Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2012 - 14:15

Εγώ το βλεπω κούκλα δεν βλέπω κάποιο υστέρημα και είναι καταπληκτικό .Το iPad2 το βλέπω τώρα υπερ βαρύ και δεν μπορώ να το κρατήσω ποια το έδωσα στα παιδιά μου και το mini το κράτησα για μένα χιχιχιχι....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/12/2012 - 14:37

Παιδιά τέλειο το mini αλλά δυστυχώς δε το βρίσκω πουθενά!

#408   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 15/12/2012 - 15:57

Φίλε μου κανένα θέμα, το έχω γράψει πάλι, αγορασέτο με κλειστά ματια...ΔΕΝ παίζεται το μηχανάκι λέμε...:)

#409   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2012 - 21:00

σημερα ελεγαν οτι θα εχουν νεα φουρνια απο minis.
Στα public που ρωτησα ..... δεν εχουν.
Ξερει καποιος αν υπαρχει σε μαυρο το 16αρι χωρις 3g να παω να το αγορασω ?

#410   pinakas72

pinakas72

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/12/2012 - 21:04

σημερα ελεγαν οτι θα εχουν νεα φουρνια απο minis.
Στα public που ρωτησα ..... δεν εχουν.
Ξερει καποιος αν υπαρχει σε μαυρο το 16αρι χωρις 3g να παω να το αγορασω ?


Παρασκευη βραδυ ειχε το multirama Εθνικης αντιστασεως στο πεζοδρομο στο περιστερι. Ισως ειναι αργα για Δευτερα αλλα δεν χανεις να ρωτησεις.



#411   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/12/2012 - 14:29

Φίλε μου κανένα θέμα, το έχω γράψει πάλι, αγορασέτο με κλειστά ματια...ΔΕΝ παίζεται το μηχανάκι λέμε... :)


Το 4G πηρες φιλε? απο σημα τι λεει

#412   nima75

nima75

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2012 - 16:03

Παιδια κανενα νεο για ποτε θα το εχουν τα μαγαζια ;;; Αφαντο απο παντου !

#413   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 17/12/2012 - 17:16

Παιδια κανενα νεο για ποτε θα το εχουν τα μαγαζια ;;; Αφαντο απο παντου !


Επίσης παιδιά, γνωρίζουμε διαθεσιμότητα? Θέλει να πάρει ο αδεφός μου ένα.

#414   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 17/12/2012 - 21:11

Πήραμε 2 τελικά :Ρ

Να σας πω κ εγώ με τη σειρά μου εντυπώσεις.

Το μηχάνημα τα σπάει! Το μόνο iPad που είχα ήταν ένα iPad1 κ το κράτησα 2-3 μήνες καθώς δεν με βόλεψε λόγω μεγέθους.
Το mini αντιθέτως έχει για μένα το ιδανικό μέγεθος. Μικρούλι, λεπτό, με άψογη οθόνη κ σε προσιτή σεχτικά τιμή. Προτίμησα το
wifi 16άρι καθαρα κ μόνο λόγω τιμής. Το έχω κυρίως για test των εφραμογών μου, gaming, καμια σειρά κ σερφάρισμα όταν είμαι ξάπλα
στο κρεβάτι. Στο gaming βολεύει καλυτερα από το ipad4 λόγω του μικρόυ του μεγέθους κ του ότι είναι πιο ελαφρύ.
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε αυτούς που θέλουν να παίζουν παιχνίδια κ να έχουν φορητότητα.

Στα μείον τώρα...
Ξεφτίλα να μην έχει μέσα ακουστικα. Δεν σου λέω τα high end νέα ακουστικά της apple που πάνε παρέα με το iphone5 αλλά έστω ένα ζευγάρι
απλά ακουστικά. Ντροπή!
Επίσης, το νέο βύσμα δεν μου κάνει αίσθηση. Πιστεύω βγήκε καθαρά για να αγοράσουμε νέα αξεσουαρ. Για πχ εμένα το ραδιοφωνάκι griffin
που με συνοδεύει από το iPhone3G κ έπαιζε στο iPad1 καθώς επίσης κ το καλώδιο με εξοδο hdmi για σύνδεση σε τηλεοραση είναι πλέον άχρηστα :(

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 17/12/2012 - 21:15


#415   spurakos

spurakos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:20

εγω παντως που επικοινωνισα με το πλαισιο μου ειπαν οτι απο το νεο χρονο θα φερουν 16gb wifi σε μαυρο χρωμα! :( το ειδα ομως σημερα για πρωτη φορα σε ασπρο και μπορω να πω οτι μου αρεσε και δεν ειδα πιξελιασμα στην οθονη.σκεφτομαι να το παρω για τα χριστουγεννα μιας και οι 7 ιντσες του nexus 7 μου φαινονται λιγες μπροστα στου mini αν και εχουν διαφορα 0.9 inches.

#416   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:31

παιδια τα καταστηματα vodafone cosmote δεν θα το εχουν ως demo να το δουμε; θελω να παω να δω αν καταλαβαινεις αυτην την διαφορα στην οθονη για να ξερω να περιμενω για το καινουργιο μινι ή να παω να παρω αυτο; εσεις που το εχετε πως σας φαινεται η οθονη του; εχει πολυ μεγαλη διαφορα (σε σχεση με τα pixel) απο του iphone 5;

#417   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:35

εγω παντως που επικοινωνισα με το πλαισιο μου ειπαν οτι απο το νεο χρονο θα φερουν 16gb wifi σε μαυρο χρωμα! :( το ειδα ομως σημερα για πρωτη φορα σε ασπρο και μπορω να πω οτι μου αρεσε και δεν ειδα πιξελιασμα στην οθονη.σκεφτομαι να το παρω για τα χριστουγεννα μιας και οι 7 ιντσες του nexus 7 μου φαινονται λιγες μπροστα στου mini αν και εχουν διαφορα 0.9 inches.

K μένα το ίδιο μου είπανε σήμερα. Αλλά το αγόρασα σε λευκό απο μεγαλο πολυκατάστημα στο Συνταγμα. Πήρα 2, μου είπανε ότι ήτανε τα τελευταία για τις επόμενες μέρες.

παιδια τα καταστηματα vodafone cosmote δεν θα το εχουν ως demo να το δουμε; θελω να παω να δω αν καταλαβαινεις αυτην την διαφορα στην οθονη για να ξερω να περιμενω για το καινουργιο μινι ή να παω να παρω αυτο; εσεις που το εχετε πως σας φαινεται η οθονη του; εχει πολυ μεγαλη διαφορα (σε σχεση με τα pixel) απο του iphone 5;

Λοιπόν, τα βάλαμε δίπλα-δίπλα με το iPad4 (Retina το γράφουνε) κ δεν είδαμε ουσιαστικές διαφορές. Είναι γιατί είναι μικροτερη η οθόνη. Σίγουρα το 4άρι έχει καλύτερη οθόνη όμως το design του mini για μένα είναι top! Το λάτρεψα, σο συνιστώ ανεπιφύλακτα :)

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 17/12/2012 - 22:36


#418   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:38

Λοιπόν, τα βάλαμε δίπλα-δίπλα με το iPad4 (Retina το γράφουνε) κ δεν είδαμε ουσιαστικές διαφορές. Είναι γιατί είναι μικροτερη η οθόνη. Σίγουρα το 4άρι έχει καλύτερη οθόνη όμως το design του mini για μένα είναι top! Το λάτρεψα, σο συνιστώ ανεπιφύλακτα :)


φιλος 4αρι δεν εχω για να το συγκρινω και να καταλαβω διαφορα. εχω ενα 3gs και το 5αρι. απο το 5αρι στο 3gs καταλαβαινω την διαφορα. τωρα η οθονη του μινι ελπιζω να μην ειναι οπως αυτη του 3gs. αν δεν εχει σημαντικη διαφορα με το 5αρι θα το αγορασω σιγουρα.

#419   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:45

φιλος 4αρι δεν εχω για να το συγκρινω και να καταλαβω διαφορα. εχω ενα 3gs και το 5αρι. απο το 5αρι στο 3gs καταλαβαινω την διαφορα. τωρα η οθονη του μινι ελπιζω να μην ειναι οπως αυτη του 3gs. αν δεν εχει σημαντικη διαφορα με το 5αρι θα το αγορασω σιγουρα.


4άρι iPad εννοώ. Σορρυ δεν έγινα σαφής.

Η διαφορά από iPhone3GS σε iphone4 βγάζει μάτι (πόσο μάλλον με το 5). Η διαφορά iPad mini σε iPad4 δεν φαίνεται τόσο. Πήγαινε σε ένα κατ/μα κ βάλτα διπλα-διπλα κ θα με θυμηθείς.
Αυτό που ΔΕΝ αξίζει με τίποτα πλεον είναι το iPad2. Ή θα αγοράσει κάποιος iPad4 (τούμπανο κ αυτό) ή mini. Απλα για μένα ξεκάθαρα πλέον απευθύνεται σε διαφορετικό κόινό η κάθε συσκευη.

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 17/12/2012 - 22:46


#420   gzisis69

gzisis69

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:49

πλησιαζει πολυ του 3gs και οχι τοσο του 4-5.. δεν ειναι ομως εκεινο το χαλια πραγμα που φανταζεσαι . πως να στο εξηγησω.. αμα δεν ειχες δει το 4αρι το 3gs θα το θεωρουσες μια χαρα.. οχι οτι οταν ειδες το 4 εχασε την αξια του το αλλο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες