Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2012 - 22:40

Ευχαριστώ...:) Τι λες για το ipad mini...καλό...αξίζει...; :)

Μετά από περίπου μια δεκαετία αγορών άπειρων Apple συσκευών, θεωρώ ότι το mini είναι η καλύτερη απ´όλες, παρ´όλο που ήμουν πάρα πολύ επιφυλακτική λόγω έλλειψης Retina. Πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/11/2012 - 22:44

Μετά από περίπου μια δεκαετία αγορών άπειρων Apple συσκευών, θεωρώ ότι το mini είναι η καλύτερη απ´όλες, παρ´όλο που ήμουν πάρα πολύ επιφυλακτική λόγω έλλειψης Retina. Πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια!


Ευχαριστώ...οπότε πάω άφοβα για mini...α κάτι τελευταίο...πόσα gb έχεις;

#93   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2012 - 22:54

Έχω το 16αρι, αλλά το ποιο θα επιλέξεις έχει να κάνει καθαρά με το τι χρειάζεσαι να έχεις στη συσκευή σου...
Προσωπικά, τα 16 μου είναι υπεραρκετά, μιας και δεν κρατάω βίντεο στη συσκευή, ό,τι ταινίες/σειρές δω, τις σβήνω αμέσως. Επίσης δεν παίζω παιχνίδια με υψηλές απαιτήσεις σε χωρητικότητα, υπάρχουν πολλά που ξεπερνούν το 1 GB απ'όσο ξέρω. Τις photos μου τις έχω στο iCloud, οπότε δεν πιάνουν έξτρα χώρο. Το μόνο που πιάνει αρκετό χώρο στη συσκευή μου είναι η μουσική, αλλά και πάλι μου περισσεύουν περίπου 6 GB μονίμως.
Αναλόγως των αναγκών σου λοιπόν, διαλέγεις και παίρνεις. Οι περισσότεροι πιστεύουν ότι τα 32 Gb είναι μονόδρομος...

#94   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/11/2012 - 22:56

Έχω το 16αρι, αλλά το ποιο θα επιλέξεις έχει να κάνει καθαρά με το τι χρειάζεσαι να έχεις στη συσκευή σου...
Προσωπικά, τα 16 μου είναι υπεραρκετά, μιας και δεν κρατάω βίντεο στη συσκευή, ό,τι ταινίες/σειρές δω, τις σβήνω αμέσως. Επίσης δεν παίζω παιχνίδια με υψηλές απαιτήσεις σε χωρητικότητα, υπάρχουν πολλά που ξεπερνούν το 1 GB απ'όσο ξέρω. Τις photos μου τις έχω στο iCloud, οπότε δεν πιάνουν έξτρα χώρο. Το μόνο που πιάνει αρκετό χώρο στη συσκευή μου είναι η μουσική, αλλά και πάλι μου περισσεύουν περίπου 6 GB μονίμως.
Αναλόγως των αναγκών σου λοιπόν, διαλέγεις και παίρνεις. Οι περισσότεροι πιστεύουν ότι τα 32 Gb είναι μονόδρομος...


Ευχαριστώ και πάλι :)

#95   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/11/2012 - 11:14

Το βρήκε κανένας σήμερα στα καταστήματα για αγορά ;

#96   stako

stako

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/11/2012 - 12:36

Το είδα πριν λίγο στο iStorm (το πέτυχα και στο Πλαίσιο αλλά εκεί το είχαν χωρίς σύνδεση σε wireless οπότε ήταν άχρηστο).

'Ηθελα πολύ να μου αρέσει και να το πάρω αλλα δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν οι ανησυχίες μου. Η απουσία retina και η μισή μνήμη σε σχέση με το iPad δεν συμβιβάζονται με τίποτα με αυτό που θέλω.

Σε portrait πρέπει να κάνεις zoom in για να διαβάζεις με άνεση σε Safari. Επίσης αν έχεις σε Safari 7-8 tabs ανοιχτά και ανοίξεις 2-3 άλλες εφαρμογές τότε τα tabs πρέπει να γίνουν refresh όταν επιστρέψεις. Στο iPad δεν συμβαίνει αυτό, τα διατηρεί στην μνήμη.

Τα παραπάνω μπορεί να είναι υπερβολές για κάποιον αλλά για μένα είναι σημαντικά. Ο καθένας έχει τον τρόπο του με τον οποίο θέλει να λειτουργεί τα πράγματα.

Θα περιμένω την επόμενη εκδόση... :) Μέχρι τότε μένω με το iPhone και το Air… (θεωρώ το iPad στην παρούσα μορφή του πολύ βαρύ και χοντρό)

PS. Αναμένω βέβαια και από Αγγλία ένα Kindle PaperWhite, έτσι για το γμτ της υπόθεσης και για δωράκι στον εαυτό μου καθώς από Apple δεν υπάρχει κάτι άλλο για μένα τώρα και Android δεν χρησιμοποιώ ούτε για αστείο! :)

#97   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/11/2012 - 12:54

Γμτ Καβαλα Ξάνθη πουθενά δεν το βρήκα .

#98   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:06

Λαθος ...

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 28/11/2012 - 13:07


#99   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:50

Πλαίσιο θα έχει 3G συσκευές στα μέσα Δεκέμβρη. Το ίδιο αναφέρει και το online portal της infoquest για τους μεταπωλητές για όλες τις εκδόσεις, Golden i έφεραν σήμερα κάποιες συσκευές και παραλαμβάνουν συνέχεια αλλά και αυτοί με προέτρεψαν σε pre-oder

#100   tgeorgiu

tgeorgiu

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:52

Το είδα πριν λίγο στο iStorm (το πέτυχα και στο Πλαίσιο αλλά εκεί το είχαν χωρίς σύνδεση σε wireless οπότε ήταν άχρηστο).

'Ηθελα πολύ να μου αρέσει και να το πάρω αλλα δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν οι ανησυχίες μου. Η απουσία retina και η μισή μνήμη σε σχέση με το iPad δεν συμβιβάζονται με τίποτα με αυτό που θέλω.

Σε portrait πρέπει να κάνεις zoom in για να διαβάζεις με άνεση σε Safari. Επίσης αν έχεις σε Safari 7-8 tabs ανοιχτά και ανοίξεις 2-3 άλλες εφαρμογές τότε τα tabs πρέπει να γίνουν refresh όταν επιστρέψεις. Στο iPad δεν συμβαίνει αυτό, τα διατηρεί στην μνήμη.

Τα παραπάνω μπορεί να είναι υπερβολές για κάποιον αλλά για μένα είναι σημαντικά. Ο καθένας έχει τον τρόπο του με τον οποίο θέλει να λειτουργεί τα πράγματα.

Θα περιμένω την επόμενη εκδόση... :) Μέχρι τότε μένω με το iPhone και το Air… (θεωρώ το iPad στην παρούσα μορφή του πολύ βαρύ και χοντρό)

PS. Αναμένω βέβαια και από Αγγλία ένα Kindle PaperWhite, έτσι για το γμτ της υπόθεσης και για δωράκι στον εαυτό μου καθώς από Apple δεν υπάρχει κάτι άλλο για μένα τώρα και Android δεν χρησιμοποιώ ούτε για αστείο! :)


Λογικα η επομενη θα εχει retina, A6 και μεγαλυτερη RAM..

Σορρυ τι ενοεις Air ?

Τελευταία επεξεργασία από: tgeorgiu, 28/11/2012 - 13:53


#101   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:55

MacBook air

#102   karotaki

karotaki

    iPH Addict

  • 685 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:58

μπορουμε να το δουμε σε καποιο καταστημα?

στο istorm στο μολ απότι καταλαβα πρεπει να το εχουν

#103   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:40

Το είδα πριν λίγο στο iStorm (το πέτυχα και στο Πλαίσιο αλλά εκεί το είχαν χωρίς σύνδεση σε wireless οπότε ήταν άχρηστο).

'Ηθελα πολύ να μου αρέσει και να το πάρω αλλα δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν οι ανησυχίες μου. Η απουσία retina και η μισή μνήμη σε σχέση με το iPad δεν συμβιβάζονται με τίποτα με αυτό που θέλω.

Σε portrait πρέπει να κάνεις zoom in για να διαβάζεις με άνεση σε Safari. Επίσης αν έχεις σε Safari 7-8 tabs ανοιχτά και ανοίξεις 2-3 άλλες εφαρμογές τότε τα tabs πρέπει να γίνουν refresh όταν επιστρέψεις. Στο iPad δεν συμβαίνει αυτό, τα διατηρεί στην μνήμη.

Τα παραπάνω μπορεί να είναι υπερβολές για κάποιον αλλά για μένα είναι σημαντικά. Ο καθένας έχει τον τρόπο του με τον οποίο θέλει να λειτουργεί τα πράγματα.

Θα περιμένω την επόμενη εκδόση... :) Μέχρι τότε μένω με το iPhone και το Air… (θεωρώ το iPad στην παρούσα μορφή του πολύ βαρύ και χοντρό)

PS. Αναμένω βέβαια και από Αγγλία ένα Kindle PaperWhite, έτσι για το γμτ της υπόθεσης και για δωράκι στον εαυτό μου καθώς από Apple δεν υπάρχει κάτι άλλο για μένα τώρα και Android δεν χρησιμοποιώ ούτε για αστείο! :)

Ο καθένας με τις ανάγκες του έχεις απόλυτο δίκιο!

Αλλά όχι και χοντρό το iPad! Πόσο λεπτότερο πια?

#104   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:47

Ο καθένας με τις ανάγκες του έχεις απόλυτο δίκιο!

Αλλά όχι και χοντρό το iPad! Πόσο λεπτότερο πια?

Προφανως εννοει σε σχεση με το mini,κατι που μου φαινεται λογικο να συμβαινει.

#105   imitsakos

imitsakos

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:49

Έκανα παραγγελία πρωί πρωί απο iSquare iPad mini + cellular και μόλις με πήραν και μου είπαν πως η apple δεν εχει στείλει κανένα σε αυτό τον κωδικό!
Ρώτησα μερα και μου έιπαν μετά απο 10 μέρες! Για το iPad 4th gen + cellular που ρώτησα για αλλαγή μου είπαν πως ούτε αυτο τους έστειλαν αλλα το περιμένουν σε φορτίο που έρχεται...

Καλη αναμονή σε όλους!
Εγώ πάντως ξενέρωσα δεν ξέρω για εσάς! χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες