Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Που υπάρχουν διαθέσιμα iPhone 5;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
204 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/11/2012 - 02:19

Σε κατάλαβα απολύτως δεν ήξερα αυτή τη λεπτομέρεια.
Απλά είχα δει διάφορα listings του ebay σαν κι αυτό: http://www.ebay.com/...=item23255b6e6b

και νόμιζα ότι θα είναι σαν τα άλλα official unlock. Δλδ ο τύπος στο ebay κάνει ότι η Sprint μπορεί να κάνει τσάμπα;

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 23/11/2012 - 02:21

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 23/11/2012 - 02:23

Φίλε ναυτικέ δε μας τα λες καλά...
Η τίμη 849$ που αναφέρεις είναι ΧΩΡΙΣ τον φόρο της εκάστοτε πολιτείας...
Αν είσαι πχ στη Νέα Υόρκη είναι 8,75% όπότε καταλαβαίνεις ότι η τιμή ανεβαίνει(καμιά σχέση πάλι με Ελλάδα αλλά εδώ πρέπει να δίνουμε σωστές πληροφορίες).
Ειδικά από Apple Store αποκλείεται να αγόρασες χωρίς φόρο μιας και κόβεται ΠΑΝΤΑ απόδειξη εκτός και βρέθηκες στην πολιτεία του Delaware ή του New Hampshire (χλωμό ως τρίχλωμο)...

Τα τηλεφωνάκια που αγόρασες έχουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ sim η οποία είναι ήδη μέσα στο sim tray και για αυτό δεν εμπεριέχεται στη συσκευασία...
Η apple προς το παρόν στην Αμερική ΔΕΝ δίνει sim free iphone 5 , για αυτό και το κουτί που άνοιξες δεν έχει το εργαλείο ανοίγματος του sim tray.
Όταν ανοίξεις το sim tray θα βρεθείς σε μια από τις 3 παρακάτω sim :

1. sim της Sprint που σημαίνει ότι το τηλέφωνο σου είναι ημιξεκλείδωτο.(βαριέμαι να εξηγώ τι σημαίνει , πάντως είναι η χειρότερη περίπτωση). 4G στην Ελλάδα το ξεχνάς. Το τηλέφωνο είναι το A1429CDMA.

2. sim της At&t που σημαίνει ότι το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο αν το έχεις αγοράσει από κατάστημα της At&t και ξεκλείδωτο αν και μόνο αν το αγόρασες από Apple Store στη full τιμή. Εφόσον το αγοράσεις από apple store στη full τιμη το τηλέφωνο ξεκλειδώνει αυτόματα και για πάντα όταν το συνδέσεις για πρώτη φορά με itunes αφού κάνει check με τους servers της apple το id της συσκευής. Το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο αλλά τα 4G δίκτυα που υποστηρίζει παίζουν μόνο Αμερική και Καναδά. Η έκδοση της συσκευής είναι η Α1428 και Ελλάδα το χρησιμοποιείς κανονικά αλλά μόνο με 3G.

3. sim της Verizon που σημαίνει ότι το τηλέφωνο είνα unlocked από τη μάνα του και δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα.Υποστηρίζει τα περισσότερα δίκτυα 4G σε Ευρώπη συν αυτό της Verizon. Ελλάδα παίζει κανονικά 4G σε Vodafone και Cosmote και η έκδοση του τηλεφώνου είναι η A1429CDMA.

να σε ρωτησω κατι, μιας και φαινεται οτι το εχεις ψαξει καπως το θεμα. αν στειλω ενα ατομο σε apple store στην αμερικη θα βρει τη συσκευη με bold οπως την εχω παραπανω; και σε τι τιμη; χρειαζεται συμβολαιο στη verizon;

#78   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2012 - 02:41

Σε κατάλαβα απολύτως δεν ήξερα αυτή τη λεπτομέρεια.
Απλά είχα δει διάφορα listings του ebay σαν κι αυτό: http://www.ebay.com/...=item23255b6e6b

και νόμιζα ότι θα είναι σαν τα άλλα official unlock. Δλδ ο τύπος στο ebay κάνει ότι η Sprint μπορεί να κάνει τσάμπα;


Φίλε μου το γράφει ξεκάθαρα στην αγγελία του ο άνθρωπος.

Unlocked phone cannot be used in the USA; works with all GSM carriers outside USA
Άρα δεν είναι ξεκλείδωτο , απλά σου επιτρέπουν τη χρήση με μη αμερικάνικες sim όταν βρίσκεσαι ΕΚΤΟΣ Αμερικής...
Σου είπα ότι by default είναι locked.
Πρέπει να τους πάρεις και να τους ζητήσει το παραπάνω που προσφέρει και ο πωλητής στο ebay που αναφέρεις..
To service η sprint μπορεί να το παρέχει τσάμπα αλλά ο πωλητής όχι και είναι και νομιμότατος.
Full ξεκλείδωμα ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ στην sprint για iphone 5.

Μην λέμε και ξαναλέμε τα ίδια.

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 23/11/2012 - 02:43


#79   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2012 - 08:16

Αγαπητοί Πελάτες,

Είχατε εκδηλώσει το ενδιαφέρον σας για το νέο iPhone5 16GB Black, αξίας 739,00 €
Σήμερα το μεσημέρι η Εταιρεία μας παραλαμβάνει μία σημαντική ποσότητα προιόντων και υπάρχουν, ακόμα, ελεύθερα προς διάθεση τεμάχια.

Αν υπάρχει, ακόμα, το ενδιαφέρον σας, επικοινωνείστε μαζί μας ώστε να σας δεσμεύσουμε κάποιο τεμάχιο από την παραλαβή μας.

Με τιμή

Spiros Serakiotis
Sales Manager

http://document.gr

Εγώ παιδιά έχω πάρει αν θέλει κάποιο άλλο παλικάρι να αγοράσει ας μου στείλει πμ να δούμε αν μπορεί να το πάρει απ ευθείας χωρίς να μπλεχτώ εγώ στην μέση.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#80   themkon

themkon

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Twitter:@Themkon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/11/2012 - 08:47

Τι που υπάρχουν ρε παιδιά; Παντού υπάρχουν πλέον. Μέχρι και διαφημισούλα έβγαλε η cosmote. Μας κοροιδεύουν τόσο καιρό. Τώρα που πήραν οι καυλ...μένοι που το ψάχνανε αρχίσανε και πέρνουν τηλέφωνα. Χθές με πήρανε 3 τηλέφωνα, ελάτε
να το πάρετε.

#81   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2012 - 09:32

Ηρθανε!! Οποτε όλοι θα πάρουν.

#82   seatchry

seatchry

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/11/2012 - 09:44

Έχω κρατήσει ένα μαύρο 16 στο κατάστημα ΟΤΕ της καβάλας όποιος θέλει ας μου στηλει pm του δίνω την κράτηση μου γιατί εγώ παρέλαβα εχθές από αλλου.

#83   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 23/11/2012 - 10:18

Αγαπητοί Πελάτες,

Είχατε εκδηλώσει το ενδιαφέρον σας για το νέο iPhone5 16GB Black, αξίας 739,00 €
Σήμερα το μεσημέρι η Εταιρεία μας παραλαμβάνει μία σημαντική ποσότητα προιόντων και υπάρχουν, ακόμα, ελεύθερα προς διάθεση τεμάχια.

Αν υπάρχει, ακόμα, το ενδιαφέρον σας, επικοινωνείστε μαζί μας ώστε να σας δεσμεύσουμε κάποιο τεμάχιο από την παραλαβή μας.

Με τιμή

Spiros Serakiotis
Sales Manager

http://document.gr

Εγώ παιδιά έχω πάρει αν θέλει κάποιο άλλο παλικάρι να αγοράσει ας μου στείλει πμ να δούμε αν μπορεί να το πάρει απ ευθείας χωρίς να μπλεχτώ εγώ στην μέση.

μου το έστειλαν και σε μένα αλλά θέλω 32

#84   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2012 - 10:34

μου το έστειλαν και σε μένα αλλά θέλω 32


Δεν το είχες ζητήσει άλλαξες γνώμη στην πορία..?Εγώ πάντως αυτό που είχα δηλώσει ενδιαφέρον μου έστειλαν.

Ρώτησες τους ίσως μπορείς να το αλλάξεις.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#85   lukeexecute

lukeexecute

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@lukeexecute
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/11/2012 - 10:46

Εμένα παιδιά σε COSMOTE και ΓΕΡΜΑΝΟ οπου παίρνω τηλ μου λενε οτι δεν έχουν κι οτι θα έχουν από βδομάδα...
Έχει καταντήσει εκνευριστικό.

#86   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/11/2012 - 10:48

Εμένα παιδιά σε COSMOTE και ΓΕΡΜΑΝΟ οπου παίρνω τηλ μου λενε οτι δεν έχουν κι οτι θα έχουν από βδομάδα...
Έχει καταντήσει εκνευριστικό.

με πηραν απο οτε Καλλιθέας για λευκο 16αρι.αν σε ενδιαφέρει μου λες!

#87   lukeexecute

lukeexecute

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@lukeexecute
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/11/2012 - 10:50

Σ ευχαριστώ πολύ, αλλά μένω Μελίσσια και θέλω μαύρο!

Cosmote και Oteshop ξέρετε αν έχουν DOA?

#88   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/11/2012 - 10:51

Σ ευχαριστώ πολύ, αλλά μένω Μελίσσια και θέλω μαύρο!

Cosmote και Oteshop ξέρετε αν έχουν DOA?

και μαυρο έχει!τώρα η απόσταση....οπως θες.παντως αν το αποφασίσεις στην επομενη ωρα πες μου

#89   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 23/11/2012 - 10:51

Ena iPhone 5 , 16 gb black κρατημενο στο ονομα μου στον Γερμανο Ν.Φιλαδελφειας , οποιος θελει να παει να το παρει ας στειλει πμ γιατι εγω το αγορασα 2/11 .

#90   lukeexecute

lukeexecute

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@lukeexecute
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/11/2012 - 10:54

Το άλλο πρόβλημα είναι ότι η επιδότηση είναι στο όνομα της γυναίκας μου και ή θα πρέπει να πάμε μαζί (να πάρουμε και τον μικρό...) ή να μου κάνει εξουσιοδότηση μάλλον...??
Σ ευχαριστώ πολύ και πάλι πάντως, αν είναι θα σου πω στην επόμενη ώρα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες