Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1276   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 17/01/2013 - 19:18

παρε ενα 4s παλι και ησυχασε! :P περα απο την πλακα εχει καταντησει αηδια το ολο θεμα!απ'οτι φαινεται το 20% της παραγωγης θα ειναι προβληματικο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1277   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/01/2013 - 11:01

Καλημέρα, χτες παρέλαβα ένα δεύτερο 5άρι. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Όταν κάνω κλήση με ακουστικά όλα τέλεια! Όταν όμως πάω να μιλήσω (είτε παίρνω κάποιον είτε απαντώ σε κλήση) ακούω τον άλλο σαν να μιλάει από πάρα πολύ μακριά... Ανεβάζω φουλ την ένταση τα ίδια. Τι μπορώ να κάνω; Να κλείσω και να ξανανοίξω το τηλέφωνο; Hard Reset; Κάποια ιδέα;

#1278   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 18/01/2013 - 11:13

Πάω στοίχημα ότι δεν έχεις βγάλει ακόμα την προστατευτική ζελατίνα που είχε όταν το άνοιξες στην οθόνη ε?

Το έχω πάθει και εγώ παλιότερα...

Βγάλτην και θα στρώσουν όλα. Απλά δεν έχει τρύπα για το ακουστικό και το καλύπτει με αποτέλεσμα να μην περνάει ο ήχος!

#1279   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/01/2013 - 11:17

Πραγματικά παρότι είναι το 2ο ούτε που το είχα σκεφτεί!!!! Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου, θα το δοκιμάσω και θα ξαναγράψω αν χρειαστεί!

#1280   panof

panof

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2013 - 16:31

αγαπητοι συμφορουμητες, Αν μπορειτε σας παρακαλω να μου δωσετε τα φωτα σας γιατι εχω μπερδευτει!!!.
αφου εστειλα πισω και το 2ο 5αρι για διαρροη φωτος αναμεσα στην οθονη και το case παρελαβα χθες το 3ο, ειναι δεκεμβριου, και γενικα δεν βρηκα καποιο προβλημα. Την πρωτη ημερα το αφησα να σβησει απο μπαταρια και το συνεδεσα στον φορτιστη, παρεμεινε με μαυρη οθον και δεν ενεργοποιηθηκε - λογικα δεν επρεπε να αναψει μονο του οταν φτασει στην καταλληλη φορτιση αφου ηταν ανοιχτο οταν εμεινε απο μπαταρια? το εκανα σημερα 2η φορα και παλι δεν ενεργοποιηθηκε ουτε εδειξε φορτιση στην οθονη του, το ενεργοποιησα εγω και η φορτιση ειχε φτασει στο 35%, δεν επρεπε να ειχε ενεργοποιηθει? ειναι νορμαλ αυτο ΄η' παω για το 4? παρενθεση εχει 6.02. Σας ευχαριστω

#1281   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 18/01/2013 - 16:36

δεν παιζει ρολο αν ηταν ανοιχτο ή οχι. μια χαρα ειναι το κινητο σου και μην το αφηνεις συνεχεια να κλεινει απο μπαταρια.

#1282   panof

panof

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2013 - 16:39

δηλαδη δεν επρεπε να ενεργοποιηθει η΄να δειχνει οτι φορτιζει, μου εφυγε και η τελευταια εννοια δεν αντεχα αλλο, το εχω παρει απο νοεμβρη και μεχρι σημερα δεν ειχα κινητο!! ευχαριστω!!!

#1283   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2013 - 16:40

αγαπητοι συμφορουμητες, Αν μπορειτε σας παρακαλω να μου δωσετε τα φωτα σας γιατι εχω μπερδευτει!!!.
αφου εστειλα πισω και το 2ο 5αρι για διαρροη φωτος αναμεσα στην οθονη και το case παρελαβα χθες το 3ο, ειναι δεκεμβριου, και γενικα δεν βρηκα καποιο προβλημα. Την πρωτη ημερα το αφησα να σβησει απο μπαταρια και το συνεδεσα στον φορτιστη, παρεμεινε με μαυρη οθον και δεν ενεργοποιηθηκε - λογικα δεν επρεπε να αναψει μονο του οταν φτασει στην καταλληλη φορτιση αφου ηταν ανοιχτο οταν εμεινε απο μπαταρια? το εκανα σημερα 2η φορα και παλι δεν ενεργοποιηθηκε ουτε εδειξε φορτιση στην οθονη του, το ενεργοποιησα εγω και η φορτιση ειχε φτασει στο 35%, δεν επρεπε να ειχε ενεργοποιηθει? ειναι νορμαλ αυτο ΄η' παω για το 4? παρενθεση εχει 6.02. Σας ευχαριστω

Σου αναγνώρισαν το πρόβλημα με τη διαρροή φωτός;
Γιατί εγώ που είχα πάρει τηλέφωνο στο iStorm πριν περίπου 2 εβδομάδες,μου είχαν πει πως κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
Αυτό που σου έδωσαν έχει άλλο Serial Number;Γιατί αυτός μου είπε ότι το Serial Number μου θα γίνει pinned στο νέο τηλέφωνο.

Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 18/01/2013 - 16:41


#1284   panof

panof

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2013 - 16:50

το τηλ το πηρα νοεμβριο απο vodafone αν και το επεστρεψς το επομενο πρωι γιατι ειχε ελαττωματικη οθονη δεν μου εδωσαν με doa καινουργιο κουτι με τηλ παρα αντικατεστησαν το τηλ μου με σκετη συσκευη παραγωγης σεπτεμβριου, το οποιο το βραδυ εχανε φως απο 3 τουλαχιστον σημεια πανω δεξια και απο την front camera, το πηγα πισω και ζητησα αντικατασταση, μου το αντικατεστησαν με αλλη συσκευη (παλι χωρις κουτι) η οποια ειναι παραγωγης δεκεμβριου και δεν εχει διαρροη η' καποιο προβλημα, και οι τρεις συσκευες εχουν διαφορετικο serial number και διαφορετικο imei

#1285   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2013 - 17:01

Κατάλαβα.
Σ'ευχαριστώ πολύ!

#1286   panof

panof

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2013 - 17:04

προφανως με το pinned εννοει ενα χαρτι που σου δινουν οτι η συσκευη με serial ταδε αντικαθιστα την συσκευη ταδε ;-)

#1287   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 18/01/2013 - 17:21

οταν κουνάω τη συσκευή αριστερα-δεξια ακούγεται στο πάνω μέρος ενα τσικι τσικι σαν παιδική κουδουνίστρα..νόμιζα ηταν λιγο χαλαρό το power button και έπαιζε αυτό..αλλα μόλις το πιάνω και το κουνάω παλι το κάνει..ξερει κανείς τι ειναι; το αναγνωρίζουν σαν σφάλμα και αντικαθιστούν τη συσκευή η τζάμπα θα πάω;

#1288   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2013 - 17:24

Έχω τη λύση: να πάρουμε όλοι το άσπρο που δεν φαίνονται οι γρατζουνιές :)

#1289   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 19/01/2013 - 14:11

οταν κουνάω τη συσκευή αριστερα-δεξια ακούγεται στο πάνω μέρος ενα τσικι τσικι σαν παιδική κουδουνίστρα..νόμιζα ηταν λιγο χαλαρό το power button και έπαιζε αυτό..αλλα μόλις το πιάνω και το κουνάω παλι το κάνει..ξερει κανείς τι ειναι; το αναγνωρίζουν σαν σφάλμα και αντικαθιστούν τη συσκευή η τζάμπα θα πάω;


Από την κάμερα είναι. Σε πολλά γίνεται και στο δικό μου. Το έψαξα λίγο και εδώ στο φόρουμ και δεν φαίνεται να είναι πρόβλημα. Δεν ξέρω αν κάποιος έχει άλλη άποψη.

#1290   george96

george96

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/01/2013 - 18:37

αυτό που λένε με την κίτρινη οθόνη τι ακριβως είναι; γινεται ευκολα αντιληπτό;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες