Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1486   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/02/2013 - 23:51

Κανείς δηλαδή δεν έχει θέμα με το σήμα του iPhone 5;;;.......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1487   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 12/02/2013 - 00:19

ειναι ανακλαση ολεσ οι καμερεσ το κανουνε ρωτησα πριν λιγεσ μερες κι εγω εδω στο φορουμ


αυτό δεν ισχύει γιατί έβαλα iPhone 4S εκείνη την ώρα δίπλα δίπλα και δεν το έκανε

#1488   Drosxo

Drosxo

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/02/2013 - 01:03

Καλησπέρα στην παρέα και απο μένα.

Πρίν 1 εβδομάδα έγινα κάτοχος ενος 5αρι 16g μαύρο , μετά απο iphone 3 ,4,4s σαν φανατικός appleκιας.Η αλήθεια είναι οτι απογοητεύτηκα πολύ απο όλα αυτά που διαβάζω για το 5αρι γιατί απο οσο θυμάμαι δεν υπήρχαν τόσα πολλά κρούσματα ελλατωμάτων απο τις προηγούμενες σειρές iphone.Το τηλέφωνο το επέστρεψα χτές στην wind γιατί υπήρχε ενα πρόβλημα στην οθόνη ψηλά στο κέντρο.Είχε ενα ''κενό'' φωτισμού σαν να το είχες πατήσει με το δάχτυλο.Στην αρχή έλεγα να μην το επιστρέψω γιατί δεν ήθελα αυτήν την αναμονή των 15-20 ημερών , αλλά οσο το έβλεπα τόσο ξενέρωνα....Δεν ξέρω αν έκανα καλά απο την στιγμή που διάβασα στο φόρουμ οτι πάω για ανακατασκευασμένο......

Ας με ''ηρεμήσει '' κάποιος οτι απο εδω και πέρα δεν θα ξεκινησουν οι περιπέτειες να το επιστρέφω συνέχεια γιατί θα βρίσκω διαφορετικά προβλήματα.

Το να μου δώσουν καινούριο να το βγάλω απο το μυαλό μου ε ?

#1489   Drosxo

Drosxo

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/02/2013 - 10:52

Anyway εξακολουθώ και παραμένω πιστός στην apple γιατί μετά απο 8 χρονιά συναστροφής με την συγκεκριμένη εταιρία ( imac,macbook,iphones) με " πρόδωσε" 1η φορά....

#1490   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 13/02/2013 - 10:55

Ατυχία ήταν ... Το μαύρο 16άρι μου δέν είχε τίποτα από αυτά που ακούστηκαν..

#1491   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/02/2013 - 12:14

Καλησπέρα στην παρέα και απο μένα.

Πρίν 1 εβδομάδα έγινα κάτοχος ενος 5αρι 16g μαύρο , μετά απο iphone 3 ,4,4s σαν φανατικός appleκιας.Η αλήθεια είναι οτι απογοητεύτηκα πολύ απο όλα αυτά που διαβάζω για το 5αρι γιατί απο οσο θυμάμαι δεν υπήρχαν τόσα πολλά κρούσματα ελλατωμάτων απο τις προηγούμενες σειρές iphone.Το τηλέφωνο το επέστρεψα χτές στην wind γιατί υπήρχε ενα πρόβλημα στην οθόνη ψηλά στο κέντρο.Είχε ενα ''κενό'' φωτισμού σαν να το είχες πατήσει με το δάχτυλο.Στην αρχή έλεγα να μην το επιστρέψω γιατί δεν ήθελα αυτήν την αναμονή των 15-20 ημερών , αλλά οσο το έβλεπα τόσο ξενέρωνα....Δεν ξέρω αν έκανα καλά απο την στιγμή που διάβασα στο φόρουμ οτι πάω για ανακατασκευασμένο......

Ας με ''ηρεμήσει '' κάποιος οτι απο εδω και πέρα δεν θα ξεκινησουν οι περιπέτειες να το επιστρέφω συνέχεια γιατί θα βρίσκω διαφορετικά προβλήματα.

Το να μου δώσουν καινούριο να το βγάλω απο το μυαλό μου ε ?

Εσύ λοιπόν τώρα έδωσες τα ωραία σου χρήματα και σε μια βδομάδα θα έχεις ανακατασκευασμένο. Σου φαίνεται σωστό αυτό; Όχι φυσικά.
Ανακατασκευασμένο θα πάρεις και δε σου τη λέω , δεν τα έχω μαζί σου.

#1492   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/02/2013 - 12:17

εγω μετα απο 2 μηνες που το ειχα πηρα και εγω απο το σερβις αρβατο συσκευη.ανακατασκευασμενη 'η οχι αυτη ειναι.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1493   Drosxo

Drosxo

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/02/2013 - 12:20

Δεν πρόλαβα να διαβάσω οτι θα πάρω ανακατασκευασμένο για αυτό το έστειλα.Βεβαία θα ήθελα να ρωτήσω απο που έχει τσεκαριστεί οτι παίρνουμε ανακατασκευασμένα και πωσ μπορώ να το καταλάβω ;

εγω μετα απο 2 μηνες που το ειχα πηρα και εγω απο το σερβις αρβατο συσκευη.ανακατασκευασμενη 'η οχι αυτη ειναι.


Και είναι εντάξει η συσκευή ;

#1494   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/02/2013 - 12:26

αγραντζουνιστη αχτυπητη...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1495   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/02/2013 - 12:27

Δεν πρόλαβα να διαβάσω οτι θα πάρω ανακατασκευασμένο για αυτό το έστειλα.Βεβαία θα ήθελα να ρωτήσω απο που έχει τσεκαριστεί οτι παίρνουμε ανακατασκευασμένα και πωσ μπορώ να το καταλάβω ;



Και είναι εντάξει η συσκευή ;

Είναι νομικό το θέμα.
Διάβασε λίγο εδώ http://www.iphonehel...-ισχύει-τελικά/

#1496   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/02/2013 - 12:43

Μια χαρα θα ειναι ποιοτικα κι η ανακατασκευασμενη συσκευη.
Δεν υπαρχει λογος να χαλιεσαι για επουσιωδη πραγματα... Την ιδια 2ετη ;) εγγυηση θα εχεις παλι.

#1497   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/02/2013 - 12:44

εγω απλα να ενημερωσω τον φιλο πιο πανω οτι η πρωτη συσκευη που πηρα προχτες απο αρβατο δεν πατιοταν καν το power button και τους το πηγα χτες και πηρα επιτοπου αλλη που ανοιχθηκε απο ενα ασπρο κουτι με logo apple και ηταν μονο η συσκευη με ενα αυτοκολλητακι με ιμει.αυτα.τωρα εαν ειναι καινουρια η΄ανακατασκευμενη δεν εχω ιδεα.και ειναι 51ης εβδομαδας

Μια χαρα θα ειναι ποιοτικα κι η ανακατασκευασμενη συσκευη.
Δεν υπαρχει λογος να χαλιεσαι για επουσιωδη πραγματα... Την ιδια 2ετη ;) εγγυηση θα εχεις παλι.

1ετη θες να πεις.....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1498   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/02/2013 - 12:47

εγω απλα να ενημερωσω τον φιλο πιο πανω οτι η πρωτη συσκευη που πηρα προχτες απο αρβατο δεν πατιοταν καν το power button και τους το πηγα χτες και πηρα επιτοπου αλλη που ανοιχθηκε απο ενα ασπρο κουτι με logo apple και ηταν μονο η συσκευη με ενα αυτοκολλητακι με ιμει.αυτα.τωρα εαν ειναι καινουρια η΄ανακατασκευμενη δεν εχω ιδεα.και ειναι 51ης εβδομαδας


1ετη θες να πεις.....

Ετσι ακριβως ηταν συσκευασμενο το iPad 3, certified refurbished , αγορασμενο απο Apple Store.

Οχι ρε συ, 2 ετη εννοω.
Ααν πας προετοιμασμενος στη "μαχη" με την εταιρεια θα κερδισεις θελω να πιστευω.

#1499   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 13/02/2013 - 13:02

Παιδιά... γι' αυτό είχα γράψει και σ' έναν φίλο κάπου, ότι γενικά ακολουθώ ΠΙΣΤΑ τον κανόνα που μου έμαθε ο θείος μου (που πήρε σύνταξη στην ΙΒΜ, ΗΠΑ):

"ΔΕΝ αγοράζεις ΠΟΤΕ νέα τεχνολογία/συσκευή/προϊόν!"

Δηλαδή, δεν πρέπει να γίνεσαι μέρος του ΠΡΩΤΟΥ/ΑΡΧΙΚΟΥ "customers target-group", που ενδεχομένως (βασικά, σίγουρα!) θα υποστείς τα bugs/προβλήματα κτλ. των ΑΡΧΙΚΩΝ ΠΑΡΤΙΔΩΝ που θα διοχετευτούν στην αγορά!
Εγώ πάντα ακολουθούσα αυτή την συμβουλή (όσο κι αν με "έκαιγε" κι εμένα να πάρω κάποιο νέο προϊόν). Έτσι, πάντα αγοράζω ένα "ΣΧΕΤΙΚΑ" νέο προϊόν (μερικών μηνών μετά, 4-6 μήνες αργότερα) αλλά αγοράζω από ΝΕΕΣ ΠΑΡΤΙΔΕΣ πια, που έχουν διορθώσει τυχόν προβληματάκια.

Άστε δε, που όπως είπα, οι "S" σειρές του "Μήλου" είναι "ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ" ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ και με διορθώσεις σε τυχόν παραλείψεις ή λάθη της "απλής" έκδοσης.

#1500   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/02/2013 - 13:31

θα συμφωνησω οτι τα S ειναι παντα καλυτερα απο τις αρχικες εκδοσεις.ισχυει αυτο.αλλα οσο αφορα τωρα εμεις ρε φιλε αγορασαμε συσκευες νοεμβρρη μηνα δλδ κυκλοφορουσε απο σεπτεμβρη ενταξει τραγικο να εχει προβληματα μια συκσευη με αξια μεγαλυτερη του βασικου μισθου πλεον στην ελλαδα ενος νεου κατω των 25 ετων...580 ευρω...ενταξει απλα εμεις φταιμε που τ αγοραζουμε...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες