Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:05

Ανοιγω το τοπικ αυτο για να γραφουμε τα τυχον προβληματα στο νεο μηλο.
Τελικα αξιζει να αγοραστει τωρα ή αργοτερα σε πιο ''καλες'' παρτιδες?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:07

δεν ξέρω φίλε η αλήθεια είναι ότι είμαστε λίγο μπερδεμένοι.....

#3   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:09

εγω παντος θα το παρω καποια στιγμη αλλα οχι να το παρω και να μαδαει σαν την κότα!!

#4   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:13

Φίλε μου , δέν έχω προβληματιστεί σε τίποτα από όσα λένε και είναι τηλέφωνο εξωτερικού και μαύρο.Δέν λέεω οτι λένε ψέμετα όλοι αλλά κάποια

είναι τραβηγμένα από τα μαλλιά ...

#5   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:20

κοιτα το μαυρογδερνεται το bezel πιο ευκολα το λευκο η οθονη δεν εφαρμοζει σε καποια πανω αριστερη γωνια καλα...ενταξει αστοχιες υλικου...να μου πεις τοσα εκαττομυρια εχουν φτιαξει ελεος δεν τα βλεπουν;;αλλα τι να πεις τωρα.κατι θα γινεται που εμεις δεν καταλαβαινουμε.εγω θα παω πλαισιο να τσακισω το μαυρο στο ξυλο με κλειδι με χτυπηματα και να δω αν κουνιεται η οθονη και θα σας πω.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#6   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.695 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:25

Εγώ που έχω το μαύρο στην κατοχή μου ΔΕΝ έχω δει κανένα πρόβλημα αλλά δεν αντιλέγω στο γεγονός οτι υπάρχουν πρόβληματα σε κάποια κινητά.

#7   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:26

Εμένα πάντως η οθόνη δέν κουνιέται καθόλου .... για γρατσουνιές θα αποφύγω το ... τέστ..

#8   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:35

Άποψη μου ,μιας και ρωτάς εαν αξίζει να αγοραστεί είναι όχι ....
Αν έχεις 4S τότε δεν αξίζει να προχώρησεις στην αγορα του .
Μιλάμε για μια διάφορα οθόνης μισή ιντσα ......
Μιλάμε για έναν επεξεργαστη και μια ram η οποίες ναι μεν καλές αλλα δεν εχει τρελές διάφορες με το 4S (είναι πολυ κοντά το ένα με το άλλο )
Τέλος εαν παρόλαυτα θες να δώσεις τα χρήματα σου ,άποψη μου ,μην κανείς ακόμα αγορα .....ασε να βγει και επόμενη παρτίδα ,στην οποία θα έχουν διορθωθεί κάποια θεματακια...για να μην σου πω περίμενε το 5S .......
Γιατί να αγοράσεις μια ολοκαίνουργια συσκευή, η οποία απο οτι φαίνεται το να έχεις πρόβλημα υπερισχύει του να μην έχεις ...
και να σου δώσουν μια ανακατασκευασμενη (δεν θέλω να μπω στην διαδικασία τι σημαίνει ανακατασκευασμενο.......)
Η συσκευή προσωπική μου άποψη πάντα ,ναι είναι όμορφη ,όπως άλλωστε και το 4 και 4S .
Δεν εχει την στιβαροτητα του 4/4s την έχασε αυτήν την πολυτέλεια ......
Γενικά θυμίζει πιο φτηνή κατασκευή στα χέρια .
Η οθόνη πανέμορφη όπως του 4/4S αλλα δεν έπαθα και κολουμπρα (όπως ανέφερα μισή ιντσα είναι αυτή ......)
Τέλος να πω το iOS είναι IOS και μπορείς να το έχεις και στις δυο συσκευές 4S/5 με ένα πλεονέκτημα στο πρώτο το αγαπητό σε όλους JAILBREAK .
Την κάλημερα μου :)

#9   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:36

η οθονη λεει κουνιεται?
λογικα σε επομενες παρτιδες θα φτιαξουν ε?

#10   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:49

Τα προβληματα ακουγονται εκει που πας και τα ακους...

Αν μαζευτουμε δεκα ατομα που ειμαστε ευχαριστημενοι και μιλαμε για το ποσο υπεροχη ειναι η ζωη με το iphone 5 και ακουσεις ΜΟΝΟ εμας θα συμπερανεις οτι ΔΕΝ υπαρχουν προβληματα και θα αποφασισεις λογικα οτι αξιζει.

Αν μαζευτουμε δεκα τύποι με προβληματικες συσκευες και μιλαμε για τα προβληματα που εβγαλαν και ποσο μας εχει κανει την ζωη μαυρη και ακουσεις ΜΟΝΟ εμας θα συμπερανεις οτι ΝΑΙ, υπαρχουν πολλα προβληματα, και λογικα θα αποφασισεις οτι δεν αξιζει.

Το καλύτερο ειναι να ξέρεις ποιο ειναι το ποσοστο συσκευών με προβλήματα. Δυστυχώς μόνο η Apple και οι partners της εχουν τα νουμερα. Μπορεις όμως να εχεις μια ενδειξη: Πιστευεις οτι μια εταιρεια, που πουλαει πανάκριβα, θα ηταν στην θεση της Apple αν τα προιόντα της ΔΕΝ ηταν ποιοτικα ?

#11   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2012 - 11:53

Εγώ έχω στην κατοχή μου από την Παρασκευή το μαύρο το έχω δοκιμάσει απίστευτα μόνο κάτω δεν το έχω ρίξει για να δω πόσο εύκολα γρατζουνιέται δεν κάνει τίποτα δουλεύει ρολόι και δεν ξεφλουδίζει.

Τώρα κάποια παιδιά λένε ότι έχουν προβλήματα δεν ξέρω εγώ όσους φίλους έχω που έχουν iPhone 5 περίπου 10 τον αριθμό κανένας δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#12   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:00

Εγώ έχω στην κατοχή μου από την Παρασκευή το μαύρο το έχω δοκιμάσει απίστευτα μόνο κάτω δεν το έχω ρίξει για να δω πόσο εύκολα γρατζουνιέται δεν κάνει τίποτα δουλεύει ρολόι και δεν ξεφλουδίζει.

Τώρα κάποια παιδιά λένε ότι έχουν προβλήματα δεν ξέρω εγώ όσους φίλους έχω που έχουν iPhone 5 περίπου 10 τον αριθμό κανένας δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα .


Αυτη ειναι και η δικια μου προσωπική εμπειρία.

Δεν το λεώ επειδη ειμαι fan και τα βλέπω όλα καλά. Η σχεση αιτιας και αιτιατου ειναι ακριβώς η αντίστροφη: Επειδη εχω διαπιστώσει εγω και πολλοι κοντινοί μου ανθρωποι οτι ισχυει αυτο που λέει ο φίλος έγινα φαν. Ισχύει κάθε χρονιά, για κάθε προιόν εδω και πολλά χρόνια.

#13   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:04

Κοιτάξτε να δείτε τα προβλήματα θα υπάρχουν πάντα σε διάφορες παρτίδες και δεν είναι θέμα εσφαλμένου hardware, ώστε να διορθωθεί στις επόμενες, είναι αστοχία υλικού που πάντα μπορεί να συμβεί.
Αναφέρθηκαν προβλήματα με λήψη σήματος με σύνδεση wifi, ότι δεν κάθεται καλά σε κάποιες γωνίες το τζάμι της πρόσοψης, γδαρσίματα!
Στο δικό μου iPhone 5 λευκό 16GB ελληνικό, ευτυχώς όλα καλά!!!!

Αλλά θα αναφέρω ένα παράδειγμα προσωπικό, που μου είχε τύχη στο 4S (μαύρο 16GB ελληνικό)... επέστρεψα 4 συσκευές για να πάρω την 5η κατά σειρά, σωστή, σε διαφορετικές παρτίδες όλες!
Το πρώτο είχε πρόβλημα με το σήμα, το δεύτερο είχε στραβό sim tray, το τρίτο είχε γαζωμένο στην κυριολεξία το ασημί ατσάλινο περίβλημα, το τέταρτο δεν είχε ελληνικά εγχειρίδια και το πέμπτο ήταν οκ! Το πρώτο 4S το πήρα την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε 11/2011 στην Ελλάδα και για την ακρίβεια από την προηγούμενη (όπως φυσικά και το iPhone 5) και το πέμπτο το σωστό το παρέλαβα 2/2012.
Στο iPhone 4 μαύρο 32GB ελληνικό, ήταν άψογο και αυτό όπως το iPhone 5 μου!!!!

Οπότε προβληματικά πάντα θα υπάρχουν και είναι τύχη τι θα παραλάβει ο καθένας! Οπότε μην αγχώνεστε και μόλις βρείτε τσιμπήστε το... διότι υπάρχουν πολύ μεγάλες λίστες αναμονής και τα κομμάτια θα έρθουν πάλι από τις 20/11 και μετά και πάλι δεν θα φτάσουν!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 07/11/2012 - 12:14


#14   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:08

Συγγνώμη που θα διαφώνησω μαζί σας αλλα πως γίνεται βρε παλικάρια να μην γρατζουνιεται....
Βαφη σκέτη πάνω στο αλουμίνιο εννοείται οτι θα αφήνει γρατζουνιες....
Τέλος να αναφέρω πως και η ίδια η apple το έχει ανάφερει το συγκεκριμένο "πρόβλημα" .......
Βέβαια δεν το παρουσιάζει σαν πρόβλημα το οτι ξεβαφει το χρώμα στο αλουμίνιο ,διότι η ίδια απαντάει οτι είναι ένα φυσιολογικό φαινόμενο και συμβαίνει σε όλα τα βαμμενα αλουμινια.
Μάλλον σε εσάς έκανα κάτι διαφορετικό η apple στις συσκευές σας και δεν ξεβαφουν.....

#15   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:13

Συγγνώμη που θα διαφώνησω μαζί σας αλλα πως γίνεται βρε παλικάρια να μην γρατζουνιεται....
Βαφη σκέτη πάνω στο αλουμίνιο εννοείται οτι θα αφήνει γρατζουνιες....
Τέλος να αναφέρω πως και η ίδια η apple το έχει ανάφερει το συγκεκριμένο "πρόβλημα" .......
Βέβαια δεν το παρουσιάζει σαν πρόβλημα το οτι ξεβαφει το χρώμα στο αλουμίνιο ,διότι η ίδια απαντάει οτι είναι ένα φυσιολογικό φαινόμενο και συμβαίνει σε όλα τα βαμμενα αλουμινια.
Μάλλον σε εσάς έκανα κάτι διαφορετικό η apple στις συσκευές σας και δεν ξεβαφουν.....


Και βεβαια γρατζουνιεται παληκάρι μου ... Οπως και το πλαστικο του γαλαξια του τρίτου οπως και ενα σωρο αλλα. Δεν περιμένουμε οτι δεν γρατζουνιεται.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες