Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 29/11/2012 - 02:57

Ναι, οσο πηραμε και το 3rd Gen που το περιμεναμε ενα διμηνο, και στο ενδιαμεσο βγηκε το 4th Gen...

Για 30€ δεν αξιζει η αναμονη, πιστεψτε με

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/11/2012 - 03:00

Καλύτερα που έγινε έτσι τελικά...αφού πήρατε και τα λεφτά σας πίσω.

Αναρτημένη εικόνα


#183   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/11/2012 - 03:03

Πάντως αυτός φαίνεται αποφασισμένος τώρα μιας και γράφει ότι είναι και ετοιμοπαράδοτα!! :P
Τι να πω δεν ξέρω! Προσωπικά δεν έχω πάρει ποτέ από το groupon και ούτε σκοπεύω να το κάνω!!

#184   stako

stako

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 29/11/2012 - 12:40

Χρώμα λευκό, το πήρα από Madstore χωρίς να έχω δει κανένα από τα δύο... Το λευκό είναι πάντα η επιλογή μου απ'όταν υπάρχει διαθέσιμο ως χρώμα στα iPads, γιατί διαβάζω πολύ στη συσκευή και το λευκό πλαίσιο το θεωρώ πιο ξεκούραστο για ανάγνωση.
Σχετικά με την οθόνη, είμαι πολύ ικανοποιημένη, οι photos δείχνουν τέλειες, δεν χρειάζεται να κατεβάζω αρχεία βίντεο τεράστιας ανάλυσης για να τα ευχαριστηθώ και σε γενικές γραμμές, στις εφαρμογές που δουλεύω πάρα πολύ εγώ, όπως Flipboard, Facebook και Tapatalk, δεν με ενοχλεί η κατώτερη οθόνη. Εκεί που καταλαβαίνεις διαφορά, αλλά κυρίως λόγω μεγέθους, είναι στο Safari και συγκεκριμένα στα διάφορα sites που δεν έχουν mobile version, όπου χρειάζεται συχνά να κάνεις zoom in για να διαβάσεις καθαρά. Αυτό όμως, είναι ένας συμβιβασμός που θα πρέπει να κάνεις είτε έχεις mini με Retina, είτε χωρίς, αν σε ενδιαφέρει πολύ το pocket size. Εγώ δεν έχω μετανιώσει λεπτό που το πήρα.


Να σε ρωτήσω κάτι καθώς φαίνεται να το χρησιμοποιείς πολυ και να είσαι και ευχαριστημένη: έχεις και iPhone? Και αν ναι, όταν είσαι έξω, αν έχεις και τα δυο μαζί, ποιο προτιμας να χρησιμοποιείς;

#185   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2012 - 12:51

Να σε ρωτήσω κάτι καθώς φαίνεται να το χρησιμοποιείς πολυ και να είσαι και ευχαριστημένη: έχεις και iPhone? Και αν ναι, όταν είσαι έξω, αν έχεις και τα δυο μαζί, ποιο προτιμας να χρησιμοποιείς;

Ναι, έχω και το 4s, το οποίο ήθελα να αλλάξω για το 5. Μόλις πήρα το mini όμως, άλλαξα γνώμη και ανέβαλα την αγορά, γιατί έπεσε δραματικά ο χρόνος που χρησιμοποιώ πια το κινητό, σε σημείο να χρειάζεται φόρτιση μία και όχι δύο φορές τη μέρα.

Δουλεύω πάρα πολύ imessage και chatting υπηρεσίες γενικότερα και στο μεγάλο iPad, αυτή η χρήση ήταν σχεδόν απαγορευτική για μένα, με κούραζε και δεν με βόλευε το πληκτρολόγιο για σύνταξη κειμένων με τίποτα... Οπότε χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το iPhone για επικοινωνία.

Τώρα στο mini, γράφω πιο γρήγορα απ´ότι έγραφα στο iPhone και το δεύτερο χρησιμοποιείται αποκλειστικά on the road για κλήσεις, whatsapp και viber, δεν θα τολμούσα να βγάζω φόρα παρτίδα το mini στην Ελλάδα, σε ΜΜΜ κλπ σημεία :P Αλλά όσο το επιτρέπουν οι συνθήκες, αναζητώ πάντα το mini πλέον και όχι το iPhone.

Ελπίζω να σε κάλυψα :)

#186   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/11/2012 - 13:01

Ναι, έχω και το 4s, το οποίο ήθελα να αλλάξω για το 5. Μόλις πήρα το mini όμως, άλλαξα γνώμη και ανέβαλα την αγορά, γιατί έπεσε δραματικά ο χρόνος που χρησιμοποιώ πια το κινητό, σε σημείο να χρειάζεται φόρτιση μία και όχι δύο φορές τη μέρα.

Δουλεύω πάρα πολύ imessage και chatting υπηρεσίες γενικότερα και στο μεγάλο iPad, αυτή η χρήση ήταν σχεδόν απαγορευτική για μένα, με κούραζε και δεν με βόλευε το πληκτρολόγιο για σύνταξη κειμένων με τίποτα... Οπότε χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το iPhone για επικοινωνία.

Τώρα στο mini, γράφω πιο γρήγορα απ´ότι έγραφα στο iPhone και το δεύτερο χρησιμοποιείται αποκλειστικά on the road για κλήσεις, whatsapp και viber, δεν θα τολμούσα να βγάζω φόρα παρτίδα το mini στην Ελλάδα, σε ΜΜΜ κλπ σημεία :P Αλλά όσο το επιτρέπουν οι συνθήκες, αναζητώ πάντα το mini πλέον και όχι το iPhone.

Ελπίζω να σε κάλυψα :)


Να το χαρείς !!! είναι πολύ λειτουργικό μηχάνημα :)

#187   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2012 - 13:14

Να το χαρείς !!! είναι πολύ λειτουργικό μηχάνημα :)

Σ´ευχαριστώ πάρα πολύ, είναι απίστευτο πώς μπορεί η αλλαγή διαστάσεων σε ένα μηχάνημα, να αλλάξει τόσο πολύ τον τρόπο που το χρησιμοποιείς :)

#188   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2012 - 14:16

Η iSquare λέει ότι ο Γερμανός είναι authorised retailer μόνο στα iPod...
Τι παίζει τελικά ξέρει κανείς αν είναι ελληνική έκδοση της Cosmote;
http://www.isquare.gr/resellers

Μην την πατήσουμε και δεν είναι Ελληνικά!

#189   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/11/2012 - 14:18

Η iSquare λέει ότι ο Γερμανός είναι authorised retailer μόνο στα iPod...
Τι παίζει τελικά ξέρει κανείς αν είναι ελληνική έκδοση της Cosmote;
http://www.isquare.gr/resellers

Μην την πατήσουμε και δεν είναι Ελληνικά!

Τι ρόλο παίζει το αν είναι ελληνικό ένα iPad?

Ειδικά αν είναι το wifi κανέναν απολύτως.

Αλλά και cellular να είναι, δεν πρόκειται να φέρουν το μοντέλο Αμερικής. Το ευρωπαϊκό θα φέρουν.

#190   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 29/11/2012 - 14:20

Η iSquare λέει ότι ο Γερμανός είναι authorised retailer μόνο στα iPod...
Τι παίζει τελικά ξέρει κανείς αν είναι ελληνική έκδοση της Cosmote;
http://www.isquare.gr/resellers

Μην την πατήσουμε και δεν είναι Ελληνικά!

Γιατί αν δεν είναι Ελληνικό πια η διαφορά; Δεν είναι τηλέφωνο για να είναι κλειδωμένο. Δε θα υποστηρίζει την Ελληνική γλώσσα μήπως;

#191   tgeorgiu

tgeorgiu

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/11/2012 - 14:38

Τι ρόλο παίζει το αν είναι ελληνικό ένα iPad?

Ειδικά αν είναι το wifi κανέναν απολύτως.

Αλλά και cellular να είναι, δεν πρόκειται να φέρουν το μοντέλο Αμερικής. Το ευρωπαϊκό θα φέρουν.


Εχω ξαναγραψει οτι στην Γερμανια π.χ. σε Ipad υπαρχει το Α1459 και Α1460 που καλυπτουν διαφορετικες μπαντες LTE .Αρα τι θα πει Ευρωπιακο ??

#192   ben12

ben12

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 29/11/2012 - 14:38

οταν βλεπω το 9.7'' με πιανουν τα γελια............ μπαουλο :P
Διαβαζω πολυ, η οθονη του δεν κουραζει καθολου
Οποιος εχει και τα δυο μπορει να με καταλαβει
.
.
αυτο που θα ηθελα, δεν ειναι η retina, αλλα 1GB μνημη

Έχω όλα τα ipad μέχρι και το 3 και χωρίς να έχω δει live ακόμη το mini συμφωνώ μαζί σου, μόλις πήρα το iphone 5 και το βάρος αν και λίγο μειώθηκε κάνει διαφορά. Φαντάσου το mini που έπεσε στο μισό. Το 3 είναι απίστευτη συσκευή με οθόνη διαμάντι αλλά δεν κρατιέται πολύ ώρα με το ένα χέρι κακά τα ψέματα. Αν είχα τα χρήματα θα το έπαιρνα αμέσως.

#193   ben12

ben12

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 29/11/2012 - 14:54

Χαχα, μακάρι να με πλήρωνε η Apple :) Αν και ξεφεύγουμε από το θέμα, θα πω 5 πράγματα... Η τεχνολογία είναι το χόμπι μου από πολύ μικρή ηλικία, έχω περάσει από όλα τα λειτουργικά mobile και μη... Φίλοι που μπορεί να έχουν πρόβλημα hardware ή software με τον υπολογιστή τους ή το κινητό τους απευθύνονται πρώτα σε μένα για βοήθεια. :P Το iPad το χρησιμοποιώ σαν consuming device στην καθημερινότητά μου γιατί αυτά που κάνει τα κάνει τέλεια, δεν έχω πια το χρόνο να πειραματίζομαι και έχω κουραστεί κιόλας, για να είμαι ειλικρινής :P
Αυτά,για να καταρριφθεί και λίγο ο μύθος ότι εμείς οι γυναίκες δεν ξέρουμε τι μας γίνεται από τεχνολογία :ppp

μαζί σου 100%, νιώθω να περιγράφεις την πορεία μου στην τεχνολογία από mpx220 έως i600 (π.χ. για κινητά) :),ώσπου είδα το iphone και είδα το φως. jb μέχρι και το 3GS και μετά stop οι πειρατισμοί. το ipad το 2ο φως και στο iphone 5 συνεχίζουμε . υποψιαζόμουν ότι κάπως έτσι θα είναι η εμπειρία του mini, μ' "έψησες" με τις περιφραφές σου να αρχίζω να το σκέφτομαι.

#194   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2012 - 15:07

μαζί σου 100%, νιώθω να περιγράφεις την πορεία μου στην τεχνολογία από mpx220 έως i600 (π.χ. για κινητά) :),ώσπου είδα το iphone και είδα το φως. jb μέχρι και το 3GS και μετά stop οι πειρατισμοί. το ipad το 2ο φως και στο iphone 5 συνεχίζουμε . υποψιαζόμουν ότι κάπως έτσι θα είναι η εμπειρία του mini, μ' "έψησες" με τις περιφραφές σου να αρχίζω να το σκέφτομαι.

Χαχα, εγώ είχα φάει τρελό κάψιμο με το jailbreak του iPhone 2G μου όταν το είχα φέρει απο US, δεν το άφηνα σε ησυχία και κάθε τόσο τα ξαναέκανα όλα από την αρχή, οπότε όταν κυκλοφόρησε επίσημα στη χώρα μας το 3G έκανα τούμπες από τη χαρά μου που θα ήταν και επίσημα ξεκλείδωτο και φυσικά, ούτε ξαναασχολήθηκα ποτέ με αυτό το θέμα, παρά μόνο για συσκευές άλλων.
Στο θέμα μας, πιστεύω ότι το mini θα το λατρέψεις, είναι τέτοιο το form factor του που δεν αφήνει περιθώρια για το αντίθετο...

#195   karotaki

karotaki

    iPH Addict

  • 685 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2012 - 16:58

παιδια θα ηθελα μια εξυπηρετηση απο καποιον που θελει να παρει το ipad mini με 3g!
εχω επιδοτηση απο την κοσμοτε και θελω να το παρω, αλλα θελω το απλο γιατι σκεφτομαι να κανω tethering απο το iphone!
στην κοσμοτε και στον γερμανο απ'οτι ρωτησα ομως θα φερουν μονο το 3G!

αν καποιο παιδι θελει να το αγορασει να του εδινα την επιδοτηση μου ωστε να μπορουσα εγω να το παρω απο καποιο αλλο καταστημα που εχει το απλο!
στην ουσια δηλαδη θελω να μπορεσω να μετατρεψω σε ρευστο την επιδοτηση μου για να το παρω απο αλλου!

ειναι 10000% εξυπηρετηση προς εμενα!
αν καποιος θα ηθελε ας μιλησει.....αλλιως θα ψαξω να σκεφτω καποιον αλλον τροπο!
ευχαριστω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες