Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2012 - 11:05

Ρε ξεκολλήστε.. Μην ακούτε τη γράφει ο κάθε hater ζηλεύουν απλά και ψάχνουν απελπισμένα
Να βρουν προβλήματα στο iPhone.. Οποίος θέλει να δώσει τα χρήματα για να το πάρει δεν χρειάζεται
Να έχει κανένα ανχος.. Οσοι το έχουν αγοράσει λένε ότι δεν έχουν κανενα πρόβλημα αν όχι όλοι το 99%
Και αν τύχη να είναι κάποιος στο 1% και έχει κάποιο πρόβλημα θα το αντικαταστήσουν αμέσως..

Αν έψαχναν να βρουν προβλήματα για άλλη ανταγωνιστική συσκευή με τον ίδιο ζήλο θα έβρισκαν κατα 10 φορές περισσότερα..


Και για όσους κρινιαζουν για το νέο lighting connector και κατα κρίνουν πάλι την apple ότι το έκανε για να βγάλει χρήματα απο νέα αξεσουάρ η απο ανταπτορες που θα έπρεπε να δίνει τζάμπα , βάλτε λίγο το ριμαδι το μυαλό σας να δουλέψει ..
Είναι η μόνη εταιρία που έιχε εδώ και 7 χρόνια το ίδιο connector και επειδή φτάσαμε στο 2012 άλλαξε το τεράστιο και παμπαλαιω connector με μικροσκοπικό , γρηγορότερο και ποιο πρακτικό γιατί μπαίνει και απο της 2 μεριές καλύτερος και απο τα μίνι USB και παρόλα αυτά γκρινιάζουμε.. Ελεος ενώ οι άλλες εταιρίες για παράδειγμα Samsung έχει αλλάξει 4 σε αυτά τα χρόνια αλλά δεν βγήκε κανείς να το σχολιάσει..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 10/11/2012 - 11:18

Ρε ξεκολλήστε.. Μην ακούτε τη γράφει ο κάθε hater ζηλεύουν απλά και ψάχνουν απελπισμένα
Να βρουν προβλήματα στο iPhone.. Οποίος θέλει να δώσει τα χρήματα για να το πάρει δεν χρειάζεται
Να έχει κανένα ανχος.. Οσοι το έχουν αγοράσει λένε ότι δεν έχουν κανενα πρόβλημα αν όχι όλοι το 99%
Και αν τύχη να είναι κάποιος στο 1% και έχει κάποιο πρόβλημα θα το αντικαταστήσουν αμέσως..

Αν έψαχναν να βρουν προβλήματα για άλλη ανταγωνιστική συσκευή με τον ίδιο ζήλο θα έβρισκαν κατα 10 φορές περισσότερα..


Και για όσους κρινιαζουν για το νέο lighting connector και κατα κρίνουν πάλι την apple ότι το έκανε για να βγάλει χρήματα απο νέα αξεσουάρ η απο ανταπτορες που θα έπρεπε να δίνει τζάμπα , βάλτε λίγο το ριμαδι το μυαλό σας να δουλέψει ..
Είναι η μόνη εταιρία που έιχε εδώ και 7 χρόνια το ίδιο connector και επειδή φτάσαμε στο 2012 άλλαξε το τεράστιο και παμπαλαιω connector με μικροσκοπικό , γρηγορότερο και ποιο πρακτικό γιατί μπαίνει και απο της 2 μεριές καλύτερος και απο τα μίνι USB και παρόλα αυτά γκρινιάζουμε.. Ελεος ενώ οι άλλες εταιρίες για παράδειγμα Samsung έχει αλλάξει 4 σε αυτά τα χρόνια αλλά δεν βγήκε κανείς να το σχολιάσει..


Έλα πες την αλήθεια..δουλεύεις στην apple

#183   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2012 - 11:31

Μακάρι να δούλευα !! Παλιά την κατέκρινα αλλά απο όταν άρχισα να δουλεύω είτε με Mac είναι με iPhone πραγματικά ενθουσιάστηκα.. Δεν Κακό είναι να είσαι φαν; Κακό είναι να είσαι τυφλός φαν εγώ πχ πριν κάτι μήνες έκανα την μετάβαση μου σε galaxia για να δώσει τι παίζει αλλά όχι μεσα σε μηνα το μετάνιωσα... Αν κάποια στιγμή βγει κάτι καλύτερο σύμφωνα με τα δικά μου θέλω τότε θα ξανά αλλάξω.. Το να είσαι φαν δεν σημαίνει ότι είσαι υποχρεωμένος να μην κοιτάς δεξιά και αριστερά !

#184   ioannisto

ioannisto

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2012 - 12:31

Θεωρω οτι το προβλημα στο 5αρι δεν ειναι οι ελαχιστες κατασκευαστικες αστοχιες που καποιοι εντοπισαν, αλλα κατι αλλο. Εξηγουμαι: Γιατι ολοι εμεις εδω ειμαστε φανς ( ενιοτε φανατικοι ) της apple; Επειδη εχει παρουσιασει πρωτοποριακα κ εμπνευσμενα προιοντα για καθημερινη χρηση απο ολους μας ( ειτε ειμαστε αποφοιτοι του MIT ειτε αποφοιτοι Δημοτικου). Κορυφαια στιγμη το iphone 2g το οποιο εδεινε στο χρηστη ¨εξωγιηνη¨ εμπειρια αφης για την εποχη του, σε ενα πολυ απλο OS, μαζι με ενα ελκυστικοτατο disgin.
Σημερα τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Η χαωδης αποσταση των πρωτων iphone απο τα υπολοιπα τηλεφωνα αναφορικα με την εμπειρα χρησης κ την σχεδιαση δεν υπαρχει, ενω σε μερκους τομεις η apple αρχισει να κυνηγα τους ανταγωνιστες ( πχ διασταση οθονης, επεξεργαστης)
Για μενα, το 4s θα ειναι το τελευταιο τηλ απο την apple γιατι πλεον υπαρχουν πολλες παρομοιες προτασεις απο ανταγωνιστες, σε πολυ καλυτερες τιμες (εντυπωση μου εκανε ενα xperia u ενος φιλου, το οποιο με σχεδον παραπλησια χαρακτηριστικα με το 4αρι - καμερα, οθονη, διαστασεις, επεξεργαστη - κοστιζει καινουργιο 200ευρω, δηλ 100ε λιγοτερο απο μεταχειρισμενο iphone 4 !!)
Βεβαια το iphone θα ειναι παντα η Rolls Royce των κινητων. Αλλα η εποχη μας επιβαλλει πιο οικονομικες λυσεις και σημερα μπορει να βρεθουν, χωρις παραχωρησεις σε επιδοσεις ή εμφανιση. Και αυτο ειναι το μεγαλο προβλημα του iphone 5.

#185   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:59

Ρε ξεκολλήστε.. Μην ακούτε τη γράφει ο κάθε hater ζηλεύουν απλά και ψάχνουν απελπισμένα
Να βρουν προβλήματα στο iPhone.. Οποίος θέλει να δώσει τα χρήματα για να το πάρει δεν χρειάζεται
Να έχει κανένα ανχος.. Οσοι το έχουν αγοράσει λένε ότι δεν έχουν κανενα πρόβλημα αν όχι όλοι το 99%
Και αν τύχη να είναι κάποιος στο 1% και έχει κάποιο πρόβλημα θα το αντικαταστήσουν αμέσως..

Αν έψαχναν να βρουν προβλήματα για άλλη ανταγωνιστική συσκευή με τον ίδιο ζήλο θα έβρισκαν κατα 10 φορές περισσότερα..


Και για όσους κρινιαζουν για το νέο lighting connector και κατα κρίνουν πάλι την apple ότι το έκανε για να βγάλει χρήματα απο νέα αξεσουάρ η απο ανταπτορες που θα έπρεπε να δίνει τζάμπα , βάλτε λίγο το ριμαδι το μυαλό σας να δουλέψει ..
Είναι η μόνη εταιρία που έιχε εδώ και 7 χρόνια το ίδιο connector και επειδή φτάσαμε στο 2012 άλλαξε το τεράστιο και παμπαλαιω connector με μικροσκοπικό , γρηγορότερο και ποιο πρακτικό γιατί μπαίνει και απο της 2 μεριές καλύτερος και απο τα μίνι USB και παρόλα αυτά γκρινιάζουμε.. Ελεος ενώ οι άλλες εταιρίες για παράδειγμα Samsung έχει αλλάξει 4 σε αυτά τα χρόνια αλλά δεν βγήκε κανείς να το σχολιάσει..


Τον αντάπτορα έπρεπε να τον δίνει με κάθε νέα συσκευη. Το έχουν κάνει χρόνια τώρα πολλές εταιρίες που άλλαζαν connectors.

Εχω το Samsung V8300, Galaxy S, και παίρνουν τα ίδια εξαρτήματα. Βέβαια ενας αντάπτορας κάνει ..... 1,5€ για τα πιο καινούρια.... και μη ξεχάσω οτι τα Dock stations που κυκλοφορούν για Apple συσκευές είναι ποοοοοολυ περισσότερα....

Δε γουστάρω Samsung αλλά δε γουστάρω να με εκμεταλεύονται...

#186   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:04

Θεωρω οτι το προβλημα στο 5αρι δεν ειναι οι ελαχιστες κατασκευαστικες αστοχιες που καποιοι εντοπισαν, αλλα κατι αλλο. Εξηγουμαι: Γιατι ολοι εμεις εδω ειμαστε φανς ( ενιοτε φανατικοι ) της apple; Επειδη εχει παρουσιασει πρωτοποριακα κ εμπνευσμενα προιοντα για καθημερινη χρηση απο ολους μας ( ειτε ειμαστε αποφοιτοι του MIT ειτε αποφοιτοι Δημοτικου). Κορυφαια στιγμη το iphone 2g το οποιο εδεινε στο χρηστη ¨εξωγιηνη¨ εμπειρια αφης για την εποχη του, σε ενα πολυ απλο OS, μαζι με ενα ελκυστικοτατο disgin.
Σημερα τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Η χαωδης αποσταση των πρωτων iphone απο τα υπολοιπα τηλεφωνα αναφορικα με την εμπειρα χρησης κ την σχεδιαση δεν υπαρχει, ενω σε μερκους τομεις η apple αρχισει να κυνηγα τους ανταγωνιστες ( πχ διασταση οθονης, επεξεργαστης)
Για μενα, το 4s θα ειναι το τελευταιο τηλ απο την apple γιατι πλεον υπαρχουν πολλες παρομοιες προτασεις απο ανταγωνιστες, σε πολυ καλυτερες τιμες (εντυπωση μου εκανε ενα xperia u ενος φιλου, το οποιο με σχεδον παραπλησια χαρακτηριστικα με το 4αρι - καμερα, οθονη, διαστασεις, επεξεργαστη - κοστιζει καινουργιο 200ευρω, δηλ 100ε λιγοτερο απο μεταχειρισμενο iphone 4 !!)
Βεβαια το iphone θα ειναι παντα η Rolls Royce των κινητων. Αλλα η εποχη μας επιβαλλει πιο οικονομικες λυσεις και σημερα μπορει να βρεθουν, χωρις παραχωρησεις σε επιδοσεις ή εμφανιση. Και αυτο ειναι το μεγαλο προβλημα του iphone 5.

Το μεγάλο πρόβλημα που εχει το iphone 5 ειναι οτι η Apple δεν μπορεί να φτιάξει αρκετά να πουλήσει !

#187   tseloni

tseloni

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:09

Πάντως το δικό μου μαύρο, από cosmote 2/11, δεν είχε το παραμικρό σημάδι εξωτερικά, και ούτε τώρα έχει το παραμικρό, μετά από μια βδομάδα χρήσης. ( δεν του χω βάλει ακόμα θήκη γιατί είναι πανέμορφο έτσι.) Ούτε κανένα άλλο πρόβλημα είχα βρει, το τηλέφωνο είναι τέλειο και πετάει, καμία σχέση με το τεσσάρι που είχα πριν! Τώρα για το θεματάκι με το scroll, παρατήρησα ότι το κάνει, και όντως στα 4s φίλων μου δεν υπήρχε αυτό το θέμα. Αλλά δε νομίζω ότι είναι κάτι περισσότερο από ένα απλό bug που θα διορθωθεί σε επόμενο update. Τι λέτε, να το πάω για αντικατάσταση; Χαχαχ

#188   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/11/2012 - 20:39

Τωρα μίλησες ξεκάθαρα ! Στο γαλαξια και σκλέντζα να εχει πετάξει που λένε στα π@π@ρια σου !. Συμφωνω.

Ομως πρέπει να καταλάβεις και να δεις και εσυ καθαρα οτι επειδη το πλήρωνεις παραπάνω δεν σημαίνει οτι αψηφα και τους νόμους της φύσης. Η απαίτησεις που φαίνεται να εχεις απο αυτό ειναι παράλογες.

Το πλαστικό του galaxy μιας και αναφέρεις έχει σχεδόν 400 ευρω τωρα και το 5 έχει 750 .
Νομίζω τωρα θα δεχοσουν μια δυο γρατζουνιτσες στο γαλάξια.......

Με τόσα crash test όπως λες του έχεις κάνει και δεν έχει πάθει κάτι ....τότε όντως chack Norris

pou to exete dei re to galaxy sIII me 400 euro???egw opou to exw dei exei 669!!!

pou to exete dei re to galaxy sIII me 400 euro???egw opou to exw dei exei 669!!!

k molis to eida exei 579 sto plaisio...ektos an ennoeite to mini...tote paw paso...

#189   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 10/11/2012 - 20:40

το οτι ξεβαφει το bezel δεν ειναι αστοχια υλικου ε? λες μορε σιγα κ τι εγινε ε?

εγω για αυτο δε το παιρνω ..

αλλα ατομα το παιρνουν με σημαδι απο σφραγισμενο και λενε δε τρεχει τπτ αχχαχααχχα...

εγω προσωπικα αυτο με το bezel με κανει να μη το παρω καθομαι με το 4ς

τα κοροιδα πεθαναν 740 δε τα δινω για να ξεβαψει

#190   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/11/2012 - 20:42

Εχτες έκανα κάτι πολυ κακό. Πήγα μιντια κ είχαν το μαύρο σε ντεμο το κοιτάζω Για σημάδια γύρω γύρω πολυ λίγα σχεδόν τιποτα, το γυρνάνε απο πίσω κ είχε μια χαρακια μόνο με μαχαίρι γίνεται αυτό. Δεν κρατηθηκα κ εγω ήθελα να δοκιμάσω. Πήρα ενα δαχτυλίδι που είχα κ άρχισα να το τριβω στο πλάι. Στο bezel δεν έκανε τιποτα λέω να δοκιμάσω πολυ δυνατά. Πάλι τιποτα. Στο μόνο που έκανε σημάδι είναι στο γυαλίστερο σημείο. Οσοι το έχετε ξέρετε που λέω. Αλλα κ πάλι έβαλα πολυ δύναμη.

#191   billaros

billaros

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 02:13

Διαβαζοντας διαφορα εδω μεσα ειλικρινα ορισμενα πραγματα ειναι για πολλα lol
1)το ποστ αφορα τa προβληματα σχετικα με το iphone!οποτε νομιζω σχετισμη και συγκρισες me το galaxy ειναι off topic.
2)το galaxy δεν εχει 400 euro οπως ειπε και ενας φιλος εδω στο φορουμ αλλα και τοσα να ειχε οταν ο βασικος μισθος ειναι 500 ευρω μιλαμε οτι καποιος θα στερηθει για να το παρει...οποτε οτι και να παθει θα τον πονεσει το ιδιο σαν να ειχε οποιαδηποτε συσκευη....
3)το βασικο προβλημα του iphone ειναι τα 730 ευρω...και το γεγονος οτι ενω ξερουν την κατασταση φετος στην ελλαδα ολα τα iphones ειχαν 660 ....και φετος το ανεβασαν σαν να σου λενε πεινατε αλλα κινητο 730 ευρω θα εχετε..ασχετος αν απο αυτο το κινητο οταν ο αλλος δεινη τα ωραια του λεφτα το περνει γρατζουνισμενο και εχει το ανχος μην κανει το unbox και του τυχει κανα "λαχειο"!!
βεβαια ο καθενας με τα λεφτα του οτι θελει κανει!!απλα μην προσπαθητε να πεισετε ορισμενη οτι καποιοι λενε ορισμενα πραγματα γιατι ζηλευουν το 5ααρι η γιατι δεν εχουν να το παρουν.η "πατατες" της apple φενονται ανα καιρους στο σχεδιασμο και σε πολλα αλλα!

#192   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/11/2012 - 02:38

Προβλήματα υπάρχουν σε όλα τα λογισμικά και σε όλα τα κινητά.

Τώρα αν τα μικροπροβλήματα που υπάρχουν στο iPhone γίνονται ολόκληρα θέματα, τι να πει κανείς? Είχα πει και σε κάποιον φίλο σε κάποιο άλλο θέμα .. η ιστορία της Apple μοιάζει πολύ με την ιστορία της Ferrari. Όταν ο Schumacher μάζευε τα πρωταθλήματα για πλάκα, όσοι ήταν σε άλλα στρατόπεδα απλά λάτρευαν να μισούν την Ιταλική ομάδα. Έτσι, όποιος δεν έχει iPhone κι έχει οποιοδήποτε άλλο κινητό (ιδιαίτερα Samsung) λατρεύει να μισεί την Apple. Τι android και τι μεγάλες οθόνες? Πάρτε Apple να δείτε τη διαφορά! Κι ας κάνει 750 ευρώ, όσο μπορώ να το αγοράζω, θα το αγοράζω .. και δεν είμαι ούτε πρόβατο, ούτε αγελάδα! Απλά γουστάρω το κινητό!

#193   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2012 - 07:32

Παιδιά έχω από Πέμπτη το λευκό και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Είναι απίστευτο, δεν είχα ποτέ iphone πριν γρήγοοοορο και το έχω λιώσει για να δω μήπως παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα δυσλειτουργίας. Πολλές εφαρμογές (free εννοείται) πολλά παιχνίδια (free εννοείται). Το μόνο που πιθανώς θα πρέπει να πληρώσω είναι ένα καλό navigator. Το τηλέφωνο πετάει και μιας και έχω imac σπίτι όλα πηγαίνουν τέλεια. Βάζω και ταινίες μέσα (οι περισσότερες σειρές που βλέπω είναι ήδη .mp4) και είμαι άρχοντας. Τελικά επιβεβαιώνεται το 'once you go Mac, you never go back'.
Το άσπρο δεν έχει κανένα θέμα. Period.

Σημείωση: Παιδιά λίγo off topic, το navigon είναι το πιο ακριβές ή να διαλέξω κάποιο άλλο?

#194   Gidimosxari

Gidimosxari

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/11/2012 - 07:40

Παιδιά έχω από Πέμπτη το λευκό και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Είναι απίστευτο, δεν είχα ποτέ iphone πριν γρήγοοοορο και το έχω λιώσει για να δω μήπως παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα δυσλειτουργίας. Πολλές εφαρμογές (free εννοείται) πολλά παιχνίδια (free εννοείται). Το μόνο που πιθανώς θα πρέπει να πληρώσω είναι ένα καλό navigator. Το τηλέφωνο πετάει και μιας και έχω imac σπίτι όλα πηγαίνουν τέλεια. Βάζω και ταινίες μέσα (οι περισσότερες σειρές που βλέπω είναι ήδη .mp4) και είμαι άρχοντας. Τελικά επιβεβαιώνεται το 'once you go Mac, you never go back'.
Το άσπρο δεν έχει κανένα θέμα. Period.

Σημείωση: Παιδιά λίγo off topic, το navigon είναι το πιο ακριβές ή να διαλέξω κάποιο άλλο?

εγω navigon εχω και χω βρει την υγεια μου..

#195   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2012 - 07:51

Στο android είχα sygic και με έβγαζε όπου νά' ναι στην Κηφισιά...επλίζω να μην έχω κανένα θέμα (είναι και 70 ευρώ!)

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες