Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2012 - 21:16

με κανενα app δεν γινεται ?

Photo Transfer App, είναι και για videos :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 21:22

με κανενα app δεν γινεται ?


Εγώ χρησιμοποιώ αυτό:
iTunes Link


Πάντως το iPad mini είναι έρωτας! Και ας μην έχει retina. Είναι 300 γραμμάρια. Αυτο μόνο φτάνει. Τα επόμενα μοντέλα αν έχουν retina οθόνη δύσκολα θα είναι τόσο λεπτά και ελαφριά....

#258   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/12/2012 - 21:51

Ερώτηση:
Επειδή θα πάρω το ipad mini απο Αμερική,πόσα watt πρέπει να είναι ο φορτιστής,γιατί έχω έναν φορτιστή απο ipad και έναν απο iphone οι οποίοι αν δεν κάνω λάθος είναι 10 και 5 watt αντίστοιχα...

#259   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:02

Ερώτηση:
Επειδή θα πάρω το ipad mini απο Αμερική,πόσα watt πρέπει να είναι ο φορτιστής,γιατί έχω έναν φορτιστή απο ipad και έναν απο iphone οι οποίοι αν δεν κάνω λάθος είναι 10 και 5 watt αντίστοιχα...


Το iPad mini έχει ίδιο φορτιστη με το iPhone. (5w)

#260   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:05

Αν το βάλω με τον φορτιστή του ipad υπάρχει κίνδυνος να το κάψω ή να χαλάσω τη μπαταρία του;

#261   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:08

Βάλε τον φορτιστή που έχει η φορτιστή από iPhone που είναι ίδιος μην κανείς πειράματα

#262   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:08

Σύμφωνα με την apple όχι. http://store.apple.c...dapter?fnode=3c

#263   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:09

Βάλε τον φορτιστή που έχει η φορτιστή από iPhone που είναι ίδιος μην κανείς πειράματα


Όταν λες αυτόν που έχει;;;;

#264   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:11

Αυτόν που έχει μέσα το ipadmini που είναι ίδιος με τα iPhone

Edit τώρα ειδα ότι θα το πάρεις από αμερικα άρα βάζεις τον φορτιστή του iPhone είναι ολοιδιοι το τσεκαρισα

Τελευταία επεξεργασία από: japan, 02/12/2012 - 22:12


#265   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:17

Αυτόν που έχει μέσα το ipadmini που είναι ίδιος με τα iPhone

Edit τώρα ειδα ότι θα το πάρεις από αμερικα άρα βάζεις τον φορτιστή του iPhone είναι ολοιδιοι το τσεκαρισα


Ά οκ....:) ευχαριστώ!

#266   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/12/2012 - 19:11

Λοιπόν .., είδα σήμερα το μίνι στα multirama ..., μικρό, ελαφρύ, φοβερά υλικά κατασκευής, "κάθετε" άνετα στο χέρι, πανέμορφο, γλυκούλι ( :P) , αλλά πολύ μέτρια οθόνη λόγω χαμηλής ανάλυσης (τα πίξελ κάνουν μπαμ στο μάτι )! Όσο και αν προσπαθούσα να πειστώ ότι δεν τα βλέπω τα ρημάδια, τόσο το μάτι μου πήγαινε πάνω τους και τα μέτραγα ένα ένα ... !! Πέρα από αυτό έφαγε και κάτι κολλήματα το καημένο (λόγω χαμηλής μνήμης) με ανοιχτά μόνο το Angry Birds , 2-3 εφαρμογές και τον safari !!
Η Apple σαν παλιά καραβάνα πλέον, έκανε την αρπαχτή της άλλη μια φορά και μεις τα προβατάκια θα τσιμπήσουμε μιας και μας έδωσε ένα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ μηχανάκι, αλλά με τεχνολογία 2 χρόνια πίσω!! Περιμένω πως και πως το επόμενο μίνι που θα έχει ρετίνα , μεγαλύτερη μνήμη και καλύτερο επεξεργαστή ... και ότι άλλο καλό!! Θα το πάρω και ας μην έχω φράγκο στην τσέπη! Τόσο πολύ μου άρεσε εξωτερικά!! (εσωτερικά όμως .... άστο καλύτερα!)
Υ.γ. Πάμε για Ipad4 προς το παρόν !! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 03/12/2012 - 19:14


#267   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/12/2012 - 19:19

Λοιπόν .., είδα σήμερα το μίνι στα multirama ..., μικρό, ελαφρύ, φοβερά υλικά κατασκευής, "κάθετε" άνετα στο χέρι, πανέμορφο, γλυκούλι ( :P) , αλλά πολύ μέτρια οθόνη λόγω χαμηλής ανάλυσης (τα πίξελ κάνουν μπαμ στο μάτι )! Όσο και αν προσπαθούσα να πειστώ ότι δεν τα βλέπω τα ρημάδια, τόσο το μάτι μου πήγαινε πάνω τους και τα μέτραγα ένα ένα ... !! Πέρα από αυτό έφαγε και κάτι κολλήματα το καημένο (λόγω χαμηλής μνήμης) με ανοιχτά μόνο το Angry Birds , 2-3 εφαρμογές και τον safari !!
Η Apple σαν παλιά καραβάνα πλέον, έκανε την αρπαχτή της άλλη μια φορά και μεις τα προβατάκια θα τσιμπήσουμε μιας και μας έδωσε ένα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ μηχανάκι, αλλά με τεχνολογία 2 χρόνια πίσω!! Περιμένω πως και πως το επόμενο μίνι που θα έχει ρετίνα , μεγαλύτερη μνήμη και καλύτερο επεξεργαστή ... και ότι άλλο καλό!! Θα το πάρω και ας μην έχω φράγκο στην τσέπη! Τόσο πολύ μου άρεσε εξωτερικά!! (εσωτερικά όμως .... άστο καλύτερα!)
Υ.γ. Πάμε για Ipad4 προς το παρόν !! ;)

και γω ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι.

#268   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/12/2012 - 19:22

Λοιπόν .., είδα σήμερα το μίνι στα multirama ..., μικρό, ελαφρύ, φοβερά υλικά κατασκευής, "κάθετε" άνετα στο χέρι, πανέμορφο, γλυκούλι ( :P) , αλλά πολύ μέτρια οθόνη λόγω χαμηλής ανάλυσης (τα πίξελ κάνουν μπαμ στο μάτι )! Όσο και αν προσπαθούσα να πειστώ ότι δεν τα βλέπω τα ρημάδια, τόσο το μάτι μου πήγαινε πάνω τους και τα μέτραγα ένα ένα ... !! Πέρα από αυτό έφαγε και κάτι κολλήματα το καημένο (λόγω χαμηλής μνήμης) με ανοιχτά μόνο το Angry Birds , 2-3 εφαρμογές και τον safari !!
Η Apple σαν παλιά καραβάνα πλέον, έκανε την αρπαχτή της άλλη μια φορά και μεις τα προβατάκια θα τσιμπήσουμε μιας και μας έδωσε ένα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ μηχανάκι, αλλά με τεχνολογία 2 χρόνια πίσω!! Περιμένω πως και πως το επόμενο μίνι που θα έχει ρετίνα , μεγαλύτερη μνήμη και καλύτερο επεξεργαστή ... και ότι άλλο καλό!! Θα το πάρω και ας μην έχω φράγκο στην τσέπη! Τόσο πολύ μου άρεσε εξωτερικά!! (εσωτερικά όμως .... άστο καλύτερα!)
Υ.γ. Πάμε για Ipad4 προς το παρόν !! ;)

Μετα απο τα ομορφα αυτα επιχειρηματα καταληγεις στο οτι θα αναβαθμισεις σε iPad4,ενω ηδη εχεις το 3???

Καταλαβαινεις οτι ερχεσαι σε πληρη αντιθεση με τα ιδια σου τα λογια

#269   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/12/2012 - 19:26

Μετα απο τα ομορφα αυτα επιχειρηματα καταληγεις στο οτι θα αναβαθμισεις σε iPad4,ενω ηδη εχεις το 3???

Καταλαβαινεις οτι ερχεσαι σε πληρη αντιθεση με τα ιδια σου τα λογια


:P ... έχεις δίκιο, απλά ξέχασα να διορθώσω το προφίλ μου! (Θα το κάνω τώρα)
Αν δεις τις αγγελίες το έχω πουλήσει το 3 εδώ και κάμποσο καιρό και από μέρα σε μέρα θα πάρω το 4! (Το καθυστερώ μόνο και μόνο γιατί θέλω να πάρω και μια θήκη μαζί με το 4 για να το βάλω από την πρώτη στιγμή! Έχω ένα κόλλημα με αυτά!)
Όσο για το μίνι , να προσθέσω μόνο αυτό --->> Από την στιγμή που δεις Retina, το μικρό φαίνεται σαν απομεινάρι της λίθινης εποχής... :-(

#270   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/12/2012 - 19:30

:P ... έχεις δίκιο, απλά ξέχασα να διορθώσω το προφίλ μου! (Θα το κάνω τώρα)
Αν δεις τις αγγελίες το έχω πουλήσει το 3 εδώ και κάμποσο καιρό και από μέρα σε μέρα θα πάρω το 4! (Το καθυστερώ μόνο και μόνο γιατί θέλω να πάρω και μια θήκη μαζί με το 4 για να το βάλω από την πρώτη στιγμή! Έχω ένα κόλλημα με αυτά!)
Όσο για το μίνι , να προσθέσω μόνο αυτό --->> Από την στιγμή που δεις Retina, το μικρό φαίνεται σαν απομεινάρι της λίθινης εποχής... :-(

Δεν το εχω δει το mini, αλλα αυτο που γραφεται ειναι οτι δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στην οθονη λογω της διαφορας στην αποσταση χρησης, κατι λογικο.
Τωρα εσυ μπορει να μετρουσες πιξελ, τι να πω, γουστα ειναι αυτα....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες