Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Η Vodafone δεν δίνει DOA για iphone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sveltosss

sveltosss

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:42

Μόλις γύρισα από κατάστημα vodafone που είχα παραγγείλει το Iphone 5 16gb μαύρο με ανανέωση συμβολαίου.
Πριν το πάρω φρόντισα να ρωτήσω για DOA και είχα μια μεγάλη συζήτηση με τον υπεύθυνο του καταστήματος ο οποίος ισχυρίστηκε ότι η vodafone δεν δίνει DOA στα προϊόντα apple. Τον έβαλα και πήρε μπροστά μου 2 τηλέφωνα στα κεντρικά της vodafone (εντάξει δεν μπορώ να ξέρω ποιον πήρε ακριβώς...) και του το επιβεβαίωσαν.
Τελικά ακόμη δεν το έχω πάρει το iphone γιατί είχε πρόβλημα το σύστημα τις vodafone με τις ανανεώσεις και μετατέθηκε το ραντεβού για το απόγευμα.

Άνοιξα καινούριο θέμα γιατί πιστεύω θα ενδιαφέρει αρκετούς. Προσωπικά αν δεν είχα την επιδότηση και αν δεν είχαν όλοι οι δικοί μου vodafone (οπότε μιλάμε τσάμπα) θα την είχα κάνει μετά από αυτή την απάντηση που πήρα. Ας ελπίσω ότι όλα θα πάνε καλά με την συσκευή που θα πάρω γιατί δεν ξέρω μέχρι που θα το φτάσω...

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό και μπορεί να το στηρίξει με κάποιο Link ή με ποιον πρέπει να μιλήσω ας το κάνει μέχρι τις 5 που θα πάω να το πάρω, αν είναι να τους τα ψάλω :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:46

Μόλις γύρισα από κατάστημα vodafone που είχα παραγγείλει το Iphone 5 16gb μαύρο με ανανέωση συμβολαίου.
Πριν το πάρω φρόντισα να ρωτήσω για DOA και είχα μια μεγάλη συζήτηση με τον υπεύθυνο του καταστήματος ο οποίος ισχυρίστηκε ότι η vodafone δεν δίνει DOA στα προϊόντα apple. Τον έβαλα και πήρε μπροστά μου 2 τηλέφωνα στα κεντρικά της vodafone (εντάξει δεν μπορώ να ξέρω ποιον πήρε ακριβώς...) και του το επιβεβαίωσαν.
Τελικά ακόμη δεν το έχω πάρει το iphone γιατί είχε πρόβλημα το σύστημα τις vodafone με τις ανανεώσεις και μετατέθηκε το ραντεβού για το απόγευμα.

Άνοιξα καινούριο θέμα γιατί πιστεύω θα ενδιαφέρει αρκετούς. Προσωπικά αν δεν είχα την επιδότηση και αν δεν είχαν όλοι οι δικοί μου vodafone (οπότε μιλάμε τσάμπα) θα την είχα κάνει μετά από αυτή την απάντηση που πήρα. Ας ελπίσω ότι όλα θα πάνε καλά με την συσκευή που θα πάρω γιατί δεν ξέρω μέχρι που θα το φτάσω...

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό και μπορεί να το στηρίξει με κάποιο Link ή με ποιον πρέπει να μιλήσω ας το κάνει μέχρι τις 5 που θα πάω να το πάρω, αν είναι να τους τα ψάλω :P

Στο επιβεβαιωνω εγω που γυρισα μολις τωρα απο arvato..3 ημερων τηλεφωνο δεν δινουν DOA και σου λενε να το πας στην arvato και πως απο εκει θα σου δωσουν καινουριο τηλεφωνο απλα δεν θα εχει κουτι.....Η χειροτερη εταιρια σε after sale support..Vodia fone

#3   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:48

Μέχρι κι ο Γερμανός που βρίζουμε Εχει 3 μέρες.

Αναρτημένη εικόνα


#4   kp86

kp86

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:51

Doa πιάνει και για γρατζουνισμενες συσκευές ;;

#5   sveltosss

sveltosss

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:54

Και γιατί να μην πιάνει?

Εγώ του είπα θα το ανοίξω μπροστά σου μήπως έχει γρατζουνιές και μου είπε ότι και πάλι αν έχει κάτι θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο την vodafone να κανονίσω να περάσει να το πάρει από το σπίτι μου!!!!!!
Του λέω δεν μπορώ να στο αφήσω σε σένα και μου λέει "θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε γιατί η πολιτική της vodafone έτσι είναι".
Μπράβο πολιτική....

#6   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:57

Και γιατί να μην πιάνει?

Εγώ του είπα θα το ανοίξω μπροστά σου μήπως έχει γρατζουνιές και μου είπε ότι και πάλι αν έχει κάτι θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο την vodafone να κανονίσω να περάσει να το πάρει από το σπίτι μου!!!!!!
Του λέω δεν μπορώ να στο αφήσω σε σένα και μου λέει "θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε γιατί η πολιτική της vodafone έτσι είναι".
Μπράβο πολιτική....

Δεν θα σου κανουν τιποτα οτι και να σου πουν..Απλα κανουν προσφορες σε αυτους που το κυνηγανε λιγο παραπανω και μολις σε δεσουν δεν πας νααα.....

#7   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:57

βαρεθηκα τις πολιτικες καθε ειδους και τους πολιτικους

#8   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:59

Ρε παιδιά, δεν είναι πολιτική της Vodafone... Της Apple είναι λογικά! Αν δεν τα δέχεται η Apple ή τους χρεώνει για κάθε συσκευή που επιστρέφει, λογικό είναι να αποφεύγουν να παραλάβουν συσκευές! Όλη η ιστορία με την εγγύηση ενός προιόντος, έχει να κάνει με την πολιτική της κατασκευάστριας και όχι με την κάθε vodafone ή τον κάθε γερμανό.

#9   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/11/2012 - 15:01

Σαφώς αλλα πως ο Γερμανός και κάποιοι άλλοι δινουν DOA

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 16/11/2012 - 15:03

Αναρτημένη εικόνα


#10   kp86

kp86

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/11/2012 - 15:02

Εμένα πάλι μου το αλαξανε χωρίς δεύτερη σκέψη ..μήπως ειναι πολιτική του κάθε καταστήματος και υπευθύνου ;

#11   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/11/2012 - 15:04

Εμένα πάλι μου το αλαξανε χωρίς δεύτερη σκέψη ..μήπως ειναι πολιτική του κάθε καταστήματος και υπευθύνου ;

Αμα θελεις πες περισσοτερες λεπτομερειες καταστημα κλπ.Η vodafone επισημα μου ειπε πως ΔΕΝ δινει doa για apple συσκευες...

#12   sveltosss

sveltosss

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 15:06

Εμένα πάλι μου το αλαξανε χωρίς δεύτερη σκέψη ..μήπως ειναι πολιτική του κάθε καταστήματος και υπευθύνου ;


Σε ποιο κατάστημα? Αν είναι να το χρησιμοποιήσω αν χρειαστεί? Έστω και με Pm. Thanks.
Τραγικό. Ακόμα δεν το έχω πάρει και μιλάω για DOA :P Πάει το γκαντέμιασα :D

#13   kp86

kp86

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/11/2012 - 16:19

Vodafone Χαλανδρίου μάλιστα δεν πιστευανε οταν τους πήρα τηλέφωνο και τους το είπα για χτυπήματα και οταν πήγα εκει μαζι με το ipad με αποθηκευμενες σελίδες απο εδω και απο αλλα site τα οποία παρουσιάζουν το γνωστό πρόβλημα ..το πήραν πίσω κατευθιαν :)απλά παιδιά η γνώμη μου ειναι να το ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ.τοτε δεν υπάρχει ουτε μια στο εκατομμύριο να μην σας πιστέψουν.

#14   sveltosss

sveltosss

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2012 - 16:36

Vodafone Χαλανδρίου μάλιστα δεν πιστευανε οταν τους πήρα τηλέφωνο και τους το είπα για χτυπήματα και οταν πήγα εκει μαζι με το ipad με αποθηκευμενες σελίδες απο εδω και απο αλλα site τα οποία παρουσιάζουν το γνωστό πρόβλημα ..το πήραν πίσω κατευθιαν :)απλά παιδιά η γνώμη μου ειναι να το ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ.τοτε δεν υπάρχει ουτε μια στο εκατομμύριο να μην σας πιστέψουν.


Να το ξερα να πήγαινα σε αυτό. Κοντά είμαι. Δεν θέλω να πω από που θα το πάρω... ακόμα...
Μα αυτό τους το είπα ότι θα το ανοίξω μπροστά τους! Anyway, ίσως το αναφέρω αν χρειαστεί αυτό με το Χαλάνδρι... Thanks.

#15   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/11/2012 - 16:40

προσοχη μηπως ειναι διαφορετικες οι πολιτικες για τα ipad κ για τα iphone :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες