Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2012 - 11:14

Απαραδεκτες τιμες. Ποιος θα παρει το μινι ρε παιδια; Για 50-100€ ευρω διαφορα εννοειται οτι ο κοσμος θα παρει το 4αρι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Spok

Spok

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2012 - 11:36

150euro περίπου είναι η διαφορά mini με 4αρι. Αλλά όπως και να έχει, είναι τι προτιμάει ο καθένας, τι βολεύει τον καθένα και για ποιο λόγο το θέλει.
Το mini μου αρέσει περισσότερο και ίσως κάποια στιγμή να το πάρω. Αν δεν είχα ipad θα το έπαιρνα επιτόπου (ακόμα και την ίδια τιμή να είχε με το μεγάλο ipad)

#33   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2012 - 12:13

Απαραδεκτες τιμες. Ποιος θα παρει το μινι ρε παιδια; Για 50-100€ ευρω διαφορα εννοειται οτι ο κοσμος θα παρει το 4αρι...


Εγώ θα το πάρω γιατί βολεύει να το κουβαλάω συνεχώς πάνω μου.

#34   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 24/11/2012 - 14:06

... όσο αναφορά τις τιμές εμένα μου φαίνονται λογικές (για την Ελλάδα μας) και φυσικά απαράδεκτες. Αυτή τη ρημάδα η ισοτιμία μας έχει σκίσει...

#35   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/11/2012 - 14:14

Απαραδεκτες τιμες. Ποιος θα παρει το μινι ρε παιδια; Για 50-100€ ευρω διαφορα εννοειται οτι ο κοσμος θα παρει το 4αρι...

Φιλε το 359 με το 529 δεν μου μοιαζει 50-100 ευρω διαφορα.....μου μοιαζει για σχεδον 200 για την ακριβια 170 ευρω....αρα φιλε μου πολλοι θα πανε σε μινι γιατι 170 ειναι οπως και να το κανεις 170 ευρω.....

Knowledge Is Power


#36   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 24/11/2012 - 14:31

...και ο σ@δομ@ζιχισμός συνεχίζεται...(αυτο είναι για τις τιμές αλλα και για μερικούς που τις θεωρούν καλές βεβαίως βεβαίως)

Εγώ θα το πάρω γιατί βολεύει να το κουβαλάω συνεχώς πάνω μου.

Ναι βολεύει να το κουβαλάς συνέχεια πάνω σου... αν είσαι καγκουρό και έχεις μαρσιπο πραγματικά βολεύει.

Τελευταία επεξεργασία από: Antiresias, 24/11/2012 - 14:33


#37   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/11/2012 - 14:56

Φιλε το 359 με το 529 δεν μου μοιαζει 50-100 ευρω διαφορα.....μου μοιαζει για σχεδον 200 για την ακριβια 170 ευρω....αρα φιλε μου πολλοι θα πανε σε μινι γιατι 170 ειναι οπως και να το κανεις 170 ευρω.....


170 ευρώ,όμως έχεις δυνατότερο επεξεργαστή,μεγαλύτερη ram,retina display...κ.λ.π....αν και το μίνι είναι πολύ ωραίο...οσον αφορά τη δύναμη...το ipad 4 αξίζει τα λεφτά του...

#38   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/11/2012 - 20:58

170 ευρώ,όμως έχεις δυνατότερο επεξεργαστή,μεγαλύτερη ram,retina display...κ.λ.π....αν και το μίνι είναι πολύ ωραίο...οσον αφορά τη δύναμη...το ipad 4 αξίζει τα λεφτά του...

Δυνατότερο επεξεργαστή έχεις αν δεν έχεις δυνατότερη τσέπη όμως βολευεσαι και με το μίνι.....

Knowledge Is Power


#39   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/11/2012 - 01:36

Δεν είμαι φαν των tablet αλλα πιστεύω πως για 150 ευρω διάφορα που εχει το iPad 4 δεν αξίζει καθόλου να δώσεις 360 για το mini λόγω και της μεγάλης διάφορας στο hardware.Αξιζει μόνο για όσους δεν τους βόλευαν οι 10 ίντσες και θέλανε μικρότερο.50% πάνω η τιμή σε σχέση με Αμερική αν δεν κάνω λάθος...

#40   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 01:48

Μην ξεχνάτε πως σε λίγο καιρό θ' αρχίσουν να εμφανίζονται εφαρμογές και παιχνίδια που θα είναι προσαρμοσμένες για την τελευταία cpu της Apple! Όσοι έχουν το 3, φαντάζομαι άνετα θα κάνουν και αυτοί την δουλειά τους!! Αλλά του mini δεν την βλέπω ν' αντέχει το βάρος!! Και τότε εννοείτε θα ξεκινήσουν και οι πρώτες μουρμούρες!!


Τώρα λες μεγάλες κουταμάρες φιλε. Δηλαδή το 4S δεν θα "αντέχει" όπως λες τις καινούριες εφαρμογές με τον ίδιο επεξεργαστή (A5);;

Εμένα τα λεφτά μου φένονται αρκετά αλλά γενικά τίποτα Apple δεν είναι φτηνό. Έτσι ήταν και έτσι θα είναι πάντα.

Σαν μεγεθος που επαιξα μαζί του στο Applestore στην Αγγλία μου φάνηκε πολύ καλό, και η οθόνη πάρα πολύ καλή γιατί παρόλλο που δεν είναι Retina είναι IPS όπως στο iPhone 5 και έχει φοβερά χρωματα. Όσο για την ευκρίνια, στις 7,9 δεν χαλάει στο μάτι και σίγουρα με τα νέα χρωματα σου λέω ότι φαινεται καλύτερα από iPad 2 και iPhone 4S.

Το iPad mini δεν είναι iPad. Αν ήταν και έκανε ότι έκανε το iPad όλοι θα το παιρναμε και δεν θα κοιταγε κανείς να πάρει τον μεγάλο του αδερφό. Και καλό στο χέρι είναι, και γρήγορο, και HD 720p Facetime camera έχει και LTE δίκτυα υποστιρίζει και ούτε θα κολλάει όπως λες

Καλή κοστολόγιση επίσης έχει οπότε δεν βλέπω κάποιον λόγω για να μην το προτειμήσουν.

#41   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 25/11/2012 - 11:13

Το ipad mini δεν νομιζω να εχει θεμα με τις καινουργιες εφαρμογες παντως καθως ο Α5 που εχει σε αυτη την αναλυση τα παει μια χαρα.Το θεμα ειναι πως θα φαινεται η οθονη αν και νομιζω πως θα ειναι αξιοπρεπες το ppi σε αυτες τις ιντσες.

#42   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 25/11/2012 - 15:02

Νομιζω πως και τα ipad στην Αμερικη ειναι πιο φθηνα απο εδω αλλα παντα τα προιοντα apple ειναι πιο ακριβα απο τον ανταγωνισμο.Τωρα αν αξιζει να δωσεις τα παραπανω χρηματα που ζητανε ειναι καθαρα υποκειμενικο.Για μενα παντως αξιζει καθως παιρνεις σαφως ανωτερη ποιοτητα κατασκευης με διαχρονικο σχεδιασμο,ενα λειτουργικο συστημα σαφως πιο ετοιμο και ειδικα στα pad οι εφαρμογες που εχει το appstore ειναι περισσοτερες και καλυτερες απο τον ανταγωνισμο.Απο την λιγοστη εμπειρια μου και με τα pc καταλαβα πως δεν εχει σημασια μονο το hardware αλλα το συνολο μετραει περισσοτερο και εκει θεωρω πως ακομα η apple εχει το πανω χερι.

Τελευταία επεξεργασία από: mtifosi, 25/11/2012 - 15:02


#43   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 26/11/2012 - 12:54

Όπως σας είχαμε υποσχεθεί από την Παρασκευή, όταν και σας ενημερώσαμε σχετικά με τις τιμές πώλησης του iPad mini στη χώρα μας, σήμερα θα είχαμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την διαθεσιμότητα της συσκευής.

Σήμερα το μεσημέρι, επισκεπτόμενοι την ιστοσελίδα του APR Golden-i , είδαμε το παρακάτω banner:

Αναρτημένη εικόνα


Το iPad mini θα είναι λοιπόν διαθέσιμο στην Ελλάδα από την Τετάρτη 28 Νοεμβρίου
Behind the Scenes...

#44   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2012 - 13:17

Δύο ημέρες υπομονή ακόμα δηλαδή..! Άντε να δούμε τι τιμολογιακή πολιτική θα ακολουθηθεί για το iPad Mini γιατί στο iPhone 5 μας έχουν βάλει τιμή πώλησης λες και η Ελλάδα είναι Dubai..

ezgif_com_crop_2.gif


#45   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/11/2012 - 13:19

Δύο ημέρες υπομονή ακόμα δηλαδή..! Άντε να δούμε τι τιμολογιακή πολιτική θα ακολουθηθεί για το iPad Mini γιατί στο iPhone 5 μας έχουν βάλει τιμή πώλησης λες και η Ελλάδα είναι Dubai..


Τι εννοείς να δούμε; Οι τιμές έχουν ανακοινωθεί από την Παρασκευή...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες