Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:50

καταλαβα οτι 4αρι εννοουσες ipad. επειδη θα παρω το πρωτο tablet μου δεν ξερω τι να διαλεξω. ειδα οτι η retina οθονη τα σπαει και το μινι δεν εχει τετοια τεχνολογια. αν δεν την καταλαβαίνεις την διαφορα ομως δεν υπαρχει λογος πιστευω να μην το αγορασω ή να προτιμήσω το ipad4 απο αυτο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   gzisis69

gzisis69

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:52

αμα δεν τη καταλαβαινες το ipad 4 θα ταν ενα αχρηστο πραγμα. δεν ειναι ομως... στο ενα θυσιαζεις οθονη στο αλλο βαρος-τιμη

#423   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:52

πλησιαζει πολυ του 3gs και οχι τοσο του 4-5.. δεν ειναι ομως εκεινο το χαλια πραγμα που φανταζεσαι . πως να στο εξηγησω.. αμα δεν ειχες δει το 4αρι το 3gs θα το θεωρουσες μια χαρα.. οχι οτι οταν ειδες το 4 εχασε την αξια του το αλλο..


σε αυτη την περιπτωση τοτε πιστευω θα περιμενω για την αναβαθμιση του.

#424   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:53

πλησιαζει πολυ του 3gs και οχι τοσο του 4-5.. δεν ειναι ομως εκεινο το χαλια πραγμα που φανταζεσαι . πως να στο εξηγησω.. αμα δεν ειχες δει το 4αρι το 3gs θα το θεωρουσες μια χαρα.. οχι οτι οταν ειδες το 4 εχασε την αξια του το αλλο..


Διαφωνώ, δεν μιλάμε για τέτοια διαφορά. Πρόκειται για βελτιωμένη οθονη του ipad2 (η οποια ειναι καλυτερη του 3gs). Σίγουρα είναι χειρότερη του ipad4. Λόγω του μεγέθους του όμως δεν σου φαίνεται άσχημα.


@jimthb
δες το σ' ένα κατ/μα κ θα έχεις άποψη, εμένα με ενθουσίασε σαν σύνολο η συσκευη

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 17/12/2012 - 22:55


#425   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/12/2012 - 22:55

αυριο θα ψαξω ποιο καταστημα εχει demo να το ριξω μια ματια.

#426   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2012 - 23:15

Το είδα απο κοντά όπως και το 4 (δίπλα δίπλα). Αν πιάσεις πρώτα το mini και μετά το 4, σου φαίνεται πούπουλο! Η διαφορά σε μέγεθος οθόνης δεν ειναι τεράστια. Η ποιότητα όμως είναι. Το καταλαβαίνεις αμέσως. Αν πας σε istorm τα έχει όλα.

#427   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 18/12/2012 - 18:14

Οποίος ψάχνει για 4G έχει στο public στα Ιωάννινα. Μόλις πήρα λευκο 32αρι 4G και είναι τέλειο!

#428   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/12/2012 - 20:55

Ξέρουμε τιμές με συμβόλαιο από εταιρίες?

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#429   ben12

ben12

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2012 - 02:30

Οποίος ψάχνει για 4G έχει στο public στα Ιωάννινα. Μόλις πήρα λευκο 32αρι 4G και είναι τέλειο!

μηπως τυχόν ξέρεις αν έχουν 16άρι wifi λευκό ?

#430   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 19/12/2012 - 02:59

Πήραμε 2 τελικά :Ρ

Να σας πω κ εγώ με τη σειρά μου εντυπώσεις.

Το μηχάνημα τα σπάει! Το μόνο iPad που είχα ήταν ένα iPad1 κ το κράτησα 2-3 μήνες καθώς δεν με βόλεψε λόγω μεγέθους.
Το mini αντιθέτως έχει για μένα το ιδανικό μέγεθος. Μικρούλι, λεπτό, με άψογη οθόνη κ σε προσιτή σεχτικά τιμή. Προτίμησα το
wifi 16άρι καθαρα κ μόνο λόγω τιμής. Το έχω κυρίως για test των εφραμογών μου, gaming, καμια σειρά κ σερφάρισμα όταν είμαι ξάπλα
στο κρεβάτι. Στο gaming βολεύει καλυτερα από το ipad4 λόγω του μικρόυ του μεγέθους κ του ότι είναι πιο ελαφρύ.
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε αυτούς που θέλουν να παίζουν παιχνίδια κ να έχουν φορητότητα.

Στα μείον τώρα...
Ξεφτίλα να μην έχει μέσα ακουστικα. Δεν σου λέω τα high end νέα ακουστικά της apple που πάνε παρέα με το iphone5 αλλά έστω ένα ζευγάρι
απλά ακουστικά. Ντροπή!
Επίσης, το νέο βύσμα δεν μου κάνει αίσθηση. Πιστεύω βγήκε καθαρά για να αγοράσουμε νέα αξεσουαρ. Για πχ εμένα το ραδιοφωνάκι griffin
που με συνοδεύει από το iPhone3G κ έπαιζε στο iPad1 καθώς επίσης κ το καλώδιο με εξοδο hdmi για σύνδεση σε τηλεοραση είναι πλέον άχρηστα :(


Επειδη αναφερεσε σε Gaming,δεν υπαρχει μετρο συγκρισης στον συγκεκριμενο Τομεα με Retina iPad!!Μερα με νυχτα διαφορα εχει το Gaming σε ρετινα iPad κ σε ενα απλο μινι!

#431   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/12/2012 - 07:53

Επειδη αναφερεσε σε Gaming,δεν υπαρχει μετρο συγκρισης στον συγκεκριμενο Τομεα με Retina iPad!!Μερα με νυχτα διαφορα εχει το Gaming σε ρετινα iPad κ σε ενα απλο μινι!

τελικα απο οτι βλεπω δεν τολμαει να πει καποιος κατοχος του mini οτι ειναι καλητερο καπου το μινι απο το ipad retina και κατευθειαν εισαι ετοιμος να βαλεις την ταξη !το παιδι δεν λεει φιλε μου giovani οτι τα γραφικα ειναι καλητερα στο ipad mini σε σχεσει με το ipad4 .λεει οτι λογο μεγεθους βολευει περισοτερο στο μινι παρα στο 4 .και συμφωνω μαζι του.το ipad 4 εχει καλητερα γραφικα αλλα δεν βολευει λογο βαρους-μεγεθους τοσο οσο το μινι.

#432   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 19/12/2012 - 19:26

τελικα απο οτι βλεπω δεν τολμαει να πει καποιος κατοχος του mini οτι ειναι καλητερο καπου το μινι απο το ipad retina και κατευθειαν εισαι ετοιμος να βαλεις την ταξη !το παιδι δεν λεει φιλε μου giovani οτι τα γραφικα ειναι καλητερα στο ipad mini σε σχεσει με το ipad4 .λεει οτι λογο μεγεθους βολευει περισοτερο στο μινι παρα στο 4 .και συμφωνω μαζι του.το ipad 4 εχει καλητερα γραφικα αλλα δεν βολευει λογο βαρους-μεγεθους τοσο οσο το μινι.


Δεν καταλαβα,θα μας περιορισετε που κ ποτε θα κανουμε ποστ?Με το ζορι να βγαλετε το Μινι καλυτερο απο το iPad Retina?
Ε αφου δεν ειναι καλυτερο του Ρετινα ρε φιλε,πως θα γινει δλδ?Τα Specifications του ειναι μακραν χειροτερα απο το Ρετινα..
Στο μονο πραγμα που υπερτερει ειναι η φορητοτητα του κ το βαρος του,πραγμα που καθολου δεν με ενοχλει στο Ρετινα!

#433   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 19/12/2012 - 19:29

υπομονη να δουμε θα βγαλουν μινι με ρετινα

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#434   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2012 - 19:58

Ελεος το mini δεν ειναι καλύτερο απο το retina!! απλά ειναι πιο μικρό, πιο φορητό και πιο ελαφρύ! Είναι συσκευή που πήγε να κτυπίσει τα 7ρια και όχι τα 10ρια του ανταγωνισμού. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Στο τέλος θα συγκρίνουμε ipοd touch με ipad!

#435   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/12/2012 - 20:10

Το δικο μου ειναι καλυτερο.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες