Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1291   elfotou

elfotou

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/01/2013 - 19:11

Καλησπέρα, πήρα το 5άρι μου πριν 1-1,5 μήνα και δεν έχω αντιμετωπίσει ως τώρα κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Σήμερα όμως έχει αρχίσει εδώ και λίγη ώρα να κάνει reboot από μόνο του (το παρατήρησα ενώ ήμουν στο safari αλλά πλέον μου το κάνει 1 περίπου λεπτό αφού ανοίξω κάποια εφαρμογή). Μόλις έκανα update από 6.0.1 σε 6.0.2 μήπως λυνόταν το θέμα αλλά μάταια. Τι μπορεί να φταιει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1292   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/01/2013 - 19:14

Δοκίμασε να κάνεις ένα restore as new και χωρίς να περάσεις τίποτα μέσα κατέβασε ένα app που είχες δει ότι είχες πρόβλημα.Αν δεν στο κάνει τότε το πρόβλημα είναι στο back up.

Να τα περάσεις με συγχρονισμό και όχι με back up και θα είσαι κομπλέ και πάλι..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1293   elfotou

elfotou

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/01/2013 - 19:16

Ευχαριστώ πολύ ελπίζω να διορθωθεί :)

#1294   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/01/2013 - 19:18

Τίποτα περιμένουμε νέα σου ..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1295   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 19/01/2013 - 19:50

Σήμερα το μεσημέρι έκανα χρήση της αναβάθμισης που έχει η συζυγος,ειναι υπάλληλος cosmote ,είχα αποφασίσει για το galaxy s3 αλλά περιμένοντας στην ουρά του καταστήματος εφαγα flash,στροφή 180* και φτανοντας στην υπάλληλο ζήτησα το 5 σε μαύρο 16gb.Ηταν το τελευταίο διαθέσιμο 5 στο συγκεκριμένο κατάστημα.Ηταν σφραγισμένο με νάυλον οπότε λέω δεν χρειάζεται να το ελέγξω..
Φτάνοντας σπίτι,απο την μία προβληματισμένος για το πώς θα μου φανεί η αλλαγή προερχόμενος απο android και εχοντας αφιερώσει πολλά ξενύχτια στο xda ποστάροντας καιφλασάροντας καθημερινά nightlies και απο την αλλη χαρούμενος για την πανέμορφη συσκευή και το σταθερο πλέον <νέο>λειτουργικό.
Ανοιγοντας το κουτί σε πρώτη φάση ολα καλά,η συσκευή αυτοκόλλητα προστατ.μπρός πίσω,βάζω την nano sim και ξεκινάω να το σετάρω.
Κοιτάζοντας στο καπου στο μέσο του μαύρου bezel παρατήρησα κάτι σαν σκουπιδάκι και προσπάθησα να το σκουπίσω,ελα ντέ ομως οτι δεν ηταν σκουπιδάκι αλλά κάτι σαν μικρό σημάδι πάνω στο χρώμα,σαν κτύπημα μεγαλύτερο απο καρφίτσα αλλά κάνει μπάμ αν είσαι ψείρας..
Αμέσως θυμήθηκα τον ντόρο για το ξεφλούδισμα που διαβάζω,ξενέρωσα απίστευτα...
Βέβαια μου είπαν οτι σε πρόβλημα που παρουσιαστεί σε 3 μέρες γίνεται αντικατάσταση συσκευής,αλλά πού είναι ο ποιοτικός ελεγχος??
Θέλω ξανά το μαύρο αλλά πάλι θα εχω τα ίδια???
Θα ήθελα την συμβουλή σας.

Ευχαριστώ

#1296   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:08

Να το πας πίσω και να πάρεις άλλο σφραγισμένο.

Να ξέρεις επίσης πως στο DOA που αναφέρουν εννοούν ημ/γιακές μέρες και όχι εργάσιμες..

Οπότε Δευτέρα κιόλας το επιστρέφεις. Αν σου πουν να περάσει απο το Service κτλ, εννοείται δε το δέχεσαι γιατί θα καταλήξεις με ανακατασκευασμένο..

Να στο αλλάξουν εκείνη τη στιγμή.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/01/2013 - 20:08

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1297   elfotou

elfotou

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:09

Δυστυχώς δεν έγινε τίποτα, οπότε μάλλον Δευτέρα πρωί πρωί πάει για service! Ευχαριστώ και πάλι πάντως !

#1298   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:12

γιαννη αφου εχεις τη δυνατοτητα θα σου προτεινα να πας να το αλλαξεις,οπως σου λεει και ο Νικος και το επομενο να το ανοιξεις εκει και να το ελεγξεις.Αν ηταν πραγματικα ελαχιστο το σημαδακι ισως να μην το αλλαζα αν τσεκαρα το τηλ και ολα ηταν οκ.Αν φαινεται ομως καλυτερα να το πας πισω.

Δυστυχώς δεν έγινε τίποτα, οπότε μάλλον Δευτέρα πρωί πρωί πάει για service! Ευχαριστώ και πάλι πάντως !

δηλ εκανες restore και set up as new και συνεχιζει τα restarts?

#1299   elfotou

elfotou

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:14

Ακριβώς και χωρίς λόγο! πριν ανοίξει καν κάνει μόνο του restart! θα το αφήσω να ξεφορτήσει μήπως ξεκολλήσει.. :/

#1300   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:16

Ανακατασκευασμενο ειναι ή καινούριο αυτο που έχεις;;; Πρόβλημα μητρικής μοιάζει...

Αναρτημένη εικόνα


#1301   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:17

Να το πας πίσω και να πάρεις άλλο σφραγισμένο.

Να ξέρεις επίσης πως στο DOA που αναφέρουν εννοούν ημ/γιακές μέρες και όχι εργάσιμες..

Οπότε Δευτέρα κιόλας το επιστρέφεις. Αν σου πουν να περάσει απο το Service κτλ, εννοείται δε το δέχεσαι γιατί θα καταλήξεις με ανακατασκευασμένο..

Να στο αλλάξουν εκείνη τη στιγμή.


Θα το κάνω!
Ξενέρωσα απίστευτα και επίσης είμαι και χωρίς κινητό το ΣαββατοΚύριακο γιατι μου ενερφοποίησαν την καινούργια nano sim...
Eυχαριστώ.

#1302   elfotou

elfotou

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:19

Καινούριο απλά ελπίζω να μην χρειαστεί να μου το αλλάξουν με κανένα ανακατασκευάσμενο!

#1303   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:21

Θα το κάνω!
Ξενέρωσα απίστευτα και επίσης είμαι και χωρίς κινητό το ΣαββατοΚύριακο γιατι μου ενερφοποίησαν την καινούργια nano sim...
Eυχαριστώ.


Λογικό είναι.. Μη το αφήσεις..

Επίσης, όπως σου 'πε και ο Δημήτρης, αυτό που θα πάρεις τη Δευτέρα να το ανοίξεις μπροστά τους.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1304   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:21

Καινούριο απλά ελπίζω να μην χρειαστεί να μου το αλλάξουν με κανένα ανακατασκευάσμενο!


Αυτο που σου κάνει το κάνει όταν εχει πρόβλημα η μητρική..:(
Δυστυχώς για εκεί σε βλέπω φίλε μου, ανακατασκευασμενο..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 19/01/2013 - 20:22

Αναρτημένη εικόνα


#1305   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 19/01/2013 - 20:21

γιαννη αφου εχεις τη δυνατοτητα θα σου προτεινα να πας να το αλλαξεις,οπως σου λεει και ο Νικος και το επομενο να το ανοιξεις εκει και να το ελεγξεις.Αν ηταν πραγματικα ελαχιστο το σημαδακι ισως να μην το αλλαζα αν τσεκαρα το τηλ και ολα ηταν οκ.Αν φαινεται ομως καλυτερα να το πας πισω.


δηλ εκανες restore και set up as new και συνεχιζει τα restarts?


Ειμαι απίστευτα ψείρας οπότε δεν μπορώ,πάει το μάτι μου κατευθείαν εκεί...Πιστεύω οτι δεν θια υπάρξει πρόβλημα αντικατάστασης γιατί η σύζυγος εργάζεται cosmote..
Εννοειται οτι θα βάλω bumber αλλά θέλω να είναι χωρίς το παραμικρό ψεγάδι στην αρχή..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες