Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Ενεργοποιησα το 4G δικτυο απο COSMOTE στο iphone 5...αλλα LTE σημα δεν βλεπω...?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:25

Πήρα τηλέφωνο cosmote και μου είπε ότι περιμένουν απο την apple να ξεκλειδώσει το 4g (Λογικά update). Δεν ξέρουν πότε. Μου είπε ακόμα ότι δεν επιλέγεις αν θα είσαι 4g ή 3g, αλλά θα είναι ενιαίο μόνο 4g. Τώρα για τις τιμές δεν γνωρίζουν ακόμα.Εάν έχει κάποιος κάτι νεώτερο ας ενημερώσει παρακαλώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:56

Πήρα τηλέφωνο cosmote και μου είπε ότι περιμένουν απο την apple να ξεκλειδώσει το 4g (Λογικά update). Δεν ξέρουν πότε. Μου είπε ακόμα ότι δεν επιλέγεις αν θα είσαι 4g ή 3g, αλλά θα είναι ενιαίο μόνο 4g. Τώρα για τις τιμές δεν γνωρίζουν ακόμα.Εάν έχει κάποιος κάτι νεώτερο ας ενημερώσει παρακαλώ.


αν κανεις συνδεση στο internet anyway 5gb στο ενεργοποιει κ θα εχεις στο κινητο, απλα πρεπει να πληρωνεις παγιο +25ευρω...δεν ξερω αν αξιζει μια κ πρεπει να παρει κ το στικακι 4tg, 120+eur αν θες να το χρησιμοποιειες κ στο λαπτοπ...δεν ξερω για σασ αλλα το βρισκω υπερβολικο το 5gb στο κινητο...

#63   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 14:04

Όντως Ελλάδα δεν είναι μόνο οι δύο πόλεις, αλλά οι δύο πόλεις είναι η μισή Ελλάδα...

Σώπα ρε φίλε?...Τι μας είπες τώρα...Δηλαδή επειδή οι 2 πόλεις είστε η μισή Ελλάδα, εμείς στην επαρχία θα πεθάνουμε στην ψάθα?. Άνοιξε λίγο το μυαλό? σου και μην πετάς κοτσάνες...κατέβηκες από χωριό κι έγινες πρωτευουσιάνος εσυ..πςςςςς...τι λε ρε φιλε!!

#64   iras

iras

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2013 - 22:55

Το carrier update Cosmote 14.0 δεν δίνει LTE και ας είναι ανοιχτό μετά από κλήση σε COTE

#65   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 27/01/2013 - 23:07

Σώπα ρε φίλε?...Τι μας είπες τώρα...Δηλαδή επειδή οι 2 πόλεις είστε η μισή Ελλάδα, εμείς στην επαρχία θα πεθάνουμε στην ψάθα?. Άνοιξε λίγο το μυαλό? σου και μην πετάς κοτσάνες...κατέβηκες από χωριό κι έγινες πρωτευουσιάνος εσυ..πςςςςς...τι λε ρε φιλε!!


Ποιά ακριβώς είναι η κοτσάνα, το ότι Αθήνα - Θεσσαλονίκη είναι μισή Ελλάδα; Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι. Και δεν τις έκανα εγώ μισή Ελλάδα αυτές τις δύο πόλεις, οι επαρχιώτες που 50 χρόνια τώρα μετακομίζουν σωρηδόν απο τα χωριά τους στην Αθήνα (κατά προτίμηση) και στην Θεσσαλονίκη τις έκαναν. Σ΄ αυτούς να πεις να ανοίξουν το μυαλό τους και να γυρίσουν πίσω και σ'αυτούς να κάνεις τα παράπονα σου. Εγώ δυστηχώς (όπως και οι γονείς μου) γεννήθηκα Αθήνα, και δεν έχω χωριό να πάω...

#66   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 27/01/2013 - 23:58

Το carrier update Cosmote 14.0 δεν δίνει LTE και ας είναι ανοιχτό μετά από κλήση σε COTE

Τι ταχύτητα δίνει?

#67   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/01/2013 - 00:04

Το carrier update Cosmote 14.0 δεν δίνει LTE και ας είναι ανοιχτό μετά από κλήση σε COTE

Τι εννοείς είναι ανοιχτό?

Υπάρχει διακόπτης LTE στις ρυθμίσεις?

#68   iras

iras

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2013 - 02:15

Λέγοντας ανοιχτό εννοώ διαθέσιμη την υπηρεσία από την Cosmote. Στα network settings δεν έχει lte switch

#69   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 28/01/2013 - 02:25

υπαρχει διαθεσιμο carrier update;

#70   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/01/2013 - 19:47

Σημερα στο ραδιοφωνο (Zoo Radio) ακουσα μια προωθηση του 4G απο Cosmote (χορηγος εκπομπης) και οτι ειναι πλεον διαθεσιμο για iPhone 5 αφου συνδεθει σε iTunes και γινει Carrier Update.Το επιβεβαιωνει κανεις?

#71   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/01/2013 - 21:22

Σημερα στο ραδιοφωνο (Zoo Radio) ακουσα μια προωθηση του 4G απο Cosmote (χορηγος εκπομπης) και οτι ειναι πλεον διαθεσιμο για iPhone 5 αφου συνδεθει σε iTunes και γινει Carrier Update.Το επιβεβαιωνει κανεις?


Ναι ;-)

Topic locked. Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ
Behind the Scenes...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες