Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

iphone 5 or samsung galaxy note 2?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
283 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   funn

funn

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:08

Καλησπερα παιδια θα ηθελα την γνωμη σας οσο αφορα το 5 σε σχεση με το note2 δεν ξερω πιο να παρω ειμαι κατοχος iphone απο το 3G μεχρι και το 4s και εκει που ετοιμαζομουν για το 5 ξαφνικα ακουω οτι ξεβαφει οτι παλι δεν εχει μπαταρια και σημα και το πιο σοβαρο οτι θα εχουμε 5s μεχρι το καλοκαιρι και επισης ειμαι σε απογνωση γιατι οτι και να κανω στο apple ξερω οτι ειστε εδω και θα το επαναφερω σταθερος κοσμος ενω απο την αλλη android δεν ειχα ποτε και δεν ξερω τιποτα βλεπω παντος μεγαλη στροφη προς samsung απο πολλα ατομα και θελω και αυτοι να μου πουν αν το μετανηωσαν ή οχι
ευχαριστω .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:10

Τι ρωτάς εδώ και εσύ ρε φίλε μου; Φιλικά στο λέω.
Πήγαινε έξω από το Καραϊτάβλι και ρώτα τι ομάδα είναι ο κόσμος μετά από αγώνα. Πιο αξιόπιστη απάντηση θα πάρεις..:)

Αναρτημένη εικόνα


#3   andrewntua

andrewntua

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:10

Θέλεις να μας πεις τι ακριβώς ζητάς από το κινητό γιατί κι τα δυο ειναι φοβερά τηλέφωνα (κι οχι μόνο)

#4   funn

funn

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:19

Θέλεις να μας πεις τι ακριβώς ζητάς από το κινητό γιατί κι τα δυο ειναι φοβερά τηλέφωνα (κι οχι μόνο)

ειμαι δυο μερες μεσα στα reviws kai ta VS ακρη εχω βγαλει απο χαρακτ. (και μαλλον εχουμε μεινει λιγο πισω) αλλα η αληθεια ειναι οτι το ψιλοβαρεθηκα εχω απο το 4 και 4s το ιδιο πραγμα να δωσω και αλλα λεφτα και να παρω το ιδιο σε τραβηγμενο λιγο προς τα πανω απλα για να πουν οτι εχω iphone (ασε που βρομησε ο τοπος μηλα ) απλα φοβαμε το android !!

κανενα forum τοσο KALO οσο αυτο παιζει για android??

#5   andrewntua

andrewntua

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:22

Από χαρακτηριστικά καλύτερο το note 2 αν κι μιλάμε για άλλη κατηγορία. Αν δεν έχεις πρόβλημα φορητοτητας τότε ειναι μια καλή επιλογή, αλλά ξαναλέω τι θέλεις να κανείς με το κινητό , εγώ θέλω να μπαίνω Ίντερνετ να βλέπω τα mail μου, άντε και να μάλ€&€)ζομαι λίγο με Siri όταν δεν έχω δουλειά (στην δουλειά ),λέμε τώρα. Πάντως άποψη μου μην επηρεάζεται από το hardware , καλό ειναι αν μπορείς να παίξεις λίγο και με τα δυο (demo) γιατί η ταχύτητα με τους πόσους πυρήνες έχουν ειναι κάτι σχετικό...

#6   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:24

φιλε αν δεν εχεις αλλη apple συσκευη στο σπιτι μπορει να μην σου κακοφανει πολυ εγώ πηγα πηρα μια κορυφαια συσκευη android το μετανιωσα και ξαναγυρισα στο iphone τωρα που βγηκε το 5 κοιτα παντως επειδη το νοτε 2 το σκεφτομουν και εγω αλλα το μετανιωσα αν το χρησιμοποιείς στο γυμναστηριο σε βολτες και τετοια ενα τοσο μεγαλο κινητο δυσκολα να σε βολεψει δοκιμασε το και αν δεν σου κανει πουλα το και παρε παλι iphone 5 απλα τα πράγματα σιγουρα παντως αν παρεις κατι τετοιο δοκιμασε το τουλαχιστον 30 μερες λογο τις διαφορετικης φιλοσοφιας του εγω τις πρώτες 10 μερες ηθελα να το πεταξω στα σκουπιδια μετα το συνήθισα και είδα οτι κανει πολλα πραγματα το android απλα δεν μου χρειαζονται, μετα δεν εχει τοσες πολλες εφαρμογες το playstore ειναι πολυ πισω ακομα εχει και αυτο πολλες εφαρμογες απλα εχει πολυ σαβουρα.

#7   funn

funn

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:25

οχι δεν μιλαω για πυρηνες τοσο οσο για bluetooth, sd card, mini usb καλωδιο κτλ...

#8   funn

funn

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:32

δεν εχω ιδεα τι παιζει στο playstore ουτε καν αυτο ειναι ενα θεμα και για να το λες κατι νοιθω να μου λεει να κατσω στα αυγα μου και να παω για τα γνωστα μερη (appstore,cydia)!!

#9   funn

funn

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:38

φιλε αν δεν εχεις αλλη apple συσκευη στο σπιτι μπορει να μην σου κακοφανει πολυ εγώ πηγα πηρα μια κορυφαια συσκευη android το μετανιωσα και ξαναγυρισα στο iphone τωρα που βγηκε το 5 κοιτα παντως επειδη το νοτε 2 το σκεφτομουν και εγω αλλα το μετανιωσα αν το χρησιμοποιείς στο γυμναστηριο σε βολτες και τετοια ενα τοσο μεγαλο κινητο δυσκολα να σε βολεψει δοκιμασε το και αν δεν σου κανει πουλα το και παρε παλι iphone 5 απλα τα πράγματα σιγουρα παντως αν παρεις κατι τετοιο δοκιμασε το τουλαχιστον 30 μερες λογο τις διαφορετικης φιλοσοφιας του εγω τις πρώτες 10 μερες ηθελα να το πεταξω στα σκουπιδια μετα το συνήθισα και είδα οτι κανει πολλα πραγματα το android απλα δεν μου χρειαζονται, μετα δεν εχει τοσες πολλες εφαρμογες το playstore ειναι πολυ πισω ακομα εχει και αυτο πολλες εφαρμογες απλα εχει πολυ σαβουρα.

τι χρωμα το πηρες?
ξεβαφει?? απο μπαταρια τι λεει?

#10   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:38

φιλε αν δεν εχεις αλλη apple συσκευη στο σπιτι μπορει να μην σου κακοφανει πολυ εγώ πηγα πηρα μια κορυφαια συσκευη android το μετανιωσα και ξαναγυρισα στο iphone τωρα που βγηκε το 5 κοιτα παντως επειδη το νοτε 2 το σκεφτομουν και εγω αλλα το μετανιωσα αν το χρησιμοποιείς στο γυμναστηριο σε βολτες και τετοια ενα τοσο μεγαλο κινητο δυσκολα να σε βολεψει δοκιμασε το και αν δεν σου κανει πουλα το και παρε παλι iphone 5 απλα τα πράγματα σιγουρα παντως αν παρεις κατι τετοιο δοκιμασε το τουλαχιστον 30 μερες λογο τις διαφορετικης φιλοσοφιας του εγω τις πρώτες 10 μερες ηθελα να το πεταξω στα σκουπιδια μετα το συνήθισα και είδα οτι κανει πολλα πραγματα το android απλα δεν μου χρειαζονται, μετα δεν εχει τοσες πολλες εφαρμογες το playstore ειναι πολυ πισω ακομα εχει και αυτο πολλες εφαρμογες απλα εχει πολυ σαβουρα.


Ποια εφαρμογη ακριβως που ειχες στο iPhone δεν βρηκες στο Playstore?

Οταν απο τις 100 εφαρμογες του ενος, υπαρχουν οι 90 και στο αλλο, ειναι πολυ δυσκολο να βρεις αυτες που σου χρειαζονται και λειπουν.

Μην παραπληροφορειτε λοιπον καποιον που δεν ξερει καν τι παιζει γιατι θα σας ακουσει και θα το βαλει στα ποδια.

Εχουμε ξαναπει, το App Store ειναι πιο συμμαζεμενο, ομορφο κι ευχρηστο, αλλα σε επιπεδο ποσοτητας και ποιοτητας εφαρμογων οι διαφορες εχουν εκμηδενιστει πλεον.

#11   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:38

ειμαι δυο μερες μεσα στα reviws kai ta VS ακρη εχω βγαλει απο χαρακτ. (και μαλλον εχουμε μεινει λιγο πισω) αλλα η αληθεια ειναι οτι το ψιλοβαρεθηκα εχω απο το 4 και 4s το ιδιο πραγμα να δωσω και αλλα λεφτα και να παρω το ιδιο σε τραβηγμενο λιγο προς τα πανω απλα για να πουν οτι εχω iphone (ασε που βρομησε ο τοπος μηλα ) απλα φοβαμε το android !!

κανενα forum τοσο KALO οσο αυτο παιζει για android??


Κοιτα αν τελικα δεν μπορείς να αποφασίσεις με την λογικη θα κάνεις το εξής πολύ απλό και παλιο κόλπο.
Θα παρεις και τα δύο και θα τα αφήσεις στο πάτωμα. Μετα θα πάρεις πάρεις ενα κουτί οδοντογλυφίδες και θα το αδειάσεις πάνω στα κινητά. Αυτο που έχει πάνω του τις περισσότερες οδοντογλυφίδες θα το επιστρέψεις !!!

Απλό και αλάνθαστο !!! ;)

#12   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:44

galaxy note 2 : 550 ευρω
iphone 5 : 740 ευρω

η επιλογη ειναι ευκολη... :P

#13   funn

funn

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:45

Κοιτα αν τελικα δεν μπορείς να αποφασίσεις με την λογικη θα κάνεις το εξής πολύ απλό και παλιο κόλπο.
Θα παρεις και τα δύο και θα τα αφήσεις στο πάτωμα. Μετα θα πάρεις πάρεις ενα κουτί οδοντογλυφίδες και θα το αδειάσεις πάνω στα κινητά. Αυτο που έχει πάνω του τις περισσότερες οδοντογλυφίδες θα το επιστρέψεις !!!

Απλό και αλάνθαστο !!! ;)


ειχα στο μυαλο μου ''κορονα γραμματα'' χα χα

galaxy note 2 : 550 ευρω
iphone 5 : 740 ευρω

η επιλογη ειναι ευκολη... :P


εχω εταιρικη επιδοτηση και ειναι καπου στα 700 € αλλα το note einai στα 699€

#14   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:46

ειχα στο μυαλο μου ''κορονα γραμματα'' χα χα


Οχι, τρελός είσαι ;;
Με το κορόνα-γράμματα μπορει να γίνει καμμια στραβή και να βρεθείς με Note 2 ... ;)

#15   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:47

εχω εταιρικη επιδοτηση και ειναι καπου στα 700 € αλλα το note einai στα 699€


επιδοτηση 700?? Ε μην το σκεφτεσαι καν τοτε. iphone 5 κ αν δεν σου αρεσει το πουλας κ παιρνεις το note 2 απο birdphone με 550 (κ θα σου μεινουν κ ρεστα)

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 16/11/2012 - 00:47


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες