Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1456   ioannispsa

ioannispsa

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Twitter:@ioannis_rezas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/02/2013 - 12:32

Δώστο για επισκευή και θα σου στείλουν ενα ανακατεσκευασμένο.

Λες να το δωσω για ανακατασκευη η καλυτερα να κρατησω αυτο που εχω;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1457   EscapeLand

EscapeLand

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 06/02/2013 - 19:04

Μια ερώτηση στα γρήγορα, ίσως να την βάζω και σε λάθος νήμα.
Γιατί δεν κρατάει τον κωδικό του wifi του σπιτιού μου που δίνω και κάθε φορά πρέπει να τον ξαναπληκτρολογώ?
Το βλέπει κατευθείαν το δίκτυό μου αλλά δεν μπαίνει αυτόματα αν δεν πατήσω πάνω του εγώ και ξαναδώσω τον κωδικό.
Δοκίμασα και με ενεργοποιημένη - απενεργοποιημένη την εντολή "Ερώτηση για είσοδο" αλλά πάλι τα ίδια.
Παίζει κάτι με ρυθμίσεις?
Thanks guys !!

#1458   Alex12

Alex12

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 06/02/2013 - 21:32

@ioannispsa. Δεν ανακατασκευαζουν το δικό σου. Σου δίνουν άλλο ήδη ανακατασκευασμενο. Τώρα για αν πρέπει να το πας έχω διαβάσει αρκετά μηνύματα για το κουδουνισμα στο forum της Apple και σε κάποιους μετά απο καιρό δεν λειτουργούσε σωστά το power button. Οπότε πήγαινε το για επισκευή. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

#1459   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 07/02/2013 - 23:54

Ξεφλούδισμα στο bezel σε iphone5 φίλου μου. Πήρε τηλέφωνο τη voda από όπου το πήρε και του είπαν ότι το κινητό θα πρέπει να πάει στο σέρβις στην Αρβάτο. Λογικά θα του το αντικαταστήσουν του είπαν. Θα πάρει ανακατασκευής? Επειδή δεν ασχολείται πολύ ζήτησε τη γνώμη μου. Τι σημαίνει ανακατασκευασμένο? Και η γνώμη σας αν αξίζει να δώσει το τηλέφωνο του που έχει ένα μικρό ξεφλούδισμα για να πάρει ανακατασκευασμένο.
Απλά το θέμα είναι ότι πρέπει να το αφήσει στο σέρβις και αυτό σημαίνει ότι θα μείνει χωρίς τηλέφωνο. Ξέρει κανείς πόσο διάστημα κρατάει η διαδικασία? Αν έχει κάποιος εμπειρία από αντίστοιχη περίπτωση, ας βοηθήσει.

#1460   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2013 - 00:55

Καλησπέρα. Ενός φίλου το iPhone 5 δεν λειτουργεί σχεδόν καθόλου το 3G. Οταν ανοίγει τα διακόπτακια 3G και δεδομένα του εμφανίζει το γνωστό Κυκλακι της αναζήτησης ενώ έχει σήμα κανονικά για να μιλήσει. Του είπα να παει αύριο στην Vodafone να ρωτήσει. Γνωρίζει κανείς από εσάς τι μπορεί να συμβαίνει; Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα το τηλ; Η μήπως φταιει η 6.1;; Το iPhone δεν είναι jailbroken. Ξέχασα να σας πω ότι του έχει ενεργοποιηθεί το 3G μερικές φορές αλλά με την τρίτη η την τεταρτη προσπάθεια. Ευχαριστώ.

#1461   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/02/2013 - 01:07

Μήπως εκεί που είναι δεν έχει πολύ απλά σήμα 3G και γι'αυτό δεν το βγάζει κιόλας?

#1462   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2013 - 01:23

Μήπως εκεί που είναι δεν έχει πολύ απλά σήμα 3G και γι'αυτό δεν το βγάζει κιόλας?


Δεν ισχύει αυτή η πιθανότητα γιατί όπως μου είπε έπιαναν 3G οι υπόλοιποι. Υπάρχει 3G issue με το πενταρι; Εχετε ακούσει κάτι γι αυτό η μήπως φταίει πχ η Vodafone;

#1463   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2013 - 16:24

Τελικά είχε πρόβλημα η sim και όχι το τηλέφωνο.

#1464   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 08/02/2013 - 21:58

Κα-νέ-να πρόβλημα σε λευκό A1429 αγορασμένο από τις Η.Π.Α.
Ευχαριστώ και δημοσίως τον nsxbass για την πολύτιμη και άμεση βοήθειά του!

#1465   thes1os

thes1os

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/02/2013 - 12:43

iPhone5 καινούργιο απο το κουτί.... (απο πλαίσιο)
1.Στραβό στην θέση του Home Button.
2."Πρόβλημα" με lihght leak στο ίδιο σημείο.
3. Μικρά (πολύ μικρά - δύο) χτυπηματάκια στο αλουμίνιο γύρω.
4.Μετά απο 10 ημέρες μάζεψε βρωμιές κάτω απο το γυαλί... (omg!)
5.Το κουνάς και κάνει κλικ - κλικ στην κάμερα...

Δείτε τα όλα σε μία φωτό....


https://www.dropbox....as/IMG_3769.JPG

Τραγικό! Ίσως γελοίο. Καμία σχέση με το μάυρο 4S που ήταν και παραμένει ά-ψο-γο. Τώρα πώς και το 5 λέγεται για κόσμημα και "απίστευτη ποιότητα" δεν το καταλαβαίνω. Το φινίρισμά του είναι τραγικό. Το κοιτάω μήπως είναι ψευτικο!

Το καλό όλων είναι ότι αδιαφορώ παντελώς. Το έχω για εργαλέιο δουλειάς. Ούτε θα το επιστρέψω όυτε θα ασχοληθώ. Ούτε καν θήκη δεν του βάζω. Δε νομίζω ότι αξίζει καν θήκη. Και αν γρατσουνιστεί και γίνει για πέταμα... τόσα ξεδερφάκια έχω... κάποιος θα το χαρεί.

Πάντως μη δίνεται τα λεφτά σας για αυτήν την σαβούρα (είμαι υπερβολικός - αλλά καλά κάνω)

#1466   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/02/2013 - 12:46

iPhone5 καινούργιο απο το κουτί.... (απο πλαίσιο)
1.Στραβό στην θέση του Home Button.
2."Πρόβλημα" με lihght leak στο ίδιο σημείο.
3. Μικρά (πολύ μικρά - δύο) χτυπηματάκια στο αλουμίνιο γύρω.
4.Μετά απο 10 ημέρες μάζεψε βρωμιές κάτω απο το γυαλί... (omg!)
5.Το κουνάς και κάνει κλικ - κλικ στην κάμερα...

Δείτε τα όλα σε μία φωτό....


https://www.dropbox....as/IMG_3769.JPG

Τραγικό! Ίσως γελοίο. Καμία σχέση με το μάυρο 4S που ήταν και παραμένει ά-ψο-γο. Τώρα πώς και το 5 λέγεται για κόσμημα και "απίστευτη ποιότητα" δεν το καταλαβαίνω. Το φινίρισμά του είναι τραγικό. Το κοιτάω μήπως είναι ψευτικο!

Το καλό όλων είναι ότι αδιαφορώ παντελώς. Το έχω για εργαλέιο δουλειάς. Ούτε θα το επιστρέψω όυτε θα ασχοληθώ. Ούτε καν θήκη δεν του βάζω. Δε νομίζω ότι αξίζει καν θήκη. Και αν γρατσουνιστεί και γίνει για πέταμα... τόσα ξεδερφάκια έχω... κάποιος θα το χαρεί.

Πάντως μη δίνεται τα λεφτά σας για αυτήν την σαβούρα (είμαι υπερβολικός - αλλά καλά κάνω)


ε εισαι λιγο ναι...;) μια χαρα το βλεπω το τηλ, τα χτυπηματα ειναι επειδη δεν εχεις θηκη, ειναι πολυ μαλακο το bezel κ εμενα εχει κανει 2-3 που τα βλεπω και δεν μπορω να καταλαβω πως, αφου ειναι μεσα στο πουγκι συνεχεια...μην το ψαχνεις, εχεις το καλυτερο τηλεφωνο...

#1467   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 09/02/2013 - 14:55

iphone 5 μαύρο αγορασμένο από voda,το βγάζω από το κουτί του χθες, και είχε ένα γδάρσιμο στο γυαλιστερό περίβλημα γύρω από την οθόνη(πάνω από το κουμπί του αθόρυβου,τα άλλα που φαίνονται στην εικόνα είναι σκόνη) ..και ένα μικρό ξεβαματάκι στην κόχη μεταξύ της πλάτης και του bezel.α...και χαλαρό power button και το γνωστό κουδουνισματάκι από πίσω..(ακούγεται πολύ λίγο βέβαια και με προσπάθεια)κατά τα άλλα τρομερό,γρήγορο κλπ..κάποτε βάζαμε θήκη στο 4s για να το προστατέψουμε από τις γρατσουνιές...τώρα θα βάζουμε θήκη στο 5άρι για να τις κρύψουμε..

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: nikolasgrg, 09/02/2013 - 15:01


#1468   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 09/02/2013 - 16:28

iphone 5 μαύρο αγορασμένο από voda,το βγάζω από το κουτί του χθες, και είχε ένα γδάρσιμο στο γυαλιστερό περίβλημα γύρω από την οθόνη(πάνω από το κουμπί του αθόρυβου,τα άλλα που φαίνονται στην εικόνα είναι σκόνη) ..και ένα μικρό ξεβαματάκι στην κόχη μεταξύ της πλάτης και του bezel.α...και χαλαρό power button και το γνωστό κουδουνισματάκι από πίσω..(ακούγεται πολύ λίγο βέβαια και με προσπάθεια)κατά τα άλλα τρομερό,γρήγορο κλπ..κάποτε βάζαμε θήκη στο 4s για να το προστατέψουμε από τις γρατσουνιές...τώρα θα βάζουμε θήκη στο 5άρι για να τις κρύψουμε..

Και δεν το πήγες πίσω; :blink:

#1469   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 09/02/2013 - 16:51

Παιδιά εμένα το δικό μου iPhone 5 είναι μια χαρά εμφανισιακά. Αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με το σήμα και είμαι και Cosmote που έχει υποτίθεται το καλύτερο σήμα. Δοκίμασα σήμερα και μια κάρτα Vodafone, μήπως είχε θέμα η Cosmote στην περιοχή μου, αλλά τα ίδια. Ακόμη και με το iPhone 4 που είχα προηγουμένως και υποτίθεται είχε και το γνωστό θέμα με την κεραία του, τα πράγματα πρέπει να ήταν καλύτερα. Έχει πρατηρήσει άλλος θέμα με το σήμα του παρόχου του στο iPhone 5 ενώ με άλλο κινητό να έχει καλό σήμα;.........


#1470   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/02/2013 - 16:51

http://youtu.be/t18TCvh2Es0

Χτες μετα απο σχεδόν 3 μήνες χρήσης του iPhone 5 16gb black μου παρατήρησα οτι έχει το πρόβλημα που βλέπεται στο βίντεο δεν ξέρω εάν το είχε απο την αρχή γιατι τώρα το παρατήρησα

ειναι ανακλαση ολεσ οι καμερεσ το κανουνε ρωτησα πριν λιγεσ μερες κι εγω εδω στο φορουμ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες