Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1171   kpol

kpol

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2013 - 16:39

Το κινητο το χω πει και θα το πω παλι πολλες φορες...ειναι τελειο εινια απαιχτο εινια κινηταρα...αν η τιμη του σταματουσε στα 400 ευρω περιπου..
Για την τιμη των 739 ευρω ειναι απλα τρισαθλιο και δεν μπορω να κατανοησω μερικα προβλημα σε 2-3 μεχρι στιγμης που πηρα μηπως και πειστω οτι επεφτα σε προβληματικα ....Τελικα ολα ειναι προβληματικα ..
Το κουμπι on/off μια πιανει μια δεν πιανει..
Βγαζω φωτο και οπου εχει μπολικο φως βγαινει μωβ γυρω γυρω... ( ενα galaxy s2 -galaxy s3 -htc one X που ειχα δεν συγκρινετε κανενα τους στις φωτο)
ανοιγω χαρτες και μετα οποτε τους κλεινω ο ηχος κλειδωματος και ξεκλειδωματος αυτοματα χαμηλωνει σε σημειο που ισα ισα ακουγετε
Σηκωνω το τηλεφωνο και περιμενω να πω γεια ναι παρακαλω και μετα να με ακουσουνε...
ΕΛΕΟΣ με την apple... πραγματικα την λατρευω αλλα ειμαι σε φαση του να παρω 3gs λευκο 32ρι ...και να ζησω τον ερωτα παλι ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1172   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 05/01/2013 - 16:51

Ακριβως αν ηταν λιγο πιο κατω δεν θα κατηγορουσε κανεις το 5αρι.

Προβληματα δεν υπαρχουν φοβερα. Θα το ξαναπω σε πλαισιο εχω δει το demo και δεν εχει ουτε ενα σημάδι

#1173   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2013 - 17:07

Το κινητο το χω πει και θα το πω παλι πολλες φορες...ειναι τελειο εινια απαιχτο εινια κινηταρα...αν η τιμη του σταματουσε στα 400 ευρω περιπου..
Για την τιμη των 739 ευρω ειναι απλα τρισαθλιο και δεν μπορω να κατανοησω μερικα προβλημα σε 2-3 μεχρι στιγμης που πηρα μηπως και πειστω οτι επεφτα σε προβληματικα ....Τελικα ολα ειναι προβληματικα ..
Το κουμπι on/off μια πιανει μια δεν πιανει..
Βγαζω φωτο και οπου εχει μπολικο φως βγαινει μωβ γυρω γυρω... ( ενα galaxy s2 -galaxy s3 -htc one X που ειχα δεν συγκρινετε κανενα τους στις φωτο)
ανοιγω χαρτες και μετα οποτε τους κλεινω ο ηχος κλειδωματος και ξεκλειδωματος αυτοματα χαμηλωνει σε σημειο που ισα ισα ακουγετε
Σηκωνω το τηλεφωνο και περιμενω να πω γεια ναι παρακαλω και μετα να με ακουσουνε...
ΕΛΕΟΣ με την apple... πραγματικα την λατρευω αλλα ειμαι σε φαση του να παρω 3gs λευκο 32ρι ...και να ζησω τον ερωτα παλι ..

και σε σενα ολα αυτα συνεβησαν στα τηλ που αγορασες?....μην ξαναπαρεις apple.

#1174   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/01/2013 - 17:16

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει τα προβλήματα;

Γιατί απο τοτε που αγόρασα το iPhone 5 (1μηνα) τα έχω ξεχάσει!!!

#1175   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 05/01/2013 - 17:37

να'χουμε να λεμε ειναι ολα τα "προβληματα"..

#1176   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/01/2013 - 18:02

εμενα η μπαταρια με την 6.02 ειναιελαφρως χειροτερη απ το 4ς. Πιστευω οτι ενα μικρο διορθωμα χρειαζεται...1μερα βγαζει με ανοιχτο 3g. Δε λεω οτι αλλα smartphones δεν εχουν προβλημα..απλα λεω οτι περιμενα κατι παραπανω στο επομενο μοντελο απ το 4ς..λογικο δεν ειναι για το "πιο καλο" μοντελο;

#1177   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/01/2013 - 00:54

Σήμερα διαπίστωσα ότι οι οπές στο ηχείο άρχισαν ελαφρώς να γυαλίζουν από μέσα. Έχω ένα μαύρο εδώ και ένα μήνα. Προβληματίστηκα λίγο και φοβάμαι μην επεκταθεί το πρόβλημα.

#1178   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/01/2013 - 12:50

Το κινητο το χω πει και θα το πω παλι πολλες φορες...ειναι τελειο εινια απαιχτο εινια κινηταρα...αν η τιμη του σταματουσε στα 400 ευρω περιπου..
Για την τιμη των 739 ευρω ειναι απλα τρισαθλιο και δεν μπορω να κατανοησω μερικα προβλημα σε 2-3 μεχρι στιγμης που πηρα μηπως και πειστω οτι επεφτα σε προβληματικα ....Τελικα ολα ειναι προβληματικα ..
Το κουμπι on/off μια πιανει μια δεν πιανει..
Βγαζω φωτο και οπου εχει μπολικο φως βγαινει μωβ γυρω γυρω... ( ενα galaxy s2 -galaxy s3 -htc one X που ειχα δεν συγκρινετε κανενα τους στις φωτο)
ανοιγω χαρτες και μετα οποτε τους κλεινω ο ηχος κλειδωματος και ξεκλειδωματος αυτοματα χαμηλωνει σε σημειο που ισα ισα ακουγετε
Σηκωνω το τηλεφωνο και περιμενω να πω γεια ναι παρακαλω και μετα να με ακουσουνε...
ΕΛΕΟΣ με την apple... πραγματικα την λατρευω αλλα ειμαι σε φαση του να παρω 3gs λευκο 32ρι ...και να ζησω τον ερωτα παλι ..

Ακριβως αν ηταν λιγο πιο κατω δεν θα κατηγορουσε κανεις το 5αρι.

Προβληματα δεν υπαρχουν φοβερα. Θα το ξαναπω σε πλαισιο εχω δει το demo και δεν εχει ουτε ενα σημάδι



ρε χαλια λεμε, ουτε 200 ευρω....πλαστικουρα κ παλι πλαστικουρα λεμε...απαπαπαπαπαπα

#1179   Chico71

Chico71

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/01/2013 - 00:06

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!

#1180   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 07/01/2013 - 00:24

Βασικά την Παρασκευή το πήρα οπότε μέχρι σήμερα ισχύει το DOA.


Απο περιεργεια, στο αλλαξαν τελικα;

You'll Never Walk Alone


#1181   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/01/2013 - 00:39

Το κινητο το χω πει και θα το πω παλι πολλες φορες...ειναι τελειο εινια απαιχτο εινια κινηταρα...αν η τιμη του σταματουσε στα 400 ευρω περιπου..
Για την τιμη των 739 ευρω ειναι απλα τρισαθλιο και δεν μπορω να κατανοησω μερικα προβλημα σε 2-3 μεχρι στιγμης που πηρα μηπως και πειστω οτι επεφτα σε προβληματικα ....Τελικα ολα ειναι προβληματικα ..
Το κουμπι on/off μια πιανει μια δεν πιανει..
Βγαζω φωτο και οπου εχει μπολικο φως βγαινει μωβ γυρω γυρω... ( ενα galaxy s2 -galaxy s3 -htc one X που ειχα δεν συγκρινετε κανενα τους στις φωτο)
ανοιγω χαρτες και μετα οποτε τους κλεινω ο ηχος κλειδωματος και ξεκλειδωματος αυτοματα χαμηλωνει σε σημειο που ισα ισα ακουγετε
Σηκωνω το τηλεφωνο και περιμενω να πω γεια ναι παρακαλω και μετα να με ακουσουνε...
ΕΛΕΟΣ με την apple... πραγματικα την λατρευω αλλα ειμαι σε φαση του να παρω 3gs λευκο 32ρι ...και να ζησω τον ερωτα παλι ..

για μενα δεν υπαρχει τηλεφωνο που αξιζει πανω απο 500 ευρω...απο εκει και περα το iphone σε σχεση με τους αλλους ανταγωνιστες του ειναι κανα 50αρικο πιο ακριβο..αμα ηταν στα περσινα επιπεδα οι τιμες θα ταν μια χαρα. τωρα για τα προβληματα που λες..εχω 11 φιλους με το 5αρι, δεν εχει κανεις κανενα απολυτως προβλημα, ισα ισα που παιζει και ατομο που ειχε s3 και δεν ξαναπιανει android. δε λεω οτι δεν υπαρχουν προβληματα σε συσκευες, αλλα δε διαφερει πολυ απο κατασκευες αλλων κωλοκινητων που εχω παρει, εχουν βγει @@ιρες και δε δεχονταν και να κανουν αντικατασταση(τουλαχιστον η apple κανει)..μιλαω για samsung omnia, για galaxy s1, galaxy s2 και Ν900. και το δικο μου 5αρι δουλευει αψογα, δεν εχει απολυτως κανενα μα κανενα προβλημα..το μονο που βλεπω επειδη μας γκαστρωσαν στο ιντερνετ με τις πληρωμενες δυσφημισεις της samsung για το iphone ειναι που μωβιζει ελαχιστα οταν παω να τραβηξω φωτο τον ηλιο!!!(το οποιο ειναι απολυτα λογικο, δεν υπαρχει καμερα σε κινητο που μπορει να βγαλει καλη τετοια φωτογραφια).

#1182   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2013 - 00:45

Δεν έχω προλάβει να το πάω (έφυγα και για μερικές μέρες την Πρωτοχρονιά) και έτσι όπως φαίνεται δε λέει να τους το πάω μετά από σχεδον 2 εβδομάδες και να τους πω αλλάξτε μου το.
Επίσης επέμεναν μετα από 2 τηλεφωνήματα μου,πως το DOA δεν ισχύει για τα iPhone,οπότε η μόνη περίπτωση να μου το αλλάξουν είναι εαν τους κυνηγήσω για αυτό(DOA),αφού στο site τους το γράφουν (έχω κρατήσει και screenshot).
Ακόμα υπάρχει η περίπτωση να πάω να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω όπως με συμβούλεψε ο φίλος el3ctronick αλλά εφόσον το τηλέφωνο θα τσεκαριστεί πρωτού το δώσω,θα δουν τη γρατζουνιά και θα αρχίσουν τα δικά τους.

#1183   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 07/01/2013 - 01:11

Δεν έχω προλάβει να το πάω (έφυγα και για μερικές μέρες την Πρωτοχρονιά) και έτσι όπως φαίνεται δε λέει να τους το πάω μετά από σχεδον 2 εβδομάδες και να τους πω αλλάξτε μου το.
Επίσης επέμεναν μετα από 2 τηλεφωνήματα μου,πως το DOA δεν ισχύει για τα iPhone,οπότε η μόνη περίπτωση να μου το αλλάξουν είναι εαν τους κυνηγήσω για αυτό(DOA),αφού στο site τους το γράφουν (έχω κρατήσει και screenshot).
Ακόμα υπάρχει η περίπτωση να πάω να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω όπως με συμβούλεψε ο φίλος el3ctronick αλλά εφόσον το τηλέφωνο θα τσεκαριστεί πρωτού το δώσω,θα δουν τη γρατζουνιά και θα αρχίσουν τα δικά τους.


Συμβιβαστηκες λοιπον, κακως κατ'εμε.

You'll Never Walk Alone


#1184   kpol

kpol

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2013 - 01:15

για μενα δεν υπαρχει τηλεφωνο που αξιζει πανω απο 500 ευρω...απο εκει και περα το iphone σε σχεση με τους αλλους ανταγωνιστες του ειναι κανα 50αρικο πιο ακριβο..αμα ηταν στα περσινα επιπεδα οι τιμες θα ταν μια χαρα. τωρα για τα προβληματα που λες..εχω 11 φιλους με το 5αρι, δεν εχει κανεις κανενα απολυτως προβλημα, ισα ισα που παιζει και ατομο που ειχε s3 και δεν ξαναπιανει android. δε λεω οτι δεν υπαρχουν προβληματα σε συσκευες, αλλα δε διαφερει πολυ απο κατασκευες αλλων κωλοκινητων που εχω παρει, εχουν βγει @@ιρες και δε δεχονταν και να κανουν αντικατασταση(τουλαχιστον η apple κανει)..μιλαω για samsung omnia, για galaxy s1, galaxy s2 και Ν900. και το δικο μου 5αρι δουλευει αψογα, δεν εχει απολυτως κανενα μα κανενα προβλημα..το μονο που βλεπω επειδη μας γκαστρωσαν στο ιντερνετ με τις πληρωμενες δυσφημισεις της samsung για το iphone ειναι που μωβιζει ελαχιστα οταν παω να τραβηξω φωτο τον ηλιο!!!(το οποιο ειναι απολυτα λογικο, δεν υπαρχει καμερα σε κινητο που μπορει να βγαλει καλη τετοια φωτογραφια).


Κι ομως φιλε μου σε 5 κινητα μεχρι στιγμης τα 4 εχουν τετοια θεματακια ...ειδικα με το θεμα του οταν σε παιρνουν και το σηκωνεις που εχει καθυστερηση ολα....

#1185   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/01/2013 - 01:25

αυτο οντως που εχει καθυστερηση 2-3 δευτερολεπτα τι ειναι αυτο παλι???μια απο τα ιδια και εγω +green glow θα το στειλω πισω ειναι σιγουρο αυτο δεν το κραταω παντως το εχω μετανιωσει που το πηρα......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες