Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#796   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 09/12/2012 - 05:19

ημουν στο τσακ να παρω το 5αρι,αλλα κανοντας μια βολτα απο διαφορα μαγαζια και κοιτωντας τα demo,ειτε λευκα ειτε μαυρα,ολα ειχαν και απο ενα κουσουρι με κυριοτερο τις γρατζουνιες.ασε που πιανοντας το στα χερια καταλαβιανεις αμεσως οτι ειναι πολυ ευαισθητο τηλεφωνο.λυπαμαι,αλλα θα παραμεινω με το 4s μου.και απ'οτι βλεπω και το 5s θα ειναι ιδια κατασκευη.οποτε θα ανμενω το iphone 6 μετα απο δυο χρονια.σε καμια περιπτωση δεν θα δωσω 740 ευρω και να παρω ενα κινητο γρατζουνισμενο ειτε καθαρο,αλλα πολτυ ευαισθητο.απλα τα πραγματα.κ το 4s μου απολυτα ικανοποιημενος ειμαι εκτος οτι θα ηθελα τις 4 ιντσες,αλλα..... apple failed!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#797   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2012 - 10:32

Καλημερα Παιδια είμαι τώρα στο τρίτο iPhone 5 32αρι σφραγισμένο αλλα η κιτρινη οθονη επιμένει!!!! (για την ιστορία 2 32αρια λευκα και ένα μαύρο). Σε σκοτεινό χώρο κυρίως η οθονη ειναι σαν κατουρημενη!!!! Τα χρώματα όλα επηρεάζονται. Και στα 3 iPhone γινότανε αυτο!!!! Κατα τ´αλλα και τα τρία ήταν άψογα στα υπόλοιπα θέματα. Το δε μαύρο το οποίο το πήρα χθες όταν το σεταρα στο κατάστημα και το συγκρινα με τα demo φαινοτανε οκ!!!! Βέβαια στα μαγαζιά τα φώτα ειναι πολυ δυνατά ειδικά πάνω απο τις demo συσκευές και δεν φαίνονται οι κίτρινες οθόνες τόσο πολυ. Στην δεύτερη αλλαγη ο τεχνικός μου είπε ότι όλα έτσι ειναι αλλα δεν το πιστεύω αυτο. Μήπως θέλει χρόνο να στρώσει η οθονη;; Θέλω την βοήθεια σας να μου πείτε τι παίζει τόσο άτυχος είμαι;; 3 στα 3;;;; Ευχαριστω πολυ για τις πολύτιμες βοήθειες που μας προσφέρετε σε αυτο το φόρουμ.

#798   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/12/2012 - 11:54

Δυστυχώς άτυχος είσαι.. Μην το αφήνεις.

Ξανα εκει που το πήρες μέχρι να σου δώσουν άψογη συσκευή.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#799   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:18

Ρε νικο να σε ρωτησω δεν εχει να κανει με την κολλα και το ψησιμο της οθονης κ του γυαλιου;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#800   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:25

Λέτε να φταίνε τα 32αρια;(αν και δεν νομίζω) αλλα μου κάνει εντύπωση πχ στα μηνύματα σε λευκή οθονη υπάρχει μια ελαφρια απόχρωση κίτρινου!! Όντως δηλαδή ειναι επιβεβαιωμενο ότι τα 5άρια κανονικά έχουν καταλευκη οθονη η ειναι λόγο της τεχνολογίας της οθόνης ποιο θερμά τα χρώματα;; Ευχαριστω.

Σε σχέση δηλαδή με 4αρι φίλου ειναι μεγάλη η διάφορα.

#801   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:25

Ρε νικο να σε ρωτησω δεν εχει να κανει με την κολλα και το ψησιμο της οθονης κ του γυαλιου;


Ισχύει αυτό που λες.. Στο 4S κάποιοι είδαν όντως διαφορά μετά απο λίγο καιρό.. Άλλοι πάλι όχι.

Απο τη στιγμή, που υπάρχει πρόβλημα ας το πάει πίσω. Αυτο θα έκανα εγώ τουλάχιστον.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#802   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:31

Όσοι πήρατε δηλαδή τα δικα σας δεν είχαν καμία υποψία κιτρινιλας;

Έν τω μεταξύ τα iPhone ήτανε τα δυο 46 εβδομάδας και το πρώτο 43 εβδομαδας(δηλαδή καινούργιας παραγωγής)

#803   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:32

Καλημερα Παιδια είμαι τώρα στο τρίτο iPhone 5 32αρι σφραγισμένο αλλα η κιτρινη οθονη επιμένει!!!! (για την ιστορία 2 32αρια λευκα και ένα μαύρο). Σε σκοτεινό χώρο κυρίως η οθονη ειναι σαν κατουρημενη!!!! Τα χρώματα όλα επηρεάζονται. Και στα 3 iPhone γινότανε αυτο!!!! Κατα τ´αλλα και τα τρία ήταν άψογα στα υπόλοιπα θέματα. Το δε μαύρο το οποίο το πήρα χθες όταν το σεταρα στο κατάστημα και το συγκρινα με τα demo φαινοτανε οκ!!!! Βέβαια στα μαγαζιά τα φώτα ειναι πολυ δυνατά ειδικά πάνω απο τις demo συσκευές και δεν φαίνονται οι κίτρινες οθόνες τόσο πολυ. Στην δεύτερη αλλαγη ο τεχνικός μου είπε ότι όλα έτσι ειναι αλλα δεν το πιστεύω αυτο. Μήπως θέλει χρόνο να στρώσει η οθονη;; Θέλω την βοήθεια σας να μου πείτε τι παίζει τόσο άτυχος είμαι;; 3 στα 3;;;; Ευχαριστω πολυ για τις πολύτιμες βοήθειες που μας προσφέρετε σε αυτο το φόρουμ.

Ένας εκπρόσωπος της Apple είπε ότι αυτο δεν είναι πρόβλημα και ότι στρώνει σε 2 εβδομάδες και άμα δεν στρώσει είμαστε παραπάνω απο χαρούμενοι να σας το αλλάξουμε άμεσα. Αλλα δεν μπορω τώρα να το βρω πάντως το είχα διαβάσει σίγουρα αυτο.

#804   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:34

Πωςμπορω να ποσταρω φωτο απο το ipad;;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#805   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:35

Τελικά δεν μου είπατε όταν το πήρατε την πρώτη μέρα είχε σωστή οθονη χωρίς καμία υποψία έστω και μικρής κίτρινης αποχρωσης;; Συγνώμη αν σας γίνομαι κουραστικος αλλα έχω τρελαθεί!!!

#806   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:37

τελικα παιδια βρηκα (παλι :) ) γιατι ανεβαιναν οι χρονοι χρησης ενω ηταν κλειδωμενο. οποιος εχει παρομοιο προβλημα, ενω εχει ανοιχτα τα δεδομενα ας παει απορρητο > υπηρεσιες τοποθεσιας > υπηρεσιες συστηματος και να κλεισει τα παντα ΕΚΤΟΣ απο την αναζητηση δικτυου και τη βαθμονοηση πυξιδας.

#807   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:37

Ανεβαζω σε λιγο φωτο
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#808   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:47

διπλα διπλα με 4s......


πως σας φαινεται....;;

Συνημμένο αρχείο  φωτογραφία 1.JPG   92,66KB   39 λήψεις


Συνημμένο αρχείο  φωτογραφία 2.JPG   139,16KB   39 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  φωτογραφία 3.JPG   104,91KB   38 λήψεις
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#809   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:51

Καταρχην πρέπει να φροντίσεις να έχουν την ιδια φωτεινότητα. Αλλιως η συγκριση δεν εχει νοημα. Ετσι οπως τα βλέπω πιο κίτρινη μου φαίνεται το 4s αλλα ξαναλεω χωρις την ιδια φωτεινότητα δεν μπορεις να καταλήξεις ...

#810   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:54

Η φωτεινοτητα ειναι ακριβως ιδια...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες