Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 16:13

ναι αλλα ειναι πολυ πιο σοβαρό το θεμα της οθόνης από ενα σημαδάκι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 11/11/2012 - 17:09

Τελικά το DOA έιναι 3 ή 10 μέρες? Και μετράνε εργάσιμες?

#213   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2012 - 17:23

Τελικά το DOA έιναι 3 ή 10 μέρες? Και μετράνε εργάσιμες?

Ρε παιδιά για εξηγήστε λίγο για το doa. Τι να προσέχουμε? Την άλλη εβδομάδα θα πάμε στα καταστήματα να παραλάβουμε το iphone. Εάν το ανοίξουμε μπροστά τους και δούμε ότι είναι ok το κινητό και μετα απο 1 μέρα καταλάβουμε ότι έχει πρόβλημα σε σημείο όπως κάμερα η κάπου αλλού τέλος πάντων τι να κάνουμε. Μπορεί να μας συμβουλέψει κάποιος?? Ευχαριστώ.

#214   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 17:43

Ρε παιδιά για εξηγήστε λίγο για το doa. Τι να προσέχουμε? Την άλλη εβδομάδα θα πάμε στα καταστήματα να παραλάβουμε το iphone. Εάν το ανοίξουμε μπροστά τους και δούμε ότι είναι ok το κινητό και μετα απο 1 μέρα καταλάβουμε ότι έχει πρόβλημα σε σημείο όπως κάμερα η κάπου αλλού τέλος πάντων τι να κάνουμε. Μπορεί να μας συμβουλέψει κάποιος?? Ευχαριστώ.

για Γερμανό είναι 3 ημερολογιακες συμπεριλαμβανομενης της ημερας αγορας.τσεκαρεις για χτυπήματα βυθισμα οθόνης,προφανως ότι ανοίγει και βρίσκει δίκτυα το wifi.δυστυχως για ότι άλλο προκύψει να εύχεσαι να το βγάλει στις 3 μέρες.πρακτικα αν το γυρίσεις στις 3 μέρες παιρνεις καινουριο σφραγγισμενο.αλλιως μετά μπαίνει σε διαδικασία να το στείλουν σερβις και παίρνεις ανακατασκευασμένο.αυτα από δικη μου εμπειρία αν καπου είμαι λάθος διορθωστε με. :)

#215   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2012 - 18:04

για Γερμανό είναι 3 ημερολογιακες συμπεριλαμβανομενης της ημερας αγορας.τσεκαρεις για χτυπήματα βυθισμα οθόνης,προφανως ότι ανοίγει και βρίσκει δίκτυα το wifi.δυστυχως για ότι άλλο προκύψει να εύχεσαι να το βγάλει στις 3 μέρες.πρακτικα αν το γυρίσεις στις 3 μέρες παιρνεις καινουριο σφραγγισμενο.αλλιως μετά μπαίνει σε διαδικασία να το στείλουν σερβις και παίρνεις ανακατασκευασμένο.αυτα από δικη μου εμπειρία αν καπου είμαι λάθος διορθωστε με. :)

εάν δεν το ανοίξω μπροστά του και πάω στο σπίτι και δω ότι έχει κάποια προβλήματα, υπάρχει διαφορά??

#216   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 18:14

εάν δεν το ανοίξω μπροστά του και πάω στο σπίτι και δω ότι έχει κάποια προβλήματα, υπάρχει διαφορά??

αν το πρόβλημα είναι πχ χτυπημα η γρατσουνιά αντε ν αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας....καλο είναι να ρωτήσεις πριν το παρεις τι πολιτικη επιστροφών έχουν και υπό ποιες συνθήκες

#217   Dimitrisprapas

Dimitrisprapas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/11/2012 - 18:15

Τα σημάδια δηλαδή γρατσουνιές κλπ η Cosmote ΔΕΝ τα δέχεται......έχω και e-mail από υπεύθυνο πως δεν ανήκει στην πολιτική της εταιρίας τέτοιο πράγμα.......

#218   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/11/2012 - 18:19

παιδια να πω και εγω την γνωμη μου... ξενερωσα με ολα αυτα..... ελεγα να το παρω αλλα τελικα μαλλον δεν...
η λογικη λεει( οπως και με το 4) πως το 5 ειναι νεα κατασκευη και εχει προβληματα.. αρα περιμενουμε την "τελειοποιηση" της.. το 5s η 6 η οπως αλλιως το πουνε.. και τοτε το αγοραζουμε........ :/

Τελευταία επεξεργασία από: stalll, 11/11/2012 - 18:19


#219   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 18:36

Τα σημάδια δηλαδή γρατσουνιές κλπ η Cosmote ΔΕΝ τα δέχεται......έχω και e-mail από υπεύθυνο πως δεν ανήκει στην πολιτική της εταιρίας τέτοιο πράγμα.......

μωρέ αυτοί μπορουν να λένε οτι θέλουν.αν το ανοίξω εκείνη την ώρα και έχει γρατσουνιες χτυπηματα κτλπ δε παυει να είναι αστοχια υλικού και ειναι υποχρεωμένοι να το αλλάξουν.ολα τ αλλα ειναι φούμαρα.βεβαια αν το πας τρεις μερες μετά αντε ν αποδείξεις πως το είχε από την αρχή...

#220   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/11/2012 - 18:40

μωρέ αυτοί μπορουν να λένε οτι θέλουν.αν το ανοίξω εκείνη την ώρα και έχει γρατσουνιες χτυπηματα κτλπ δε παυει να είναι αστοχια υλικού και ειναι υποχρεωμένοι να το αλλάξουν.ολα τ αλλα ειναι φούμαρα.βεβαια αν το πας τρεις μερες μετά αντε ν αποδείξεις πως το είχε από την αρχή...


αυτο που λες δεν ισχυει απολυτα, και μεσα στο μαγαζι να το ανοιξεις σου λενε "ειναι δικο σου πλεον" αρα αν το δεχονται στο αλλαζουν. απο την αλλη ομως επειδη ειναι αναγνωρισμενο το προβλημα και υπαρχει γενικοτερα αυτη η πολιτικη της αλλαγης.. θα επρεπε να συμορφωνονται

#221   kostispap

kostispap

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/11/2012 - 18:54

εγω παντως απο Γερμανο οταν ειχα παρει το 4σ και μπροστα τους το ανοιξα (επιθεωρισα) και την ζελατινα τους εβαλα να την βαλουν αυτοι μπροστα μου μεχρι και το πρωτο set up της συσκευης εκει μεσα το κανα τους τα χα πριξει κανονικα αφου τους εδωσα να καταλαβουν οτι δεν πα να βρεχει και να χιονιζει αμα εχει κατι το παραμικρο εγω δεν το παιρνω παντως αντιριση δεν μου εφεραν σε τιποτα ... τελικα βεβαια δεν ειχε τιποτα και ηταν αψογο.Αυτην την πολιτικη ακολουθω σε καθε τετοια αγορα ενα σορο λεφτα ειναι το αντιμετοπιζουν μερικοι πολιτες σαν να ειναι καρπουζι ενω στην ουσια η αξια του ειναι παραπανω απο το μηνιατικο τους!!!

#222   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:02

εγω παντως απο Γερμανο οταν ειχα παρει το 4σ και μπροστα τους το ανοιξα (επιθεωρισα) και την ζελατινα τους εβαλα να την βαλουν αυτοι μπροστα μου μεχρι και το πρωτο set up της συσκευης εκει μεσα το κανα τους τα χα πριξει κανονικα αφου τους εδωσα να καταλαβουν οτι δεν πα να βρεχει και να χιονιζει αμα εχει κατι το παραμικρο εγω δεν το παιρνω παντως αντιριση δεν μου εφεραν σε τιποτα ... τελικα βεβαια δεν ειχε τιποτα και ηταν αψογο.Αυτην την πολιτικη ακολουθω σε καθε τετοια αγορα ενα σορο λεφτα ειναι το αντιμετοπιζουν μερικοι πολιτες σαν να ειναι καρπουζι ενω στην ουσια η αξια του ειναι παραπανω απο το μηνιατικο τους!!!

πέρυσι τουλάχιστον με το 4s δεν είχαν και πάρα πολλα προβλήματα πέρα της οθόνης. Φέτος απο ότι κατάλαβα το παίζουμε κορόνα γράμματα ουσιαστικά. :( :(

#223   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:05

Τον αντάπτορα έπρεπε να τον δίνει με κάθε νέα συσκευη. Το έχουν κάνει χρόνια τώρα πολλές εταιρίες που άλλαζαν connectors.

Εχω το Samsung V8300, Galaxy S, και παίρνουν τα ίδια εξαρτήματα. Βέβαια ενας αντάπτορας κάνει ..... 1,5€ για τα πιο καινούρια.... και μη ξεχάσω οτι τα Dock stations που κυκλοφορούν για Apple συσκευές είναι ποοοοοολυ περισσότερα....

Δε γουστάρω Samsung αλλά δε γουστάρω να με εκμεταλεύονται...


Για πες μου ποια εταιρία έδινε δωρεάν ανταπτορα για αξεσουάρ απο παλιότερη συσκευη;;; Πλάκα κανείς ;

Και γιατί να δώσει δωρεάν ανταπτορα απο την στιγμή που η ίδια δεν πουλάει αξεσουάρ για το iPhone ? μόνο το dock είχε και πάλι αυτό δεν θα εφαρμόζει στο 5 ούτε με ανταπτορα.. Οπότε γιατί να δώσει δωρεάν ανταπτορα για χρησιμοποιήσεις αξεσουάρ τρίτον ;


Ο μόνος λόγος που θα έπρεπε να δίνει δώρεαν ανταπτορα θα ήταν αν πουλούσε αξεσουάρ όπως ας πούμε έξτρα μπαταρία και μέσα στο πακέτο του αξεσουάρ να είχε ανταπτορα και για τον παλιό connector..

Υ.Γ. Οποίος χρειάζεται ανταπτορα και δεν θέλει να πληρώσει 25€ στην apple έχει στο eBay σε πολύ χαμηλές τιμές.. Εγώ πάντα απο εκεί ψωνίζω

#224   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:06

αυτο που λες δεν ισχυει απολυτα, και μεσα στο μαγαζι να το ανοιξεις σου λενε "ειναι δικο σου πλεον" αρα αν το δεχονται στο αλλαζουν. απο την αλλη ομως επειδη ειναι αναγνωρισμενο το προβλημα και υπαρχει γενικοτερα αυτη η πολιτικη της αλλαγης.. θα επρεπε να συμορφωνονται

ΠΩΛΗΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ
Με το νόμο 3043/2002 – Ευθύνη του πωλητή για πραγματικά ελαττώματα και έλλειψη συνομολογημένων ιδιοτήτων καθώς και με το άρθρο 16 του νόμου 3853/2010 – Απλοποίηση διαδικασιών σύστασης προσωπικών και κεφαλαιουχικών εταιριών και άλλες διατάξεις - προσαρμόστηκε η Ελληνική νομοθεσία στην Οδηγία 99/44/ΕΚ «σχετικά με ορισμένες πτυχές της πώλησης και των εγγυήσεων καταναλωτικών αγαθών». Η προσαρμογή αυτή επήλθε α) με τροποποίηση των άρθρων 534-561 του ΑΚ και β) με τροποποίηση και συμπλήρωση του άρθρου 5 «πώληση καταναλωτικών αγαθών και εγγυήσεις» του Ν. 2251/94, όπως ισχύει, για την προστασία των καταναλωτών.
Κύριες διατάξεις σχετικά με τη νομική εγγύηση

- Ο πωλητής υποχρεούται να παραδώσει το πράγμα με τις συμφωνημένες ιδιότητες και χωρίς πραγματικά ελαττώματα. Επίσης η πλημμελής εγκατάσταση του πράγματος, εφόσον αποτελεί μέρος της σύμβασης, θεωρείται έλλειψη ανταπόκρισης στη σύμβαση.

με βαση το παραπάνω ειναι υποχρεωμενος να το αλλάξει

#225   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:11

ΠΩΛΗΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ
Με το νόμο 3043/2002 – Ευθύνη του πωλητή για πραγματικά ελαττώματα και έλλειψη συνομολογημένων ιδιοτήτων καθώς και με το άρθρο 16 του νόμου 3853/2010 – Απλοποίηση διαδικασιών σύστασης προσωπικών και κεφαλαιουχικών εταιριών και άλλες διατάξεις - προσαρμόστηκε η Ελληνική νομοθεσία στην Οδηγία 99/44/ΕΚ «σχετικά με ορισμένες πτυχές της πώλησης και των εγγυήσεων καταναλωτικών αγαθών». Η προσαρμογή αυτή επήλθε α) με τροποποίηση των άρθρων 534-561 του ΑΚ και β) με τροποποίηση και συμπλήρωση του άρθρου 5 «πώληση καταναλωτικών αγαθών και εγγυήσεις» του Ν. 2251/94, όπως ισχύει, για την προστασία των καταναλωτών.
Κύριες διατάξεις σχετικά με τη νομική εγγύηση

- Ο πωλητής υποχρεούται να παραδώσει το πράγμα με τις συμφωνημένες ιδιότητες και χωρίς πραγματικά ελαττώματα. Επίσης η πλημμελής εγκατάσταση του πράγματος, εφόσον αποτελεί μέρος της σύμβασης, θεωρείται έλλειψη ανταπόκρισης στη σύμβαση.

με βαση το παραπάνω ειναι υποχρεωμενος να το αλλάξει


ναι και τι σχεση εχει αυτο με αυτο που λεμε? λεει πουθενα οτι νομος ειναι να ανοιχτει μεσα στο μαγαζι? στα λογια μου ερχεσαι.. αν το δεχονται το κανουν... ;)
δεν ξερω αν ψωνιζεις συχνα.. παντως για γρατσουνιες κλπ απο μανα... δεν ειναι και ευκολη υποθεση... αρα ενα αρθρο δε σε καλαυπτει που λες.. τοσα λαμογια κυκλοφορουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες