Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:24

Το εχω το τηλεφωνο εδω και μια βδομαδα. Απο την πρωτη μερα που το πηρα το κοιταω συνεχεια αμα εχει κτυπηματκια.
Αρχικα βρηκα ενα πολυ μικρο (στο κατω μερος του τηλεφωνου) που αμα δεν το ξερεις δεν το καταλαβαινεις καν σχεδον δε φαινεται.
Οσο περνανε οι μερες βρησκω ακομα περισσοτερα οπως στην ενωση της κεραιες εχει ξεβαψει ελαχιστα (αυτο ειναι και το μεγαλυτερο) και στα πλαγια που κανει γωνια εχει φυγει λιγο το χρωμα (σχεδον δεν φαινεται). Αυτα μπορει να υπηρχαν και να μην τα ειχα δει καν την πρωτη μερα.
Ελπιζω να μεινουν μονο εκει και να μην μεγαλωσουν αλλο.
Εχω δει και αλλα 4 μαυρα που και αυτα εχουν μικρα σημαδακια (μην φανταστειτε πολλα 1 με 2) οπου αυτοι που τα ειχαν ουτε καν τα ειχαν δει.
Πιστευω οτι ολα τα μαυρα εχουν ενα μικρο θεματακι με το χρωμα. Για καποιον που ειναι ψυρας θα του πεσει το ματι εκει αμεσως. Αλλα και παλι ξαναλεω οτι ειναι σχεδον ανυπαρχτα. Πρεπει να ψαξεις να τα βρεις.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ η απλα ετσι ερχονται τα κινητα απο το εργοστασιο και τελειωνει εκει το πραγμα.
Και κατι τελευταιο το κινητο πρεπει να το μπαινοβγαζω στην θηκη απειρες φορες την ημερα και δεν εχω δει καποιο σημαδι να οφειλεται απο αυτο το πραγμα. Οτι σημαδι ειχε ηταν απο την μαμα του.

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.


Θα συμφωνήσω μαζί σου για το χρώμα ! Ωστόσο για να κάνω και το συνήγορο του δεβιλ ,εφόσον δίνεις τόσα λεφτά δε σου κάθεται λίγο στραβά το οτι εχει εστω κι ενα μικρο σημαδάκι ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   agripnovatraxi

agripnovatraxi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:28

Να και το σημαδι στην εννωση της κεραιας. Απο κοντα ειναι ποιο μικρο το κακο. Οπου αυτο ειναι και αυτο που φαινεται.

Να και το σημαδι στην εννωση της κεραιας. Απο κοντα ειναι ποιο μικρο το κακο. Οπου αυτο ειναι και αυτο που φαινεται.

Συνημμένα αρχεία



#108   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:33

Έκανες την αναβάθμιση 6.0.1 που διορθώνει αυτό το πρόβλημα?

σοβαρα ρε βαγγο δεν το ηξερα..δεν εχω καλη συνδεση και ακομα να την περασω..ευχαριστο




CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it


#109   Spok

Spok

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:45

Και εγω σου λέω οτι ενα ποσοστό συσκευών με προβλήματα αναμένεται εξ αρχής. Το θέμα ειναι να μου πεις ποιο ειναι αυτο το ποσοστό. Και αν μου πεις νουμερο θα το βαφτίσουμε κιόλας: αν εινα κατω απο 5% θα το πουμε φυσιολοκιγο, αν ειναι 20% θα πούμε πρόβλημα ποιοτικου ελέγχου κι αν ειναι 80% θα πουμε μαλακία της Apple.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Αλλά ασχέτως ποσοστών, σιγά μη κάτσω να ασχοληθώ με χτυπηματάκια και γρατζουνιές. Ρε σεις, πλάκα μου κάνετε?? Εξαιτίας αυτου του topic, κοίταξα για πρώτη φορά το 4S μου και εννοείται έχει αρκετά "τσουκίσματα". Ναι ok, εγω θα του έχω κάνει τα περισσότερα (και τουλάχιστον 4-5 φορες μου έχει πέσει κάτω) αλλά και τι έγινε? Μια συσκευή είναι ρε γμτ! Άνθρωποι την έφτιαξαν κι αυτή. Και δεν μπορώ άλλο την καραμέλα οτι κοστίζει ακριβά, οποιος θέλει το αγοράζει κι όποιος θέλει όχι.

Προσωπικά πιστεύω οτι είναι σίγουρα θέμα της παρτίδας. Και γι'αυτο δεν αγοράζω οτιδήποτε πριν πρωτο βγει και διαβάζω πρώτα τέτοιου είδους review απο άλλους που για κάποιο λόγο που μου διαφεύγει, τους πιάνει αμοκ από το πρώτο δευτερόλεπτο κυκλοφορίας του προϊόντος. Περιμένω λοιπόν την επόμενη παρτίδα... και τι έγινε? αφου έχω κινητό, θα αλλάξει μούρη η συσκευή σε 20 μέρες?

#110   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:49

Και δε παιρνεις μια μεταχειρισμενη συσκευη που θα σου ρθει φθηνοτερα τοτε?

#111   Spok

Spok

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:52

Και δε παιρνεις μια μεταχειρισμενη συσκευη που θα σου ρθει φθηνοτερα τοτε?


Εγώ πάντως εννοείται οτι το είχα πάρει μεταχειρισμένο (όπως και τα προηγούμενα).
Δεν έχει υπάρξει ποτέ συσκευή για μένα που να αξίζει τόσα λεφτά (500-700 euro - εκτός κι αν είχε και σημεία με χρυσό πάνω)!!!
Μιλώντας για οποιαδήποτε μάρκα.

To 5 θα το πάρω όμως καινούργιο γιατι έχω μια πολύ μεγάλη επιδότηση αυτή τη στιγμή...

Τελευταία επεξεργασία από: Spok, 09/11/2012 - 15:52


#112   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/11/2012 - 16:00

Το wifi σου λειτουργεί κομπλέ ??? Όταν είναι κλειδωμένο συνεχίζει να είναι όλη την ώρα συνδεδεμένο στο wifi σου ή αποσυνδέεται και μόλις το ξεκλειδώσης ξανασυνδέεται ???

Και φθηνότερη να ήταν από τη στιγμή που φέρει το λογότυπο του μήλου πίσω και από τη στιγμή που αυτό είναι τόσα χρόνια συνιφασμένο με την ποιότητα υλικού - λογισμικού δεν θα έπρεπε να είχε κανένα πρόβλημα !


Αυτο με το wifi που λες ειναι λογικο..ολα τα iphone ετσι κανουν...και νομιζω και ολα τα τηλεφωνα...αλλιως υπαρχει το insomnia

#113   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2012 - 16:09

Αυτο με το wifi που λες ειναι λογικο..ολα τα iphone ετσι κανουν...και νομιζω και ολα τα τηλεφωνα...αλλιως υπαρχει το insomnia

οχι φιλε δεν παιζει αυτο κ αποδειξη ειναι οτι λαμβανεις imessage,facebook notifications σε κλειδωμενη οθονη...

#114   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/11/2012 - 16:11

Λειτουργει το 3g/edge/data

#115   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 16:11

Το wifi σου λειτουργεί κομπλέ :huh: Όταν είναι κλειδωμένο συνεχίζει να είναι όλη την ώρα συνδεδεμένο στο wifi σου ή αποσυνδέεται και μόλις το ξεκλειδώσης ξανασυνδέεται :huh:
Και φθηνότερη να ήταν από τη στιγμή που φέρει το λογότυπο του μήλου πίσω και από τη στιγμή που αυτό είναι τόσα χρόνια συνιφασμένο με την ποιότητα υλικού - λογισμικού δεν θα έπρεπε να είχε κανένα πρόβλημα!





Εμένα μένει μόνιμα ανοιχτώ,δεν κλείνει όταν είναι κλειδωμένο,Αλλιώς πως θα μου ερχόντουσαν τα Mail μου. Έχεις πρόβλημα δυστυχώς.


σοβαρα ρε βαγγο δεν το ηξερα..δεν εχω καλη συνδεση και ακομα να την περασω..ευχαριστο
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it


Τίποτα. :)

Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 09/11/2012 - 16:13


#116   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/11/2012 - 16:12

Gprs ηθελα να πω στο τελος

#117   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2012 - 16:13

Λειτουργει το 3g/edge/data

χμμ, θα το τσεκαρω,,,

#118   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 16:14

Οσοι το πήρατε απο Ελλάδα τελικα εχει διακόπτη LTE ?

#119   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 16:14

Λειτουργει το 3g/edge/data



Δεν παίζει αυτό που λες....

Κλειδωμένο είναι και λαμβάνω mail με wifi! Δεν αποσυνδέεται ούτε δευτερόλεπτο!

#120   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/11/2012 - 16:16

Πως το βλεπεις αφου ειναι κλειδωμενο αρα σβηστο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες