Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2012 - 12:10

Λευκό 32άρι εξ Ελβετίας, 42ης εβδομάδας κανένα πρόβλημα. Ούτε βύθιση οθόνης, ούτε χτυπήματα, ούτε πράσινα και μπλε άλογα στην οθόνη :)


Είσαι στην ίδια παρτίδα με το δικό μου λοιπον του Chuck Norris....;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/11/2012 - 12:13

Είσαι στην ίδια παρτίδα με το δικό μου λοιπον του Chuck Norris....;-)


Είναι πάντως να μην σου τύχει, και το 4άρι που το είχα πάρει από τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας κανένα πρόβλημα.

Πάντως σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο να παίρνεις ένα καινούργιο προϊόν και να έχει πρόβλημα, αλλά τα προβλήματα στην παραγωγή δεν μπορούν να καλυφθούν χωρίς να τους ξεφύγει κάτι.

Και επειδή είμαι μέσα στα αυτοκίνητα σας το λέω εκ πείρας ότι καινούργιο αυτοκίνητο που είναι στην έκθεση και λάμπει έχει πάνω από 500 προβλήματα (και το ξέρουν οι εταιρίες) αλλά το βγάζουν και όταν βγει η ζημιά πας Service η γίνονται οι λεγόμενες καμπάνιες που ανακαλούν τα τάδε οχήματα για να φτιαχτεί το τάδε θέμα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#393   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2012 - 12:17

Είναι πάντως να μην σου τύχει, και το 4άρι που το είχα πάρει από τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας κανένα πρόβλημα.

Πάντως σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο να παίρνεις ένα καινούργιο προϊόν και να έχει πρόβλημα, αλλά τα προβλήματα στην παραγωγή δεν μπορούν να καλυφθούν χωρίς να τους ξεφύγει κάτι.

Και επειδή είμαι μέσα στα αυτοκίνητα σας το λέω εκ πείρας ότι καινούργιο αυτοκίνητο που είναι στην έκθεση και λάμπει έχει πάνω από 500 προβλήματα (και το ξέρουν οι εταιρίες) αλλά το βγάζουν και όταν βγει η ζημιά πας Service η γίνονται οι λεγόμενες καμπάνιες που ανακαλούν τα τάδε οχήματα για να φτιαχτεί το τάδε θέμα.


Παλιός συνάδελφος και εγώ τα ξέρω πολύ καλά και με μεγάλες μάρκες ...Μεγάλη ιστορία αυτό.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#394   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/11/2012 - 12:20

Παλιός συνάδελφος και εγώ τα ξέρω πολύ καλά και με μεγάλες μάρκες ...Μεγάλη ιστορία αυτό.


Όπως τα λες...Μεγάλες μάρκες που ούτε καν πάει ο νους σου και είναι μέσα στα προβλήματα. Απλά εκεί δεν είναι τόσο εύκολο να δεις το πρόβλημα (τεράστιος όγκος) και ανάλογα που υπάρχει, ενώ στο iPhone φαίνονται τα πάντα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#395   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/11/2012 - 12:23

Πάντα θα υπάρχουν προβληματικές παρτίδες ή και μεμονωμένα units. Το θέμα είναι το ποσοστό. Αν το ποσοστό είναι πολύ μεγάλο κάτι δεν πάει καλά με την παραγωγή.
Στο iPhone 5 η παραγωγή είναι δύσκολη(γι αυτό και οι καθυστερήσεις) και αντανακλάται στα προβλήματα.

Αναρτημένη εικόνα


#396   agripnovatraxi

agripnovatraxi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/11/2012 - 23:27

Q

#397   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2012 - 11:46

5 ημερα στα χερια μου και τα προβληματα που εχω ειναι με το σημα!! Εκει που με το 4s ειχα καμπανα τωραεχω δυο γραμμουλες και ψιλοδιακοπες !!! Εδωσα και το παλιο και δεν μπορω να το διπλο τσεκαρο μηπως η voda ξυνετε παλι αλλα αυτη ειναι η πρωτη εντυπωση ( χειροτερο σημα)...

#398   itsala

itsala

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2012 - 11:50

Μαύρο 16 όλα καλά με το κινητό. Μόνο χαλασμένο καλώδιο Lighting στην συσκευασία.
Για να αλλαχθεί έπρεπε να φύγει όλο το κουτί με το κινητό....αμ δε!
Βρεθηκε λύση από Ebay!

#399   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 23/11/2012 - 11:57

Μαύρο 16 όλα καλά με το κινητό. Μόνο χαλασμένο καλώδιο Lighting στην συσκευασία.
Για να αλλαχθεί έπρεπε να φύγει όλο το κουτί με το κινητό....αμ δε!
Βρεθηκε λύση από Ebay!

Τι εννοείς χαλασμένο;
Και από ποιο μαγαζί;

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 23/11/2012 - 11:59


#400   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2012 - 12:51

Παιδιά παίχτηκε μ@λ@κί@. Πήγα να παραλάβω το κινητό σήμερα και στον έλεγχο που έκανα στο κατάστημα είδα μία πολύ μικρή κάπως σαν χαρακιά στο bezel και ένα μικρό χτυπηματάκι στο bezel, ήθελε προσπάθεια για να τα δείς. ΒΟΗΘΕΙΑ. Στην χαρακιά δεν ένιωθες ότι κολούσε κάπου το νύχι ούτε και στο χτυπηματάκι. Προσπαθούσαν να με πείσουν ότι είναι εντάξει και μετά απο πολύ αναμονή καθώς μου λέγανε δικαιολογίες ότι και να το στείλουν πίσω δεν θα το δεχτεί η apple, τους είπα ωραία doa δεν έχει .Τελικά μου είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο το απόγευμα.Το κράτησαν το κινητό.ΒΟΗΘΕΙΑ.

#401   PasxosC

PasxosC

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/11/2012 - 17:22

Απο μπαταρια πως τα πάτε?εμενα απο το πρωί μέχρι τώρα με μέτρια χρήση απο 100 έπεσε στα 34%...............ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.......έτσι μου ερχεται να το γυρίσω και να τσιμπίσω το NOTE II , αι σιχτιρ πια ,739€ δώσαμε ,μια γρατσουνιές μια η μπαταρία μια το ένα μια το άλλο βαρέθηκα πια..........

#402   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2012 - 17:28

Παιδιά παίχτηκε μ@λ@κί@. Πήγα να παραλάβω το κινητό σήμερα και στον έλεγχο που έκανα στο κατάστημα είδα μία πολύ μικρή κάπως σαν χαρακιά στο bezel και ένα μικρό χτυπηματάκι στο bezel, ήθελε προσπάθεια για να τα δείς. ΒΟΗΘΕΙΑ. Στην χαρακιά δεν ένιωθες ότι κολούσε κάπου το νύχι ούτε και στο χτυπηματάκι. Προσπαθούσαν να με πείσουν ότι είναι εντάξει και μετά απο πολύ αναμονή καθώς μου λέγανε δικαιολογίες ότι και να το στείλουν πίσω δεν θα το δεχτεί η apple, τους είπα ωραία doa δεν έχει .Τελικά μου είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο το απόγευμα.Το κράτησαν το κινητό.ΒΟΗΘΕΙΑ.


Το άνοιξες μπροστά τους, το είδαν οτι έχει πρόβλημα και προσπαθούσαν να σε πείσουν για το αντίθετο.. Πλάκα έχουν έπρεπε να τους πεις.

Κακώς το άφησες εκεί και έφυγες. Αντικατάσταση με άλλο σφραγισμένο. Πες και το κατάστημα..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#403   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2012 - 17:31

Παιδιά παίχτηκε μ@λ@κί@. Πήγα να παραλάβω το κινητό σήμερα και στον έλεγχο που έκανα στο κατάστημα είδα μία πολύ μικρή κάπως σαν χαρακιά στο bezel και ένα μικρό χτυπηματάκι στο bezel, ήθελε προσπάθεια για να τα δείς. ΒΟΗΘΕΙΑ. Στην χαρακιά δεν ένιωθες ότι κολούσε κάπου το νύχι ούτε και στο χτυπηματάκι. Προσπαθούσαν να με πείσουν ότι είναι εντάξει και μετά απο πολύ αναμονή καθώς μου λέγανε δικαιολογίες ότι και να το στείλουν πίσω δεν θα το δεχτεί η apple, τους είπα ωραία doa δεν έχει .Τελικά μου είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο το απόγευμα.Το κράτησαν το κινητό.ΒΟΗΘΕΙΑ.


Δεν τους το πέταξες στο κεφάλι!??

#404   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2012 - 17:39

Το άνοιξες μπροστά τους, το είδαν οτι έχει πρόβλημα και προσπαθούσαν να σε πείσουν για το αντίθετο.. Πλάκα έχουν έπρεπε να τους πεις.

Κακώς το άφησες εκεί και έφυγες. Αντικατάσταση με άλλο σφραγισμένο. Πες και το κατάστημα..

Δεν τους το πέταξες στο κεφάλι!??


1211...
Model introduced: 2012
Serial number: C39JLQVRDTWD (cleaned up from 'c39jlqvrdtwd')
Production year: 2012
Production week: 43 (October)
Name: iPhone 5
ModelCode: iphone_5
Model Number: MD297
Group1: iPhone
Group2:
Generation: 7
Machine Model: iPhone5,1
CPU speed: 1.3GHz
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 4 inch
Screen resolution: 1136x640 pixels
Colour: Black
Capacity: 16GB
Factory: C3 (China)
External link: Technical specifications by apple-history.com
External link: Repair guide by iFixit
Uitbreidingen: Uitbreidingsmogelijkheden van dit apparaat

Να το το τιμημένο αντικατάσταση με καινούργιο άψογο.

#405   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2012 - 17:41

πηρες αλλο σφραγισμενο?

Τελευταία επεξεργασία από: manwlis77, 23/11/2012 - 17:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες