγα στι vodafone και το αντικατεστησαν με σκετη συσκευη με αλλο imei φυσικα απο αυτο που εχω στο κουτι και για την ακριβεια παλαιοτερη στη σειρα παραγωγης οπως ελεγξα απο τη σελιδα που το φορουμ εχει λινκ (διευκρινιση: το 1ο ηταν νοεμβριου και αυτο που μου εστειλαν ειναι σεπτεμβριου). Την περασμενη εβδομαδα στο σκοταδι διαπιστωσα οτι αυτο που μου εστειλαν εχει διαρροη φωτος στο επανω σημειο στο πληκτρο του off και σε 2 σημεια διπλα καθως και στην front camera, εκανα μολις back up αυριο θα ξαναπαω να τους το δωσω να δω τι θα μου στειλουν αυτη τη φορα... γνωριζετε αν τα αντικαθιστουν για διαρροη φωτος ή οχι?

εγω που εκανα αντικατασταση τηλεφωνου και μου εχει καμενο pixel τι να πω...οεο!!!!

#1043   panof

panof

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/12/2012 - 18:40

ξαναστειλτο! για αυτο τα λενε 5, εχεις μεχρι 5 αλλαγες!!! lol

#1044   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/12/2012 - 18:41

ξαναστειλτο! για αυτο τα λενε 5, εχεις μεχρι 5 αλλαγες!!! lol

αυτην την δουλεια θα κανουμε...!!!αχαχχα,το πηγα και μου ειπαν ελα μετα τις γιορτες γιατι θα στο αργησουν τωρα λογο Χριστουγέννων

#1045   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/12/2012 - 16:00

αγαπητοι συμφορουμιτες, οπως σας ειχα πει και παλιοτερα το απρο 5αρι μου ηρθε με ελατωματικη οθονη. Την επομενη ημερα της αγορας πηγα στι vodafone και το αντικατεστησαν με σκετη συσκευη με αλλο imei φυσικα απο αυτο που εχω στο κουτι και για την ακριβεια παλαιοτερη στη σειρα παραγωγης οπως ελεγξα απο τη σελιδα που το φορουμ εχει λινκ (διευκρινιση: το 1ο ηταν νοεμβριου και αυτο που μου εστειλαν ειναι σεπτεμβριου). Την περασμενη εβδομαδα στο σκοταδι διαπιστωσα οτι αυτο που μου εστειλαν εχει διαρροη φωτος στο επανω σημειο στο πληκτρο του off και σε 2 σημεια διπλα καθως και στην front camera, εκανα μολις back up αυριο θα ξαναπαω να τους το δωσω να δω τι θα μου στειλουν αυτη τη φορα... γνωριζετε αν τα αντικαθιστουν για διαρροη φωτος ή οχι?

εγω που εκανα αντικατασταση τηλεφωνου και μου εχει καμενο pixel τι να πω...οεο!!!!


και μετά μου λέτε να κάνω αλλαγή του τηλεφωνου μου επειδή που και που χάνει το σήμα.. μωρέ λαχείο μου έχει κάτσει με τόσα που ακούω εδω μέσα :P :P

#1046   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/12/2012 - 16:31

αφου κανεις ολα αυτα που σου προτεινουν εδω δοκιμασε να βγαλεις και ξαναβαλεις τη καρτα sim αλλα το βασικοτερο βρες μια αλλη καρτα να βαλεις στο τηλ για να σιγουρευτεις για το ποιος ειναι ο ενοχος.Αν στο κανει και με αλλη sim τοτε λογικα φταιει το τηλ ενω αν σου δουλεψει με αλλη καρτα τοτε ισως να φταιει η δικια σου

Μπορει να φταει κ η q αλλα μπορει κ το τηλεφωνο.
Αλλαξε τη σιμ να εισαι σιγουρος ?
Εμενα παλι καθε φορα που το κλεισω κ το κανα ανοιξω μου ερχετε το μυνημα κ καλα ενεργοποιησης imessage κτλ.
Ετσι πρεπει η ?

Δοκίμασε και με αλλο πάροχο(αν μπορείς) να δεις για σίγουρα .

άλλαξα σήμερα sim στον ίδιο πάροχο.. είδωμεν

#1047   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/12/2012 - 16:51

το ίδιο... :(

#1048   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/12/2012 - 17:01

το ίδιο... :(

τι ακριβως σου κανει?

#1049   giannhspatra

giannhspatra

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2012 - 20:49

όσο διαβάζω στο φόρουμ.. τι κρακ κρουκ ακουω...τι φωτάκια βλέπω.. τι κατουρημένες οθόνες βλέπω...νομίζω οτι τα θέλει ο μπιπ μας τόσο που το ψάχνουμε..

#1050   Ananeotis

Ananeotis

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/12/2012 - 22:14

Διαβασα παααααααάρα πολλα ποστ μιας και παραλαμβάνω κι εγώ απο βδομαδα.Μετα λοιπόν από 3-4 μήνες χρήσης θα ήθελα να ρωτήσω αν τα παιδιά που πήρανε μαύρο iphone 5 είχανε το πρόβλημα με το χρώμα που αναφέρεται συχνά πυκνά και κατά πόσο εύκολο είναι να προκύψει.

Ρωτάω γιατι πωλητης σε συγκεκριμένη αλυσίδα καταστημάτων μου είπε πως παίζει μετά απο 2 ώρες (!) στην τσέπη κ χωρις κερματα ή κλειδιά να δω τα πρώτα σημάδια.

Με ενδιαφέρει πολύ γιατί να βάλω bumpers,pumpers κ σερβιέτες ultra plus με φτερά σε ένα τέτοιο σχεδιαστικό στολίδι το θεωρώ ιεροσυλία..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες