Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:14

Συγγνώμη που θα διαφώνησω μαζί σας αλλα πως γίνεται βρε παλικάρια να μην γρατζουνιεται....
Βαφη σκέτη πάνω στο αλουμίνιο εννοείται οτι θα αφήνει γρατζουνιες....
Τέλος να αναφέρω πως και η ίδια η apple το έχει ανάφερει το συγκεκριμένο "πρόβλημα" .......
Βέβαια δεν το παρουσιάζει σαν πρόβλημα το οτι ξεβαφει το χρώμα στο αλουμίνιο ,διότι η ίδια απαντάει οτι είναι ένα φυσιολογικό φαινόμενο και συμβαίνει σε όλα τα βαμμενα αλουμινια.
Μάλλον σε εσάς έκανα κάτι διαφορετικό η apple στις συσκευές σας και δεν ξεβαφουν.....

μπορεί να άλλαξε φανοποιό παίζει ρόλο
χαχαχαχαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:18

Συγγνώμη που θα διαφώνησω μαζί σας αλλα πως γίνεται βρε παλικάρια να μην γρατζουνιεται....
Βαφη σκέτη πάνω στο αλουμίνιο εννοείται οτι θα αφήνει γρατζουνιες....
Τέλος να αναφέρω πως και η ίδια η apple το έχει ανάφερει το συγκεκριμένο "πρόβλημα" .......
Βέβαια δεν το παρουσιάζει σαν πρόβλημα το οτι ξεβαφει το χρώμα στο αλουμίνιο ,διότι η ίδια απαντάει οτι είναι ένα φυσιολογικό φαινόμενο και συμβαίνει σε όλα τα βαμμενα αλουμινια.
Μάλλον σε εσάς έκανα κάτι διαφορετικό η apple στις συσκευές σας και δεν ξεβαφουν.....


Δεν είπε κανένας ότι μια συσκευή δεν γρατζουνιέται αν την σύρω στο πάτωμα θα γρατζουνιστεί όπως και ένα αμάξι που έχεις πάρει και έχεις δώσει χιλιάδες Ευρώ αν πάρεις ένα κλειδί και το περάσεις θα το γδάρεις .Αλλά αυτά τα υπερβολικά πράγματα που ακούω τις τελευταίες μέρες ξεφλουδίζει το κινητό μου ,κάνει θόρυβο κάτι από μέσα δεν πιάνει καλό σήμα και άλλα πολλά δεν τα έχει η δικιά μου συσκευή και σίγουρα δεν είναι του Τσακ Νορις αλλά μια τυχαία.Απλά πιστεύω ότι το πρόβλημα που υπάρχει είναι σε μικρό ποσοστό και είναι αναμενόμενο σε μια καινούρια συσκευή στις πρώτες παρτίδες να υπάρχουν αυτά.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#18   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:22

Γιατί το προηγούμενο δέν γρατσουνιόταν ? Η δέν φαινόταν άσχημα ένα χτύπημα αν σου έπεφτε από τα χέρια...

#19   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:24

Και βεβαια γρατζουνιεται παληκάρι μου ... Οπως και το πλαστικο του γαλαξια του τρίτου οπως και ενα σωρο αλλα. Δεν περιμένουμε οτι δεν γρατζουνιεται.

Το πλαστικό του galaxy μιας και αναφέρεις έχει σχεδόν 400 ευρω τωρα και το 5 έχει 750 .
Νομίζω τωρα θα δεχοσουν μια δυο γρατζουνιτσες στο γαλάξια.......

Εγώ έχω στην κατοχή μου από την Παρασκευή το μαύρο το έχω δοκιμάσει απίστευτα μόνο κάτω δεν το έχω ρίξει για να δω πόσο εύκολα γρατζουνιέται δεν κάνει τίποτα δουλεύει ρολόι και δεν ξεφλουδίζει.

Τώρα κάποια παιδιά λένε ότι έχουν προβλήματα δεν ξέρω εγώ όσους φίλους έχω που έχουν iPhone 5 περίπου 10 τον αριθμό κανένας δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα .

Με τόσα crash test όπως λες του έχεις κάνει και δεν έχει πάθει κάτι ....τότε όντως chack Norris

#20   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:26

Το πλαστικό του galaxy μιας και αναφέρεις έχει σχεδόν 400 ευρω τωρα και το 5 έχει 750 .
Νομίζω τωρα θα δεχοσουν μια δυο γρατζουνιτσες στο γαλάξια.......

Με τόσα crash test όπως λες του έχεις κάνει και δεν έχει πάθει κάτι ....τότε όντως chack Norris


Τωρα μίλησες ξεκάθαρα ! Στο γαλαξια και σκλέντζα να εχει πετάξει που λένε στα π@π@ρια σου !. Συμφωνω.

Ομως πρέπει να καταλάβεις και να δεις και εσυ καθαρα οτι επειδη το πλήρωνεις παραπάνω δεν σημαίνει οτι αψηφα και τους νόμους της φύσης. Η απαίτησεις που φαίνεται να εχεις απο αυτό ειναι παράλογες.

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 07/11/2012 - 12:27


#21   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:32

Τωρα μίλησες ξεκάθαρα ! Στο γαλαξια και σκλέντζα να εχει πετάξει που λένε στα π@π@ρια σου !. Συμφωνω.

Ομως πρέπει να καταλάβεις και να δεις και εσυ καθαρα οτι επειδη το πλήρωνεις παραπάνω δεν σημαίνει οτι αψηφα και τους νόμους της φύσης. Η απαίτησεις που φαίνεται να εχεις απο αυτό ειναι παράλογες.


Εννοείται δίνω 400 ευρω και άμα φάει και καμία γρατζουνια του πεταω και ένα πλαστικό καινούργιο και γίνεται ολοκαίνουργιο.
Όντως με τα 750 ευρω άμα δώ γρατζουνια την επόμενη μέρα ,διότι κατα λάθος ακουμπήσε άπειρο ελάχιστα ένα κερμα πάνω του ,ναι θα κλαίω δυστυχώς..........
Φίλε μου μιας και το αναφέρεις ναι οτι πληρώνεις παίρνεις ειδάλλως ας ρίξουν τις τιμές.........εφόσον δεν αντέχει η συσκευή σε άγγιγμα φτερου.......


#22   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:36

Μια συσκευή δέν γίνεται καλύτερη αν γρατσουνιέται ή όχι ..... Τα επιμέρους χαρακτηριστικά την κάνουν καλή.

#23   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:39

Κανένα πρόβλημα ως τώρα.

#24   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/11/2012 - 12:42

Εννοείται δίνω 400 ευρω και άμα φάει και καμία γρατζουνια του πεταω και ένα πλαστικό καινούργιο και γίνεται ολοκαίνουργιο.
Όντως με τα 750 ευρω άμα δώ γρατζουνια την επόμενη μέρα ,διότι κατα λάθος ακουμπήσε άπειρο ελάχιστα ένα κερμα πάνω του ,ναι θα κλαίω δυστυχώς..........
Φίλε μου μιας και το αναφέρεις ναι οτι πληρώνεις παίρνεις ειδάλλως ας ρίξουν τις τιμές.........εφόσον δεν αντέχει η συσκευή σε άγγιγμα φτερου.......

Αστο λοιπόν γιατι σε βλέπω να βάζεις τα κλάμματα ...

(αν χρησιμοποιεις υπερβολές στα επιχειρηματα σου. τα αδυνατίζεις μόνος σου, να το ξέρεις ).

#25   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 13:03

Σου έχω αναφέρει τόσα επιχειρήματα όσων αφορά την βάφη ,μέχρι και την επίσημη ανακοίνωση της apple σου ανέφερα ,παροαυτα εσύ επιμένεις να θεωρείς οτι δεν έχει πρόβλημα η συσκευη ,χωρίς να μου αναφέρεις κανένα επιχείρημα και καμία αποδείξει .
Τα κλάματα και τα φτερά φαντάζομαι καταλαβαίνεις πως το εννοούσα, μεγάλο παιδι είσαι ....εκτός και εαν είσαι πιτσιρικακι, οπότε δικαιολόγησε .......
Σταματώ την κουβέντα εφόσον εσύ θεωρείς οτι η συσκευη δεν έχει κανένα πρόβλημα και μιας και εγώ έχω αντίθετη άποψη ....
διότι δεν θα υπάρξει μέση τομή .
Τα φόρουμ θα δείξουν εαν τελικά υπάρχουν βιαστική στην Γρηγόρη παραγωγή του iPhone 5
:)

Τελευταία επεξεργασία από: hyper, 07/11/2012 - 13:08


#26   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2012 - 13:06

Με τόσα crash test όπως λες του έχεις κάνει και δεν έχει πάθει κάτι ....τότε όντως chack Norris


Αν θες και είσαι από Ρόδο μπορούμε να βρεθούμε και να το κοιτάξεις όσο θες και να το τεστάρεις να το δεις και μόνος σου .

Καφέ κερνάς εσύ...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#27   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 13:12

Αν θες και είσαι από Ρόδο μπορούμε να βρεθούμε και να το κοιτάξεις όσο θες και να το τεστάρεις να το δεις και μόνος σου .

Καφέ κερνάς εσύ...;-)

Κωστή σε ευχαριστω για την πρόσκληση και να είσαι σίγουρος πως εαν βρεθώ στα μέρη σου (δύσκολο μεν) θα βρεθούμε για τον καφέ (εννοείται κερνάω εγώ) για να με πείσεις τελικά εαν πρέπει να πρόβω στην αγορα του 5 απο 4s .
:)

Τελευταία επεξεργασία από: hyper, 07/11/2012 - 13:13


#28   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/11/2012 - 13:15

Σου έχω αναφέρει τόσα επιχειρήματα όσων αφορά την βάφη ,μέχρι και την επίσημη ανακοίνωση της apple σου ανέφερα ,παροαυτα εσύ επιμένεις να θεωρείς οτι δεν έχει πρόβλημα η συσκευη ,χωρίς να μου αναφέρεις κανένα επιχείρημα και καμία αποδείξει .
Τα κλάματα και τα φτερά φαντάζομαι καταλαβαίνεις πως το εννοούσα, μεγάλο παιδι είσαι ....εκτός και εαν είσαι πιτσιρικακι, οπότε δικαιολόγησε .......
Σταματώ την κουβέντα εφόσον εσύ θεωρείς οτι η συσκευη δεν έχει κανένα πρόβλημα και μιας και εγώ έχω αντίθετη άποψη ....
διότι δεν θα υπάρξει μέση τομή .
Τα φόρουμ θα δείξουν εαν τελικά υπάρχουν βιαστική στην Γρηγόρη παραγωγή του iPhone 5
:)


Διαφωνω ... Οχι τα forum φιλε μου .. Τα forum ειναι ανέξοδα ...

Ο καταναλωτης με τα λεφτα του θα ψηφίσει ...(αν δεν εχει ψηφισει ηδη δηλαδη).. Ριξε μια ματια στις πωλήσεις ...

#29   Vapor

Vapor

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2012 - 13:17

Nα ρωτήσω με το Wi-Fi τι πρόβλημα έχει ακουστεί στο 5 ?

#30   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 13:22

Απο τα φόρουμ (δυστυχώς-η ευτυχώς παίρνουμε τις πληροφορίες)
Οτι έμαθα και οτι απέφυγα η αγορασα απο το συγκεκριμένο φόρουμ τα έμαθα .(που έχει σχέση με το iPhone)
Αν δεν ήταν το/τα φόρουμ με απόψεις των ίδιων των χρηστών ,δεν θα μαθαιναμε δυστυχώς την πραγματική κατάσταση .


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες