Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1591   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/05/2013 - 01:35

Καλησπέρα και από εμένα,είχα πάρα πολύ καιρό να γράψω στο φορουμ και είπα να το κάνω τώρα...έχω το 5αρι μου απο αρχές νοέμβρη...το 1ο πρόβλημα που είχα δεί ήταν το περίφημο Green Glow για το οποίο είχα μιλήσει σε έναν φίλο εδώ και είχε ανοίξει σχετικό πόστ για το πρόβλημα αυτό...η εμπειρία μου απο αυτό είναι ότι μετά από λίγες μέρες το πρόβλημα εξαφανήστικε ενώ μπόρεις να το δείς μονο σε FULL φωτεινότητα της οθόνης και ευφόσον το τρίψεις αρκετά ώστε να δημιουργηθεί στατικός ηλεκτρισμός,κατι που δεν νομιζω να κανει καποιος στην καθημερινοτητα του οποτε για εμενα δεν ειναι πρόβλημα...τα μόνα προβληματα που εχω στην συσκευη μου είναι 1ον χανεται το σήμα πολλές φορες στην κλήση και κλεινει η γραμμη ή κανει πολλες διακοπες και ακουω τον συνομιλητη μου σαν τον Optimus Prime...επιπλεον απο την 1η μερα αγορας ειναι σε σκληρη θηκη της Belkin αυτη με την διαφανη πλατη και το χρωματιστο πλαισιο και βγαινει μονο 1 φορα το μηνα και αν! για να το καθαρισω καλα...παρολα αυτα εχω δεν 4 μικρα σημαδακια στο Bezel που αλλοι μου λενε τι καθεσαι κ κοιτας ρε Μακακα? ενω εγω τα βρισκω λιγο ενοχλητικα γιατι το προσεχω σαν τα ματια μου...δικο μου ομως το λαθος γιατι ηξερα οτι ειναι βαμενο αλουμινιο κ ήξερα τι θα ακολουθησει...κατα τα αλλα για εμενα παραμενει μια πανεμορφη συσκευη που δεν νομιζω να την αλλαξω ευκολα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1592   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 19/05/2013 - 01:43

και ακουω τον συνομιλητη μου σαν τον Optimus Prime...
αυτό το κάνει σε όλους αλλά ποτέ η apple δεν πήρε θέση και πιστεύω μόνο στο 5

#1593   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/05/2013 - 02:26

Να γραψω και γω την γνωμη μου μιας και διαβασα πολλες απο τις αποψεις σας....πληροφοριακα εχω iphone 5 εδω και κανα τριμηνο.... τους πρωτους 2 μηνες το προσεχα υπερβολικα καθως ηταν το πρωτο μηλο μου και το θεωρουσα πανεμορφο και κριμα να παθει κατι :P.... καποια μερα ομως βγαζoντας την θηκη ..(δεν ξερω πως λεγεται το στυλ αυτες που καλυπτουν γυρω γυρω και πλατη σιλικονης παρακαλω παρατηρω 4 σημαδακια στο πανω μερος στην γωνια μεταξυ πλαινου και οθονης)....λεπτομερειες θα μου πειτε αλλα εμενα με ενοχλησε καθως δεν μου χε πεσει ποτε.....πεταω θηκες και το αφηνω γυμνο απο αντιδραση.... και το προτιμω ετσι... δηλαδη και αμα εχει γρατσουνιες γυρω γυρω μικρες εννοω τι εγινε...η οθονη να ναι καλα....αργα η γρηγορα θα γινουν οσο και να προσεχεις...κοιταξτε να το ευχαριστηθειτε ....σε 2 χρονια το πολυ οι περισσοτεροι θα χετε αλλαξει ετσι και αλλιως....καποιος με ματιασε βεβαια και χτεσ μου πεσε για 1η φοrα...ενταξει το bazel μονο δοξα το θεο αλλα μεχρι να το σηκωσω απο το εδαφος ειχα παθει καρδιακο... τεσπα αμα το γρατσουνισω πολυ θα βαλω θηκη και θα το ονομασω στυλ .. :P

τωρα το μονο αρνητικο που βρηκα στο iphone5 ειναι η μπαταρια...αλλα και η ferrari πολυ καιει ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Alexvov, 19/05/2013 - 02:27


#1594   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 22/05/2013 - 14:32

Ποσο σου κραταει η μπαταρια δλδ με φουλ χρηση(3G/WiFi/surfing/Gaming/Mp3);;

Στο δικο μου 5ανταρακι με φουλ χρηση εχω παρατηρησει οτι κινουμαι συνεχως αναμεσα σε 6.5-7 ωρες.
Μια φορα (το εχω κ σε σκριν) μου εβγαλε 8ωρακι...
Φυσικα θα προτιμουσα να μου εβγαζε 11-12 ωρακι του iPad 3 αλλα μην τα θελουμε κ ολα δικα μας...χαρειτε της συσκευες σας παιδες!!


#1595   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/05/2013 - 15:01

Το 3G ειναι αυτο που την καιει τοσο ευκολα ειδικα αν το κινητο παλευει να βρει 3g τοτε στο 5ωρο σβηνει ... Εμενα μερικες φορες την βγαζει την μερα μερικες οχι ... Με αρκετα καλη χρηση ... Αποφευγοντας βεβαια το 3G

#1596   enalios

enalios

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/05/2013 - 15:27

Λοιπον εγω ειμαι κατοχος δυο iphone ενα 3gs και ενα 5αρι και εχει 4αρι η κοπελα μου, ακουω διαφορα κατα καιρους και απορω πως απο ολα αυτα τα στραβα δεν ετυχε τιποτα ουτε σε μενα ουτε και σε κανεναν απο τους φιλους και γνωστους που στην πλειοψηφια ολοι εχουν iphone.

Η πολυ τυχερος ειμαι και εγω και οι φιλοι μου, η καποιοι ειναι πολυ ατυχοι, δεν εξηγητε αλλιως...
Τελος παντων δεν ειχα κανενα προβλημα με iphone σε θεματα κατασκευης και υλικων ποτε, με λογισμικο ναι, αλλα με τοσο σκαλισμα ειναι λογικο να χρειαζεσαι κανενα restore που και που!!!

Τελευταία επεξεργασία από: enalios, 22/05/2013 - 15:29


#1597   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2013 - 15:37


Καλησπέρα σας , έχω ενα πρόβλημα και ήθελα να το μοιραστω μαζι σας να μου πειτε και εσεις μια ιδεα το τι μπορω να κανω μετα απο ολα αυτα που μου εχουν συμβει,αγορασα απο καταστημα Γερμανος την πρωτη μερα κι ολας iphone 5 χρωματος μαυρο,μετα απο λιγο καιρο παρουσιασε βλαβη,το στελνω στο servise και μετα απο 10 μερες μου γινεται αντικατασταση τηλεφωνου,το θεμα μου ομως ειναι οτι αυτο εγινε 5 φορες μαλιστα 5 φορες,τα κινητα που μου δινανε ειχαν απο διαφορετικο προβλημα,αυτη τη στιγμη απο την προηγουμενη τεταρτη το εχω δωσει στο καταστημα και σημερα μαθαίνω οτι θα γινει αντικατασταση αλλα λογω ελλειψης δεν ξερουν το ποτε θα το στειλουν,τι μπορω να κανω ρε παιδια εχω πληρωσει 750 ευρω για ενα τηλεφωνο το οποιο ουσιαστικα δεν το εχω ποτε στα χερια μου....σας ευχαριστω!!!


#1598   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 22/05/2013 - 15:45

Καλησπέρα και από εμένα,είχα πάρα πολύ καιρό να γράψω στο φορουμ και είπα να το κάνω τώρα...έχω το 5αρι μου απο αρχές νοέμβρη...το 1ο πρόβλημα που είχα δεί ήταν το περίφημο Green Glow για το οποίο είχα μιλήσει σε έναν φίλο εδώ και είχε ανοίξει σχετικό πόστ για το πρόβλημα αυτό...η εμπειρία μου απο αυτό είναι ότι μετά από λίγες μέρες το πρόβλημα εξαφανήστικε ενώ μπόρεις να το δείς μονο σε FULL φωτεινότητα της οθόνης και ευφόσον το τρίψεις αρκετά ώστε να δημιουργηθεί στατικός ηλεκτρισμός,κατι που δεν νομιζω να κανει καποιος στην καθημερινοτητα του οποτε για εμενα δεν ειναι πρόβλημα...τα μόνα προβληματα που εχω στην συσκευη μου είναι 1ον χανεται το σήμα πολλές φορες στην κλήση και κλεινει η γραμμη ή κανει πολλες διακοπες και ακουω τον συνομιλητη μου σαν τον Optimus Prime...επιπλεον απο την 1η μερα αγορας ειναι σε σκληρη θηκη της Belkin αυτη με την διαφανη πλατη και το χρωματιστο πλαισιο και βγαινει μονο 1 φορα το μηνα και αν! για να το καθαρισω καλα...παρολα αυτα εχω δεν 4 μικρα σημαδακια στο Bezel που αλλοι μου λενε τι καθεσαι κ κοιτας ρε Μακακα? ενω εγω τα βρισκω λιγο ενοχλητικα γιατι το προσεχω σαν τα ματια μου...δικο μου ομως το λαθος γιατι ηξερα οτι ειναι βαμενο αλουμινιο κ ήξερα τι θα ακολουθησει...κατα τα αλλα για εμενα παραμενει μια πανεμορφη συσκευη που δεν νομιζω να την αλλαξω ευκολα...

σαν τον optimus prime ακουω κι εγω συχνα αλλα μου το εκανε και στο 4s αυτο οποτε υπεθεσα οτι φταιει η cosmote

#1599   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/05/2013 - 15:48

Ποσο σου κραταει η μπαταρια δλδ με φουλ χρηση(3G/WiFi/surfing/Gaming/Mp3);;

Στο δικο μου 5ανταρακι με φουλ χρηση εχω παρατηρησει οτι κινουμαι συνεχως αναμεσα σε 6.5-7 ωρες.
Μια φορα (το εχω κ σε σκριν) μου εβγαλε 8ωρακι...
Φυσικα θα προτιμουσα να μου εβγαζε 11-12 ωρακι του iPad 3 αλλα μην τα θελουμε κ ολα δικα μας...χαρειτε της συσκευες σας παιδες!!

Τις ίδιες ώρες με βγάζει και μένα...

#1600   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 22/05/2013 - 17:02

Εγω με φουλ χρήση 3G το έχω φορτίσει και 2 φορές τη μέρα ...

#1601   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 22/05/2013 - 17:42

Εγω παλι ρε παιδιά με νορμαλ χρήση με απειροελαχιστη χρηση 3g αλλα αρκετο wifi βλεπω απο 1,5 μερα εως 3!Κατω απο 1,5 μερα δεν εχω δει ποτε!!
XS Max 256 Gb Space Gray

#1602   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/05/2013 - 17:47

καλησπέρα παιδιά πάντως μου κάνει εντύπωση που λέτε ότι ακούγεται κάπως όταν μιλάτε έμενα δεν το έχει κάνει ποτέ αυτό, μήπως είναι θέμα σήματος σε καποιο σημειο που δεν πιάνει καλά????? όσο για την μπαταρία εμένα μου πάει με πάντα ανοιχτά το 3G και το wifi και όλα ανοιχτά με 3μιση ώρες λειτουργίας 24 ώρες αλλά αν το δουλέψω πιο πολύ και το κάψω και 8 ώρες αλλά μιλάω για παιχνίδια ίντερνετ φουλ.

#1603   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/05/2013 - 18:15

Εγω παλι ρε παιδιά με νορμαλ χρήση με απειροελαχιστη χρηση 3g αλλα αρκετο wifi βλεπω απο 1,5 μερα εως 3!Κατω απο 1,5 μερα δεν εχω δει ποτε!!

μα ειναι δυνατον;μηπως υπερβαλεις λιγο;λιγακι...

#1604   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/05/2013 - 20:24

Εγω παλι ρε παιδιά με νορμαλ χρήση με απειροελαχιστη χρηση 3g αλλα αρκετο wifi βλεπω απο 1,5 μερα εως 3!Κατω απο 1,5 μερα δεν εχω δει ποτε!!

Και γω εχω την εντυπωση πως υπερβαλεις αρκετα...

#1605   Giannis100

Giannis100

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/05/2013 - 20:24

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Θέλω να πάρω το iPhone 5 σε μαύρο.Ένας φίλος με τρομοκράτησε για το γεγονός ότι ξεβάφει το κομμάτι αλουμινίου και άρχισα να ψάχνω στο net. Τελικά υπάρχει ακόμα το θέμα το συγκεκριμένο ή όχι; Επικοινώνησα με κάποιον γνωστό μου που το έχει από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε και δεν έχει πάθει το παραμικρό... Τι να πιστέψω;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες