Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1201   dafly7

dafly7

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Twitter:@Nikosdafly
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/01/2013 - 21:02

Δεν πειράζει ρε παιδιά ηταν κ λιγο κίτρινη η οθόνη αν κ δεν με πήραζε αυτο το πρόβλημα μου ηταν οτι μπορεί να έπαιρνα τρεις φορές κάποιον για να με ακούει καλα οπότε αποκλείεται να ειναι χειρότερο απο το προηγούμενο!!!
Το τελευταίο που θέλω να ρωτήσω ειναι αν τελικά μου πούνε για ανακατασκεβασμενο λέτε να μπορώ να πω να μου δώσουν άλλο χρώμα απο μαύρο άσπρο?εχει κανένας κάνει κάτι ανάλογο?
Ευχαριστώ πολυ για ολα!!! Τελευταία ανακάλυψα αυτο το φόρουμ εχω γίνει φανατικός γτ βοηθάνε ολοι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1202   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/01/2013 - 21:11

Δεν πειράζει ρε παιδιά ηταν κ λιγο κίτρινη η οθόνη αν κ δεν με πήραζε αυτο το πρόβλημα μου ηταν οτι μπορεί να έπαιρνα τρεις φορές κάποιον για να με ακούει καλα οπότε αποκλείεται να ειναι χειρότερο απο το προηγούμενο!!!
Το τελευταίο που θέλω να ρωτήσω ειναι αν τελικά μου πούνε για ανακατασκεβασμενο λέτε να μπορώ να πω να μου δώσουν άλλο χρώμα απο μαύρο άσπρο?εχει κανένας κάνει κάτι ανάλογο?
Ευχαριστώ πολυ για ολα!!! Τελευταία ανακάλυψα αυτο το φόρουμ εχω γίνει φανατικός γτ βοηθάνε ολοι

Όλα τα καλά μαζί....Χειρότερο δεν παίζει να πάρεις,....
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#1203   dafly7

dafly7

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Twitter:@Nikosdafly
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/01/2013 - 21:35

Ναι αστα να πανε φιλε μου

#1204   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/01/2013 - 14:01

το μονο προβλημα που εχει η apple αυτη τη στιγμη ειναι στις τιμες. ετσι πηγε και πολυς κοσμος σε galaxy..αφου μετα απο 3 μηνες καθε μοντελο της το παει μισα 2-3 της τιμης..αν εκανε το ιδιο η apple δε θα υπηρχε ανταγωνιστης αυτη τη στιγη..τωρα τα ειναι πιο καλο το android, εχουν καλυτερα specs οι συσκευες κτλ δεν παιζουν κανενα ρολο επι της ουσιας...δεν υπαρχει πιο καλο experience απο iOS..ο κοσμος ψωνιζει με βαση την τσεπη του..κι εγω σκεφτηκα s3 πριν αγορασω το 5αρι λογω τιμης..αλλα μετα ειπα οτι θα βριζω(οπως οταν ειχα δωσει λεφτα 2 φορες στη samsung πριν ασχοληθω με ios) μιλαμε για android παντα....λοιπον..ναι, μπορει οντως η apple να μειωσει πωλησεις αλλα για να σταματησει να υπαρχει iphone...πολυ δυσκολο............. πολυ πολυ δυσκολο...ειναι οπως και με τα mp3 players..υπαρχουν τοσα πολλα πλεον που κανουν πιο πολλα απ τα ipods..αλλα παντα οσοι μπορουν προτιμουν apple.

#1205   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/01/2013 - 00:07

Να ξεκινήσω λέγοντας καλή χρονιά σε όλους με υγεία , αισιοδοξία και χαμόγελα :D :D
Λοιπόν παρατήρησα στο 5αράκι μου τα εξής:
1) ¨Εκανα κλήση μέσω face time και ενώ με άκουγαν δεν άκουγα εγώ.Τους είπα και με κάλεσαν αλλά συνέχιζα να μην ακούω.Στις κανονικές κλήσεις ακούω και με ακούνε μιά χαρά.Καμιά ιδέα?
2) Μερικές φορές για κάποιον λόγο (δεν τον έχω βρει ακόμα) όλα μεγενθύνονται στην οθόνη μου με αποτέλεσμα να μην μπορώ πλέον να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο παρά μόνο εαν κάνω hard reset.Επίσης καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ.

#1206   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/01/2013 - 00:10

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. Σε ποιο iOS?

Απο γενικά - προσβασιμότητα, δες αν εχεις ενεργοποιημένο το Zoom.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 09/01/2013 - 00:10

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1207   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/01/2013 - 00:30

Είμαι στο 6.0.2 , από πού κάνω επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου?
Το θέμα με το Zoom λύθηκε, ευχαριστώ!!

#1208   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/01/2013 - 00:44

Ρυθμίσεις - γενικά - επαναφορά - ρυθμίσεις δικτύου.

Μήπως έχεις κομμένη SIM?

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 09/01/2013 - 00:44

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1209   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/01/2013 - 01:21

Δεν πειράζει ρε παιδιά ηταν κ λιγο κίτρινη η οθόνη αν κ δεν με πήραζε αυτο το πρόβλημα μου ηταν οτι μπορεί να έπαιρνα τρεις φορές κάποιον για να με ακούει καλα οπότε αποκλείεται να ειναι χειρότερο απο το προηγούμενο!!!
Το τελευταίο που θέλω να ρωτήσω ειναι αν τελικά μου πούνε για ανακατασκεβασμενο λέτε να μπορώ να πω να μου δώσουν άλλο χρώμα απο μαύρο άσπρο?εχει κανένας κάνει κάτι ανάλογο?
Ευχαριστώ πολυ για ολα!!! Τελευταία ανακάλυψα αυτο το φόρουμ εχω γίνει φανατικός γτ βοηθάνε ολοι

Το ανακατασκεασμενο που θα πάρεις θα είναι το ίδιο χρωμα με αυτο που είχες, δεν αλλάζει δυστυχώς :(

#1210   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/01/2013 - 22:35

Ρυθμίσεις - γενικά - επαναφορά - ρυθμίσεις δικτύου.

Μήπως έχεις κομμένη SIM?

'Οχι δεν έχω κομμένη sim

#1211   Nerven

Nerven

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/01/2013 - 23:19

Σε λίγο καιρό θα πάρω ένα iphone 5 μάλλον σε μαύρο. Μια απλή ερώτηση, υπάρχει ακόμα πιθανότητα μετά από τόσους μήνες που κυκλοφορεί να μου τύχει να έχει γρατσουνιές out of the box? Ή έχει βελτιωθεί το quality control εκεί στην china?

#1212   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/01/2013 - 23:31

Σε λίγο καιρό θα πάρω ένα iphone 5 μάλλον σε μαύρο. Μια απλή ερώτηση, υπάρχει ακόμα πιθανότητα μετά από τόσους μήνες που κυκλοφορεί να μου τύχει να έχει γρατσουνιές out of the box? Ή έχει βελτιωθεί το quality control εκεί στην china?


μπορει να σου τυχει. καλυτερη επιλογη ειναι να πας σε καταστημα που εχει DOA κ να το ανοιξεις επιτοπου μπροστα τους κ να το κοιταξεις, ετσι ωστε αν εχει κατι να στο αλλαξουν επιτοπου.

#1213   Nerven

Nerven

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/01/2013 - 23:44

Είμαι επαρχία και είναι λίγο δύσκολο αυτό. Εγώ είχα σκοπώ να πάρω από κάποιο κατάστημα από το σκρουτζ όσο το δυνατόν φτηνότερα. Ο Γερμανός-vodafone έχουν DOA? το έχουν και τσιμπημένο στον Γερμανό-voda

#1214   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/01/2013 - 00:18

Σε λίγο καιρό θα πάρω ένα iphone 5 μάλλον σε μαύρο. Μια απλή ερώτηση, υπάρχει ακόμα πιθανότητα μετά από τόσους μήνες που κυκλοφορεί να μου τύχει να έχει γρατσουνιές out of the box? Ή έχει βελτιωθεί το quality control εκεί στην china?


Οι αναφορές για τα φαινόμενα αυτά με την πάροδο του χρόνου έχουν μειωθεί σημαντικά.

Οπότε μάλλον δύσκολο να σου τύχει κάτι τέτοιο.

Όσο για τα καταστήματα skroutz που λες, δε νομίζω ότι οι διαφορές είναι τόσο μεγάλες ώστε να θυσιάζεις το DOA.

Μπορεί να έχει κάποιο άλλο θέμα. Συσκευή είναι.

Άσε που σε πολλά από τα μαγαζιά αυτά λένε ότι είναι ετοιμοπαράδοτα αλλά δεν είναι, ειδικά τα iPhone 5.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 11/01/2013 - 00:18


#1215   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/01/2013 - 02:02

Είμαι επαρχία και είναι λίγο δύσκολο αυτό. Εγώ είχα σκοπώ να πάρω από κάποιο κατάστημα από το σκρουτζ όσο το δυνατόν φτηνότερα. Ο Γερμανός-vodafone έχουν DOA? το έχουν και τσιμπημένο στον Γερμανό-voda


Το πιο φτηνό iPhone 5 στο skroutz είναι στα 699€ δεν αξίζει τον κόπο για 40€.
Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα άνοιξε το εκει να το δείς και αν είναι εντάξει πάρε το και φύγε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες