Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:42

Επισης παρατηρησα κε ο αναμεσα οθονη και besel και υπαρχει ελαχιστο φως εκει σε υψηλη φωτεινοτητα κκαι σε σκτεινο μερος παρατηρειτε...απογοητευση το τηλεφωνομπορω να πω καθε μερα κ πιο πολυ.

ρε φιλε με ολο το θαρρος... μηπως παρα εισαι ψειρας ;ρε φιλε γιατι δεν πας να γινεις tester?δηλαδη πως σκεφτηκες να δωσεις τερμα τη φωτεινοτητα για να δεις αν εχει bleeding το bezel;κραταμε ενα πολυ καλο κινητο στα χερια μας και ασχολουμαστε με βλακειες επειδη μαλλον δεν εχει βγει ακομη το jb. γιατι οταν βγει και ολοκληρωθει το πακετο ολοι θα το εξυμνουμε.

<br /><br />Μάλιστα&#33;<br />Δηλαδή δεκάδες μέλη του φόρουν λένε ψέματα ή απλά τρελάθηκαν.<br />Όπως και χιλιάδες ανά τον κόσμο.

φιλε μου το τι λεει ο καθενας ειναι σχετικο. δεν βγαζω κανεναν τρελο. εγω απλα δεν το πιστευω. αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι το μαυρο απο κακη χρηση θα κανει αποχρωματισμο στο bezel. αυτο ναι το πιστευω γιατι το εχω δει. αλλα εχει προκληθει πανικος ανευ λογου... οπως καθε χρονο αλλωστε. ναι και στο 4 υπηρχε θεμα με το σημα αλλα ολα τα τηλεφωνα με εσωτερικη κεραια κανουν death grip αλλα περισσοτερο αλλα λιγοτερο αλλα ολοι σταθηκαν στο iphone.

Τελευταία επεξεργασία από: ichbin, 26/11/2012 - 20:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:45

ρε φιλε με ολο το θαρρος... μηπως παρα εισαι ψειρας ;ρε φιλε γιατι δεν πας να γινεις tester?δηλαδη πως σκεφτηκες να δωσεις τερμα τη φωτεινοτητα για να δεις αν εχει bleeding το bezel;κραταμε ενα πολυ καλο κινητο στα χερια μας και ασχολουμαστε με βλακειες επειδη μαλλον δεν εχει βγει ακομη το jb. γιατι οταν βγει και ολοκληρωθει το πακετο ολοι θα το εξυμνουμε.


φιλε μου το τι λεει ο καθενας ειναι σχετικο. δεν βγαζω κανεναν τρελο. εγω απλα δεν το πιστευω.

τι χρωμα ειναι το δικο σου;φιλε ενταξει ειμαι ψειρας εχω προβληματα ψυχολογικα οτι θελετε εχω!!αν εχεις λευκο λοιπον πηγαινε στο μπανιο με κλειστο φως και κοιτα πανω δεξια γωνια να δεις αν εχει μια μικρη λαμψη...

επισυναπτω και φωτο....


Συνημμένο αρχείο  iPhone-5-light-leakage.jpg   19,42KB   60 λήψεις
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#453   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:56

ετσι ειναι και σενα?

#454   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:58

τι χρωμα ειναι το δικο σου;φιλε ενταξει ειμαι ψειρας εχω προβληματα ψυχολογικα οτι θελετε εχω!!αν εχεις λευκο λοιπον πηγαινε στο μπανιο με κλειστο φως και κοιτα πανω δεξια γωνια να δεις αν εχει μια μικρη λαμψη...

επισυναπτω και φωτο....


Συνημμένο αρχείο  iPhone-5-light-leakage.jpg   19,42KB   60 λήψεις


Ελα ρε stevo . Με λιγο στοκο θα ειναι μια χαρά ... ;)

#455   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:59

Αν ειναι ετσι κ σένα ρε stevo εχεις θέμα.τι συζητάμε τωρα.παρτο πισω<br />Το δικό μου πάντως τωρα που το κοίταξα δε το κάνει.

Τελευταία επεξεργασία από: andreashadji, 26/11/2012 - 21:04


#456   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:06

Μια γευση απο την δικια μου μπαταρια. Εχω κανει μια φορτιση μεχρι τωρα. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1353956734.478758.jpg   110,66KB   70 λήψεις

Μια γευση απο την δικια μου μπαταρια. Εχω κανει μια φορτιση μεχρι τωρα. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1353956734.478758.jpg   110,66KB   70 λήψεις


Αρκετα καλυτερα απο το 4s μου!!!

#457   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:09

Πω πω τρωγομαστε με τα ρούχα μας,
Χαλαρωστε λίγο γιατι ο κοσμάκης έχει και σοβαρά προβλήματα.ελεος!!!

#458   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:31

Αν ειναι ετσι κ σένα ρε stevo εχεις θέμα.τι συζητάμε τωρα.παρτο πισω<br />Το δικό μου πάντως τωρα που το κοίταξα δε το κάνει.


κοιτα το εψαξα και λενε οτι ενα μεγαλο ποσοστο εχει τζογο στην οθονη και αυτο το light leak...τι να κανω...να παω εχω doa 10 μερες...και εκτος οτι δεν εχουν τωρα συσκευη...αντε να εξηγησεις αντε να το δουν αντε να βγαλεις ακρη...να πανε σε χωρο χωρις φως να τους το δειξεις...αστα γ@μ@ τα!!!αυτο καποια στιγμη θα παει αρβατο χωρις πολλα πολλα που πιστευω τα ανακατασκευασμενα θα τα εχουν τσεκαρει σε τετοια θεματα...παντως εχω ξενερωσει οχι πολυ αλλα ενταξει τοσα λεφτα περιμενα κατι παραπανω απο μια τετοια εταιρεια.αλλα ενταξει εδω αμαξι παιρνεις και εχει αλλα κι αλλα θεματα.

ετσι ειναι και σενα?


ναι ακριβως ετσι
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#459   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:32

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα 16gb λευκό ημερομηνία παραγωγής 45 (Νοέμβριος ). Κανένα απόλυτος πρόβλημα σε όλα

#460   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:39

τι χρωμα ειναι το δικο σου;φιλε ενταξει ειμαι ψειρας εχω προβληματα ψυχολογικα οτι θελετε εχω!!αν εχεις λευκο λοιπον πηγαινε στο μπανιο με κλειστο φως και κοιτα πανω δεξια γωνια να δεις αν εχει μια μικρη λαμψη...

επισυναπτω και φωτο....


Συνημμένο αρχείο  iPhone-5-light-leakage.jpg   19,42KB   60 λήψεις

Δες που το εχει και το δικό μου και τόσο καιρό δεν το είχα προσέξει ..μήπως ειναι έτσι απο την σχεδιάσει και δεν ειναι ελάττωμα ;

#461   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:39

τι χρωμα ειναι το δικο σου;φιλε ενταξει ειμαι ψειρας εχω προβληματα ψυχολογικα οτι θελετε εχω!!αν εχεις λευκο λοιπον πηγαινε στο μπανιο με κλειστο φως και κοιτα πανω δεξια γωνια να δεις αν εχει μια μικρη λαμψη...

επισυναπτω και φωτο....


Συνημμένο αρχείο  iPhone-5-light-leakage.jpg   19,42KB   60 λήψεις

φιλε μου προς θεου δεν ειπα κατι για να σε προσβαλω. μεταξυ πλακας... το δικο μου λευκο ειναι και δεν το εχω δοκιμασει σε αυτο που λες γιατι απλα δε βρισκω εναν καλο λογο. ουτως η αλλως δεν παιζει ποτε ν ατο βαλω σε αυτη τη φωτεινοτητα και δεν καθομαι να ψαξω εξονυχιστικα κατι γιατι σιγουρα κατι θα βρω και εγω... και μη νομιζεις ειμαι και γω ΨΕΙΡΑΣ... αν δεις τη μηχανη μου και το αυτοκινητο μου θα νομιζεις οτι βγηκαν τωρα απο το εργοστασιο... αλλα ακομα κ σε αυτα αν θα ψαξω καποια ατελεια θα βρω... εκει θελω να καταληξω.
ΥΓ και ναι κυριοι και σε μενα το κανει αυτο το bleeding αν δωσω τσιτα φωτεινοτητα και παω σε μαυρη μαυριλα πλακωσε δωματιο...

Τελευταία επεξεργασία από: ichbin, 26/11/2012 - 21:42


#462   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:41

Δες που το εχει και το δικό μου και τόσο καιρό δεν το είχα προσέξει ..μήπως ειναι έτσι απο την σχεδιάσει και δεν ειναι ελάττωμα ;


Μπαα.... καποιο μηχανημα στο C3 θα εχει πιτσικάρει ...

#463   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:45

Μπαα.... καποιο μηχανημα στο C3 θα εχει πιτσικάρει ...


χαχαχα!!!θεος!!!!!!!

φιλε μου προς θεου δεν ειπα κατι για να σε προσβαλω. μεταξυ πλακας... το δικο μου λευκο ειναι και δεν το εχω δοκιμασει σε αυτο που λες γιατι απλα δε βρισκω εναν καλο λογο. ουτως η αλλως δεν παιζει ποτε ν ατο βαλω σε αυτη τη φωτεινοτητα και δεν καθομαι να ψαξω εξονυχιστικα κατι γιατι σιγουρα κατι θα βρω και εγω... και μη νομιζεις ειμαι και γω ΨΕΙΡΑΣ... αν δεις τη μηχανη μου και το αυτοκινητο μου θα νομιζεις οτι βγηκαν τωρα απο το εργοστασιο... αλλα ακομα κ σε αυτα αν θα ψαξω καποια ατελεια θα βρω... εκει θελω να καταληξω.
ΥΓ και ναι κυριοι και σε μενα το κανει αυτο το bleeding αν δωσω τσιτα φωτεινοτητα και παω σε μαυρη μαυριλα πλακωσε δωματιο...


ναι ρε δεν τρεχει τπτ μην αγχωνεσαι δεν παρεξηγω..αλλα ειδες οτι συμβαινει στα λευκα τελικα σχεδον σε ολα;κατι θα εχει παιξει με την κατασκευη του τι να πω!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#464   Feregorn

Feregorn

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Feregorn

Δημοσίευση 26/11/2012 - 22:20

Άμα στο επόμενο iPhone που αγοράσετε παίδες (peut-etre to 5S?) παρατηρήσετε καμμιά τρύπα από όπου μπάζει νερά, μην ανησυχήσετε "άνευ λόγου και αιτίας" ότι πρόκειται για κατασκευαστικό ελάττωμα....Είναι μέρος του ανατρεπτικού και καινοτόμου design που λανσάρει η Apple!!!

Υ.Σ. Σόρι για το τρολάρισμα, αλλά με αυτά που διαβάζω δεν μπόρεσα να κρατηθώ.

#465   konger4

konger4

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 02:36

Τελικά με τον θόρυβο που ακούγεται όταν "χτυπάς" δίπλα στην κάμερα τι γίνεται; Πήγα σε golden-i και μου είπε ότι είναι από την δόνηση. Δεν ξέρω τι να πω. Για αντικατάσταση ούτε λόγος;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες