Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   killbill13

killbill13

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 16:10

Όχι εννοώ ότι μετά από χτύπημα το μαύρο “ξεφλουδίζει ” , φεύγει το χρώμα….το έχω δεί live αυτό να συμβαίνει μπροστά μου . Και το λευκό το ίδιο συμβαίνει ???

Αυτό που διαβάζω σε διάφορα forums είναι ότι στο λευκό το αλουμίνιο δεν είναι βαμμένο και έτσι δεν ξαφλουδίζει από χτυπήματα ή από κάποια σκληρή θήκη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 02/12/2012 - 16:12

αυτο σου λεει, οτι και τα δυο κανουν σημαδια απλα στο μαυρο λογω χρωματος φαινονται πιο πολυ.

#558   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 17:55

το λευκό δε κάνει σημάδια καθόλου γιατί είναι καθαρό αλουμίνιο το γύρω γύρω. το μαύρο κάνει λόγο του ότι είναι χρωμιομένο και απλά φεύγει το μαύρο χρώμα και φαίνεται το φυσικό χρώμα του αλουμινίου.. Πάρε λευκό και μην ακούς τους άλλους..

#559   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 02/12/2012 - 17:57

το λευκό δε κάνει σημάδια καθόλου γιατί είναι καθαρό αλουμίνιο το γύρω γύρω. το μαύρο κάνει λόγο του ότι είναι χρωμιομένο και απλά φεύγει το μαύρο χρώμα και φαίνεται το φυσικό χρώμα του αλουμινίου.. Πάρε λευκό και μην ακούς τους άλλους..

καθαρο αλουμινιο δεν ειναι φιλαρακι!! παρατηρησε το λιγο καλυτερα!! καθαρο αλουμινιο ειναι μονο στο 4/4s!!!βαμμενο σαμπανιζε ειναι!!!

#560   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 18:07

καθαρο αλουμινιο δεν ειναι φιλαρακι!! παρατηρησε το λιγο καλυτερα!! καθαρο αλουμινιο ειναι μονο στο 4/4s!!!βαμμενο σαμπανιζε ειναι!!!

εσυ μιλάς περιμετρικά και εγω μιλάω γυρω γυρω στη χαραγή.. εκει ειναι που εχει το θεμα το μαυρο

#561   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 02/12/2012 - 18:13

Εκει θα εχει εξισου και το λευκό .... Να είσαι σίγουρος !

#562   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2012 - 18:14

Το θέμα είναι να μην σου πέσει κάτω ή αν σου πέσει να παρακαλάς να έχεις σωστή θήκη να στο προστατέψει.

Εγώ πχ που ίσως σε πολλούς δεν αρέσει έχω θήκη τύπου πουγκί και συγκεκριμένα αυτήν .
Αναρτημένη εικόνα

Εκεί λοιπόν που μιλούσα με το που κλείνω το τηλέφωνο και το βάζω στην θήκη το δευτερόλεπτο εκείνο τρέχει ένα παιδάκι δίπλα μου που κυνηγούσε ένα άλλο και απογειώνεται το τηλέφωνο μαζί με την θήκη από τα χέρια μου και σκάει δέκα μέτρα παραπέρα.

Έντρομος το βλέπω τίποτα ούτε γρατζουνιά η θήκη είχε κάνει πολύ καλά την δουλειά της και πραγματικά χάρηκα που το είχα μέσα σε αυτήν.

Το ηθικό δίδαγμα όμως είναι αν σου κάτσει .Αν είσαι δηλαδή τυχερός γιατί δεν είναι μόνο ότι εκείνη την στιγμή το είχα σε αυτήν την θήκη αλλά θα μπορούσε να μιλάω και να μην το είχα σε θήκη και τώρα να ήταν για ανταλλακτικά το τηλέφωνο.

Οπότε απολαύστε την συσκευή που έχετε .Αν γρατζουνιστεί πολύ αλλάζετε το γύρω γύρω σε λίγο θα βγει και σε διάφορα χρώματα ...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#563   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 02/12/2012 - 18:17

Υπεροχη θήκη !

#564   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2012 - 18:23

Υπεροχη θήκη !


Έχωντας ξεκινήσει να βάζω θήκες στην συλλογή μου από πλαστικές διάφανες(χάλια σκληρές πολύ) , Belkin θήκη με πλάτη διάφανη και το γύρω γύρω να μοιάζει με bumper(αρκετά καλή για τα λεφτά της) μέχρι χειροποίητες ξύλινες (πραγματικά απογοητεύτικα) μπορώ να πω ότι αυτή για καθημερινή χρήση με πολλά βάλε βγάλε θα την αλλάξω πολύ δύσκολα.
Έρχονται και άλλες δύο τρεις που μου αρέσουν πολύ θα τις δοκιμάσω και αυτές και ελπίζω να είναι και αυτές πολύ καλές όπως της sgp.;-)

PS.Bumper ακόμα δεν έχω πάρει είναι νωρίς προσπαθώ να το χαρώ όπως το έβγαλε η μαμά του (γέλια) και γι αυτό ακόμα προτιμώ τις θήκες πουγκί .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#565   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 02/12/2012 - 18:26

Πραγματι , παντως προστασία και naked use !! Πολύ καλή ιδέα

#566   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 02/12/2012 - 18:44

και γω ετοιμαζομαι να παρω μια θηκη πορτοφολι, παρομοια με αυτη που εχω τωρα αλλα λιγο μεγαλυτερη για το 5αρι :)

ειναι πολυ βολικες γιατι οπως ειπες συνδυαζουν προστασια και naked use.

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy08, 02/12/2012 - 18:45


#567   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 23:59

Το θέμα είναι να μην σου πέσει κάτω ή αν σου πέσει να παρακαλάς να έχεις σωστή θήκη να στο προστατέψει.

Εγώ πχ που ίσως σε πολλούς δεν αρέσει έχω θήκη τύπου πουγκί και συγκεκριμένα αυτήν .
Αναρτημένη εικόνα

Εκεί λοιπόν που μιλούσα με το που κλείνω το τηλέφωνο και το βάζω στην θήκη το δευτερόλεπτο εκείνο τρέχει ένα παιδάκι δίπλα μου που κυνηγούσε ένα άλλο και απογειώνεται το τηλέφωνο μαζί με την θήκη από τα χέρια μου και σκάει δέκα μέτρα παραπέρα.

Έντρομος το βλέπω τίποτα ούτε γρατζουνιά η θήκη είχε κάνει πολύ καλά την δουλειά της και πραγματικά χάρηκα που το είχα μέσα σε αυτήν.

Το ηθικό δίδαγμα όμως είναι αν σου κάτσει .Αν είσαι δηλαδή τυχερός γιατί δεν είναι μόνο ότι εκείνη την στιγμή το είχα σε αυτήν την θήκη αλλά θα μπορούσε να μιλάω και να μην το είχα σε θήκη και τώρα να ήταν για ανταλλακτικά το τηλέφωνο.

Οπότε απολαύστε την συσκευή που έχετε .Αν γρατζουνιστεί πολύ αλλάζετε το γύρω γύρω σε λίγο θα βγει και σε διάφορα χρώματα ...;-)

την ίδια θήκη έχω κι εγω φιλαρακι σε μαυρη ✌✌

#568   konstagio

konstagio

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/12/2012 - 12:33

Παιδια, 2 ερωτησεις:Μετα το restore που εκανα στο κινητο μου και ππεταξα μεσα το back up μου, παρατηρησα οτι δεν μου δουλευει το Navigon (αγορασμενο original, οχι σπασμενο.).
Επισης, οταν σερφαρω στο safari, δεν γυριζει σε landscape η εικονα, οταν γυριζω το κινητο μου.Καμμια καλη ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει??????

#569   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 03/12/2012 - 12:43

Παιδια, 2 ερωτησεις:Μετα το restore που εκανα στο κινητο μου και ππεταξα μεσα το back up μου, παρατηρησα οτι δεν μου δουλευει το Navigon (αγορασμενο original, οχι σπασμενο.).
Επισης, οταν σερφαρω στο safari, δεν γυριζει σε landscape η εικονα, οταν γυριζω το κινητο μου.Καμμια καλη ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει :huh: :huh:

Πάτα το Home Button και το Power Button μαζί για δέκα δευτερόλεπτα μέχρι να εμφανιστεί το μήλο (αγνόησε το Slide to Power off ) και λογικά θα φτιάξει..

#570   konstagio

konstagio

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/12/2012 - 12:51

Πάτα το Home Button και το Power Button μαζί για δέκα δευτερόλεπτα μέχρι να εμφανιστεί το μήλο (αγνόησε το Slide to Power off ) και λογικά θα φτιάξει..

Σ'ευχαριστω Σπυρο.Πραγματι, το landscape στο safari, εφτιαξε.Το θεμα στο Navigon, παραμενει.Λες να μην ειναι compatible με το 5αρι?Μου φαινεται εξαιρετικα απιθανο, αλλα λεω τωρα..........

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες