Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#616   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/12/2012 - 01:03

γενικα εχει προβλημα με το wifi και οταν λεμε προβλημα ενοουμαι οτι δεν πιανει τοσα πολλα δικτυα οταν ανιχνευει.θεμα ομως που οπως λεενε στην apple οτι θα λυθει με την ελευση της επερχομενης εκδοσης λογισμικου 6.1........

εάν είναι θέμα software άντε να το δεχτώ αλλά αν είναι θέμα συσκευής, είναι απαράδεκτο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#617   interseptoras

interseptoras

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Twitter:@interseptoras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 3
  • GameCenter:interseptoras

Δημοσίευση 05/12/2012 - 01:04

εάν είναι θέμα software άντε να το δεχτώ αλλά αν είναι θέμα συσκευής, είναι απαράδεκτο

απο οτι εχω ακουσει μαλλον θεμα software ειναι....

#618   Xristos

Xristos

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/12/2012 - 04:28

δείτε αυτές τις φωτογραφίες:
http://cl.ly/image/3z0z2v0E3X0R
http://cl.ly/image/1v2W0y24120A

αν παρατηρήσετε στο κέντρο περίπου των φωτογραφιών (στη δεύτερη είναι πιο ξεκάθαρο, στο κέντρο του μήλου) υπάρχει ένα dead pixel. αυτό συνέβη ξαφνικά σήμερα το πρωί. μέχρι χθες το βράδυ ό,τι φωτογραφία τραβούσα έβγαινε κανονικά. το μοναδικό που συνέβη -που και πάλι αν με ρωτάτε δεν δικαιολογείται- είναι ότι χθες το βράδυ ήμουν σε ένα πάρτυ που είχε laser εφέ. πόσο φυσιολογικό είναι να κάψει πίξελ στην κάμερα μία δέσμη laser; που και πάλι καμία από τις φωτογραφίες που έχω από το πάρτυ δεν έχουν το στίγμα αυτό.

επίσης σήμερα το απόγευμα το κινητό μου έφυγε από τα χέρια (δεν ήταν η μέρα του προφανώς) και ΦΥΣΙΚΑ χτυπήθηκε το bezel (ήταν "γυμνό" μια και η θήκη που έχω παραγγείλει δεν έχει φτάσει ακόμη). αλλά χτυπήθηκε άσχημα. πουθενά αλλού. μόνο στο bezel. κατέληξα τελικά ότι αυτή είναι η τελευταία φορά που επιλέγω κινητό το οποίο είναι κατασκευασμένο από τέτοια υλικά.
ωστόσο επειδή η αγορά έγινε -και η ζημιά επίσης- λέω να το προσπαθήσω λιγάκι. γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ΚΑΠΟΙΑ περίπτωση να βρω ΚΑΠΟΙΑ εταιρία που να μπορέσει να μου αντικαταστήσει το κύριο σώμα της συσκευής (με πληρωμή φυσικά);

#619   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 05/12/2012 - 04:36

Πολλά τα λεφτά ρε φίλε μου να το κανείς μόνος αλλαγή... Ειναι τόσο εμφανής η πτώση στο bezel?? Αν όχι δοκίμασε να το πας πίσω μήπως το περάσουν στην εγγύηση! Βάλε καμμιά φωτό από το bezel αν θες να δούμε!
Πάντως κρίμα πραγματικά... Θέλει προσοχή ότι και smartphone να πάρεις με οθόνη αφής...

Αναρτημένη εικόνα


#620   Xristos

Xristos

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/12/2012 - 04:43

Πολλά τα λεφτά ρε φίλε μου να το κανείς μόνος αλλαγή... Ειναι τόσο εμφανής η πτώση στο bezel?? Αν όχι δοκίμασε να το πας πίσω μήπως το περάσουν στην εγγύηση! Βάλε καμμιά φωτό από το bezel αν θες να δούμε!
Πάντως κρίμα πραγματικά... Θέλει προσοχή ότι και smartphone να πάρεις με οθόνη αφής...

δυστυχώς φίλε μου είναι. και είναι και σε πολλά σημεία. οπότε δε νομίζω ότι θα μπορέσει κάποιος -όσο καλή διάθεση και να έχει- να το περάσει στην εγγύηση. ευτυχώς τουλάχιστον είναι από την πίσω πλευρά και δεν τα βλέπω συνέχεια. κάτι είναι κι αυτό. και με τη θήκη δεν θα τα αισθάνομαι κιόλας.. :P

το πρόβλημα όμως δεν είναι τόσο το χτύπημα -που με τον άλφα ή βήτα τρόπο λύνεται. το βασικό θέμα είναι το πίξελ το οποίο είναι ενοχλητικό. γι αυτό υπάρχει άραγε λύση;

#621   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/12/2012 - 05:08

αφου εχει καμενο pixel τοτε μπορει να εισαι τυχερος στην ατυχια σου και να σου το περασουν στην εγγυηση για το pixel

#622   Xristos

Xristos

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/12/2012 - 05:35

αφου εχει καμενο pixel τοτε μπορει να εισαι τυχερος στην ατυχια σου και να σου το περασουν στην εγγυηση για το pixel

φαντάζομαι αυτή η διαδικασία δεν γίνεται από το κατάστημα. λογικά θα πρέπει να το στείλουν στο service και από εκεί να αποφασίσουν αν θα το αντικαταστήσουν ή όχι. οπότε καλό νέο έτος το iPhone ξανά στα χέρια μου...

#623   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/12/2012 - 05:46

για καμενο πιξελ κανονικα σου το αλλαζουν, τώρα επειδη σου επεσε ομως μπορει να προσπαθησουν να το αποδωσουν σε δικο σου λαθος

#624   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2012 - 06:24

δείτε αυτές τις φωτογραφίες:
http://cl.ly/image/3z0z2v0E3X0R
http://cl.ly/image/1v2W0y24120A

αν παρατηρήσετε στο κέντρο περίπου των φωτογραφιών (στη δεύτερη είναι πιο ξεκάθαρο, στο κέντρο του μήλου) υπάρχει ένα dead pixel. αυτό συνέβη ξαφνικά σήμερα το πρωί. μέχρι χθες το βράδυ ό,τι φωτογραφία τραβούσα έβγαινε κανονικά. το μοναδικό που συνέβη -που και πάλι αν με ρωτάτε δεν δικαιολογείται- είναι ότι χθες το βράδυ ήμουν σε ένα πάρτυ που είχε laser εφέ. πόσο φυσιολογικό είναι να κάψει πίξελ στην κάμερα μία δέσμη laser; που και πάλι καμία από τις φωτογραφίες που έχω από το πάρτυ δεν έχουν το στίγμα αυτό.

επίσης σήμερα το απόγευμα το κινητό μου έφυγε από τα χέρια (δεν ήταν η μέρα του προφανώς) και ΦΥΣΙΚΑ χτυπήθηκε το bezel (ήταν "γυμνό" μια και η θήκη που έχω παραγγείλει δεν έχει φτάσει ακόμη). αλλά χτυπήθηκε άσχημα. πουθενά αλλού. μόνο στο bezel. κατέληξα τελικά ότι αυτή είναι η τελευταία φορά που επιλέγω κινητό το οποίο είναι κατασκευασμένο από τέτοια υλικά.
ωστόσο επειδή η αγορά έγινε -και η ζημιά επίσης- λέω να το προσπαθήσω λιγάκι. γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ΚΑΠΟΙΑ περίπτωση να βρω ΚΑΠΟΙΑ εταιρία που να μπορέσει να μου αντικαταστήσει το κύριο σώμα της συσκευής (με πληρωμή φυσικά);

εμενα παντος δεν μου φενεται καμενο πιξελ σε τετοιο μεγεθος
εκτος αν ειναι καμια δεκαρια μαζι

#625   johni

johni

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/12/2012 - 09:30

καλημερα !
εχω iphone 5 και οταν ανοιγω την δονηση μου δειχνει οτι ενεργοποιειται
και με το σημα της καμπανας στην οθονη αλλα και με μια δονηση.
οταν με παιρνουν τηλεφωνο ομως δεν λειτουργει η δονηση.....
εκανα hard reset αλλα και παλι τιποτα.
ξερει κανεις τιποτα ?
ευχαριστω

#626   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2012 - 12:16

Πόσο καιρό το έχεις το τηλ?

Στα μηνύματα έχεις δόνηση? Δοκίμασε να κάνεις Restore & Set Up As New.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#627   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 05/12/2012 - 13:02

εμενα μου φαινεται οτι εχω λιγοτερο σημα απο οτι στο 4αρι.

για παραδειγμα με το 4αρι στο σπιτι μου με ανοιχτο το 3G εχω 3-4 γραμμες σημα ενω με το 5 1-2.

#628   johni

johni

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/12/2012 - 13:03

2 εβδομαδες περιπου...
στο μηνυματα και γενικα σε αλλες ειδοποιησεις βλεπω οτι εχει δονηση.
μονο στις κλησεις δεν εχει...
σκεφτηκα οτι ισως ειναι bug τις 6.01

#629   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 05/12/2012 - 13:04

Λογικά bug είναι της 6.01 αφού σου λειτουργεί στα άλλα η δόνηση δεν έχει πρόβλημα.

#630   vardisp

vardisp

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/12/2012 - 13:13

Αγαπητοί φίλοι, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το 5άρι μου. Όταν συνομιλώ, αρκετά συχνά, η φωνή του συνομιλιτή μου, ακούγεται σαν "στερεοφωνική" ή διακόπτεται η συνομιλία, άλλοτε με αιφνίδιο τερματισμό της κλήσης και άλλοτε με στιγμιαία διακοπή. Και όλα αυτά δίχως να μετακινούμαι και με πλήρες σήμα. Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες