Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2012 - 21:25

Εγω απο το 2αρι πηγα στο 3αρι και ενω θα πηγαινα για 4αρι εκανα στροφη στο mini που ειναι the best βαρος ογκος ομορφια stereo ηχος... ολα αυτα μας κανουν το mini!!! Εαν δεν ελαφρυνει το ipad retina δεν προκειται να το ξανακρατησω στα χερια μου...!!!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 03/12/2012 - 21:29


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   gzisis69

gzisis69

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2012 - 21:27

παιδια μην ειστε υπερβολικοι το ειδα σημερα.. ειναι μικρο και πανεμορφο . ειναι σαν ενα μεγαλο iphone . παναλαφρο( νομιζω καποτε ειχα κινητο που ηταν βαρυτερο ) και λεπτο . ειναι οτι πρεπει για καποιον που κανει μια τυπικη χρηση ipad.. δηλαδη internet διαβασμα μουσικη εφαρμογουλες απλες και αντε λιγα παιχνιδια ( ενταξει δεν ειναι ps3 αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος κανενος ipad γι αυτο και ειναι υποδεεστερα σ αυτο.. ) . χωραει σε τσεπη μπουφαν μεγαλη και σε τσαντακι μεσαιο ωμου και βγαζει φωτος αξιοπρεπεις για κανενα αρχειο η λιγο fb.. δεν εχει retina ok αλλα η νοοτροπια αυτων των προιοντων ειναι οπως και στις φωτογραφικες μηχανες.. και οι dslr βγαζουν καλυτερες φωτος απο τις compact αλλα αυτο δεν σημαινει οτι καποιος εχει παντα μαζι του τον ασχημο και παλιακο ογκολιθο( συγγνωμη αλλα ετσι δειχνει το μεγαλο αδερφακι μπροστα στο κουκλι νεο ) . για να κλεισω το σκεπτικο αυτου του προιοντος ειναι για καποιον που θελει να εχει μια μικρη συσκευη μαζι του με μεγαλη οθονη που να μην ειναι μικροσκοπικη σαν του iphone για το βασικο ιντερνετ οργανωση να περναει λιγο την ωρα κλπ χωρις να βγαζει τα ματια του στις 3,2 ιντσες( 700 ευρω για αλλη 0,8 δεν δινουμε ) .

#288   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/12/2012 - 21:54

το μηχανημα ειναι διαμαντι ...οτι και να λεμε ενταξει καλα ηταν να ειχε και ρετινα αλλα ρε παιδια τη να λεμε ....τετιο συνδιασμο δεν εχει κανενα! μεγεθος-οθονη-βαρος-μπαταρια-ταχυτητα-τιμη πραγματικα τελειος συνδιασμος.εχω το iphone 5 και απλα δεν ξαναασχολουμε με παιχνιδια σε αυτο.στο μινι φαινονται απιστευτα!

#289   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:05

παιδια μην ειστε υπερβολικοι το ειδα σημερα.. ειναι μικρο και πανεμορφο . ειναι σαν ενα μεγαλο iphone . παναλαφρο( νομιζω καποτε ειχα κινητο που ηταν βαρυτερο ) και λεπτο . ειναι οτι πρεπει για καποιον που κανει μια τυπικη χρηση ipad.. δηλαδη internet διαβασμα μουσικη εφαρμογουλες απλες και αντε λιγα παιχνιδια ( ενταξει δεν ειναι ps3 αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος κανενος ipad γι αυτο και ειναι υποδεεστερα σ αυτο.. ) . χωραει σε τσεπη μπουφαν μεγαλη και σε τσαντακι μεσαιο ωμου και βγαζει φωτος αξιοπρεπεις για κανενα αρχειο η λιγο fb.. δεν εχει retina ok αλλα η νοοτροπια αυτων των προιοντων ειναι οπως και στις φωτογραφικες μηχανες.. και οι dslr βγαζουν καλυτερες φωτος απο τις compact αλλα αυτο δεν σημαινει οτι καποιος εχει παντα μαζι του τον ασχημο και παλιακο ογκολιθο( συγγνωμη αλλα ετσι δειχνει το μεγαλο αδερφακι μπροστα στο κουκλι νεο ) . για να κλεισω το σκεπτικο αυτου του προιοντος ειναι για καποιον που θελει να εχει μια μικρη συσκευη μαζι του με μεγαλη οθονη που να μην ειναι μικροσκοπικη σαν του iphone για το βασικο ιντερνετ οργανωση να περναει λιγο την ωρα κλπ χωρις να βγαζει τα ματια του στις 3,2 ιντσες( 700 ευρω για αλλη 0,8 δεν δινουμε ) .


Κ ομως τα iPad δεν ειναι καθολου υποδεεστερα στο Gaming απεναντι σε κονσολες κ ειδικα απεναντι σε φορητες κονσολες δεν υπαρχει καν θεμα συγκρισης!!Ειδη βγαινουνε παιχνιδια κ θα βγουνε κ αλλα που θα υποστηριζουνε την Ρετινα Οθονη τα οποια απλα ειναι καταπληκτικα κ φυσικα σε μια συσκευη οπως ειναι το μινι χωρις ρετινα αντε να παιξεις κανα Angry Birds k κανα Temple Run..!!!!
Τι να την κανω βρε την λεγομενη φορητοτα(που θεμα με την φορητοτηα δεν εχω με το 3αρι μου μιας κ ταξιδακι να παω χωραει ανετα στο σακκιδιο) αμα δεν μπορω να γευτω την μαγεια της Ρετινας?
Να γυρισω στον μεσαιωνα απο την στιγμη που εχω λιωσει 8 μηνες στο απολυτο Surfing κ Gaming της Ρετινας?

το μηχανημα ειναι διαμαντι ...οτι και να λεμε ενταξει καλα ηταν να ειχε και ρετινα αλλα ρε παιδια τη να λεμε ....τετιο συνδιασμο δεν εχει κανενα! μεγεθος-οθονη-βαρος-μπαταρια-ταχυτητα-τιμη πραγματικα τελειος συνδιασμος.εχω το iphone 5 και απλα δεν ξαναασχολουμε με παιχνιδια σε αυτο.στο μινι φαινονται απιστευτα!


Δλδ συγνωμη,εαν τα παιχνιδια στο μινι φαινονται απιστευτα,στο 3-4 που εχεις το προνομιο της Ρετινας πως φαινονται?

#290   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:13

Κ ομως τα iPad δεν ειναι καθολου υποδεεστερα στο Gaming απεναντι σε κονσολες κ ειδικα απεναντι σε φορητες κονσολες δεν υπαρχει καν θεμα συγκρισης!!Ειδη βγαινουνε παιχνιδια κ θα βγουνε κ αλλα που θα υποστηριζουνε την Ρετινα Οθονη τα οποια απλα ειναι καταπληκτικα κ φυσικα σε μια συσκευη οπως ειναι το μινι χωρις ρετινα αντε να παιξεις κανα Angry Birds k κανα Temple Run..!!!!
Τι να την κανω βρε την λεγομενη φορητοτα(που θεμα με την φορητοτηα δεν εχω με το 3αρι μου μιας κ ταξιδακι να παω χωραει ανετα στο σακκιδιο) αμα δεν μπορω να γευτω την μαγεια της Ρετινας?
Να γυρισω στον μεσαιωνα απο την στιγμη που εχω λιωσει 8 μηνες στο απολυτο Surfing κ Gaming της Ρετινας?



Δλδ συγνωμη,εαν τα παιχνιδια στο μινι φαινονται απιστευτα,στο 3-4 που εχεις το προνομιο της Ρετινας πως φαινονται?


πιο απιστευτα !
δηλαδη τη να πω αφου ετσι ειναι ...οτι δεν ειναι καλο για να ικανοποιηθεις?

#291   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:15

Να σας πω κι εγώ την άποψή μου ως πρόσφατος κάτοχος ipad4.
Θέμα φορητότητας: Το ipad4 και το 3 τα ίδια είναι φορητά ως ένα βαθμό. Δεν μπορείς να πας για καφέ να το έχεις μούρη έξω και τάχα να σερφάρεις. Θα πας για καφέ. Στο σπίτι πάλι είναι λίγο άβολο που θα το στηρίζεις κτλ κτλ. Με smart cover φτιάχνουν τα πράγματα πολύ ή κάτι παρόμοιο αλλά και πάλι είναι λίγο άβολο αν το έχεις επάνω σου.Το μίνι που το έχω δει 2-3 φορές όλες κι όλες και το έπιασα το κουμαντάρεις εύκολα με το ένα χέρι γιατί είναι λεπτό και πιο μικρό. Να γράψεις βέβαια εννοείται δεν μπορείς θέλεις 2ο χέρι. Να διαβάσεις μπορείς.
Θέμα οθόνης: Καμμία σύγκριση παιδιά τι να λέμε τώρα δεν υπάρχει. Το ένα είναι οθόνη 2012 κι η άλλη οθόνη 2010. 2 χρόνια τεχνολογία είναι 20 χρόνια ζωής πλέον για να το πω χονδροειδώς.
Θέμα υπόλοιπου h/w: Για παιχνίδια σαφώς το ipad4 είναι πολύ ανώτερο αλλά όχι ότι το μίνι δεν θα παίζει επαρκώς. Είναι σα να συγκρίνεις το PS3 με το PS2 σε γραφικά.Πάλι χοντρικά τα λέω. Σε browsing o safari στο 4 πετάει και στο Μίνι σέρνεται μετά από κάποιο όριο.Πάλι ξαναλέω δεν το έχω δει εκτενώς δεν το έχω τι μίνι.

Τελικά είναι τι θέλει ο καθένας παιδιά. Τι τον βολεύει και τι θέλει γενικά από ένα tablet. Ο καθένας το βλέπει αλλιώς. Και να μην ξεχνάμε και την τιμή. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 03/12/2012 - 22:16

Αναρτημένη εικόνα


#292   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:16

  • τελικα η κυκλοφορια του ipad mini ποσα κοματια ηταν 30-50? γιατι δεν εχει κανενας .κυκλοφορισε μονο στις σελιδες τον καταστηματων και οταν τους περνεις τηλ σου λενε οτι δεν εχουν τωρα αλλα περιμενουν.

Φίλε αν μπεις στην σελίδα τις apple λέει ότι δέχεται παραγγελίες μέχρι τις 5 Δεκεμβρίου για να σου εγγυηθεί ότι θα το έχεις πριν τα Χριστούγεννα φαντασου και είναι στην Αμερική τι γίνεται στον υπόλοιπο κόσμο και κυρίως εδώ..... :)

Knowledge Is Power


#293   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:19

Φίλε αν μπεις στην σελίδα τις apple λέει ότι δέχεται παραγγελίες μέχρι τις 5 Δεκεμβρίου για να σου εγγυηθεί ότι θα το έχεις πριν τα Χριστούγεννα φαντασου και είναι στην Αμερική τι γίνεται στον υπόλοιπο κόσμο και κυρίως εδώ..... :)

ετσι ειναι φιλε δεν εχει πουθενα.εγω το βρηκα απο παιδι απο το φορουμ τελικα σφραγισμενο.

#294   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:23

Για οποιον δεν κρατιεται, εχει κομματια το e-mac.eu, σε 2 ημερες παραδίδουν. Το κατάστημα είναι πολυ εντάξει πάντως

#295   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:24

Για οποιον δεν κρατιεται, εχει κομματια το e-mac.eu, σε 2 ημερες παραδίδουν. Το κατάστημα είναι πολυ εντάξει πάντως

Σου έστειλε άλλο ipad4 τελικά???ΟΚ το 2ο?

Αναρτημένη εικόνα


#296   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:26

Για μένα επειδή το είδα το μείον είναι η ραμ καθαρά παιδιά. Αν ανοίξετε 9-10 εφαρμογές τότε κολλάει.

Δεν διαφωνώ αλλά 9-10 εφαρμογές δεν ανοίγω στο pc με i7 με 16 GB ram πόσο μάλλον σε iPad....

Knowledge Is Power


#297   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:28

Ναι ναι το ποσταρα και στο αντιστοιχο topic. Τα iPad οπως ειναι λογικο τα εχουν ασφαλισμενα για τις μεταφορες, και μου εστειλε αλλο. Την δευτερη φορα ηταν πακεταρισμένο διπλα! Και παρολα αυτα οι γωνιτσες του κουτιου παλι δεν ηταν αψεγαδιαστες, αλλα απο μεσα κανενα προβλημα. Φανταζομαι απο εδω και στο εξης θα τα πακεταρουν 2 φορες πιο προσεκτικα πριν τα στειλουν! Βεβαια με αυτες τις courier ποτε δε μπορεις να εισαι σιγουρος (παθον κι εγω)

#298   gzisis69

gzisis69

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:32

Κ ομως τα iPad δεν ειναι καθολου υποδεεστερα στο Gaming απεναντι σε κονσολες κ ειδικα απεναντι σε φορητες κονσολες δεν υπαρχει καν θεμα συγκρισης!!Ειδη βγαινουνε παιχνιδια κ θα βγουνε κ αλλα που θα υποστηριζουνε την Ρετινα Οθονη τα οποια απλα ειναι καταπληκτικα κ φυσικα σε μια συσκευη οπως ειναι το μινι χωρις ρετινα αντε να παιξεις κανα Angry Birds k κανα Temple Run..!!!!
Τι να την κανω βρε την λεγομενη φορητοτα(που θεμα με την φορητοτηα δεν εχω με το 3αρι μου μιας κ ταξιδακι να παω χωραει ανετα στο σακκιδιο) αμα δεν μπορω να γευτω την μαγεια της Ρετινας?
Να γυρισω στον μεσαιωνα απο την στιγμη που εχω λιωσει 8 μηνες στο απολυτο Surfing κ Gaming της Ρετινας?

κοιτα παιχνιδια δεν εχω παιξει πολλα τον τελευταιο χρονο λογω χρονου κυριως αλλα απ οσο θυμαμαι με κατι infinity blade 2 και κατι τετοια παιχνιδια ειχαν γραφικα αλλα χαλια gameplay.. επισης σκεψου οτι σπιτι του οποιος εχει τρελα με παιχνιδια εχει ενα ps3 kai mia τηλεορασαρα 50-60αρα και λιωνει εκει γιατι οπως και να το κανουμε στισ 11 ιντσες δεν απολαμβανεις μεγαλα παιχνιδια.. επισης σκεψου αρχικα που χρησιμοποιεις το ipad. αμα το χρησιμοποιεις σπιτι κατα κυριο λογο φυσικα και να εχεισ το retina γιατι να το στερηθεις αλλωστε ? αμα ομως θες να το εχεισ ολη την ημερα μαζι σου ειναι βαρος που εγω προσωπικα για λιγο browsing και λιγο καψιμο σε καμια εφαρμογουλα αντε και κανενα κοινωνικο δικτυο μια χαρα θα βολευτω χωρις να βγαζω τα ματια μου στο 4αρι μου( καλο χρυσο αλλα οχι για το λιγο παραπανω καψιμο πριν θελησεις retina και τετοια ) . επισης ενα μεγαλο πραγμα που εχει και μ αρεσε πολυ ειναι το κρατημα με το ενα χερι.. σπουδαια υποθεση οπως και να το δεις.. ουτε ταινιες βλεπω στο ipad τοσο συχνα ωστε να θελω retina ( εχω τv kai pc ) ουτε ταξιδια παω συχνα να εχω σακο μαζι. ενα ταπεινο τσαντακι για τσιγαρα κινητο πορτοφολι κλειδια παιρνω μαζι που ομως χωρα το mini οχι ομως το μεγαλο. περι ορεξεως και κυριως χρησεως ομως του καθενος δεν μου πεφτει λογος

#299   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:55

πιο απιστευτα !
δηλαδη τη να πω αφου ετσι ειναι ...οτι δεν ειναι καλο για να ικανοποιηθεις?


Τι να ικανοποιηθω βρε καλε μου ανθρωπε?!!Χωρις Ρετινα κ φαινονται ακομα πιο απιστευτα?
Ενταξει ακουστηκες...

#300   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 03/12/2012 - 23:03

Κ ομως τα iPad δεν ειναι καθολου υποδεεστερα στο Gaming απεναντι σε κονσολες κ ειδικα απεναντι σε φορητες κονσολες δεν υπαρχει καν θεμα συγκρισης!!Ειδη βγαινουνε παιχνιδια κ θα βγουνε κ αλλα που θα υποστηριζουνε την Ρετινα Οθονη τα οποια απλα ειναι καταπληκτικα κ φυσικα σε μια συσκευη οπως ειναι το μινι χωρις ρετινα αντε να παιξεις κανα Angry Birds k κανα Temple Run..!!!!
Τι να την κανω βρε την λεγομενη φορητοτα(που θεμα με την φορητοτηα δεν εχω με το 3αρι μου μιας κ ταξιδακι να παω χωραει ανετα στο σακκιδιο) αμα δεν μπορω να γευτω την μαγεια της Ρετινας?
Να γυρισω στον μεσαιωνα απο την στιγμη που εχω λιωσει 8 μηνες στο απολυτο Surfing κ Gaming της Ρετινας?

κοιτα παιχνιδια δεν εχω παιξει πολλα τον τελευταιο χρονο λογω χρονου κυριως αλλα απ οσο θυμαμαι με κατι infinity blade 2 και κατι τετοια παιχνιδια ειχαν γραφικα αλλα χαλια gameplay.. επισης σκεψου οτι σπιτι του οποιος εχει τρελα με παιχνιδια εχει ενα ps3 kai mia τηλεορασαρα 50-60αρα και λιωνει εκει γιατι οπως και να το κανουμε στισ 11 ιντσες δεν απολαμβανεις μεγαλα παιχνιδια.. επισης σκεψου αρχικα που χρησιμοποιεις το ipad. αμα το χρησιμοποιεις σπιτι κατα κυριο λογο φυσικα και να εχεισ το retina γιατι να το στερηθεις αλλωστε ? αμα ομως θες να το εχεισ ολη την ημερα μαζι σου ειναι βαρος που εγω προσωπικα για λιγο browsing και λιγο καψιμο σε καμια εφαρμογουλα αντε και κανενα κοινωνικο δικτυο μια χαρα θα βολευτω χωρις να βγαζω τα ματια μου στο 4αρι μου( καλο χρυσο αλλα οχι για το λιγο παραπανω καψιμο πριν θελησεις retina και τετοια ) . επισης ενα μεγαλο πραγμα που εχει και μ αρεσε πολυ ειναι το κρατημα με το ενα χερι.. σπουδαια υποθεση οπως και να το δεις.. ουτε ταινιες βλεπω στο ipad τοσο συχνα ωστε να θελω retina ( εχω τv kai pc ) ουτε ταξιδια παω συχνα να εχω σακο μαζι. ενα ταπεινο τσαντακι για τσιγαρα κινητο πορτοφολι κλειδια παιρνω μαζι που ομως χωρα το mini οχι ομως το μεγαλο. περι ορεξεως και κυριως χρησεως ομως του καθενος δεν μου πεφτει λογος


Ακριβως,οταν εισαι εκτος ομως κ κανεις τα ταξιδακια σου κουβαλας τηλεοραση μαζι σου?Για αυτον τον λογο πηρα το iPad 3,κανω αρκετα ταξιδια..με βολευει απιστευτα στο σερφαρισμα μου,παιζω αρκετα παιχνιδια με χωρητικοτητα πανω απο 1 GB,δλδ βαρια γκειμς κ οχι τπτ Cut the Rope,κ Angry Birds!Βλεπω πολλες Ταινιες σε HD κατι το οποιο ειναι απιστευτο feeling!!
Κ ακομα τωρα που ειμαι σπιτι παλι αραχτος στον καναπε θα με βολεψει περισσοτερο απο ενα λαπτοπ!
10 ωρη αυτονομια μπαταριας,φορητοτητα που με βολευει..Value for Moeny!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες