Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1681   papits

papits

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/08/2013 - 03:52

Το πας για αντικατάσταση


Που προτείνεις
Η εγγυση ισχυει για παντου!;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1682   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/08/2013 - 18:02

Απο εκι που το πήρες

#1683   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/08/2013 - 19:42

τελικα θεωρω ευατον τυχερο που δεν το πηρα. πολλα προβληματα. απο την αρχη ακομα στην κατασκευη του. θα επρεπε να το αποσυρει η εταιρεια και να αποζημιωσει τους κατοχους με ενα αλλο μοντελο καλυτερο ή την διαφορα με το 4ς το οποιο και θεωρω το κορυφαιο ποτε της. εχω δυο και τα εχω τσακισει. αδιαμαρτυρητα χωρις ποτε προβληματα κανουν την δουλεια τους.

περιμενω να δω το 5c ή οπως αλλως το πει για να δω αν θα το αλλαξω.



#1684   typeDan

typeDan

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/08/2013 - 19:51

Τυχερος ειναι οποιος το πηρε και δεν εχει προβληματα!
(Φτου φτου)

#1685   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 10/08/2013 - 19:54

Το 5ρι ειναι σκύλος.
Δεν καταλαβαίνει τπτ hardware like.
Εξωτερικά μερικα χτυπήματα κανει στο πλαίσιο!
Ε και;
Σιγα μην σκάσω αμα το κιν μ κανει και ενα χτύπημα! Δεν παίρνω κιν να το κρατήσω 5 χρόνια!
Ετσι οπως φεύγει το χρώμα στο χτύπημα το κανει και πιο αισθητό το industrial look του.

Για κανενα λογο να δίνανε αποζημίωση! Για ποια ζημιά;
Για μερικα μαύρα που είχαν ερθει χτυπημένα; Εκει ναι για ολα γιατι;

Μια χαρα ειναι το 5ρι παιδια.
Οποίος το γουστάρει να το παρει δεν εχουν τπτ!

#1686   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/08/2013 - 19:56

γιατι εχει βγαλει προβληματα παντου. μπαταρια κεραια δικτυου χτυπηματα. οταν το 4ς δεν καταλαβαινει απο γρατσουνιες μην λεμε οτι μερικα χτυπηματα το κανουν ποιο δεν ξερω και γω τι. και ναι δεν το παιρνουμε για μια ζωη αλλα οχι και να φοβομαστε να το ακουμπησουμε καπου.

113 σελιδες το νημα φαντασου ποσα προβληματα θα χει βγαλει



#1687   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 10/08/2013 - 20:04

Μπαταρία εγω ο ίδιος εχω βάλει και εχω πει πως ειναι μια χαρα σε σχέση με το 4σ, το οποίο είχα για ενα χρόνο και 3 μήνες. Wifi μια χαρα πιάνω. Ένας φίλος ειχε θέμα και το πήγε για αλλαγή. Πηρε νέο απο Γαλλία αντικατάσταση και δεν ξανα ειχε θέμα. Για να δεις τα χτυπήματα που μου εχει κανει ( δεν τα λες χτυπήματα, ειναι λες και φεύγει η μπογιά ) πρπει να το κοιτάξεις απο πολυ πολυ κοντα για να το καταλάβεις. Βαζω μια φωτο με τη μπαταρία μου και μια με το κιν μετα απο 8 μήνες χωρίς θήκη.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Marios092, 10/08/2013 - 20:08


#1688   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/08/2013 - 20:13

Εγώ το έχω εδώ και 8 μήνες,δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό λειτουργικό πρόβλημα.

Κι επίσης,κανένα σημάδι,κυριολεκτικά!

Βέβαια το προσέχω,με τη θηκούλα του...με τη screen protector...


My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#1689   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/08/2013 - 20:18

γιατι εχει βγαλει προβληματα παντου. μπαταρια κεραια δικτυου χτυπηματα. οταν το 4ς δεν καταλαβαινει απο γρατσουνιες μην λεμε οτι μερικα χτυπηματα το κανουν ποιο δεν ξερω και γω τι. και ναι δεν το παιρνουμε για μια ζωη αλλα οχι και να φοβομαστε να το ακουμπησουμε καπου.

113 σελιδες το νημα φαντασου ποσα προβληματα θα χει βγαλει

Μπαταρία; Κεραία δικτύου; Που τα είδες αυτά τα προβλήματα; Το 4S (ένα σημαντικό ποσοστό)  βγάζει πρόβλημα με την αναβάθμιση σε iOS 6 που αν είσαι εκτός εγγύησης (και δεν το κυνηγήσεις) πληρώνεις πολλά λεφτά για αλλαγή wifi module.Επίσης στην αρχή με το firmware 5.0 αν θυμάμαι καλά που πρωτοβγήκε το 4S είχε πρόβλημα λήψης πολύ σοβαρό και εβγαλαν το 5.0.1 άρον άρον. Δεν έχω δει κάτι τέτοιο στο 5 ούτε και κάτι hardware τρανταχτό και γενικευμένο..


Αναρτημένη εικόνα


#1690   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/08/2013 - 20:22

Μπαταρία; Κεραία δικτύου; Που τα είδες αυτά τα προβλήματα; Το 4S (ένα σημαντικό ποσοστό)  βγάζει πρόβλημα με την αναβάθμιση σε iOS 6 που αν είσαι εκτός εγγύησης (και δεν το κυνηγήσεις) πληρώνεις πολλά λεφτά για αλλαγή wifi module.Επίσης στην αρχή με το firmware 5.0 αν θυμάμαι καλά που πρωτοβγήκε το 4S είχε πρόβλημα λήψης πολύ σοβαρό και εβγαλαν το 5.0.1 άρον άρον. Δεν έχω δει κάτι τέτοιο στο 5 ούτε και κάτι hardware τρανταχτό και γενικευμένο..

ποσες αναβαθμισεις δωσαν για το πενταρι και στην 6 το ξεχνας? οι περισσοτεροι παραπονιουνται. εμενα σκασιλα μου 4ς εχω και δεν το αλλαζω με τιποτα. αλλα η κατακραυγη ηταν μεγαλη απο παντου για το 5. τωρα σιγουρα καταλαβαινω οτι καθενας που εχει κατι λεει οτι το δικο του ειναι καλυτερο και δεν παραδεχεται ποτε τιποτα. γι αυτο λεω δεν με νοιαζει. τρελλα σκαλωματα εχουν φαει ολοι σχεδον με το πενταρι. 



#1691   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/08/2013 - 20:24

 τωρα σιγουρα καταλαβαινω οτι καθενας που εχει κατι λεει οτι το δικο του ειναι καλυτερο και δεν παραδεχεται ποτε τιποτα. γι αυτο λεω δεν με νοιαζει. τρελλα σκαλωματα εχουν φαει ολοι σχεδον με το πενταρι. 

 

Τι να παραδεχθούμε ρε φίλε;

Nτε και καλά να έχουμε όλοι πρόβλημα;


My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#1692   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 10/08/2013 - 20:28

Παιδιά αμα την βρίσκει ο άνθρωπος με το 4ς και λέει οτι θέλει για το 5 εμάς τι μας πειράζει!
Το κινητάκι να χαιρόμαστε και ας λέει ο καθε ενας οτι θέλει!

#1693   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/08/2013 - 20:29

ποσες αναβαθμισεις δωσαν για το πενταρι και στην 6 το ξεχνας? οι περισσοτεροι παραπονιουνται. εμενα σκασιλα μου 4ς εχω και δεν το αλλαζω με τιποτα. αλλα η κατακραυγη ηταν μεγαλη απο παντου για το 5. τωρα σιγουρα καταλαβαινω οτι καθενας που εχει κατι λεει οτι το δικο του ειναι καλυτερο και δεν παραδεχεται ποτε τιποτα. γι αυτο λεω δεν με νοιαζει. τρελλα σκαλωματα εχουν φαει ολοι σχεδον με το πενταρι. 

Είχα και το 4S τώρα εδώ και 7 μήνες έχω και το 5.To 4S από τη μέρα κυκλοφορίας και είχα σοβαρό πρόβλημα με το σήμα στο iOS 5 και διορθώθηκε μετά από κανά μήνα. Αν είχε κάτι σοβαρό το 5 και γενικευμένο δεν θα είχα πρόβλημα να το πω. Επίσης κρίνεις χωρίς να το έχεις με ότι κι αν συνεπάγεται αυτό.

 

Γενικά πάντως αν είχε το οτιδήποτε θα ήμουν ο πρώτος που θα έκραζε.


Αναρτημένη εικόνα


#1694   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/08/2013 - 20:29

Τι να παραδεχθούμε ρε φίλε;

Nτε και καλά να έχουμε όλοι πρόβλημα;

ειπα γω κατι τετοιο? προβλημα σας με τα ματζαφλαρια σας. αμα μου βρειτε νημα για 4 4ς με 113 σελιδες για τα προβληματα ελατε να το συζητησουμε ξανα. 



#1695   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/08/2013 - 20:32

ειπα γω κατι τετοιο? προβλημα σας με τα ματζαφλαρια σας. αμα μου βρειτε νημα για 4 4ς με 113 σελιδες για τα προβληματα ελατε να το συζητησουμε ξανα. 

Επειδή μέχρι ενός σημείου το παρακολουθούσα το νήμα θα σου πω ότι το 95% επικεντρώνεται στο green glow που ήταν κατασκευαστικό πρόβλημα και κακώς υπήρχε(αλλά στα περισσότερα γινόταν αντικατάσταση) και στο scratch gate.Πουθενά αλλού αν κάτσεις και το ψάξεις/διαβάσεις. Το θέμα με τα Wifi λύνεται και κυρίως οφείλεται σε ασυμβατότητα WEP και encryption keys.

 

Δεν νομίζεις ότι το θέμα με το 4S και το Wifi module είναι πολύ πιο σοβαρό; Και μπορεί να ταλαιπωρήσει κόσμο αν πάει να κάνει στην αναβάθμιση στον 1,5 χρόνο και του λένε ιστορίες στο service?


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 10/08/2013 - 20:34

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες