Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/11/2012 - 14:48

φιλε θεμα τυχης,εγω το πηρα αλλα επειδη ειμαι ψειρας ειδα 2 πραγματακια,αλλοι δεν τα ειδαν καν

Λίγο πολυ στα περισσότερα πρεπει να εχει απο ενα έστω ελάχιστο ψεγαδι το οποίο να χρειάζεται πολυ επιμονή για να το προσεξεις...με τον καιρό θα γίνουν και αλλα και θα ξεχαστούν τα πρώτα ...😉

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 26/11/2012 - 17:03

Φοβάμαι πως θα πάω να το πάρω απο Vodafone θα έχει καμία μαλακια και θα γίνει χαμός άμα δεν μου δώσουν καινούργιο και μου πουν να το στείλουν. Υπάρχει κανένα άλλο μαγαζί με doa που να δέχεται ανανέωση συμβολαιου με επιδότηση;

#438   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/11/2012 - 17:59

Ασπρο 16αρι κανενα απολυτος προβλημα.Νομιζω 41η βδομαδα,ολα κομπλε παντως.

τελικα εχω μπερδευτει!να αγορασω το 5αρι ή να παραμεινω με το 4s????σκεφτομαι οτι ειναι τζοκερ ολη η υποθεση και ειμαι και λιγο γκαντεμης!


Είναι δικο σου θεμα καθαρα.ειχα το 4s και ημουν τρελα ευχαριστημενος.Το ιδιο ευχαριστημενος ειμαι και το με 5,και δεν στο κρυβω οτι αν δεν το ειχα πουλησει το 4s πριν ανακοινωθει το 5 θα το ειχα μεχρι και σημερα...

#439   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2012 - 18:22

Επισης παρατηρησα κε ο αναμεσα οθονη και besel και υπαρχει ελαχιστο φως εκει σε υψηλη φωτεινοτητα κκαι σε σκτεινο μερος παρατηρειτε...απογοητευση το τηλεφωνομπορω να πω καθε μερα κ πιο πολυ.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#440   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2012 - 18:22

Επισης παρατηρησα κε ο αναμεσα οθονη και besel και υπαρχει ελαχιστο φως εκει σε υψηλη φωτεινοτητα κκαι σε σκτεινο μερος παρατηρειτε...απογοητευση το τηλεφωνομπορω να πω καθε μερα κ πιο πολυ.

Επισης παρατηρησα κε ο αναμεσα οθονη και besel και υπαρχει ελαχιστο φως εκει σε υψηλη φωτεινοτητα κκαι σε σκτεινο μερος παρατηρειτε...απογοητευση το τηλεφωνομπορω να πω καθε μερα κ πιο πολυ.

Επισης παρατηρησα κε ο αναμεσα οθονη και besel και υπαρχει ελαχιστο φως εκει σε υψηλη φωτεινοτητα κκαι σε σκτεινο μερος παρατηρειτε...απογοητευση το τηλεφωνομπορω να πω καθε μερα κ πιο πολυ.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#441   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 26/11/2012 - 18:27

τελικα εχω μπερδευτει!να αγορασω το 5αρι ή να παραμεινω με το 4s? :huh:σκεφτομαι οτι ειναι τζοκερ ολη η υποθεση και ειμαι και λιγο γκαντεμης!


φιλε αν η ταχυτητα του 4s σου αρκει γνωμη μου να μην αναβαθμισεις στο 5 και να περιμενεις το επομενο που θα ειναι και πιο προσεγμενο (χωρις γρατζουνιες, green glow, τζογους)

Τελευταία επεξεργασία από: jimthb, 26/11/2012 - 18:27


#442   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 26/11/2012 - 19:13

Εχετε παρατηρήσει μια ελαφριά κίνηση της οθόνης προς τα μέσα κάθε φορα που την πιέζεται στις γωνίες;, δεν μιλάω για κάποιο θόρυβο στην πίεση που λένε κάποιοι φίλοι αλλα απλα ελαφριά κίνηση προς τα μέσα στην πίεση.
(Δεν εμφανίζει ομως κανένα κενό μεταξύ οθόνης και σασί, απλα μπαίνει ελάχιστα μέσα στην πίεση)

Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 26/11/2012 - 19:14


#443   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 26/11/2012 - 19:14

Εχετε παρατηρήσει μια ελαφριά κίνηση της οθόνης προς τα μέσα κάθε φορα που την πιέζεται στις γωνίες;, δεν μιλάω για κάποιο θόρυβο στην πίεση που λένε κάποιοι φίλοι αλλα απλα ελαφριά κίνηση προς τα μέσα στην πίεση.

Πρώτα συμπτώματα τζόγου; :P

#444   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 26/11/2012 - 19:17

Πρώτα συμπτώματα τζόγου; :P

Εύχομαι πως οχι, μου δίνει την εντύπωση ότι το γυαλί του είναι απλα μια φλίδα και οχι το στηβαρο γυαλί του iPhone 4

#445   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/11/2012 - 19:39

Εύχομαι πως οχι, μου δίνει την εντύπωση ότι το γυαλί του είναι απλα μια φλίδα και οχι το στηβαρο γυαλί του iPhone 4

Τι εβδομάδα παραγωγής είναι? Από όσα λες μου φαίνεται σχεδόν βέβαιο ότι πρόκειται για τζόγο... Αν προλαβαίνεις πήγαινέ το για αντικατάσταση, αν δεν σε πειράζει το κρατάς..

#446   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:00

Επισης παρατηρησα κε ο αναμεσα οθονη και besel και υπαρχει ελαχιστο φως εκει σε υψηλη φωτεινοτητα κκαι σε σκτεινο μερος παρατηρειτε...απογοητευση το τηλεφωνομπορω να πω καθε μερα κ πιο πολυ.

Επισης παρατηρησα κε ο αναμεσα οθονη και besel και υπαρχει ελαχιστο φως εκει σε υψηλη φωτεινοτητα κκαι σε σκτεινο μερος παρατηρειτε...απογοητευση το τηλεφωνομπορω να πω καθε μερα κ πιο πολυ.

Επισης παρατηρησα κε ο αναμεσα οθονη και besel και υπαρχει ελαχιστο φως εκει σε υψηλη φωτεινοτητα κκαι σε σκτεινο μερος παρατηρειτε...απογοητευση το τηλεφωνομπορω να πω καθε μερα κ πιο πολυ.

αντιθετως εγω καθε μερα που περναει μου αρεσει περισσοτερο το 5...Steve αυτα που λες τα τεσταρα εξ'αρχης και δεν εχω δει κατι αν και αυτο που λες μου φαινεται υπερβολικοΑυτο που δεν μπορω να τεσταρω ειναι η αντοχη στη βαφη με το να μπαινοβγαζω τη πολυ σκληρη θηκη που του φοραω.2 φορες που εχει μπει βγει δεν παρατηρησα κατι.Λογικα αν το σκισω στο μπασε βγαλε κατι θα κανει δεν μπορει.Οποτε το απολαμβανω μεσα στην κατα αλλα τελεια θηκη.
Επισης με μια φορτιση μονο η μπαταρια κινειται καπου εκει.
Αναρτημένη εικόνα

#447   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:10

ποια θηκη χρησιμοποιεις;

#448   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:17

Τι εβδομάδα παραγωγής είναι? Από όσα λες μου φαίνεται σχεδόν βέβαιο ότι πρόκειται για τζόγο... Αν προλαβαίνεις πήγαινέ το για αντικατάσταση, αν δεν σε πειράζει το κρατάς..

Το πήρα πριν 4 ημέρες και είναι 45η εβδομάδα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι κάτι ενοχλητικό, αν δεν διάβαζα αυτα που γράφουν εδω οι φίλοι του φόρουμ δεν θα είχα καταλάβει τιποτα. Με το που το πήρα άρχιζα να το πιέζω και να προσπαθώ να δω αν κουνιεται η οθόνη....
Και κάποια αλλα iPhone 5 που έπιασα στα χέρια μου κάνουν ακριβώς το ίδιο στις άκρες τους (στην πίεση με το δάκτυλο μια ελάχιστη κίνηση προς τα μέσα)
Πιστεύω ότι σε κάθε περίπτωση δεν το βλέπω ως ελάττωμα και δεν νομίζω ότι αξίζει η ταλαιπωρία (ψυχική...) της αντικατάστασης.

#449   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:20

ποια θηκη χρησιμοποιεις;

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/119856-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-iphone-5/page__st__870#entry1218067

#450   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:34

τελικα εχω μπερδευτει!να αγορασω το 5αρι ή να παραμεινω με το 4s? :huh:σκεφτομαι οτι ειναι τζοκερ ολη η υποθεση και ειμαι και λιγο γκαντεμης!

φιλε μου εισαι υπερβολικος... τιποτα απο ολα αυτα που λενε δε ισχυει.... εκτος των μωβ αποχρεωσεων που πλοι αργα η γρηγορα παρατηρουν. εγω δεν πιστευω οτι υπηρξε iphone 5 που βγηκε γρατζουνισμενο απο το κουτι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες