Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:29

Πάντως πιστεύω ότι αν έμπαιναν όλοι όσοι το έχουν αγοράσει να γράψουν αν είναι ΟΚ ή όχι, τότε μάλλον τα ΟΚ θα ήταν πολύ περισσότερα.

Τόσες μέρες εδώ μετρημένα 10-15 άτομα είχαν πρόβλημα πάσης φύσεως με τη συσκευή τους.

Από τους εκατοντάδες που το αγόρασαν.

...


Πες τα χρυσόστομε !!!

Καθε χρόνο τα ίδια ρε γμτ... Ειμαι 99% σιγουρος οτι οταν ερθει το δικο μου θα ειναι τέλειο (οτι εχω αγορασει απο Apple μέχρι τωρα ετσι ήταν )... Αν δεν ειναι θα πώ οτι έπεσα στο 1%.. Δεν θα βγώ να κάνω γενικευμένες δηλώσεις για την ποιότητα της Apple και των προιόντων της ορμόμενος απο τον δικό μου προσωπικό μικρόκοσμο.
Οπως μικρόκοσμος (και μάλιστα biased) ειναι thread αυτου του είδους (αρκει να διαβάσεις τον τίτλο) ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:32

Πάντως πιστεύω ότι αν έμπαιναν όλοι όσοι το έχουν αγοράσει να γράψουν αν είναι ΟΚ ή όχι, τότε μάλλον τα ΟΚ θα ήταν πολύ περισσότερα.

Τόσες μέρες εδώ μετρημένα 10-15 άτομα είχαν πρόβλημα πάσης φύσεως με τη συσκευή τους.

Από τους εκατοντάδες που το αγόρασαν.


Δεν αλλάζει το γεγονός όμως οτι υπάρχει πρόβλημα.

Επίσης υπάρχει μεγάλο ποσοστό το οποίο δε δίνει καμία σημασία στα 1-2 σημάδια. Μπορεί κα να μην τα έχει δει καν.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#93   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:40

Καλα ρε παιδια αυτο το θεμα με τα σημαδια δε χωραει περαιτερω εξηγησεις και στατιστικα.οταν ηδη απο το κουτι του το τηλεφωνο εχει σημαδια,δε σημαινει τπτ για σας?δε σημαινει οτι ειναι τοοοσο ευαισθητο το χρωμα του που απο το κουτι του κιολας εμφανιζει σημαδια?για ποιον μικροκοσμο μιλαμε?υπαρχουν αναφορες απο ατομα οτι παρολη τη μεγιστη προσοχη που εδιναν για μια συσκευη (με διπλο καπελακι) των 740 ευρω και ανω παρολαυτα σημαδακια εμφανιζοταν στο κινητο ως δια μαγειας!αυτο συνεπαγεται ποιοτητα κατασκευης?ασε που οσοι μιλανε για ios και ανωτεροτητα ειναι αυτοι πρωτοι που περιμενουν το ξεκλειδωμα του λειτουργικου!wtf

#94   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:41

Παιδια μην το κουραζεται το θεμα, γιατι στεναχωριεστε, οσοι βλεπετε προβληματα να μην το αγορασετε,

#95   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:43

Καλα ρε παιδια αυτο το θεμα με τα σημαδια δε χωραει περαιτερω εξηγησεις και στατιστικα.οταν ηδη απο το κουτι του το τηλεφωνο εχει σημαδια,δε σημαινει τπτ για σας?δε σημαινει οτι ειναι τοοοσο ευαισθητο το χρωμα του που απο το κουτι του κιολας εμφανιζει σημαδια?για ποιον μικροκοσμο μιλαμε?υπαρχουν αναφορες απο ατομα οτι παρολη τη μεγιστη προσοχη που εδιναν για μια συσκευη (με διπλο καπελακι) των 740 ευρω και ανω παρολαυτα σημαδακια εμφανιζοταν στο κινητο ως δια μαγειας!αυτο συνεπαγεται ποιοτητα κατασκευης?ασε που οσοι μιλανε για ios και ανωτεροτητα ειναι αυτοι πρωτοι που περιμενουν το ξεκλειδωμα του λειτουργικου!wtf


Και όμως φίλε μου η στατιστικη προσέγγιση ειναι η μόνη που στέκει (αν εχει αποκλειστεί το σχεδιαστικό λάθος η αλλές πηγές συστηματικού λάθους). Με λίγα λόγια πρέπει να μας πείς πόσες ειναι αυτές οι αναφορές σαν ποσοστό του συνολικού αριθμού. Δεν μπορώ να το κάνω πιο λιανα ...Οποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει ...

#96   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:49

Μα δεν υπαρχει καμια δυνατοτητα αναγνωρισης ποσοστου αυτων που βρηκαν σημαδια στο κινητο τους..παρα μονο μπορεις να αναγνωρισεις το γεγονος το ιδιο.οτι υπαρχει κοσμος που ανοιγει το κουτι και βρισκει σημαδια.οπως υπαρχει και το γεγονος οτι υπαρχει κοσμος που το προσεχει το κινητο σαν τα ματια του και παλι εμφανιζει σημαδια!αυτα ειναι γεγονοτα.και δε συναδουν με ποιοτητα κατασκευης.σε συναρτηση δε με τη τιμη ειναι καφτα χαραλαμπε

#97   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:55

Μα δεν υπαρχει καμια δυνατοτητα αναγνωρισης ποσοστου αυτων που βρηκαν σημαδια στο κινητο τους..παρα μονο μπορεις να αναγνωρισεις το γεγονος το ιδιο.οτι υπαρχει κοσμος που ανοιγει το κουτι και βρισκει σημαδια.οπως υπαρχει και το γεγονος οτι υπαρχει κοσμος που το προσεχει το κινητο σαν τα ματια του και παλι εμφανιζει σημαδια!αυτα ειναι γεγονοτα.και δε συναδουν με ποιοτητα κατασκευης.σε συναρτηση δε με τη τιμη ειναι καφτα χαραλαμπε


Και εγω σου λέω οτι ενα ποσοστό συσκευών με προβλήματα αναμένεται εξ αρχής. Το θέμα ειναι να μου πεις ποιο ειναι αυτο το ποσοστό. Και αν μου πεις νουμερο θα το βαφτίσουμε κιόλας: αν εινα κατω απο 5% θα το πουμε φυσιολοκιγο, αν ειναι 20% θα πούμε πρόβλημα ποιοτικου ελέγχου κι αν ειναι 80% θα πουμε μαλακία της Apple.

#98   iPhoneCocoApps

iPhoneCocoApps

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Realpoisom

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:58

κανένα πρόβλημα με το πενταράκι μου, όλα ΟΚ όπως ζήτησαν κάποιοι σε προηγούμενα ποστς :-)

#99   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:03

Nα ρωτήσω με το Wi-Fi τι πρόβλημα έχει ακουστεί στο 5 ?


Ότι αποσυνδέεται με τα δίκτυα που έχουν ασφάλεια WPA WPA2

#100   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:11

Εχω την αισθηση οτι ειναι μεγαλο το ποσοστο.ειδικα για μια συσκευη των 740-1000 ευρω

#101   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:13

κανένα πρόβλημα με το πενταράκι μου, όλα ΟΚ όπως ζήτησαν κάποιοι σε προηγούμενα ποστς :-)


Το wifi σου λειτουργεί κομπλέ ??? Όταν είναι κλειδωμένο συνεχίζει να είναι όλη την ώρα συνδεδεμένο στο wifi σου ή αποσυνδέεται και μόλις το ξεκλειδώσης ξανασυνδέεται ???

Εχω την αισθηση οτι ειναι μεγαλο το ποσοστο.ειδικα για μια συσκευη των 740-1000 ευρω


Και φθηνότερη να ήταν από τη στιγμή που φέρει το λογότυπο του μήλου πίσω και από τη στιγμή που αυτό είναι τόσα χρόνια συνιφασμένο με την ποιότητα υλικού - λογισμικού δεν θα έπρεπε να είχε κανένα πρόβλημα !

#102   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:17

Βαλε μεσα και την πολιτικη των ανακατασκευασμενων και ολα αυτα δενουν το γλυκο

Ξεχασα και τη πολιτικη των εγγυησεων..και ολα αυτα 740-1000ευρω να μη ξεχναμε

#103   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:18

Εχω την αισθηση οτι ειναι μεγαλο το ποσοστο.ειδικα για μια συσκευη των 740-1000 ευρω


μα ειναι λογικό να έχεις αυτη την αίσθηση. Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που δεν έχουν προβλήματα δεν γράφουν σε τέτοια thread και άν γράφουν γράφουν ενα μόνο post και αυτο ηταν όλο. Απο την άλλη οσοι έχουν προβλήματα (και με το δίκιο τους) χαλάνε τον κόσμο .Στο διπλανό thread 15 ατομα (δεν ειναι παραπάνω μέτρα τα) εχουν κανει 1000 post. Τι αισθηση νομλιζεις οτι δημιουργεί αυτό. Το θέμα ειναι να μπορείς να αξιολογείς τις πηγές της πληροφορίας σου να ποσοτικοποιείς όποτε μπορείς να το κάνεις

#104   agripnovatraxi

agripnovatraxi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:20

Το εχω το τηλεφωνο εδω και μια βδομαδα. Απο την πρωτη μερα που το πηρα το κοιταω συνεχεια αμα εχει κτυπηματκια.
Αρχικα βρηκα ενα πολυ μικρο (στο κατω μερος του τηλεφωνου) που αμα δεν το ξερεις δεν το καταλαβαινεις καν σχεδον δε φαινεται.
Οσο περνανε οι μερες βρησκω ακομα περισσοτερα οπως στην ενωση της κεραιες εχει ξεβαψει ελαχιστα (αυτο ειναι και το μεγαλυτερο) και στα πλαγια που κανει γωνια εχει φυγει λιγο το χρωμα (σχεδον δεν φαινεται). Αυτα μπορει να υπηρχαν και να μην τα ειχα δει καν την πρωτη μερα.
Ελπιζω να μεινουν μονο εκει και να μην μεγαλωσουν αλλο.
Εχω δει και αλλα 4 μαυρα που και αυτα εχουν μικρα σημαδακια (μην φανταστειτε πολλα 1 με 2) οπου αυτοι που τα ειχαν ουτε καν τα ειχαν δει.
Πιστευω οτι ολα τα μαυρα εχουν ενα μικρο θεματακι με το χρωμα. Για καποιον που ειναι ψυρας θα του πεσει το ματι εκει αμεσως. Αλλα και παλι ξαναλεω οτι ειναι σχεδον ανυπαρχτα. Πρεπει να ψαξεις να τα βρεις.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ η απλα ετσι ερχονται τα κινητα απο το εργοστασιο και τελειωνει εκει το πραγμα.
Και κατι τελευταιο το κινητο πρεπει να το μπαινοβγαζω στην θηκη απειρες φορες την ημερα και δεν εχω δει καποιο σημαδι να οφειλεται απο αυτο το πραγμα. Οτι σημαδι ειχε ηταν απο την μαμα του.

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Τελευταία επεξεργασία από: agripnovatraxi, 09/11/2012 - 15:22


#105   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:23

Δε τιθεται θεμα ποσοστωσης σου ξαναλεω..και η αξιολογηση των πηγων τι εννοεις?φυσικα και αξιολογω ως αξιοπιστη τη πληροφορια ενος καταναλωτη παρα την πληροφορια της αππλ οτι ειναι φυσιολογικο το αλουμινιο να κανει σημαδακια με τη χρηση του..και ξεχνας ομως στην εξισωση σου (αφου θελεις να κανεις αναλυση ποσοστων)αυτων που αγορασαν τη συσκευη,ειδαν σημαδι πριν τη χρηση της,ειδαν τα σημαδια μετα τη χρηση της και παρολαυτα δε το γυρισαν σε βιντεο στο youtube να το δει ολος ο κοσμος..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες