Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καποιες φωτογραφιες του iPhone 5 με οθονη προστασιας Puro + Κομμενης νανοσιμ!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:16

Μιας και παρελαβα και εγω το iPhone 5 απο το Media Markt στη Συγκρου (Καλιθεα) ειπα να σας δωσω καποιες φωτογραφιες με το πως διχνει το τηλεφωνο με οθονη προστασιας (ζελατινα) και κομμενη νανοσιμ :)

Η οθονη προστασιας που χρησιμοποιηθηκε ειναι η Puro Screen Protector for iPhone 5 η οποια ειναι Ultra Clear και δεν επειρεαζει ουτε στο ελαχιστο το χρωμα της οθονης η την αναλυση της!




Αναρτημένη εικόνα


Αναρτημένη εικόνα


Να λοιπον και η νανοσιμ την οποια εκοψα με κοπιδι, ψαλιδι και λιμα!

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   andrewntua

andrewntua

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:23

Καλλιτέχνης φίλε μπράβο

#3   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 16/11/2012 - 00:27

Να σε καλα φιλε μου!

Οτι ζελατινα βαζω παντα εχω και ταινια ωστε να βγαζω και το παραμικρο χνουδακι πριν την τοποθετηση και το αποτελεσμα ειναι πραγματικα απιστευτο! :)

#4   tsitas

tsitas

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2012 - 13:16

ξοδεψατε 8 κατοσταρικα για τηλεφωνο, και βαλατε κομμενη καρτα μεσα;
ελεος.

#5   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2012 - 13:36

ξοδεψατε 8 κατοσταρικα για τηλεφωνο, και βαλατε κομμενη καρτα μεσα;
ελεος.


Αφού λειτουργεί και μπορείς εύκολα να το κάνεις. Με τα 8 ευρώ παίρνεις θηκούλες από ebay.

#6   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/11/2012 - 13:41

Όταν μετά θα έχετε πρόβλημα με κανά MMS ή κανά SMS θα πάτε να πάρετε νέα. Και στο 4S κομμένη με συρραπτικό και όχι με ψαλίδια κτλ πολλοί είχαν πρόβλημα με σήμα, SMS,MMS.
5 νομίζω κάνει.

Αναρτημένη εικόνα


#7   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2012 - 13:45

Όταν μετά θα έχετε πρόβλημα με κανά MMS ή κανά SMS θα πάτε να πάρετε νέα. Και στο 4S κομμένη με συρραπτικό και όχι με ψαλίδια κτλ πολλοί είχαν πρόβλημα με σήμα, SMS,MMS.
5 νομίζω κάνει.


MMS στο iPhone ε; welcome to 1999...

#8   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/11/2012 - 13:48

To MMS σε πείραξε εσένα ε; Ναι έχει τύχει να στείλω και MMS που είναι το παράλογο. Η ενδεχόμενη πτώση σήματος που μπορεί να έχει δεν σε πείραξε ε;
Και η GSM τεχνολογία εφαρμόζεται ευρέως μετά το 1985 δεν την χρησιμοποιείς;

Αναρτημένη εικόνα


#9   stranger32

stranger32

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/11/2012 - 13:55

Οντως έχουν εμφανιστεί προβλήματα με"κομμένες" sim,(όταν δούλευα σε κατάστημα πληροφορικής) μου είχαν έρθει τρεις πελάτες με 4s,με πρόβλημα στο σήμα από κομμένη sim που τις έκοψαν σε κατάστημα cosmote.Όταν τις άλλαξαν με micro sim,όλα δούλευαν ok.

#10   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2012 - 13:55

To MMS σε πείραξε εσένα ε; Ναι έχει τύχει να στείλω και MMS που είναι το παράλογο. Η ενδεχόμενη πτώση σήματος που μπορεί να έχει δεν σε πείραξε ε;
Και η GSM τεχνολογία εφαρμόζεται ευρέως μετά το 1985 δεν την χρησιμοποιείς;


Ναι αυτό με πείραξε, επειδή το ανέφερς για σοβαρό επιχείρημα. Ούτε η ενδεχόμενη πτώση με πείραξε διότι ελχω κόψει 4 μέχρι σήμερα και το σήμα είναι τζιτζι. Και ίσως κάποιος Μετσοβίτης να μας εξηγούσαι, ΠΩΣ εφόσον πιάνει σήμα το κινητό, το κόψιμο θα επηρέαζε τη λήψη του...

#11   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/11/2012 - 13:59

Ναι αυτό με πείραξε, επειδή το ανέφερς για σοβαρό επιχείρημα. Ούτε η ενδεχόμενη πτώση με πείραξε διότι ελχω κόψει 4 μέχρι σήμερα και το σήμα είναι τζιτζι. Και ίσως κάποιος Μετσοβίτης να μας εξηγούσαι, ΠΩΣ εφόσον πιάνει σήμα το κινητό, το κόψιμο θα επηρέαζε τη λήψη του...

Προφανώς το MMS ή η κακή λήψη σήματος είναι σοβαρό επιχείρημα ναι.Αν γουστάρεις εσύ να δίνεις 740 ευρώ κινητό και να έχεις πρόβλημα ενδεχομένως καλά κάνεις αλλά δεν είσαι ο κανόνας.
Σε 4S υπήρχε πρόβλημα σε micro-sim που κοβόταν με συρραπτικό κι όχι με αλχημείες. Προφανώς το πρόβλημα υπήρχε γιατί το μέγεθος δεν ήταν ακριβώς ίδιο ή γιατί είχε κοπεί κάποιος αγώγιμος δρόμος πάνω στη sim.
Και Μετσοβίτης από το Μέτσοβο να σου εξηγήσει εσύ θα λες τα δικά σου. Καλά κάνεις.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 17/11/2012 - 13:59

Αναρτημένη εικόνα


#12   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 17/11/2012 - 14:10

Εγω στο 4s με κομμενη sim ειχα θεμα με το σημα...χανοταν ξαφνικα και τετοια...Μολις πηγα και πηρα κανονικη δεν ειχα ξανα προβλημα.

#13   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2012 - 14:18

Προφανώς το MMS ή η κακή λήψη σήματος είναι σοβαρό επιχείρημα ναι.Αν γουστάρεις εσύ να δίνεις 740 ευρώ κινητό και να έχεις πρόβλημα ενδεχομένως καλά κάνεις αλλά δεν είσαι ο κανόνας.
Σε 4S υπήρχε πρόβλημα σε micro-sim που κοβόταν με συρραπτικό κι όχι με αλχημείες. Προφανώς το πρόβλημα υπήρχε γιατί το μέγεθος δεν ήταν ακριβώς ίδιο ή γιατί είχε κοπεί κάποιος αγώγιμος δρόμος πάνω στη sim.
Και Μετσοβίτης από το Μέτσοβο να σου εξηγήσει εσύ θα λες τα δικά σου. Καλά κάνεις.


Εγώ αναφέρω παραδείγματα και ο gas! (μέλος) που έκανα και τη δική του είναι εδώ για να με διαψεύσεις αν λέω μπαρούφες. Εγώ μίλησα για 5 (διότι και το topic αναφέρεται στα 5άρια). Επιπλέον, αρκετοί που είχαν κόψει τις κάρτες με Gevey και εκείνοι αντιμετώπιζαν πρόβλημα;

Εγώ προσωπικά έχω αγοράσει νέα, αλλά αυτό το πανηλίθιο επιχείρημα που έχει γίνει ψωμοτύρι "μα καλά, έδωσε 750 Ευρώ και δεν έχεις χρήματα για μία nano" είναι εμετικό πλέον. Ναι ρε πούστη, εφόσον, λειτουργεί δε θα τα δώσω στην πουτάνα τη Cosmote τα 5 Ευρώ. Θα πάρω θήκη, θα αγοράσω έναν διπλό lattet καθώς του περνάω εφαρμογές, θα παίξω ένα στοίχημα, θα αγοράσω 5 μαλακίες ή 2 καλές εφαρμογές από το App Store...γιατί να τα δώσω στην κάθε εταιρεία που η ίδια θα έπρεπε με την αγορά να σου δίνει και κάρτα για να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς το δίκτυό της.

(δεν υπάρχει προσωπική κόντρα)

Μιας και παρελαβα και εγω το iPhone 5 απο το Media Markt στη Συγκρου (Καλιθεα) ειπα να σας δωσω καποιες φωτογραφιες με το πως διχνει το τηλεφωνο με οθονη προστασιας (ζελατινα) και κομμενη νανοσιμ :)

Η οθονη προστασιας που χρησιμοποιηθηκε ειναι η Puro Screen Protector for iPhone 5 η οποια ειναι Ultra Clear και δεν επειρεαζει ουτε στο ελαχιστο το χρωμα της οθονης η την αναλυση της!




Αναρτημένη εικόνα


Αναρτημένη εικόνα


Να λοιπον και η νανοσιμ την οποια εκοψα με κοπιδι, ψαλιδι και λιμα!

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


:)



Θα ήθελα μία φωτογραφία που θα δείχνει ΑΥΤΗΝ τη nano sim μέσα στο tray του iPhone 5.

Μιας και παρελαβα και εγω το iPhone 5 απο το Media Markt στη Συγκρου (Καλιθεα) ειπα να σας δωσω καποιες φωτογραφιες με το πως διχνει το τηλεφωνο με οθονη προστασιας (ζελατινα) και κομμενη νανοσιμ :)

Η οθονη προστασιας που χρησιμοποιηθηκε ειναι η Puro Screen Protector for iPhone 5 η οποια ειναι Ultra Clear και δεν επειρεαζει ουτε στο ελαχιστο το χρωμα της οθονης η την αναλυση της!




Αναρτημένη εικόνα


Αναρτημένη εικόνα


Να λοιπον και η νανοσιμ την οποια εκοψα με κοπιδι, ψαλιδι και λιμα!

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


:)



Θα ήθελα μία φωτογραφία που θα δείχνει ΑΥΤΗΝ τη nano sim μέσα στο tray του iPhone 5.

#14   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/11/2012 - 14:21

Ωραιος φιλε μου να το χαρεις κ μακρυα απο γρατσουνιες.
Κι εγω στο 5αρι μου εκοψα την νανο σιμ γιατι δεν ειχαν να μου δωσουν απο βοντα!!!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#15   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/11/2012 - 14:21

Προφανώς έπρεπε να τις δινουν τσάμπα. Εγώ πέρυσι που ήταν να πάρω νέα micro sim τους είπα επειδη δεν ήξερα αρχικά Οτι πληρώνεις ( στη Vodafone) Οτι αν είναι έτσι θα κάνω νέα σύνδεση στην κοσμοτε και θα πάρω νέα δώρο. Και την πηρα τσάμπα όχι γιατι μου έλειπαν 5€ αλλα γιατι είναι υποχρεωση τους και δεν τους κοστίζει τίποτα..

Τώρα για το αν την κόψεις έχεις μεγάλη πιθανότητα να εμφανίσει πρόβλημα αν κοψεις αγωγιμο δρόμο..Και με gevey που τις έκοβαν έκαναν πολλές προσπάθειες μέχρι να το πετύχουν τελικά...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες