Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   chriszachos

chriszachos

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:chriszachos

Δημοσίευση 18/11/2012 - 20:57

Καλησπερα σας ,

μιας και χρονια στην Apple (4 iphone 3 mac 2 nano 1 touch ) θελω και εγω να εκφράσω την αποψη μου για το iphone 5.
ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ.
Εκτός απο την ελλειψη οράματος (μετά την απώλεια του Jobs αυτο εκλαμβάνω) πήγα και εγώ σαν iphonenakias να τσεκάρω το 5.

Πρωτη αισθηση σε σχέση με το 4s .... φτήνια καταραμένη. Το πισω ματ μεταλλικο αθλιο σε σχέση με το γυαλι του 4s που κατέχω.
Το πλαινό bezel φαινεται ψευτικο αν και δεν είχα άποψη αν ξεφλουδίζει κιόλας.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν ότι το πιο ελαφρύ είναι και καλύτερο.
Το κινητό έχει χάσει την στιβαρότητα του 4s .

έπειτα από το πρώτο τσεκάρισμα και κους κους με φίλο σε καφετέρια ο οποίος το αγόρασε με συμβόλαιο 2 ετών απο Cosmote το πήρα στα χέρια
για μία ακόμα φορα μπας και αλλάξω γνώμη.
Διαπιστωσα ότι καταρχήν το κινητό έχει ξεφλουδίσει στο bezel σε σημείο όχι τραγικό αλλα χτυπάει άσχημα στο μάτι.
Δεν διαπίστωσα κάτι στην οθόνη αντιθέτως είναι καλυτερη από του 4s.
Επίσης στο θέμα της ταχύτητας αν και πιο γρήγορο δεν έχει τραγική διαφορά σε real time σε σχέση με το 4s
Την στιβαροτητα την έχει χάσει. Εμενα τουλαχιστόν μου φαίνεται ψευτικο.
To συμπέρασμα ... δεν αλλαζω το 4s με τίποτα για το 5!

Τέλος έχω στεναχωρηθεί αρκέτα γιατί βλέπω κινησεις πανικού απο την Apple χωρις πρόγραμμα και πλέον σεβασμό προς τους πελάτες της!
Συμβουλη προς κατόχους 4s ... μην μπείτε στην διαδικασία να αλλάξετε το 4 αρι σας. Ισως το 6 μας δώσει κατι .....
Για κατόχους 4 ίσως δουν αρκετά καλή διαφορα στην ταχύτητα και καθημερινότητα τους.
Για κατόχους 3gs αξίζει η αγορά του με μία καλή επιδότηση.

όλα τα παραπάνω αφορούν προσωπική άποψη και πάντα φιλικά
Καλό απόγευμα σε όλους

Και εγω μια απο τα ιδια,συμφωνω σε ολα μαζι σου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:19

Καλησπερα σας ,

μιας και χρονια στην Apple (4 iphone 3 mac 2 nano 1 touch ) θελω και εγω να εκφράσω την αποψη μου για το iphone 5.
ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ.
Εκτός απο την ελλειψη οράματος (μετά την απώλεια του Jobs αυτο εκλαμβάνω) πήγα και εγώ σαν iphonenakias να τσεκάρω το 5.

Πρωτη αισθηση σε σχέση με το 4s .... φτήνια καταραμένη. Το πισω ματ μεταλλικο αθλιο σε σχέση με το γυαλι του 4s που κατέχω.
Το πλαινό bezel φαινεται ψευτικο αν και δεν είχα άποψη αν ξεφλουδίζει κιόλας.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν ότι το πιο ελαφρύ είναι και καλύτερο.
Το κινητό έχει χάσει την στιβαρότητα του 4s .

έπειτα από το πρώτο τσεκάρισμα και κους κους με φίλο σε καφετέρια ο οποίος το αγόρασε με συμβόλαιο 2 ετών απο Cosmote το πήρα στα χέρια
για μία ακόμα φορα μπας και αλλάξω γνώμη.
Διαπιστωσα ότι καταρχήν το κινητό έχει ξεφλουδίσει στο bezel σε σημείο όχι τραγικό αλλα χτυπάει άσχημα στο μάτι.
Δεν διαπίστωσα κάτι στην οθόνη αντιθέτως είναι καλυτερη από του 4s.
Επίσης στο θέμα της ταχύτητας αν και πιο γρήγορο δεν έχει τραγική διαφορά σε real time σε σχέση με το 4s
Την στιβαροτητα την έχει χάσει. Εμενα τουλαχιστόν μου φαίνεται ψευτικο.
To συμπέρασμα ... δεν αλλαζω το 4s με τίποτα για το 5!

Τέλος έχω στεναχωρηθεί αρκέτα γιατί βλέπω κινησεις πανικού απο την Apple χωρις πρόγραμμα και πλέον σεβασμό προς τους πελάτες της!
Συμβουλη προς κατόχους 4s ... μην μπείτε στην διαδικασία να αλλάξετε το 4 αρι σας. Ισως το 6 μας δώσει κατι .....
Για κατόχους 4 ίσως δουν αρκετά καλή διαφορα στην ταχύτητα και καθημερινότητα τους.
Για κατόχους 3gs αξίζει η αγορά του με μία καλή επιδότηση.

όλα τα παραπάνω αφορούν προσωπική άποψη και πάντα φιλικά
Καλό απόγευμα σε όλους


Πες ότι δεν έχεις να το πάρεις,και άστα αυτά!
Το κινητό είναι κόσμημα!
Ποιο είναι φτηνό? Ότι να ναι πραγματικά! Το 4s φαίνεται ψεύτικο και όχι το 5,γενικά δεν μου άρεσε καθόλου από ποιότητα για τα δικά μου γούστα! Η μέρα με την νύχτα το 4s με το 5.
Το 5 είναι από άλλο πλανήτη!
Επίσης στα χαρακτηριστικά το 4s είναι πολύ πίσω! Αυτή είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ!

Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 18/11/2012 - 21:21


#333   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:21

Πες ότι δεν έχεις να το πάρεις,και άστα αυτά!
Το κινητό είναι κόσμημα!
Ποιο είναι φτηνό? Ότι να ναι πραγματικά! Το 4s φαίνεται ποιο ψεύτικο,γενικά δεν μου άρεσε καθόλου από ποιότητα για τα δικά μου γούστα! Η μέρα με την νύχτα το 4s με το 5.
Το 5 είναι από άλλο πλανήτη!
Επίσης στα χαρακτηριστικά το 4s είναι πολύ πίσω! Αυτή είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ!


+1

ετσι ειναι, το 4αρι φανταζει σαν τουβλο στα χερια μετα το 5...οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια, μεινε εκει που εισαι ρε φιλε με το 4αρισου αλλα οχι κ να μειωνουμε την εξελιξη, ποναει ναι αλλα...

#334   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:23

Ότι να ναι είστε. Ανάξιοι λόγου.

Αναρτημένη εικόνα


#335   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:28

Κανένα πρόβλημα το δικό μου...μαύρο 43 εβδομάδας. Το μόνο πρόβλημα ειναι το JB...

#336   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:33

Πραγματικα....Τραγικοι...δεν μπορει να εκφρασει καποιος γνωμη;ελευθερια λογου λεγεται και σταματα εκει που ξεκινα η ελευθερια του αλλου..κρεμασταρια αλεπουδες...αλλοι πλανητες....εξελιξη...
Δεν ανακαλυψαν φαρμακο που θεραπευει τον καρκινο...κινητο διπυρηνο ειναι με 1,2 επεξεργαστη και 1 γιγα ραμ...και 4" οθονη...που δεν θελω να σας το χαλασω μωρε...αλλα αυτος ο πλανητης ειναι για την ακριβεια galaxy-as s2 και αυτα τα χαρακτηριστικα τα παρουσιασε πριν εναμιση χρονο....
Οποτε χαλαρωστε λιγακι...και μην ειστε ουγκα και προμπαμπουινοι!!

Και αφου μιλατε με παροιμιες....ε λοιπον....δεν πιασατε τον παπα απο τα @ρχιδι@!!!

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 18/11/2012 - 21:38

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#337   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:42

Πραγματικα....Τραγικοι...δεν μπορει να εκφρασει καποιος γνωμη;ελευθερια λογου λεγεται και σταματα εκει που ξεκινα η ελευθερια του αλλου..κρεμασταρια αλεπουδες...αλλοι πλανητες....εξελιξη...
Δεν ανακαλυψαν φαρμακο που κανει θεραπευει τον καρκινο...κινητο διπυρηνο ειναι με 1,2 επεξεργαστη και 1 γιγα ραμ...και 4" οθονη...που δεν θελω να σας το χαλασω μωρε...αλλα αυτος ο πλανητης ειναι για την ακριβεια galaxy-as s2 και αυτα τα χαρακτηριστικα τα παρουσιασε πριν εναμιση χρονο....
Οποτε χαλαρωστε λιγακι...και μην ειστε ουγκα και προμπαμπουινοι!!

Και αφου μιλατε με παροιμιες....ε λοιπον....δεν πιασατε τον παπα απο τα @ρχιδι@!!!


Ελευθερία λόγου υπάρχει,αλλά μέχρι ένα όριο! Δεν μπορώ να βλέπω τις μ@λ@κιές που γράφουν κάποιοι επειδή δεν μπορούν να το αποκτήσουν,και να λένε ασυναρτησίες! Έλεος!
Καλά άμα συγκρίνεις το galaxy 2 με το 5,τότε έχεις πρόβλημα....

#338   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:47

Εσύ έχεις πρόβλημα που λες σε όποιον έχει την άποψή του ότι το μειώνει γιατί δεν μπορεί να το αποκτήσει. Τι σε κάνει να έχεις το δικαίωμα να το λες αυτό; Ξέρεις τα οικονομικά του άλλου;
Και να μην μπορεί να το αποκτήσει λόγω οικονομικών δεν έχει το δικαίωμα να εκφέρει την άποψή του;

Κι εγώ ΔΕΝ έχω την οικονομική δυνατότητα να το αποκτήσω και το θεωρώ value/money=0. Ξέρω ξέρω έχω κόμπλεξ γιατί δεν μπορώ να το αποκτήσω.
Απλά πήρατε ένα κινητό της προκοπής μετά από χρόνια με τα φράγκα του μπαμπά κι επειδή έχετε τόσο μεγάλο ενθουσιασμό και είστε κομπλεξικά κατηγορείτε όποιον δεν θέλει ή δεν έχει να το αποκτήσει.

Αναρτημένη εικόνα


#339   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:54

Ελευθερία λόγου υπάρχει,αλλά μέχρι ένα όριο! Δεν μπορώ να βλέπω τις μ@λ@κιές που γράφουν κάποιοι επειδή δεν μπορούν να το αποκτήσουν,και να λένε ασυναρτησίες! Έλεος!
Καλά άμα συγκρίνεις το galaxy 2 με το 5,τότε έχεις πρόβλημα....

Και επειδη εσυ μπορεσες να το αποκτησεις εισαι ανωτερο ον....;μαλιστα.....
Εχω προβλημα που ανεφερα συσκευη 2ετιας που εχει τα χαρακτηριστικα που εσυ ισχυριζεσαι οτι το κανουν να ειναι απο αλλο πλανητη....;
Εχεις τρομερα επιχειρηματα....ευγε...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#340   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:56

Ελευθερία λόγου υπάρχει,αλλά μέχρι ένα όριο! Δεν μπορώ να βλέπω τις μ@λ@κιές που γράφουν κάποιοι επειδή δεν μπορούν να το αποκτήσουν,και να λένε ασυναρτησίες! Έλεος!
Καλά άμα συγκρίνεις το galaxy 2 με το 5,τότε έχεις πρόβλημα....

κάποιοι κανουμε το χομπυ μας και το γουστο μας εδώ μεσα και κάποιοι αλλοι απλα βγάζετε τα καταπιεσμένα απωθημενα σας....κριμα...

#341   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:02

Εσύ έχεις πρόβλημα που λες σε όποιον έχει την άποψή του ότι το μειώνει γιατί δεν μπορεί να το αποκτήσει. Τι σε κάνει να έχεις το δικαίωμα να το λες αυτό; Ξέρεις τα οικονομικά του άλλου;
Και να μην μπορεί να το αποκτήσει λόγω οικονομικών δεν έχει το δικαίωμα να εκφέρει την άποψή του;

Κι εγώ ΔΕΝ έχω την οικονομική δυνατότητα να το αποκτήσω και το θεωρώ value/money=0. Ξέρω ξέρω έχω κόμπλεξ γιατί δεν μπορώ να το αποκτήσω.
Απλά πήρατε ένα κινητό της προκοπής μετά από χρόνια με τα φράγκα του μπαμπά κι επειδή έχετε τόσο μεγάλο ενθουσιασμό και είστε κομπλεξικά κατηγορείτε όποιον δεν θέλει ή δεν έχει να το αποκτήσει.



Από την στιγμή που λέει ότι είναι ψεύτικο, έχει απογοητευτεί, και διάφορα άλλα,τα λέει επειδή ή δεν έχει την οικονομική δυνατότητα ή είναι hater! Γιατί αυτά που λέει είναι μ@λ@κίες και δεν στέκουν!Για να πείσει τον εαυτό του και εμάς ότι το 4s είναι σούπερ ντούπερ,και το 5 είναι μάπα,ψεύτικο,κτλπ.? ΟΚ, έτσι είναι! Στους τρελούς και τους χαζούς ο γιατρός είπε να λέμε ναι! :lol:

Και επειδη εσυ μπορεσες να το αποκτησεις εισαι ανωτερο ον....;μαλιστα.....
Εχω προβλημα που ανεφερα συσκευη 2ετιας που εχει τα χαρακτηριστικα που εσυ ισχυριζεσαι οτι το κανουν να ειναι απο αλλο πλανητη....;
Εχεις τρομερα επιχειρηματα....ευγε...


Εσύ αυτό κατάλαβες??

Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 18/11/2012 - 22:05


#342   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:04

Από την στιγμή που λέει ότι είναι ψεύτικο, έχει απογοητευτεί, και διάφορα άλλα,τα λέει επειδή ή δεν έχει την οικονομική δυνατότητα ή είναι hater! Γιατί αυτά που λέει είναι μ@λ@κίες και δεν στέκουν!Για να πείσει τον εαυτό του και εμάς ότι το 4s είναι σούπερ ντούπερ,και το 5 είναι μάπα,ψεύτικο,κτλπ.?

Αν στα δικα του χερια...γουστα...φαινεται οντως ψευτικο;διοτι δεν εχει και αδικο...το ενα ειναι βαρυ και το αλλο παναλαφρο...τοενα εχει γυαλι και μεταλλο το αλλο αλουμινιο..τωρα για τα χαρακτηριστικα ναι δεν εχει τρελες διαφορες φιλε...ξεκαβαλα....διπυρηνα και τα δυο...8αρα καμερα...siri...retina...ελα...παραδεξου το...κλαιν αναβαθμιση...αλλα να εχουμε ο θαρρος και να λεμε...ναι δεν ειναι τρελη αναβαθμιση....αλλα ειμαστε μηλολατρεις....και το θελουμε και σκατα να ειναι.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#343   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:09

Αν στα δικα του χερια...γουστα...φαινεται οντως ψευτικο;διοτι δεν εχει και αδικο...το ενα ειναι βαρυ και το αλλο παναλαφρο...τοενα εχει γυαλι και μεταλλο το αλλο αλουμινιο..τωρα για τα χαρακτηριστικα ναι δεν εχει τρελες διαφορες φιλε...ξεκαβαλα....διπυρηνα και τα δυο...8αρα καμερα...siri...retina...ελα...παραδεξου το...κλαιν αναβαθμιση...αλλα να εχουμε ο θαρρος και να λεμε...ναι δεν ειναι τρελη αναβαθμιση....αλλα ειμαστε μηλολατρεις....και το θελουμε και σκατα να ειναι.


Με φωτογραφίζεις .... :P

#344   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:09

ΗΡΕΜΙΑ <<IT'S JUST A PHONE>>.

#345   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:12

Με φωτογραφίζεις .... :P


Μα και εγω γιαυτο το παιρνω....αλλωστε ειναι στην φυση μας...ενα μηλο μας αλλαξε την ζωη...απο το πρωτα χρονια υπαρξης του ανθρωπου,,,τωρα που ειναι και απο αλλο πληνητη;;;;;;;;χαχαχαχα!!!!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες